Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 00:35

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Май 2018, 10:03 
Offline
любител
2004 Mazda 6

Регистриран на: 09 Май 2018, 17:57
Мнения: 5
Местоположение: Русе
Здравейте
От скоро съм собсвеник на мазда 6 2.0 бензин и съм доволен от автомобила като цяло, като за стар автомобил си имаше някой проблеми за отстраняване като прецакан механизъм за прибирането на щората който отстаних избил датчик на маслото който смених защото ми присветваше лампата за маслото смяна на свещи и кабели при поставянето на газовата уредба и прецакан контролер на дисплея който също е отремонтиран вече.

Проблема за който пиша се появи точно при свалянето на дисплея наложи се да се разглоби цялото табло за да стигна до него и да го сваля за да го дам на човек да ми го презапои.

След цялото разглобяване сваляне махане дисплея заработи както трябва но ми изчезна осветяването на радиото при включени фарове.Таблото си свети (оборотомер скоростомер) но радиото престана да свети както и бутоните на климатика чийто крушки бяха изгорели но ги замених като в началото светеха но след 1 2 дена една по една отново спряха.
Та въпроса ми е къде може да се крие проблема за загубата на осветление на радиото на какъв принцип е осветяването там, (отделни крушки ли са там) радиото си работи както и сд то просто не се осветява което си мисля че проблема не идва от изгорял предпазител. Радиото не съм го откачал от предния панел само изкарах буксите за да имам по добър достъп за изкарам дисплея.
Когато го слобявах вече беше тъмно и нямах възможност да ровя в инсталациите а искам да чуя вашите мнения в какво може да се състои проблема преди да разглобявам и проверявам отново.

И другото ми питане какви са точно тези крушки 5 на брой които осветяват копчетата на климатика и защо новопоставените от мен спряха да светят след известно време (тези които намерих и купих бяха с малко по малък стъклен балон от оригиналните които никъде не открих абсолютно същите в РУСЕ )

Благодаря !


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Май 2018, 08:12 
Offline
любител
2004 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 09 Май 2018, 17:57
Мнения: 5
Местоположение: Русе
забравил съм да напиша че маздата е 2004 година


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб