Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:34

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2014, 22:29 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 11 Сеп 2013, 10:07
Мнения: 131
Местоположение: Sofia
Здравейте колеги,

От известно време се боря с един проблем - предницата трополи отчетливо (особено отляво) при преминаване през малки неравности, особено ако са начесто (нагънат паваж, пътят от Владая към Княжево в София ;) и т.н). Тесни напречни бразди с остри ръбове също предизвикват изтропване, а по-големи пропадания, дупки, спящи полицаи и бабуни, дори преминати с по-голяма скорост - не. Натисната, отпусната спирачка не влияе на тропането.

Досега съм сменил предните амортесьори, биалетка отпред вляво и задни тампони на носачите (бяха поскъсани, но след смяната нищо не се промени). Окачването е преглеждано в 3 сервиза и дефект не се открива. Какви ли не проби и тестове ми правиха на окачването - и на земята и на крик, нищо...

Ако някой може да ми даде съвет какво още да проверя и как, ще съм му много благодарен, защото вече не ми се сменят части наред.

_________________
2007 Mazda 5, 1.8 (L8) газ/бензин


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2014, 22:57 
Offline
маниак
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 28 Апр 2011, 00:44
Мнения: 519
Да не би да имаш нужда от това прословуто смазване на кормилния път. В друга тема имаше колеги с подобни симптоми, които са се справили с това решение.

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2014, 08:04 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
Slade написа:

Досега съм сменил предните амортесьори, биалетка отпред вляво и задни тампони на носачите (бяха поскъсани, но след смяната нищо не се промени). Окачването е преглеждано в 3 сервиза и дефект не се открива. Какви ли не проби и тестове ми правиха на окачването - и на земята и на крик, нищо...

Като сменяхте амортисьорите или в някой от 3-те сервиза провериха ли ти тампоните на макферсъна и лагера под тях ? ..

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2014, 23:04 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 5
Автор на темата

Регистриран на: 11 Сеп 2013, 10:07
Мнения: 131
Местоположение: Sofia
martod написа:
Slade написа:

Досега съм сменил предните амортесьори, биалетка отпред вляво и задни тампони на носачите (бяха поскъсани, но след смяната нищо не се промени). Окачването е преглеждано в 3 сервиза и дефект не се открива. Какви ли не проби и тестове ми правиха на окачването - и на земята и на крик, нищо...

Като сменяхте амортисьорите или в някой от 3-те сервиза провериха ли ти тампоните на макферсъна и лагера под тях ? ..


Да, когато сменяха амортесьорите имахме уговорка да погледнат дали тампоните и лагерите не са повредени - казаха, че когато свалят амортесьорите ще се види. Според тях са били ОК и не ги смениха. Сигурно щях да настоявам да ги сменят ей така "за всеки случай", ако не струваха колкото амортесьорите тия скапани гуми... За да тръгна да свалям наново амортесьори и да ги сменям ми се иска да съм сигурен, че проблемът е в тях. Има ли начин да се тества?

Поздрави

_________________
2007 Mazda 5, 1.8 (L8) газ/бензин


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2014, 23:06 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 5
Автор на темата

Регистриран на: 11 Сеп 2013, 10:07
Мнения: 131
Местоположение: Sofia
badprince написа:
Да не би да имаш нужда от това прословуто смазване на кормилния път. В друга тема имаше колеги с подобни симптоми, които са се справили с това решение.


Данчо, сигурно си струва да се пробва, тъй като тропането се усеща най-силно от страната на шофьора. Ще потърся тия теми, за да видя какви точно са били симптомите при колегите.

_________________
2007 Mazda 5, 1.8 (L8) газ/бензин


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2014, 07:17 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
Slade написа:
Да, когато сменяха амортесьорите имахме уговорка да погледнат дали тампоните и лагерите не са повредени - казаха, че когато свалят амортесьорите ще се види. Според тях са били ОК и не ги смениха. Сигурно щях да настоявам да ги сменят ей така "за всеки случай", ако не струваха колкото амортесьорите тия скапани гуми... За да тръгна да свалям наново амортесьори и да ги сменям ми се иска да съм сигурен, че проблемът е в тях. Има ли начин да се тества?

Поздрави
Ами всеки един по опитен механник може да ги прецени дали са тръгнали, след кратък тест- драйв .
Провери си и кормилния прът, както те посъветва Данчо и ако не е от него причината, няма какво друго да е освен тампоните, щом всичко друго (шарнири, биелетки и т.н.) е проверено ..
Къде ги гледаш тези толкова страшни цени, при мен тампона е 50 лв., лагерът 18 лв. :)

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2014, 21:00 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 5
Автор на темата

Регистриран на: 11 Сеп 2013, 10:07
Мнения: 131
Местоположение: Sofia
martod написа:
Slade написа:
Да, когато сменяха амортесьорите имахме уговорка да погледнат дали тампоните и лагерите не са повредени - казаха, че когато свалят амортесьорите ще се види. Според тях са били ОК и не ги смениха. Сигурно щях да настоявам да ги сменят ей така "за всеки случай", ако не струваха колкото амортесьорите тия скапани гуми... За да тръгна да свалям наново амортесьори и да ги сменям ми се иска да съм сигурен, че проблемът е в тях. Има ли начин да се тества?

Поздрави
Ами всеки един по опитен механник може да ги прецени дали са тръгнали, след кратък тест- драйв .
Провери си и кормилния прът, както те посъветва Данчо и ако не е от него причината, няма какво друго да е освен тампоните, щом всичко друго (шарнири, биелетки и т.н.) е проверено ..
Къде ги гледаш тези толкова страшни цени, при мен тампона е 50 лв., лагерът 18 лв. :)


Какъв е тампонът, който цитираш? Имам лош отпит с некачествени части, така че гледам поне да са Лемфьордер, а там цените не са толкова скромни.

_________________
2007 Mazda 5, 1.8 (L8) газ/бензин


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2014, 07:48 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
На Монро е тампона и не виждам какво толкова може да е по добро при Лемфьордер при една гумено- метална част, та да струва майка си и баща си .. :)
Освен това, този който е на колата ти би трябвало да е от най читавите, нали е ОЕМ, но и той рано или късно се предава ..

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2014, 22:53 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 5
Автор на темата

Регистриран на: 11 Сеп 2013, 10:07
Мнения: 131
Местоположение: Sofia
На този модел ходовата част се предава рано, за съжаление :(

_________________
2007 Mazda 5, 1.8 (L8) газ/бензин


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Окт 2014, 21:11 
Offline
любител
1992 Mazda 323

Регистриран на: 25 Яну 2014, 17:57
Мнения: 17
Местоположение: y Mazdata
Здравей колега,моята 323-ка има подобен проблем ,чува се както казваш на малки и чести неравности най-вече при скорост 25-30 км/ч,смених всичко биалетки,макферсъни,тампони на носачите,шарнири и сега ще сменям накрайници външни и вътрешни,понеже неостана друго


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Окт 2014, 18:53 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 5

Регистриран на: 17 Сеп 2013, 13:55
Мнения: 329
Местоположение: Sofia
И при мен яко се е разтропала най-вече задницата (предполагам че е от прословутите "кекави" амортисори) но и предницата се чува, досега нищо не съм сменял по окачването на колата, но явно е настъпил и този момент...

@ Slade - да препоръчаш марка и читав магазин за закупуване на части за окачване?

_________________
Mazda 5, 2.0L MZR-CD (RF) 105 kW, 2008

Kimi Ga Yo - https://www.youtube.com/watch?v=29FFHC2D12Q


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2014, 18:33 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 5
Автор на темата

Регистриран на: 11 Сеп 2013, 10:07
Мнения: 131
Местоположение: Sofia
Колега, задницата я оправиха днес, сега возията отзад е каквато трябва да бъде - приятна и безшумна.
Смених едни щанги (напречни носачи?) отзад, биалетки и тампони на стабилизиращата щанга. Може би си струва да ги огледаш тия елементи.
За съжаление предницата я зарязах, мисля че само ще гресирам карето на кормилния прът и ако не се оправи - майната му..

_________________
2007 Mazda 5, 1.8 (L8) газ/бензин


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2014, 21:56 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 5

Регистриран на: 17 Сеп 2013, 13:55
Мнения: 329
Местоположение: Sofia
Мерси за фийдбека Slade, ще го имам в предвид при ремонта и на моята задница! Със здраве...

_________________
Mazda 5, 2.0L MZR-CD (RF) 105 kW, 2008

Kimi Ga Yo - https://www.youtube.com/watch?v=29FFHC2D12Q


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 19:29 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Яну 2018, 18:53
Мнения: 8
Местоположение: Троян
Здравейте колеги,
След смяна на всички части по предницата прословутото чукане за мазда5 отпред вдясно остана, само че се чува по-слабо и постепенно се увеличава. Просто вече нямам никаква идея откъде може да идва това тропане. Моля компетентните по този въпрос да се отзоват и споделят мнението си. Благодаря предварително.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2018, 08:35 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Май 2017, 07:24
Мнения: 4
Местоположение: Габрово
Здравейте, аз имам същия проблем, и ми го установиха, а и аз лично го видях и усетих, моето е от рейката. Като се разклати кормилния прът при вдигната кола се чува доста ясно. Карам така доста време и не знам къде да я рециклирам. Нова е около 1000лв. Ако някой знае сервиз в близост до Габрово, където извършват тази услуга, ще съм благодарен за информацията.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2018, 21:27 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Яну 2018, 18:53
Мнения: 8
Местоположение: Троян
Здравейте отново.
При мен чукането се чува главно на легнали полицаи и по-големи неравности, а при по-голямо влизане на амортесиора се чува и скърцане. Силно се съмнявам в моя случай да е от рейката. Смених всички части по предницата без пружини.
А при вас самата рейка ли се е разбила, защото ако е така трябва доста зор да е видяла. Сигурни ли сте , че не е вътрешен кормилен накрайник или някой тампон по окачването на рейката?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2018, 08:45 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Май 2017, 07:24
Мнения: 4
Местоположение: Габрово
Да, сигурен съм, че не е вътрешен кормилен накрайник, чукането е по навътре. И тампоните и всичко друго по предницата много щателно заедно с майстора проверихме. Защото първаначално и аз смених биалетки по инерция. А чукането ми е при преминавене през легнал полицай и по по-големи неравностти, и се чува и от двете страни , като клони към средата.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Окт 2018, 15:38 
Offline
любител
1994 Mazda 626

Регистриран на: 08 Окт 2011, 14:11
Мнения: 92
Колеги чета ви проблемите и при мен го има прословутото скърцане ,оказа се следното тампон на мотора (този който е отдолу )скъсан и тампон на скоростна кутия също(на скоростната кутия се намира точно под сойката на акумулатора)
Хвърлете по 1 поглед и кажете ,
П.С. дано съм помогнал


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб