Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 23:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 201 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2012, 19:00 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
Alexman написа:
хората, които не умеят да си поддържат колите или си забравят фаровете включени си е лично техен проблем, те ще си имат проблеми и без тоя закон... Не мога да разбера какво се оплаквате от цените на тия крушки... искате да карате малко по-нови коли, а после тови и онова било много скъпо... ами идеално щастие няма.

Алекс, недейте да мислите, че всеки човек е толкова технически грамотен относно автомобилите. Не е задължение всички хора да знаем как да си сменяме крушките на фаровете, как да си настройваме светлинния лъч и какво ли още не. Не всеки трябва да е автомонтьор.
Идеята ми е, че попитай твои колежки, колко от тях могат да си сменят крушката на колата? Та те едва ли могат да си отворят и капака... но това не е изискване за вземане на книжка. Те могат да помолят момчето на бензиностанцията да им я смени, но докато стигнат до там, колко акт-ове ще отнесат? Да не говорим, че има много коли, на които крушките на фаровете се сменят доста ама доста трудно. Лично съм се дупил по 10 мин на крушка на ново Пежо 207, просто като е чисто нова колата, куплунга е доста стегнат и трябва бая зор да го извадиш. Това една жена няма да може да го направи 100% освен ако не ръчка с отвертката, а тогава може и фар да сменя после. Недейте да гледате за тези крушки само от мъжка гледна точка. Да ние сме български мъже, можем всичко а си направим сами по колата, но нежните същества са друга бира. Аз харесвам жени с хубав маникюр, а не такава която ще ми сменя крушките и ще е без маникюр.

Да не говорим че ушевите са такива педали.... един колега през деня карал с изгорял фар без да знае, спират го и почват да пишат акт... той сменя крушката още преди да са завършили акта, а те с цялата си наглост казали "ами и да сменяш и да не сменяш, няма значение, факт е че беше без един фар". Глобата е до 50лв и влиза в необжалваемият минимум, ако все още не са го отменили този мизерен закон. Но да ви светна... ако ще и 100 крушки да нанижете, акта написан ли е, не можеш да ги съдиш, личен опит. :wink: Ако ще и Цв Цв да ти е свидетел... просто няма обжалване.

А относно това, че има хора да карат без фарове вечер... ами то си има закон за това. При намалена видимост се пускат фарове.

Не знам кога за последно сте купували крушки колеги.... но аз като спра на бензиностанция за комплект Н7 няма по-евтини от 25лв :shock: Ами то китайски ксенон вече има по 50лв бе 8)

За маздите да... по-рядко сменят крушки, защото отива по-нисък ток към фаровете, така просто е направена инсталацията. Но на европейските коли, доста често горят крушки.... явно не карата много нови служебни или лични коли, за да го разберете това.

п.п. на въпростното служебно 207 пежо... с активираните дневни светлини от години му нагоря куплунга на единият фар... ако не се побългарява ремонте ще е солен.

Така малко по малко.... то си се натрупва. Вадете тетрадките и почвайте да пишете за дефектите от тук нататък по колата да се направи статистика... 8) 8)

За да не ми горят крушките ще трябва да купувам някои Long life, които няма да светят толкова добре вечер, та ще ме напрягат или ще си купя от Станков един ДРЛ и ще пусна дългите на 50% .... фарове ще светят... и без това на дълги не карам... забождам едни лонг лайф на дългите и така да си светят....

One, а ти се хвана като удавник за сламка.. имах предвид не едно мнение, а един довод имаш по въпроса за дневните светлини и само това е. Докато доводите против тях... някак са дооооста повече :!: Но то проблема не е в теб, то на ЕС довода е само и единствено този. Това е показателно, как едно е повече от много... всичко е бизнес.
От кога на политиците почна да им пука за хората? И без това сме прекалено много, ако някой го бригаше за хората, а не за парите, тогава нямаше да има и СПИН.

One... тъкмо бях започнал да те харесвам, с всичките тези конспирации за които пишеше... сега някак обърна посоката на 180 градуса... чак се чудя ти ли си или One е убит от "правителството" и сега пише някой друг вместо него.

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2012, 21:31 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
Честно казано, след дълго мислене почвам да се насочвам май и аз към ДРЛ на дългите, с намалена яркост. Доводите са, че дългите така и така не се ползват често, плюс това са с халогенни крушки които не са супер скъпия вариант като ксенона. Диодните светлини поне за сега са много скъпи като вариант, а като се замисли човек, също така дори във времето като ги ползваш всеки ден примерно, колко ще им е живота??? Ми ако се скапят какво пак по 200 лв да дадеш за нови? Общо взето везните клонят към халогенните май.. :?

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Авг 2012, 08:50 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 04 Яну 2010, 21:18
Мнения: 1323
Местоположение: София
Аз съм на тоя вариант и съм доволен.Лошото е че и това нарушава закона.Добре че катаджиите не се замислят за това кой фар е дълъг и кой къс :lol: .
За това направи вариянта да ти светят и габаритите отзад ,щото като те настигнат и нямаш габарити ще решат че си без светлини и после какво е това, отпред свети отзад не.
А това ме навежда на мисълта че яко ще горят и габаритни крушки :lol: .

_________________
Mazda 3 Sport Kintaro (金太郎) 2.0 MZR-CD 143 ps 6 speed 2007/2022 renovated


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Авг 2012, 09:07 
Offline
Администратор
Аватар
1988 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 07 Окт 2004, 16:32
Мнения: 7878
Местоположение: Плевен/София
Не, отзад нямаш задължение да ти светят каквито и да е габарити през светлата част на денонощието.
Забележи на новите автомобили, светлинната индикация е само отпред, вътре контролното табло не свети, както и задните габаритни светлини.

_________________
B.R.Team
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2012, 09:47 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 04 Яну 2010, 21:18
Мнения: 1323
Местоположение: София
Така е но в правилника пише "къси светлини" а те светят с габаритите.Тогава си признаваш че имаш промени по инсталацията и "гориш".
Вариантите са два:
-къси светлини
-дневни светлини(само фабрично вградени)
Всичко останало за което спорим,цитираме директиви и тълкуваме закона не помага.Просто тези които сме без оригинални дневни светлини и правим всякакви автърмаркет модификации сме извън закона(вграждане на допълнителни светлини,ползване на дългите с намалена мощност).
Автоматичното включване и изключване на късите може би е най доброто решение.

_________________
Mazda 3 Sport Kintaro (金太郎) 2.0 MZR-CD 143 ps 6 speed 2007/2022 renovated


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2012, 08:18 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 15 Авг 2009, 18:00
Мнения: 795
Местоположение: Стара Загора
skype: sawo_1337
KoRn_Val написа:
Alexman написа:
...

Глобите до 50 лева отдавна се обжалват. В закона пишеше, че трябва да имаш комплект крушки и ако ги използваш по време на проверката не трябва да ти пишат акт. Ако все пак се заинатят, обжалваш си го по каналния ред, ако се наложи и в съда.

_________________
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=45&t=30897


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2012, 08:26 
Offline
фен

Регистриран на: 08 Юни 2010, 15:09
Мнения: 307
Местоположение: Pernik
shveb, кратко, точно и ясно казано. По моему не си струва да се дават и тези пари за автоматично включване. Докато не ти стане навик- една бележка пред очите и си ги включваш. Един зумер за 2 лв при отворена врата да вие и си ги изключваш.
Всичко друго е извън закона!

_________________
626, GF, 115 hp; 2000 г., бензин/газ
6 GH, 147 hp, 2008 г., бензин/газ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2012, 10:55 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
sawo написа:
KoRn_Val написа:
Alexman написа:
...

Глобите до 50 лева отдавна се обжалват. В закона пишеше, че трябва да имаш комплект крушки и ако ги използваш по време на проверката не трябва да ти пишат акт. Ако все пак се заинатят, обжалваш си го по каналния ред, ако се наложи и в съда.

Отдавна отдавна, колко отдавна? Те го казаха по новините, но кога е обнародвано? Защото във форума на lex до последно пишеше, че не е обнародвано.
А за комплекта крушки да, както написах случи се на колега, той си смени крушката пред хората от комплекта крушки, но все пак си му писаха акт. Обади ми се веднага, защото знае, че се съдя често с КАТ и му казах много ясно какво да направи, но той е шемет и не му се занимаваше. Той просто не си плаща актовете и чака да им мине давността и така.

@ intermachinex - по моему пък е добре да ги дадеш парите за един ДРЛ модул, защото веднъж ще ти се случи да забравиш и ще ти жулнат глоба по-скъпа от модула.

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2012, 11:24 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 15 Авг 2009, 18:00
Мнения: 795
Местоположение: Стара Загора
skype: sawo_1337
KoRn_Val написа:
sawo написа:
KoRn_Val написа:
Alexman написа:
...

Глобите до 50 лева отдавна се обжалват. В закона пишеше, че трябва да имаш комплект крушки и ако ги използваш по време на проверката не трябва да ти пишат акт. Ако все пак се заинатят, обжалваш си го по каналния ред, ако се наложи и в съда.

Отдавна отдавна, колко отдавна? Те го казаха по новините, но кога е обнародвано? Защото във форума на lex до последно пишеше, че не е обнародвано.
А за комплекта крушки да, както написах случи се на колега, той си смени крушката пред хората от комплекта крушки, но все пак си му писаха акт. Обади ми се веднага, защото знае, че се съдя често с КАТ и му казах много ясно какво да направи, но той е шемет и не му се занимаваше. Той просто не си плаща актовете и чака да им мине давността и така.

http://blog.apis.bg/2012/03/ks-reshi-pr ... tutsiyata/
Доколкото знам глобите вече нямат давност и този номер не минава. В последствие задълженията минават към НАП и идват с данъците.

_________________
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=45&t=30897


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2012, 13:18 
Offline
Администратор
Аватар
1988 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 07 Окт 2004, 16:32
Мнения: 7878
Местоположение: Плевен/София
http://luxima.bg/images/products_catalog/DRL.pdf

http://bgdriver.org/forum/index.php?topic=2150.0

_________________
B.R.Team
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2012, 18:25 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 04 Яну 2010, 21:18
Мнения: 1323
Местоположение: София
Току що по новините един началник от КАТ се изцепи:"Допълнително поставените светлини не са незаконни,но...трябва да са одобрени от техническа комисия,която трябва да е лицензирана за това..."
Сами се сещайте за какво става въпрос :wink: .

_________________
Mazda 3 Sport Kintaro (金太郎) 2.0 MZR-CD 143 ps 6 speed 2007/2022 renovated


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2012, 19:24 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
@ sawo
Мой колега ходи до КАТ миналата седмица, че го бяха привикали за видеоконтрол. От едно гише го пратили към второ, от второто към трето и на третото му казали "ами те тези са изтекли вече, не ни трябваш". Също така друг мой колега миналата година ходи да си прави справка за актовете и онази извадила големия лист сложила една черта на едно място и му казала "от тук надолу са загубили давност"... не знам твоите мисли колко нови са :) Надявам се съвсем скоро след някой друг месец да кажа от личен опит как са нещата :)

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2012, 20:17 
Offline
любител
Аватар
2000 Mazda 626

Регистриран на: 22 Яну 2005, 14:06
Мнения: 37
Местоположение: Плевен
Колеги, а мислилите сте за варианта с поставяне на по-мошна крушка на габаритите отпред ?
Моите са с 5 ватови крушки и от вчера ги заглеждам дали не мога да им сложа 20 ватови - ще светят достатъчно за да заблудят катаджиите през деня.
Много знаят те, че на маздюхите габиритите са във фара за дългите :D

единственото което ме спира е дали ще издържи габаритната инсталация на тези крушки ......


И, до колегите по-горе, дето пресмятате животат ана крушките - не смятайте само тези, които са на фаровете и габаритите отзад, ами пресметнетевсички малки сладки крушчици по таблото,з апалката, часовника, таблото на климатроника...
Ами генератора ? Колко мислите, че ще изкара при този повишен товар през цялата година ?

_________________
"Глупавият навик да се будиш сутрин и да ходиш на работа убива не по-малко от цигарите и пиенето, но не носи никакво удоволствие..."
Mazda 626 2.0 DITD-GW , 2000 г.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2012, 20:21 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Моят личен опит е скромен.Поднових си книжката преди 7-8мес.Имах няколко фиша и един акт на около 2-3г .Бяха ми казали че докато не ги платя няма да си взема новата книжка.Отивам с парите но нищо не ми казаха да платя ....дадоха ми новата взеха старата и така...а цялото досие беше пред служителката няма как да не е видяла ако имам задължения.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2012, 21:38 
Offline
маниак
Аватар
2005 Mazda 6

Регистриран на: 03 Май 2012, 12:13
Мнения: 584
Местоположение: Монтана
Може би така казват само за да сплашват за да може който иска всичко да си мо е изрядно да си плаща като поп и така.

_________________
Mazda 6 GY 2.0d 136 hp & Nissan Almera N16 2.2di 110 hp
Mazda 626 GW 2.0ditd 90 hp ex


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2012, 22:05 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 04 Яну 2010, 21:18
Мнения: 1323
Местоположение: София
Pulex написа:
И, до колегите по-горе, дето пресмятате животат ана крушките - не смятайте само тези, които са на фаровете и габаритите отзад, ами пресметнетевсички малки сладки крушчици по таблото,з апалката, часовника, таблото на климатроника...

Тук http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=31&t=31047 съм дал елементарно "устройство" което като запалиш колата подава напрежение където си искаш,може и на клаксона само :lol: .
Някои от тия малки крушчици си светят винаги(часовник , климатроник...).

_________________
Mazda 3 Sport Kintaro (金太郎) 2.0 MZR-CD 143 ps 6 speed 2007/2022 renovated


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2012, 10:44 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 15 Авг 2009, 18:00
Мнения: 795
Местоположение: Стара Загора
skype: sawo_1337
KoRn_Val написа:
@ sawo
Мой колега ходи до КАТ миналата седмица, че го бяха привикали за видеоконтрол. От едно гише го пратили към второ, от второто към трето и на третото му казали "ами те тези са изтекли вече, не ни трябваш". Също така друг мой колега миналата година ходи да си прави справка за актовете и онази извадила големия лист сложила една черта на едно място и му казала "от тук надолу са загубили давност"... не знам твоите мисли колко нови са :) Надявам се съвсем скоро след някой друг месец да кажа от личен опит как са нещата :)

Предполагам промените не важат за старите актове, които така или иначе са си минали по давност. Сега пак си има давност, но аз можеби не съм се изразил правилно - доста преди да им свърши давността, актовете си минават към НАП и вече ти се зачисляват към данъците, където вече не минава номера с давността.

_________________
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=45&t=30897


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2012, 11:40 
Offline
фен

Регистриран на: 08 Юни 2010, 15:09
Мнения: 307
Местоположение: Pernik
Колега Pulex, по моему не следва да си изграеш с по-мощни крушки. Същата идея имах и аза. Купх 10 в халогенни ампули и да не ти казвам как грее. Не ми се рискува да се стопи нещо по инсталацията. А да ти кажа и че рефлектора на габарита не може да напълни фара, така че ефекта който търсиш е = 0. За намаляване на консумация майката му е диоди където може.

_________________
626, GF, 115 hp; 2000 г., бензин/газ
6 GH, 147 hp, 2008 г., бензин/газ


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2012, 13:32 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
sawo написа:
доста преди да им свърши давността, актовете си минават към НАП и вече ти се зачисляват към данъците, където вече не минава номера с давността.

Я са ги прехвърлили, я не... имам едни 30лв да взимам от тях, където ги осъдих... да вземат да си ги приспаднат, ако ме потърсят, ще ги оправя аз.

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2012, 14:51 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Май 2011, 11:42
Мнения: 43
И според мен е добре така много даже най-вече за търговците на крушки :idea:
Изцяло съм за :) :lovemazda:

_________________
Авто обяви
обяви за Имоти
Всичко за диамантите


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2012, 17:39 
Offline
любител
Аватар
2000 Mazda 626

Регистриран на: 22 Яну 2005, 14:06
Мнения: 37
Местоположение: Плевен
intermachinex написа:
Колега Pulex, по моему не следва да си изграеш с по-мощни крушки. Същата идея имах и аза. Купх 10 в халогенни ампули и да не ти казвам как грее. Не ми се рискува да се стопи нещо по инсталацията. А да ти кажа и че рефлектора на габарита не може да напълни фара, така че ефекта който търсиш е = 0. За намаляване на консумация майката му е диоди където може.


такива бяха и моите опасения, че ще стане :(

мерси за споделения опит - ще си караме така, стандартно засега

_________________
"Глупавият навик да се будиш сутрин и да ходиш на работа убива не по-малко от цигарите и пиенето, но не носи никакво удоволствие..."
Mazda 626 2.0 DITD-GW , 2000 г.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 201 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Yandex [Bot] и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб