Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 01:15

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Май 2014, 22:57 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 22 Май 2014, 20:20
Мнения: 28
Местоположение: Prague, Czech Republic
Здравейте,

Казвам се Минко и съм нов във форума. Надявам се да съм сложил темата на правилното място.

Харесал съм си една Мазда 6 и днес ходих на тест драйв. Колата е на 58 000км и все още има една година гаранция. Има няколко драскотини отвън, но нищо страшно. Вътре е ок също. Имам само един проблем, за който се надявам да ми помогнете да го разгадая. Като карам колата няма никакви странни шумове в купето, но понеже бях с няколко човека ми казаха че от задните колелета се чува метален стържещ звук. И от двете страни.
Потърсих нещо по темата във форума, но до сега нито веднъж не видях такъв проблем разискван за този модел по-специално.

Не разбирам много от коли, но дали не са спирачките (дискове, накладки)? Ако не те, кое може да е. Гумите са почти нови (зимни) Пирели.

Ако имате някакво предположение, кажете и колко можеби ще струва отстраняването на проблема в сервиза на Мазда. Ще гледам да занеса колата преди да я купя в официалния сервиз на Мазда в Чехия, понеже от там ще купя колата, но все пак искам да съм подготвен финансово и психически разбирасе :)

Колата последно е обслужена в Мазда преди 4000км. и си мисля, че проблема е от скоро, защото би трябвало да го видят ако е бил от преди това.

Благодаря предварително на отзовалите се.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2014, 11:31 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Ное 2013, 11:30
Мнения: 206
Местоположение: София
Здравей колега,

Поздрави за добрия избор.
Това стържене от задните колела постоянно ли се чува? Ако колата не е била карана известно време, нормално е в началото спирачните дискове да скърцат - насъбрали са влага, ръжда и т.н. Ако стърженето се чува само при спиране, бъди спокоен. Ако можеш, покарай я още малко и виж дали ще изчезне.

Успех.

_________________
Mazda 6 GH (2009), 2.0 147hp, AT, LPG Romano Antonio OBD


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2014, 11:56 
Offline
фен

Регистриран на: 29 Окт 2011, 11:52
Мнения: 260
Мисля че колегата MapTuH 5F има право. Аз карам стара тройка, но и на нея и стържат накладките като тръгна ако не съм я карал 1-2 дена (живея на влажно място близо до море и вятър). При това не стържат само задните а всички през първия километър и половина. Пипнахте ли дисковете след карането? Ако не сте я юркали при тест драйва дисковете не би трябвало да са отвратително горещи, нито пък да мирише на феродо. А и щом е обслужвана си зависи какви са новите части - по евтините дискове и накладки си стържат и скърцат :)

_________________
mazda 3 1.6 benzin 2005. Астматичка, но пък безпроблемна.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2014, 12:23 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2014, 20:20
Мнения: 28
Местоположение: Prague, Czech Republic
Ами хората които бяха отвън ми казаха че се чува като тръгна и също така като се върнах от теста пак се чуват. При положение че са го чули при тръгване значи не се получава, когато натисна спирачките а докато колата е на ход. тест драйва беше само 3минутки и след това не съм пипал дисковете. Интересното е че ако е това което казвате, че става при влажно време, според мен не е моя случай, защото само задните колела го правят. Предните нямат проблем. Все пак благодаря за мненията, поуспокоихте ме защото се притеснявах че ще трябва да дам бая пари или че трябва да се разправям за сваляне много на цената, а тя е доста добра за това което съм намерил.
Ако някой друг има друго виждане пишете моле.

Благодаря отново и да се надяваме в най-скоро време да се похваля с новата красавица.

Лек ден.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2014, 14:37 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Ное 2013, 11:30
Мнения: 206
Местоположение: София
Друг вариант е нещо лагери, главини, спирачни апарати, но наистина не би трябвало да има такива проблеми при кола на 60 хиляди км. А да не би да е някоя пълна глупост, от рода на нещо закачило се отдолу на колата? Между другото, колега, нали е в гаранция колата? Просто я закарайте в Мазда да я погледнат и толкова!

_________________
Mazda 6 GH (2009), 2.0 147hp, AT, LPG Romano Antonio OBD


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2014, 15:32 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Нещо около ръчната вярвам....

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2014, 19:12 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2014, 20:20
Мнения: 28
Местоположение: Prague, Czech Republic
Ще я закарам да, просто исках малко да видя какво мислят хората във форума, защото аз съм в Чехия, не им говоря езика и най-вероятно ще се опитат много здраво да ме одерът. Като за пример давам разговора ми от днес с Мазда, за преглед на колата. Могат да направят прегледа най-рано на 10-ти Юни като за преглед преди покупка 60 евро и колата трябва да е в сервиза от 13:00 до 18:00....
И тук хората като чуят английска реч гледат да направят някой лев, но просто не са наясно, че аз живея тук от 4 години и им знам номерата :lol:
Така де пробвам сега с друг сервиз на Мазда та да видим...

Ръчната не беше вдигната като влязох в колата и аз не съм я използвал, така че освен нещо да й е станало и да е хванала без човешка намеса. Малко по-късно спрях на баир и реших да я изпробвам и си хвана, после я смъкнах и продължих. Не казвам че не може да е от нея, но просто не съм забелязал нещо обезпокоително. Пак казвам не разбирам от коли и въпреки че имам C категория, съм карал не повече от 5000км до момента в живота си.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2014, 15:10 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Мар 2013, 20:45
Мнения: 56
Местоположение: София
Здравей!
Ако можеш вдигни я на крик задницата или с нейния крик и с един лост или ключ завърти колелото и шума ще си покаже, колелото трябва да се върти сравнително спокойно и без проблеми, ако е лагер ще "вие" ако задържа спирачния апарат колелото трудно ще се върти! И ако не е тайна за каква цена става въпрос, как вървят бензиновите мазди след 2008 година? Благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2014, 16:54 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Пак повтарям мнения на колегата по горе....нали е гаранционна.Собственикът да я закара да я видят.Какви 60 евро......та дори толкова да е цялостен преглед.... :wink: Купуваш кола за 15000 бона какво са 120лв..... :wink: Една диагностика може да ти спести десетократно по големи разходи....Въпреки това като и гледам километрите и последното обслужване си мисля че са накладки за смяна...точно им е време а преди 4000км при проверката не са ги погледнали че свършват...

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2014, 17:34 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2014, 20:20
Мнения: 28
Местоположение: Prague, Czech Republic
Ще я купувам от автокъша, така че не мисля че собственика може да я закара на преглед. Ще го платя аз, не ме бърка толкова. Това с повдигането мога да го направя, но така или иначе ще я нося на диагностика, та ще ги питам дали не може да го направят това.
Колата струва 10100 евро.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2014, 17:47 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2014, 20:20
Мнения: 28
Местоположение: Prague, Czech Republic
Понеже мненията ми все още се одобряват от администратора, не можах да редактирам предния пост. Искам да попитам няколко въпроса, на които не намерих отговори във форума. Не съм търсил много дълго защото съм много зает тия дни и съжалявам ако има вече писано по темите.

1. На всяка джанта от колата липсва по една капачка от болтовете. Много ми е грозно. Джантите са оригиналните 17ки. Може ли някой да даде линк ако се продават направо да си взема комплект нови за всички джанти?
2. Колата има няколко драскотини по праговете и вратите. Знаете ли колко струва да се оправят в Мазда? На детайл ли се заплаща и колко ако имате инфо? Ще стане ли като хората или да не се занимавам и когато имам възможност да я боядисам цялата? Има отпред на бронята леко чукнато и отзад на капака, все едно нещо е паднало отгоре, но много малко около 2-3см диаметър. Тези неща оправят ли се или тябва да сменям предната броня и вратата на багажника ако искам да ги няма. Пак казвам много са малки и двете.
3. Джантите са годе долу ок, но на места имат някакви несъвършенства. Знаете ли дали някой оправя такива неща? Примерно да се изгладят неравности и да се боядисат пак че да светнат?
4. Последно за да не досаждам :) Като затварях багажника се чу много гаден дрънчащ звук. Все едно както се чува на Опел Калибра вратата като се затваря когато е смъкнат прозореца до долу :shock: Нормално ли е за тази мазда (седан) и ако не какво може да прави този звук?

Благодаря ви предварително за отделеното време, и да се надяваме другата Събота да я закарам на Мазда и вече да се похваля тук.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2014, 19:09 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Дори и във автокъща да е...човекът я оставил за продаване или я бартеросал за друга кола....както и да е.Явно нещо не разбираш понятието кола в гаранция....Успех и дано ти носи само положителни емоции колата. :thumbsup:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2014, 19:30 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2014, 20:20
Мнения: 28
Местоположение: Prague, Czech Republic
Ами не знам точно какво включва тази гаранция, нито дали собственика иска изобщо да се занимава с мен. Прав си, но мисля че няма какво да го говорим толкова при положение, че не представлява толкова голям проблем да ги дам парите. Най-важното е колата да се окаже читава и някой да не я вземе докато тея от Мазда се туткат да ми насрочат час за да я погледнат.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2014, 20:45 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Ако си от София се обади като се върнеш.Ще ти намеря капачки за никакви пари.....това за драскотините ако не са дълбоки може и със пастиране добро да се позакрият.Не е нужно боядисване.Вдлъбнатина на задният капак може леко да се изравни ....но иначе си трябва кид и боя ако е дълбоко.За дрънчащият звук отзад пръсни малко спреи маслен....затвори 10-15 пъти и пак напръскаи.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2014, 15:38 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2014, 20:20
Мнения: 28
Местоположение: Prague, Czech Republic
Благодаря ти за бързите отговори. Не съм от София, но ще идвам към България месец Август и може да мина през София така или иначе. Ще пиша предварително ако плана остане такъв.
Сега относно покупката. Разбрал съм се с Мазда да закараме колата в Събота да я видят. Понеже тази седмица почивам говорих с автокъщата да отида преди това още веднъж и да огледам всичко на спокойствие, че предния път нямаше време. В този линк има бая неща и искам да пробвам повечето: http://www.ogledi.com/pomosht-pri-pokup ... mobil.html
Ще направя снимки на драскотините и чукнатите места, двигателя и най-важно на задните колела и спирачни дискове (откъдето идва стържещият звук), за да видим дали някой ще има коментари за тези неща. Дали ще се оправят лесно и на каква цена.

Благодаря


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2014, 16:49 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=6l0jp6
Понеже спомена че колата ти струва 10000 евр....нали погледна и тук офертите.Тази може да я вземеш почти за същите пари.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2014, 17:03 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2014, 20:20
Мнения: 28
Местоположение: Prague, Czech Republic
Много е красива и е с 2 години по-нова от тази която съм избрал, но съм се насочил към бензин, тъй като ще карам по 10 000км на година и малко ме дразни шума от дизеловите двигатели. Също така като чета форума много рядко ми се случва да попадна на тема за проблем с бензинов двигател, докато за тези с дизел има доста.
Преди да реша твърдо за Мазда гледах БМВ 5, БМВ 3 и Ауди А4. Всичко по форумите на другите марки също ме водеше към бензин.
Надявам се така казаното за БМВ и Ауди да е комплимент за всички Мазда фенове :P


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Май 2014, 13:05 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2009, 19:55
Мнения: 343
Ето капачки, които можеш и Чехия да си ги поръчаш.

_________________
Сиво, Сиво.. та краСИВО
Toyota Auris 2006 - 2.2 DCAT - малък трудно управляем ракетен снаряд.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 31 Май 2014, 15:56 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2014, 20:20
Мнения: 28
Местоположение: Prague, Czech Republic
Благодаря за предложението, но това са капачки за централата на джантата а не за болтовете по единично. Можеби не съм обяснил правилно. Така или иначе няма значение защото като ходих днес да я видя се оказа че капачките са вътре в колата в една кутийка. И тези болтове които нямат капачки са секретни. Има и ключе за тях при капачките в кутийката. Днес имах час при Мазда но се оказа че служителката не може да излезе днес от работа за да я закараме, та през седмицата ще видим дали ще успеем да я закараме.
Забелязах нещо днес което много ме притеснява и ако някой има идея дали е така и при други Мазди моля да каже.
Значи задната броня ми изглежда съвсем малко по-различен цвят. Може и от светлината да е нещо, наистина съвсем малка разлика , което нямаше да ме спре, но пространството между всички детайли на колата е еднакво (поне така знам). Между врати, между преден капак и калници и т.н.
Задната проня няма почти никакво разстояние между нея и другите елементи, почти е прилепнала. Мислите ли че колата е била ударена отзад и съответно сменена броня? Също така понеже колата е в гаранция дали Мазда ако са сменяли това нещо ще има история при тях, и ако не са го сменяли те дали ще разберат че е сменяна?

Благодаря предварително на отзовалите се.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Май 2014, 16:08 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2014, 20:20
Мнения: 28
Местоположение: Prague, Czech Republic
Ето и няколко снимки на колата отзад за да си кажете мнението за това дали според вас бронята е сменяна.

Изображение

Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Май 2014, 18:59 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Задната броня си е прилепнала плътно ако я сравняваш със задните калници...Понякога се боядисват и от остъргвания и охлузвания.Няма лошо във това.Доста често срещано е.Тук такива коли удряни и с блокирали мотори си е в реда на нещата да вкарват.И си вървят доста години след като ги поправят Горублянските спецове.... :P Нищо ли не пише във книжката....ако е удар би трябвало да се отрази това там.Снимките ги оправи..не се отваря нищо...

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 31 Май 2014, 19:21 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2014, 20:20
Мнения: 28
Местоположение: Prague, Czech Republic
Ами ще се опитам. Натиснах върху Img и после сложих линка помежду. Незнам дали така трябва да е. Дано сега да стане.
Колата е в Чехия a не Горубляне все пак :) Не че е изключено и тук да стават същите неща де :) Мен изобщо не ме притеснява
ако е сменяна бронята при леко чукване или одраскване, но ме притеснява да няма проблем отзад нещо ако е било сериозен удар. Ще я занеса идната седмица на Мазда и ще разбера дали са бутали нещо. Не съм гледал книжката днес. Като отида следващият път ще погледна по-обстойно. Надявам се да сложа снимките правилно. Ще пробвам с URL тоя път.

http://s1243.photobucket.com/user/topalano13/media/20140522_190145_zpsd14d8943.jpg.html?sort=3&o=1

http://s1243.photobucket.com/user/topalano13/media/20140522_190139_zps32dc5660.jpg.html?sort=3&o=2

http://s1243.photobucket.com/user/topalano13/media/20140522_190132_zps3b1b5423.jpg.html?sort=3&o=3


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Май 2014, 20:17 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Колата ти е супер.Не се притесняваи.Фугите са идеални.Цвета може и да е от сянката която хвърля сградата.Е....има разлика лека но не е болка някаква...До 2-3 години ако падне лака ще я пребоядисаш отзад тук за 200 лв...

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 31 Май 2014, 22:10 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2014, 20:20
Мнения: 28
Местоположение: Prague, Czech Republic
Малко ме успокои наистина :)
Виждам, че бая разбираш, а и отговаряш винаги. Имам чувството, че други хора нямат мнение в този форум :)
И така още нещо което се сетих. Фаровете за мъгла и втрешната част на основните фарове са с нормални (жълти) светлини, а външната част на фаровете са ксенонови. Може ли да се сменят крушките за да станат всички бели (ксенонови) или трябва целите фарове да сменям. Спомням си че като четох форумите на БМВ там за да сложиш ксеноновите фарове от моделите след 2007-ма трябва да смениш цялата инсталация на фаровете и да вземеш някакъв допълнителен модул.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2014, 08:38 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Колега колата изглежда много добре на снимките, тук даже ги боядисват много по-зле. Ако погледнеш моята в гаража има доста разлика в цвета на вратите а не е удряна, само от драскотини.
Относно фаровете ако си с би-ксенон, то тези за които говориш са адаптивните светлини, поне при мен е така и май не могат да са ксенон.
Успех с покупката.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2014, 13:19 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 13 Ное 2013, 11:30
Мнения: 206
Местоположение: София
Ако съдим по аватара на колегата, покупката вече е извършена :)

_________________
Mazda 6 GH (2009), 2.0 147hp, AT, LPG Romano Antonio OBD


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2014, 18:00 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 22 Май 2014, 20:20
Мнения: 28
Местоположение: Prague, Czech Republic
Не не :) Има проблеми с прегледа при Мазда. Все не съвпада с всички страни, които трябва да вземат участие. Чак другия Вторник ще я носим, но предполагам, че няма да я вземат до тогава и съм си я сложил да си я гледам :)
Незнам какво трябва да означава Би-ксенон. Общо всички светлини които светят пред колата са 6. 3 десни и 3 леви. Само 2-те от тях са ксенон. Другите 4 са жълти и ако взема колата няма да оставя нещата така. Изключително много ме дразнят и не знам защо са ги направили така от Мазда. Или всичките жълти или всичките ксенон. Каква е тази цигания?!?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2014, 18:58 
Offline
фен

Регистриран на: 25 Юли 2013, 18:18
Мнения: 128
Местоположение: Panagyuriste
Да беше пуснал снимки и отпред. Предполагам ксенона е само на късите а на дълги и фаровете за мъгла са си с нагреваема жичка.

_________________
Mazda6 GG1 2007 2.0 AT 147hp. LPG Romano Antonio OBD

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2014, 07:19 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Ако имаш AFS то не бих ти препоръчвал да слагаш там ксенон :)
Тази крушка работи само на старт/стоп режим..
Т.е. пак трябва да си останеш на нажежаема жичка.
Относно фаровете за мъгла - ще се убедиш, че няма никаква полза от тях - май повече ги слагат за гъзария.
Ксеноновите къси светят изключително добре и в мъгла. Да, фаровете за мъгла осветяват 50см повече в банкета настрани, но не е болка за умиране..
За 6 години съм ги пускал 5-6 пъти... Не повече...


Ако нямаш AFS, то навярно дългите ти са нажежаема жичка...Там вече може да се помисли...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2014, 09:01 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Цитат:
Незнам какво трябва да означава Би-ксенон

Ами ксеноновите крушки да са за късите и дългите, като пуснеш дълги ще видиш коя крушка свети.
slowtraveler написа:
Ако имаш AFS то не бих ти препоръчвал да слагаш там ксенон
Тази крушка работи само на старт/стоп режим..
Т.е. пак трябва да си останеш на нажежаема жичка

Това имах предвид и аз
Наистина качи повече снимки или дай инфо за нивото на оборудване.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб