Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2017, 17:26 
Offline
любител

Регистриран на: 15 Авг 2017, 17:03
Мнения: 14
Местоположение: Washington DC
Здравейте ,
Доста изчетох , но не можах да намеря решение на моят проблем.

Преди 1 седмица станах собственик на Мазда 3 i2.0L 2007-ма година , автоматик .
Колата е уникална , взех я на добра цена , но разбира се с доста проблеми .
Предницата издаваше всевъзможни звуци при минаване през неравности .
Намирам се в чужбина , отидох на сервиз и ми казаха , че носачите са ми заминали , платих 500$ за смяната , но звука не изчезна .
Върнах се и ми казаха , че амортисьорите и биалетките са за смяна също и това ще оправи звука .
Цената за ремонт беше доста висока за това реших да ги сменя сам , наистина бяха много зле , биялетката от страната ма шофьора успяш да извадя с просто дърпане на ръка ....
Новите амортисьори които закупих дойдоха с пружини , за това не беше трудно да ги сменя сам , само , че единият от дясната страна се оказа дефектен , на самият тампон който се хваща към купето има отвора за болта , на единият от който му изпадна гайката за която се захваща болта (тя е вградена в самия отвор) и сега се държи само на 2 болта , не знам дали това оказва влияние в момента и дали би оказало в бъдеще , чакам да ми докарат нов и ще го сменя за да се държи на 3 .
Също така болтовете които хващат амортисьора към гумата са с износена резба , никъде не можах да намеря същите и за това поръчах нови от Мазда - 10$ , предстои да сменя и тях .


Шумовете изчезнаха напълно , но колата е много нестабилна , особено когато мине през неравност , например : пукнатини на пътя или веднъж минах през чакъл и усетих нестабилност , като-чели волана си завива сам , подобно е усещането .

Днес вали и колата се усеща още по-нестабилна , особено когато мина през малка локва , не знам обаче дали това е от дъжда или дали просто нещо се чупи и колата става по-зле и по-зле , обаче шумове не забелязвам.
Забелязва се вибрация на колата когато съм на светофар с натисната спирачка , вибрацията е в повече от нормалното . От това което четох може би най-логичното е тампони на двигателя , не знам дали това би имало нещо общо с нестабилната предница , но просто го споменавам.

Другото : Когато навия волана напълно на дясно , колата завива и волана не се връща изобщо , опитах да един паркинг и колата се върти в кръг , когато го навия на ляво се връща една идея по-бързо .

Та се чудя какъв ли би могъл да е проблема , от това което четох , реглаж , гуми или рейка , първите две ме устройват идеално , ако е третото вече ще ми дойде много.

Гумите са наистина износени , почти без грайфер , обаче дори на мокър път когато засиля колата и спря рязко , не се хлъзгат дори малко , обаче когато тръгна рязко , боксуват .
Поръчал съм нови и ще ги сменя и балансирам , но какво мислите вие , дали може да е нещо друго , просто искам да знам за какво да съм подготвен .


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2017, 20:20 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Накратко - мисля че с този автомобил в момента си опасен за себе си и околните ...

Принципно, проблемите със стабилността и волана се дължат на реглаж на предница, който се прави обикновено след такива ремонти. Гуми си купи задължително, даже и да са най-евтините. Поне пусни един гугъл за: "mazda 3 change shocks". Ако се налага, повтори ремонта след като имаш идея какво правиш. Във форума има и сервизни ръководства, потърси с търсачката.

След реглаж и с правилен монтаж би трябвало да станат нещата. Вибрацията в момента ти е най-малкия проблем :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2017, 22:19 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Авг 2017, 17:03
Мнения: 14
Местоположение: Washington DC
Амортисьорите са монтирани добре , просто трябва да подменя дефектния и да сложа новите болтове.
Надявам се наистина реглаж и нови гуми да оправят нещата , и преди съм карал с износени гуми и не съм забелязвал подобен проблем , ако това не е проблема , какво би било ?
Искам да знам когато вдигнат колата на стенд за да сменят гумите и да правят баланс , да мога да се възползвам и да знам какво да погледна .

Ето и снимки на гумите:

https://ibb.co/gYweGa
https://ibb.co/mxWeGa


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2017, 22:41 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
На стенда и на гумаджиите няма какво да гледаш. Ще си свършат работата. Гумите вероятно са много стари и каучукът се е "опекъл" много. Затова се хлъзгат на мокро. Същото се получава и с евтините гуми след няколко сезона каране.

Довърши си монтажа, сложи и гуми, закарай я на реглаж и би трябвало да се оправи колата. Ако не, значи имаш проблем с ремонта или е нещо друго. Ако колата е блъскана и е зле геометрията, би трябвало при реглажа да излезе.

Още нещо - направи регулировката след като сложиш новите гуми.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2017, 22:50 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Тея гуми са за коша!

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2017, 23:24 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Извини ме, но не съм ти разбрал правилно въпроса от последния пост. Като е качена колата на подемника можеш за кратко да:

- обърнеш внимание за течове от трансмисията и мотора
- да огледаш резервоара и тръбата към гърловината
- да огледаш горивопроводите
- да огледаш спирачните линии
- да забележиш ръжди, охлузвания по дъното (които биха причинили ръжди)
- да огледаш маншоните на полуоските
- да провериш задните амортисьори за течове
- друго (ако се сети някой да пише)

Имай предвид, че в канала на стенда може и да не те пуснат ...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2017, 23:42 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Авг 2017, 17:03
Мнения: 14
Местоположение: Washington DC
Благодаря много , ще се опитам да огледам всичко , силно се надявам само това да е проблема !

Ето и дясната гума , момчето от което купих колата най-нагло ми каза , че гумите са нови , явно си мислеше , че няма да погледна или не знам какво точно целеше .

https://ibb.co/gUBt9v


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2017, 07:43 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 14 Мар 2015, 10:07
Мнения: 572
Местоположение: Варна
Колега, те тея гуми вече приличат на сликове, как може да караш с такова "нещо". :shock:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2017, 08:39 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
При толкова проблеми си провери и стабилизиращите щанги отпред и отзад. Те спомагат за стабилността в немалка степен и тампоните им често са за смяна особено при кола с такива проблеми. Ремонтът им е от най-евтините по окачването и се проверява първо оттам заедно с биалетките.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2017, 08:52 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Аз на твое място правя така:
1.ХВЪЛЯМ тези гуми веднага!
2.Проверявам биели и щанги
3.Пускам колата на стенд за геометрия реглаж

Всяка стъпка може да реши проблема и да направи следващите ненужни ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2017, 15:47 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Авг 2017, 17:03
Мнения: 14
Местоположение: Washington DC
Новите гуми идват утре , след това отивам на реглаж, замених десния амортисьор с нов и сега вече седи на 3 болта , докато го сменях забелязах нещо , не знам какво е точно , но ми се струва , че не е като хората
https://ibb.co/gXU9zv Ето това , какво е ?

След смяната , колата е една идея по-стабилна , обаче когато е на паркинг вибрациите са двойно повече от преди , когато минавам през неравен път се чува глух тропот от страната на смениния амортисьор , не знам защо е така , смених го както трябва .


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2017, 18:01 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Искам да попитам свети ли ти индикация на таблото някаква.Едно воланче някакво.Ти като купува тази кола по снимка ли я взе или поне я пробва дали върви... :mrgreen: Нищо чудна да е имала някои страничен удар и да е изкривена цялата предница.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2017, 18:33 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Авг 2017, 17:03
Мнения: 14
Местоположение: Washington DC
Колата никога не е удряна , на 192 000 мили е , тук по номера на рамата може да се провери всичко в интернет и е достоверно , взех я от едно момче което е първи собственик , просто за 10 години я е карал доста , след смяна на биалетки , амортисьори и носачи с тампони , няма и помен от звука , сега останаха вибрациите и гумите , това което попитах какво е в предишният коментар , установих , че е каре , стори ми се , че му има нещо , защото когато сменях амортисьора и въртях диска , падна лего назад и карето се разтегна и излезна въздух .


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2017, 20:46 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Авг 2017, 17:03
Мнения: 14
Местоположение: Washington DC
Няма никакви светещи лампички на таблото , про проверка с OBD2 reader не излизат никакви кодове


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2017, 21:02 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Здравей,

От снимката не мога да преценя дали има проблем. Иначе, това дето го сочиш с пръста на американски е: "Inner ball joint". В Ютуб има достатъчно нагледни материали как се сменя и диагностицира. В темите за Мазда 3 има писано за тампоните, но там според мен без сервизно оборудване трудно ще се справиш.

ЕДИТ: Ball joint e шарнир. Карето е Constant-velocity joint. Извинявам се за грешката!


Последна промяна Ilia801 на 17 Авг 2017, 20:33, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2017, 21:20 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Сочиш маншона на вътрешното каре на полуоската... Няма отношение към стабилността, нито той, нито каквото прикрива ;) Дръж ни в течение :P

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2017, 19:29 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Авг 2017, 17:03
Мнения: 14
Местоположение: Washington DC
Днес смених гумите , докато ги балансираха огледах хубаво от дясната страна , от някъде е хвърляло нещо като черна гъста грес , подозирам , че е точно от въпросното каре , защото опипах хубаво с ръка и ми се стори , че има малка дупчица точно на гумата която в по-горният пост на снимката сочех с пръст .
Ето и снимки :
Не успях да видя дали може да е дошло от другаде , но е пръскало навсякъде и на ляво , дясно , нагоре , въпросната гума върти ли се ? Ако е така значи е от там със сигурност , и има ли изобщо нещо в нея което може да излезне ?

https://ibb.co/b3BxnF
https://ibb.co/hPa1Ev
https://ibb.co/dWiGga
https://ibb.co/drSnnF


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2017, 19:44 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Авг 2017, 17:03
Мнения: 14
Местоположение: Washington DC
Докато сменях амортисьора , гумата много се разтегна , силно вярвам , че не би трябвало да се разтяга по-този начин и със сигурност аз съм причината за скъсването :

Дори съм снимал:
https://ibb.co/fJ3eZv


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2017, 21:18 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Здравей,

Голямото желязо на снимката (https://ibb.co/fJ3eZv) се вика по нашенски "шенкел". Като се откача от шарнира или от амортисьора, се връзва с нещо или се подпира носача в твоя случай, та да не виси на полуоската. Вероятно и това е скъсало маншона (който си е бил на късане така или иначе) и е причината за случката. В твоя случай той е пълен със специална гъста грес, която центробежната сила е пръснала така артистично по дъното на колата.

Добрата новина е, че маншона (CV Boot) е евтин. Лошата е, че се сменя трудно.

How To Replace a Front Wheel Drive Axle: https://youtu.be/jydxpsh13WQ
How To Replace CV Boots: https://youtu.be/-S-ofMoWsr0

Вариант 1: По-лесният вариант за мен е да си купиш цяла полуоска (Drive Axle), евентуално втора мотика от ебай. Тая може да я караш, вариант е да обесмаслиш хубаво и да залепиш с нещо (Duct tape). Ще държи още известно време, но не много ...

Вариант 2: Има специални комплекти, реално е маншон сцепен на две, който се лепи с няква химия: http://www.ebay.com/bhp/cv-boot-repair-kit

Аз лично бих подходил към вариант 1 с втора употреба полуоска. Ако не ти се занимава пак със сваляне, вариант 2 е добър избор, чувал съм че работят добре тия комплекти, макар че аз лично не съм ползвал.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2017, 21:32 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Авг 2017, 17:03
Мнения: 14
Местоположение: Washington DC
Най-евтината нова част която намерих е 40$ , цените са смяна почват от 100 до 200+ във всички сервизи в които звънях , намерих едно момче което работи в аутоеизиран сервиз и след работа използва сервиза за да поправя коли по-евтино и частно , той се нави за 60$ .

Сам бих се справил , но на улицата пред апартамента , малко ме е страх да легна под колата , дори вдигната на крик стойки .

Харесва ми вторият вариант които си ми предложил , честно не искам да сменям здраво каре , просто заради маншона .

Ето и един подобен вариант на този които ти спомена , просто ми трябва канал и здраво лепило , или да се прежаля и да легна под колата .

https://youtu.be/iLrGNU_t83Y


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2017, 21:47 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Ми незнам, ти прецени. 100$ са и много и малко, зависи от обстоятелствата :)

Карето не се знае колко е здраво предвид километрите, които е минала колата и най-вероятно е оригиналното. Не знам защо се притесняваш да легнеш отдолу, просто остави колелото закачено и подложи до крика резервната гума. Може и стойки да си купиш, не са скъпи - Jack Stands 2 Ton

Отделно че при вас има и гаражи под наем, виж за цените не знам как ще ти се върже сметката.

Защо не пробваш да го обезмаслиш, да го залепиш с нещо и да изкараш до заплата? После дай 100 пари на тоя момък да ти го смени в сервиза и готово. Все един месец ще изтика тая полуоска ...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2017, 01:10 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Авг 2017, 17:03
Мнения: 14
Местоположение: Washington DC
След смяната на гумите , колата върви чудесно , няма и помен от звуци и от поднасяне , усеща се стабилност , обаче понякога когато карам с над 60,70 мили волана вибрира повече от нормалното , предполагам че ще се оправи след центровката , а от нея има нуйда със сигурност.
Остана да оправя карето ,да разбера защо колата вибрира повече от нормалното когато е на място , предполагам тампони на двигателя ,също така когато я паля сутрин , ремъка на алтернатора свири докато не загрее колата и след това се оправя .
Kогато взех колата,климатика не работеше , самия компресор не въртеше , обаче след като карах с пуснато парно около 1 час , нещо се отпуши и климатика проработи , без да искам му вкарах повече фреон от необходимото и сега компресора работи , спира , работи , спира , предполагам е от това , че налягането е повече от нормалното , трябва да измисля начин да го стабилизирам , без да нараня себе си или да повредя нещо.

Когато купувах колата , знаех че има доста неща да се свършат по нея , но като тегля чертата оставам доволен.
Благодаря за помощта


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2017, 14:07 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Пак заповядай! Фреона си го премери и ако трябва изтегли... Вибрации на място са или проблем с изгарянето или тампони... След смяната на гумите и смяна по окачването колата си плаче за реглаж на мостовете... Щом ти свири ремъка му хвърли едно око, че е евтин да го оставяш да прави мизерии ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2017, 20:30 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Ти обаче си голям ентусиаст, чак ти се кефя :)

Конкретно:
1. Като балансираш гумите виж как ще тресе пак.
2. Ремъка свири, щото е стар - смени го да не те остави на пътя
3. Тресенето на празен ход е вероятно от тампон на двигателя или кутията. В домашни условия трудно ще стане, аз поне не се сещам за бързо решение.
4. Климатика - няма как да не е въртял. Има там един електро-магнитен съединител, който закача шайбата за компресора - вероятно не е сработил или има електрически проблем. Карай така, това да и е на колата
5. Фреона, ако си го напълнил повече е проблем. Освен него има и едно масло, което маже клапаните на компресора. Отделно пък има и друго на самия компресор. Не разбирам от авто-климатици достатъчно, но обикновено само допълване с фреон не е решение. Пък компресора е скъп, трябва да се пази :)

EDIT: Аз да питам, встрани от драмите с ходовата част, ти друго обслужване прави ли и на тази кола?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2017, 23:37 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Авг 2017, 17:03
Мнения: 14
Местоположение: Washington DC
Смених маслото и филтера , обмислям да обслужа и скоростната кутия .


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2017, 14:33 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Ангренажният ремък трябва да си смениш задължително, заедно с ролките и пистовите ремъци, освен ако нямаш сервизна история и не знаеш кога е сменян. Същото и за течностите (охлаждаща, спирачна). Мисля че на всяка втора смяна на ангренаж се сменяше и водна помпа на тия, но сега няма как да проверя.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2017, 18:47 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Авг 2017, 17:03
Мнения: 14
Местоположение: Washington DC
Не знам дали е ремьк или верига , това се опитвам да разбера , но за сега без успех , доста различа информация има в интернет .
Някакви идей как да проверя?
Това е което знам за двигателя :
2.0L I4 MPI


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2017, 21:13 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Като го отвориш, той ще си каже :). От там откъдето аз чета пише, че е с верига.
Потърси в раздела за Мазда 3 сервизно ръководство ...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2017, 00:23 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 15 Авг 2017, 17:03
Мнения: 14
Местоположение: Washington DC
Аз имам самото рьководство за модела , но там не намерих нищо .


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Нестабилност
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2017, 07:37 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Ilia801 написа:
Като го отвориш, той ще си каже :). От там откъдето аз чета пише, че е с верига.
Потърси в раздела за Мазда 3 сервизно ръководство ...

С верига е, колега, а ето и ръководството за USA.

http://www.mazdabg.com/ftp-uploads/Mazda/3/1st%20Gen%20Mazda3_Mazdaspeed3_Workshop_Manual.pdf

В него е разтълкуван VIN-а и ще може да провериш дали е приложим точно за твоята кола.
Според мен приоритет е предницата и историята около полуоската.
Автоматика ти няма признаци за дефекти и недобра работа (поне не е написано),
а смяната на маслото не е евтино, поне в България. :)

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб