Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 00:58

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 556 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 13:12 
Offline
фен
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 27 Окт 2007, 22:37
Мнения: 314
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Здраве да е
Вчера си монтирах газов инжекцион в Стара Загора.
Моите наблюдения:
Монтажа беше извършен от Георги Трендафилов (в квартал Железник до Агро центъра) и съм изключително доволен от обслужването, и вниманието което този човек ми отдели като клиент , дори до наи малките подробности.
Автомобила си го чуствам добре(поне от малкя пробег които успях да направя), няма нищо потрошено по колата(щипки и др.).
Не беше удачно поставянето на механизма за пълнене в пространството на гърловината на резервоара , под капачкатана калника, и човека взе отново колата в 19:30, и в 21:45 ми се обади че е готова и ако изкам да ми я докара.
Пиша тези редове защото този човек си го заслужава.
Монтажа излезна 1200лв. за тези които се интересуват, с една година гаранция.
Ще обновявам периодично темата , с впечатления, и разходи по Фобоса.
Ако модераторите на възразяват ще постна тел, на Трендафилов тук, ако счетат че не уместно да го маркират 0888708026
Good luck


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 13:59 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 15 Юли 2007, 08:33
Мнения: 312
Местоположение: Пловдив
Айде честито :-) Дано да останеш доволен,аз съм се навил да слагам такъв,като добро съотношение цена-качество...Сложи някоя снимчица на двигателя и багажника ако не ти е проблем.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 14:16 
Offline
фен
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 27 Окт 2007, 22:37
Мнения: 314
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Здраве да е
Малко инфо как да си кача снимките на л.с ако може (може и да гое описал некои некаде но времето не ми стига сега )
Good luck


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 14:17 
Offline
фен

Регистриран на: 07 Фев 2006, 18:30
Мнения: 233
Местоположение: София
Вчера и аз монтирах ГИ на БРЦ за 1700лв. с 18 месеца гаранция, за сега никакви забележки, но това е само за 20-30км. :D , след 20-30000км може да е друго.

И на мене ми отказаха пълненето да е на задната броня и сега е под колата до мястото за теглич, след 15000 трябва да ходя за смяна на газовия филтър, това им беше единственото условие.

Тези дни ще направя снимки на БРЦ-то и така ще видите какво са направили като монтаж в Дружба.

_________________
626 GW 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 15:06 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 15 Юли 2007, 08:33
Мнения: 312
Местоположение: Пловдив
@Martinair прати ми снимки на мейла,писах ти в неделя,аз ще ги кача ;-)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 15:13 
Offline
Администратор
Аватар
1988 Mazda 626

Регистриран на: 07 Окт 2004, 16:32
Мнения: 7878
Местоположение: Плевен/София
Доколкото разбирам, отказват да зареждат на газостанцията, ако зарядката е на бронята така ли?

_________________
B.R.Team
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 15:52 
Offline
маниак
Аватар
1995 Alfa-Romeo 155

Регистриран на: 11 Сеп 2007, 19:29
Мнения: 691
Местоположение: дупница
По закон зарядния вентил трябва да е на минимум 60 см от земята на
открито и лесно достъпно място :rules_2:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 16:30 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 15 Юли 2007, 08:33
Мнения: 312
Местоположение: Пловдив
Не вярвам някой газаджия да откаже да зарежда,виждал съм зареждачки на суперстранни места...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 16:43 
Offline
фен

Регистриран на: 07 Фев 2006, 18:30
Мнения: 233
Местоположение: София
При мене, понеже е комби имало много ламарина зад бронятя и "неставало", а калник нямам желание да дупча, затова под бронята.

_________________
626 GW 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 16:45 
Offline
фен

Регистриран на: 07 Фев 2006, 18:30
Мнения: 233
Местоположение: София
Не е супер удобно, ама поне намалих " щетите " от монтажа :D

_________________
626 GW 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2008, 17:49 
Offline
фен
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 16 Ное 2007, 13:42
Мнения: 378
Местоположение: София
Аз съм със същия, моите газаджии казаха че има нов софтуер за инжекциона и другата седмица ще хода да го сложат а и колата има нужда от настройка. Ще засека разход след това и ще пиша. На каква кола си го сложил фобоса и колко харчи?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2008, 08:36 
Offline
фен
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 27 Окт 2007, 22:37
Мнения: 314
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Здраве да е
За разхода Стара Загора -Пазарджик -Стара Загора (по магистралата и 10 км градско)(пълно - пълно на една и съща Шел газ колонка от един и същ служител на Шел :D ) 24.6 литра газ.
Точните километри не засяках, че ....... но тази седмица ще повторя упражнението и ще пиша.
Пълначката пак ми е в хралупата за пълнене на бензин , перфектно стана,този човек Трендафилов си обича занаята , а и клиентите.
Ще сложа снимки до края на седмицата .
Good luck


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2008, 10:40 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 15 Юли 2007, 08:33
Мнения: 312
Местоположение: Пловдив
А на вървене как е?Има ли сериозна разлика спрямо бензина?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2008, 11:20 
Offline
фен
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 27 Окт 2007, 22:37
Мнения: 314
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Здраве да е
За вървенето няма особенна разлика,аз не съм съсстезател и немога да преценя точно,
натиснах я до 140 беше добре после стана малко по мудна и до тук с моите скоростни изпълнения.
По различен начин падат оборотите обаче за разлика от бензина, при бензина падат мазно , а тук много рязко.(до на празен ход)
не знам къде е проблема и дали е нормално, но това не ми пречи на мен , за момента.Споделете как е при вас.?
Хамилтон ще ти се обадя да се видим ако ми остане време тази седмица зависи как ще ми се развие неделята , да сравним как е при теб на бензин и как е при мен на газ.
Good luck


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2008, 11:46 
Offline
фен

Регистриран на: 07 Фев 2006, 18:30
Мнения: 233
Местоположение: София
При мене няма разлика в падането на оборотите.

_________________
626 GW 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2008, 15:35 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 15 Юли 2007, 08:33
Мнения: 312
Местоположение: Пловдив
Martinair написа:

Хамилтон ще ти се обадя да се видим ако ми остане време тази седмица зависи как ще ми се развие неделята , да сравним как е при теб на бензин и как е при мен на газ.
Good luck
Ок.аз съм свободен за сега в неделя,ако имаш път към Пловдив свиркай ;-) Имам под ръка хубав апарат,може да направим снимки за форума...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2008, 07:33 
Offline
фен

Регистриран на: 07 Фев 2006, 18:30
Мнения: 233
Местоположение: София
Вчера ходих до Пловдив и после обратно до София по магистралата, и със скорост 120-130 ми даде 9/100 разход, а градско е около 12-12.5/100.
Това е с литър повече от на бензин, но колата върви много добре, сега се чудя, ако отида да я регулират за по-нисък разход, колко ще я " спънат " на газ.

_________________
626 GW 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2008, 11:06 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 15 Юли 2007, 08:33
Мнения: 312
Местоположение: Пловдив
Айде и аз у матрицата... Оставих колата в сервиза на Георги Трендафлов(в Стара Загора) ще пиша отзиви като си я взема ;-) Специални благодарности за колегата Martinair за полезната тема:-)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2008, 23:48 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Колеги, пишете какви са ви отзивите и какви цени поддържат тези газови инжекциони, защото и аз на там съм се запътил да слагам газ и аз ще го слагам в този сервиз също. Един път съм ходил при този човек и наистина съм много доволен от качеството на обслужването.Но ме е страх че автомобилът ще се "спъне" и няма да върви, както си върви на бензин.А и с тези истории, че се скапвал двигателя, изпускателна система и др направо не ми се мисли за газ, въпреки че малката мазда е повече от 10 години карана само на газ и нищо й няма... :)

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2008, 18:31 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 15 Юли 2007, 08:33
Мнения: 312
Местоположение: Пловдив
@Prozacc аз и Martinair си монтирахме Фобос-ите в Стара Загора при Георги Трендафилов,сервиза се казва "Елит" и е почти срещу представителството на Мицубиши,цената е 1200 лева.А съм много доволен от монтажа,хората са любезни и си разбират от работата...Щом се грабнах от Пловдив в Зарата газ да слагам,смятай :lol: Оставих си колицата в 9.30 и в 16.00 беше готова,бяха я настроили и сипали 10-на литра газ,на шефа жена му ми направи кафенце,сложи ми ароматизатор в колата,изобщо муцка :P

За "спъването" мога да ти кажа,че не намирам особенна разлика във вървенето,в нормален режим е една идея по-слаба но почти не се усеща...На магистралата без проблеми вдигна 180 км/ч,повече не съм я напъвал нЕма смисъл.Това че се скапвал двигателя са пълни глупости,с предишната ми кола пежо 306 1.4 минах почти 100 хил.км само на газ-зиме и лете пали и върви без грижи,бензин не беше виждала :wink: На 130.000 км.отворихме мотора (дадох я на един приятел и той я прегря,издуха гарнитура на главата) вътре беше като нов,няма нагар или каквото и да е износване...Имам колега с Бмв 320 дето подмина 100 хил.на газ и то с кола вкарана от Италия,при това с обикновенна агу :wink: Слагай газов инжекцион и си свиркай,няма смисъл да се дават грешни пари на арабите :lol: Яд ме е ,че минах 6000 км.на бензин,до сега щеше да се е изплатила наполовина уредбата...

Ето ти мнението ми от другата газ-аджийска тема:

HAMILTON написа:
Аз от петък съм с български газов инекцион "Фобос" 8) След едномесечно обикаляне по газаджии,изчитане на тонове инфо по въпроса из нета,се спрях на този вариант.На няколко места в Пловдив ми заявиха,че могат да ми сложат стандартна агу,с всичката необходима електроника за около 650-700лв.НО на въпроса "можете ли да ми гарантирате че няма да се получи "гърмеж" в колектора при никакви условия" всички отговориха отрицателно...А едни от най-качествените монтажници в Пловдив направо ми заявиха,че не желаят да ми монтират на Маздата обикновенна агу,просто не си струвало риска.Освен това,дори да не се получи детонация,има вероятност да се запушват след време инжекторите от газта,разхода на газ е по-голям и тн.Поради изброените причини се спрях на варианта ГИ.Предимства:собствен газов компютър взимащ инфо от датчиците на двг и сигнала от бензиновия компютър на колата,собствени газови дюзи,които прецизно впръскват газта в основата на колектора-така се прескача опасноста от насищане на колектора с газ и гърмене...Колата пали ВИНАГИ на бензин,на 30 градуса температура на охлаждащата течност обръща на газ,ако я загасиш,и запалиш веднага когато е топла,обръща след около 3-4 секунди на газ.Газта минава през газов филтър след редуктора с цел предпазване на газовите дюзи от запушване,има опция за аварийно палене на газ(примерно ако изгори бензиновата помпа) и др.Другото интересно нещо при Фобос-а е наличието на три режима на работа:икономичен,нормален и спортен,превключването става с натискане на бутон в купето :)

Недостатъци:цената...На мен ми струваше 1200 лева.Първите ми впечатления са много добри,колата върви перфектно,почти не се усеща на какво гориво си,на магистралата от Стара Загора я понастъпих-на четвърата предавка 160,на пета подмина 180 км/ч :oops: Разхода при това каране 8.4 л/100 км.газ...Ето и малко снимки как изглежда самата уредба:


ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение



За да видите снимките в цял размер кликайте върху тях.Ако има въпроси свиркайте :)Ето и сайта на производителя ==> ЕЙ ТУК 8)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2008, 23:37 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Наистина ли има бутон за спортен икономичен и нормален режим???Еми то аз вече няма какво да се двоумя - слагам газов инжекцион и да ми е спокойна главата тогава...Предполагам, че това е бутона, който е на снимката до дръжката за предния капак?

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2008, 23:49 
Offline
маниак
Аватар
2008 Subaru Legacy

Регистриран на: 04 Дек 2004, 18:07
Мнения: 554
Местоположение: maastricht
Eй това нещо не мога да го проумея-газ и "икономичен бутон"-колко по-икономичен ????

_________________
1995 мазда 626 GE.fp
2008 субару аутбек 3.0Rn
2002 toyota hiace 2.5 D4D
2008 daihatsu cuore 1.0
2010 guzzi griso 1100


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2008, 07:59 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 15 Юли 2007, 08:33
Мнения: 312
Местоположение: Пловдив
@Денчо,режимите са наречени така условно-просто има 3 програмируеми варианта...Според производителя,"икономичния"режим е предвиден за градско каране-при трафика в София или Пловдив в пиков час примерно,когато се "лази" с ниска скорост и не е необходима висока мощност ;-) @Prozacc,да това е копчето за превключване ...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Апр 2008, 10:44 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 15 Юли 2007, 08:33
Мнения: 312
Местоположение: Пловдив
Остана ми малко свободно време тези дни и си спретнах нова стойка за газовата рейка :) Скъсих с десетина см. маркучите от рейката до цилиндрите,според производителя е добре да са по-къси (около 15 см)при мен ги бяха оставили доста по-дълги.Ето и малко снимки:

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Използван материал:лист 2.5мм неръждаема стомана,подложка под рейката:2мм гума (за обезшумяване) :)


п.п.Съжалявам за не много добрите снимки,но на светкавица в гаража толкова :(


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Май 2008, 18:54 
Offline
фен
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 27 Окт 2007, 22:37
Мнения: 314
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Здраве да е
Малко up date на темата за Фобуса.
Монтирах го на 23 Март до момента изминати над 3300 км, ето на какво мнение съм.
Определено не мие по икономично, давам същите пари за гориво , но километрите са повече(все ми е спокоино че е по евтино).
Определено въпросите за разхода са интересни.
Скоро направих две отсечки по 280 км в едната посока пълно пълно18 литра газ, посе пак 280 км в другата посока 18,4 л газ.
Колко е верно не коментирам, не споря, мен ме устроива.
Спрях да пълня газ от Шел, не изкам да им хвърлям кал на хората, не съм доволен от разхода когато сипвам при тях, може и да греша , дано.
С Героги Трендафилов си говорих за разхода тои беше на мнение "един път 8 един път 12, колкото те излъжат на газ станцията."
Относно вървежа определено колата е по мудна когато изкам да изпреварвам, и не съм в оборот, стараясе да компенсирам тази разлика с предавките една надолу.
При планинско качване(Шипка) минах на спортен режим имаше доста камиони, и никакви проблеми.
Две неща имам да питам и тук е местото:
- При спускане на стръмен наклон продължително време системата пиука като че ли няма газ, по нищо не показва във вървежа че липсва газ но е неприятно писукането (единия път бутилката беше почти до горе)
- Отначало бордовия компутер ми показваше колко км. ми остават с наличното гориво(бензин), но сега показва само чертички.(при всички ли е тъка ???)
Определено от системата съм доволен, остава ми да си направя стоика като на Хамилтон, за да е по естетически издържана системата.
Един въпрос към тези на газ с борд компутер- кава разлика поличавате за средната стоиност на разхода когато сте на газ.Има в предвид че при мен на бензин ми показва 6 например по магистралата и като обарна на газ дава 8,7 .
Съдеики по разхода не е реално но това е което отчита.
Сега с две думи, това е при мен, на моята кола.
не знам дали системата се самообучава не съм питал, но ако е тъка, ако сте спокоини дривери на бензин, и на газ ще приличен разхода , за нервните в краката, ......
Good luck


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Май 2008, 21:55 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 15 Юли 2007, 08:33
Мнения: 312
Местоположение: Пловдив
Лелее Mаrtinаir с тоя разход направо сцепи мрака :-) Моят се движи около 8/100 извънградско,градско е около 11/100,ама аз си я сритвам редовно :-) Бордкомпютъра не показва точно разхода и при мен,обикновенно по-малко от реалното,за оставащите километри обяснението за мен е че няма как на практика да ги сметне,отчита изминато разстояние а горивото в резервоара на не намалява :-) Аз и без друго не го гледам,винаги на 200км пълня до горе и си смятам разхода.Определено съм много доволен от ги-то до момента...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Май 2008, 08:44 
Offline
фен
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 27 Окт 2007, 22:37
Мнения: 314
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Здраве да е
Ще правим курс явно по пенсионерско каране :D :D :D .
Аз като сритам конете гледам на задното огледало как едни двадесетаци падат от аспуха. :D
Изтината е че съм доволен за сега от "Японската какичка"
Good luck


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Май 2008, 13:17 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 15 Юли 2007, 08:33
Мнения: 312
Местоположение: Пловдив
Martinair написа:
Ще правим курс явно по пенсионерско каране :D
Аз като сритам конете гледам на задното огледало как едни двадесетаци падат от аспуха. :D
Истината е че съм доволен за сега от "Японската какичка"
Колата е много здрава,като се возим и евтино става направо приказка :-) Няма начин да не си доволен...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Май 2008, 23:45 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Аз само не можах да разбера какво му е на разхода - ако за 280 км изгаря 18 литра това значи, че за 100км изгаря 6-7литра, което е все едно че имаш дизел :D ...При каква скорост го имаш този разход? Защото аз съм забелязъл, че моята в градски условия си пийва 10-11 литра зимата, но излезна ли извъграда и разходът спада космически и почва да гори нещо от сорта на 6-7литра при 110-120km/ч, което все още не мога да повярвам :drive: ...а последният път и баща ми даже се учуди, защото се прибира от София до СT3 с нея. Не знам дали е от факта, че наскоро й сменихме сегментите или просто благодарение на дългите скорости сваля разхода.

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Май 2008, 00:18 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 15 Юли 2007, 08:33
Мнения: 312
Местоположение: Пловдив
prozacc написа:
Аз само не можах да разбера какво му е на разхода... - това значи, че за 100км изгаря 6-7литра, което е все едно че имаш дизел :D ...
Само дето нафтата е почти 2.40лв...Разхода му е перфектен,по-добре от това здраве...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 556 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб