Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:56

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2017, 19:27 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Здравейте колеги, поръчал съм си една СХ-3 2WD G 120A, ниво Революшън,която очаквам в края на месеца. Колебая се дали да не си платя за 8 години (3+5) или 160 000 км гаранция , вместо само за 5 (3+2) или 150 000 км. Като километрите не ме притесняват на година правя между 14-17 000. Но дали си заслужава от гледна точка, че това означава около 1300 лв отгоре (над 5г) и още три години обслужване в Мазда, които допълнително натоварват сметката. От друга страна като гледам какви абсурдни проблеми се появяват като този с LED фаровете на СХ-5 и какви са цените за един фар, ме заболява главата. Какъв е вашия съвет?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2017, 20:05 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Проучи на какви км./години какво се сменя. Като те извъртят с няколко смени на свещи, масло на скорости, антифриз, спирачна течност и отделно филтри и масло двигател свят ще ти се завие. Калкулирай си кое колко струва в дилъра и виж реално колко ти излиза отгоре. 1300 + 3x180 (разликата в обслужването за 3г.) + още за свещи, масло скорости, труд отиваш на поне 2500 лв. Аз съм на мнение, че 5 години са пре-достатъчно за да оправиш каквото има като рекламация, ако въобще има. Аз отказах гаранцията, но при мен (нас, заедно с още 150-тина колеги с такива 6-ци) случаят ни бе специфичен. Не може да ми искат 300 лв. за нещо, което струва 110 лв. с труда и даже не ти слагат оригинално масло, а варелно noname. Нямаш право и да гледаш дали и как сменят. Твърдо против съм тази дълга гаранция в комбинация с най-некадърния дилър и сервиз в България (говоря от опит за гр. Пловдив). Отивам в някои от магазините, имаме доста отстъпки форума, 3-те филтъра са между 35 и 45 лв., маслото е 50-70 лв., въздушния с купето се сменя за 4 минути от теб без инструменти, а маслото с масления в някой гараж за 5-10 лв.
Просто направи една таблица, обади се на ония мъда от СМ да ти дадат цени за обслужванията за период от 8 години и почвай да смяташ. Те вместо да ти дават пари за да стоиш още 3 г. при тях, те ти искат 1300 лв. Нагляри! И накрая до колкото разбрах, това е бензиновия мотор, атмосферен, няма кой знае какво скъпо да му стане, за да не можеш да си го ремонтираш, но на дали ще се наложи.
Успех и да се похвалиш!

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2017, 20:35 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Достатъчно е един фар или нещо по електрониката да ти се счупи и са отишли тези пари, относно консумативите, само за сравнение, аз стандартно давам 400 лв с ДДС за смяна на масло (5.1 л -незнам какаво пише Skyactive G), маслен филтър, въздушен филтър, филтър на купето, преглед на антикорозионно и лаково покритие. На жена ми последната смяна беше 270 лв. за 4 литра castrol-edge-5w-30-fst-fully-synthetic за TDI моторите на VAG с DPF, маслен филтър, въздушен и на купето. Та разликата не е безпожно голяма и ако се прави веднъж на година за 3 години ще са 500 лв. Да вероятно има и сервизи дето може да се смни маслото и за под 200 лв. а въздушен и на купето да си ги смениш сам, аз не искам. Сега има и един такъв момент, ако не си решил да караш колата до гроб, вероятно при продажба цената и ще е по-различна ако е още в гаранция или пък има пълна сервизна история. Няма какво да се лъжем когато се гледа кола със сервизна история и изрядни документи/сервизна книжка, чувството е малко по-така нали...
Аз тези пари бих ги дал, за мен това беше и едно от условията да купя колата 2013 бяха с 6 години, после даваха и с 8 ама аз вече я бях платил...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 07:01 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Жена ти ако е платила в официален сервиз 270 лв. за 4 л. масло и 3 филтъра - ок. Ама на нормалния пазар това струва 100 лв. с труда. Та разликата от 400 до 100-150 лв. си е много. И по електрониката като му стане нещо какво? Фарът предполагам ще може да се ремонтира, а ако не ще си го поръча от чужбина, така и така пак чака СМ да го доставят и да си приберат печалбата. Да не би да няма други качествени сервизи сервизи? Да не е луд да иде в СМ и да си купи направо цели части, защото те така били правили? Или като другия колега сега за СХ-5 му искали 500 лв. за акумулатор и го лъжат най-нагло, че другаде не се продавали за неговата кола. СМ е едно безумие, което сменя наред цели части, не ги ремонтират а директно нови, уж ОЕМ, цени фантастични, труд също. Защо да стои при тях? За да му попълнят сервизната книжка на 8-та година ли? До 15-тата година пак ли да стои при тях за да му е изрядна и подредена книжката с печати ли?
Уважавайте си парите, колеги!

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 08:31 
Offline
фен
Аватар
2012 Mazda 3

Регистриран на: 31 Мар 2012, 17:11
Мнения: 319
Местоположение: България
Твърдо против ! Ако беше друг дилър,може би, но както казва donpeev, СМ са трагични. Наистина прочети внимателно, какво влиза в тези 8 години, защото и аз си мислех, че имам 5 годишна, ама не е точно така :) Важна е фабричната, а тя е 3 години, след това ти правят всякакви мизерии. С две думи, много съм доволен, че преди 6 месеца ми изтече гаранцията и сега си обслужвам колата при приятел :)

_________________
2012 Mazda 3 2.0 Activematic, 150 HP.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 09:02 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
270 лв. давам в радиал, до нас, фарът беше просто пример, определено може да се купи от всякъде, вероятно има различни алтернативи на различни цени, само ще дам пример обаче с колега които скоро беше сменял верига, колелета и т.н. в последствие, вибрации, шумен мотор .... резултата е че в момента продава въпросният кит.... с непроверените части понякога се стига и ди късмет, но в момента в един фар има много електроника, мотори и т.н. които следят завоя и подобни вързани с камера на предното стъкло за да се сменят къси дълги. Дало може да се байпасне тази екстра, да вероятно е така, но в крайна сметка това също е въпрос на личен избор. За качеството на сервизите, да прави сте всички са маскари имам лични наблюдения от София Ауто, Еспейс Ауто, Аутотехника, Порше... Първите веднъж не ми бяха завили пробката до край след смяна на масло, последните бяха опитали и успели да сменят фабричния диск с навигация, с по-стара верси, от чисто ново Ауди и след това искаха сума ти пари за новия. С писма до съответното място обаче всичко си идва на място, трябва малко търпение и да не се отказваш веднага, при Аудито след писмо до Инглощат не само че ъпдейтнаха навигацията с последна верси, не само че отключиха системата, така че да може да се ъпдейтва в последствие, но и дадоха едно безплатно облужване.... и това без пари.
Да уважавам парите си не ги събирам по улицата, аз изразявам моето мение, Вие вашето, колегата ще вземе решение

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 10:13 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Според мен пробегът ти е твърде малък, за да се възползваш от гаранцията. За 8 години нищо няма да остарее толкова много, че да се наложи гаранционна смяна. От друга страна, за 5 години би трябвало всички болести да се покажат, сервизни акции и т.н. да хванеш. Ако ти даваха примерно 200k или повече за тези 8 години, и ти караш повече на година, е по-оправдано. Тогава и амортизацията ще е по-голяма. Със сегашните условия на гаранцията и пробега, който си дал, според мен е неоправдано.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 11:51 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Благодаря за мненията. Колебаията ми са всързани главно с репотацията на СМ, за която съдя от темите във форума, надутите цени за обслужване в сервизите на СМ, които ми се струва че реално ще направят голяма разлика в парите и ще обезмислят дългата гаранция. Колкото до гаранцията... уж удължават фабричната, ама кой знае -> http://mazda.bg/serviz-i-aksesoari/garancii/



Цитат:
Фабричната гаранция може да се удължи чрез следните опции:

3+2 години или общ пробег на автомобила от 150 000 км
3+5 години или общ пробег на автомобила от 160 000 км.


Ще се почудя още малко, така или иначе имам време, още две седмици. Съдейки от опита с Рено (не че кола с кола си приличат, а и Клиото е доста по-нисък клас) вече 11 години аварии не съм имал. Гаранционно съм сменял задна щанга, не гаранционно ел. мотор на чистачките, и вентилатора на купето, акумулатор ми предложиха на нормална цена, и изкара 5 години. Единствената сериозна повреда беше прецакан съединител на път за една почивка, но това си е консуматив. Иначе в купето неща като обелен волан и калпаво покритие на конзолата с CD-то не ги броим.

_________________
Изображение


Последна промяна Kaizera на 10 Окт 2017, 13:51, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 12:16 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Аз лично също не бих, цената не е оправдана, даже не знам дали да не си останеш с 3 годишна, каква е разликата в цената там?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 12:21 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Надутите цени не са само при СМ - всеки един представител навсякъде по света иска много повече пари за нещо, отколкото при неофициален сервиз. Нормална практика е. За качеството на ремонти... там вече не мога да кажа, чисто нова Мазда не съм имал.
3+2 е добре. 3 години само според мен е малко за някои дефекти. Моят съвет е 3+2.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 13:53 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
road_runner написа:
Аз лично също не бих, цената не е оправдана, даже не знам дали да не си останеш с 3 годишна, каква е разликата в цената там?


530 лв е доплащането за още 2 години. Иначе и аз мисля, че 3г е малко. Определено ще е мин 5г, чуденката ми е за 8г, но за сега клоня към това да си останат 5г.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 17:12 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Колега, проучи какво влиза и не влиза, както и на коя година какво се сменя. Попитай специално за акумулатора, защото някой фирми пишат отделна гаранция за него. А със сигурност ще се наложи смяната му през някоя от годините. Направи си хубаво сметката. Ако имаш финансова възможност и не ти пука - пускай си 8 години. За мен е безсмислено и бих избрал 3 години без никакво удължаване.
Успех, чакаме снимки, ревю и мнения!

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 19:16 
Offline
фен
2017 Mazda 3

Регистриран на: 09 Апр 2017, 15:24
Мнения: 248
Местоположение: Крън
Аз засега съм с 3 годишната гаранция. Със сигурност ще я направя 5 години. Но съм на лизинг и той е за 5 години. Ако не доплатя за още две години какво става, дали банката, чиято собственост е все още автомобила няма да доплати и да ми прати фактура или ще ме оставят да си правя каквото реша?

_________________
Mazda 3 g120 2017


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 19:59 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Банката не се интересува от гаранцията, а от каското.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 20:04 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Не е като да не ми пука за 1300 лв + още Х лв за надценките за труд, части и т.н.

ivan1, виж си договора, но там със сигурност пише, че всички ремонти, смяна на консумативи, щети и друго са за сметка на лизингополучателя. Така че на тях не им пука дали е с гаранция, ти трябва да си плащаш поддръжката.


donpeev написа:
...
Успех, чакаме снимки, ревю и мнения!


Задължително, само да дойде, че в типичен стил докато я поръчам всичко щеше да стане за 15-20 дена макс (колата е налична в Белгия), като оставях капарото (19.09) говорихме за 15 работни дни... сега се оказва края на Октомври, началото на Ноември. Едва вчера са привели парите на Австрийците, другата седмица ще имат дата за автовоз... абе още поне три седмици ще трябва да се чака.


П.П. - Сега ми хрумва. Щом е толкова скапан сервиза на Мазда, не е ли възможно, теоретично, колата да се обслужва в Гърция, Румъния... на кой където му е удобно?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 20:40 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
donpeev написа:
Колега, проучи какво влиза и не влиза, както и на коя година какво се сменя. Попитай специално за акумулатора, защото някой фирми пишат отделна гаранция за него. А със сигурност ще се наложи смяната му през някоя от годините. Направи си хубаво сметката. Ако имаш финансова възможност и не ти пука - пускай си 8 години. За мен е безсмислено и бих избрал 3 години без никакво удължаване.
Успех, чакаме снимки, ревю и мнения!

влиза всичко, четох си условията отзад напред и отпред назад, първите 3 години ремонтите и съответните разходи се поемт от мазда, следвашите 3 години реално риска е застрахован, т.е. евентуалните разходи се поемат пак от мазда но са обезпечени от застрахователно дружество в което мазда работи, мога да ви ги снимам, нямам какво да крия. при кола на лизинг незнам тъй като там реално договора за покупкп-продажба е между дилъра и лизинговото дружество, а дружетвото "преодстъпва" правото на ползване на лизингополучателя за времето на лизинга, така че крайният клиент незнае какво е договорено. аз понеже веднъж го играх тоя мач сега реших всичко, кеш и от ден едно нещата да са между мен и дилъра. акомулатор, накладки, дискове, лампи/лампички, течности винаги са били консуматив, даже и съединителя е, виж ако се строши и е имало сервизна кампания, както при тойота с първите D4D от 2005 тогава с малка караница минава гаранционно... ма това е една друга тема ше ви я разказвам друг път.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 20:50 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Kaizera написа:

П.П. - Сега ми хрумва. Щом е толкова скапан сервиза на Мазда, не е ли възможно, теоретично, колата да се обслужва в Гърция, Румъния... на кой където му е удобно?

аз до момента, като изключим че при смяна на маслото във фактурата пише Skyactive G 5W30 (неясен прозиводител) и факта че като оставям колата никои не излиза да погледне дали въобще е на паркинга, други ядове нямам. 2014 като беше градушката ми я оправиха за по-малко от две седмици, това беше смяна на преден капак и всички алуминиеви лайсни + другите козметични щети, сега не се познава. 2015 ми я крадоха и като ми я върнаха я закарах директно в сервиза, казах да сменят всички течности + сервизно + всички филтри + пълна проверка + препрограмиране на двата ключа, тогава платих към 780 лв. с ДДС за всички филтри, малсло двигател, предни накладки, смяна на спирачна течност, антифриз и оная работа с ключовете. до момента това е и най-голямата сума която съм платил, не мисля че сумата е възпираща... само да кажа че на пъврия месец ми се празтропа предницата, ако нямах гаранция са смяна на тампон на макферсон колко ли щяха да ме рендосат...в кой да е сервиз?

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2017, 21:39 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Много интересна тема стана. Аз за това и търсех мнение, защото нямам никакви наблюдения на сервиза на Мазда и единствената информация черпя от форума. Не че сервиза ми беше водещ при избора, но след като вече съм се хванал на хорото, ще си сърбам попарата, така да се каже.

Реното след третата година дори не е минало покрай Омникар Бургас и не съжалявам. Но ми се струва, че там поддръжката е доста по-евтина, при все че всичко е капсуловано и не можеш да смениш просто една перка на вентилатора на купето, а сменяш мотор с перка ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб