Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 18:09

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2018, 11:25 
Offline
любител

Регистриран на: 21 Юни 2018, 10:59
Мнения: 1
Местоположение: Sofia
Здравейте,ситуацията,за която искам да ви попитам е следната..На кръстовището на румънското посолство,светофарът,когато преминах светеше чисто зелено не е премигвал или да съм минал на жълто,но проблемът е,че по средата на кръстовището (светофарът още светеше зелено) светна червено и останах по средата на кръстовището на червен сигнал,тъй като заради рейса стана известна "тапа" (беше за много кратко точно когато ги пусна другите,успях да се изтегля).Наистина не знам какво трябваше да направя..трябваше да спра на зелено,а зад мен имаше колона от коли.Въпросът ми е да очаквам ли честитка защото там има камери и ситуацията,която описах попада ли в графата "нарушения за снимка"
Благодаря предварително!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2018, 18:41 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
Не чакай, споделям от личен опит ... и на мен ми се случи преди няколко месеца.

Sent from my ASUS_X008D using Tapatalk


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2018, 20:12 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9185
Там винаги става върволица от коли идващи от семинарията или тези които се включват от Цариградско.Повечето не преценяват и се бутат въпреки че долният светофар светва по късно и реално няма как да се изтеглиш.....Лично ми се е случвало поне 5 пъти през последните 4-5 месеца без честитки.Може би трябва да го направят със мигаща зелена светлина за да се ориентират хората.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2018, 20:27 
Offline
любител
Аватар
2005 Mazda 6

Регистриран на: 15 Май 2018, 11:22
Мнения: 65
Местоположение: София
Ако решиш да спреш, най-много някой да ти влезе в багажника, защото не очаква.

Всъщност какво казва закона за подобна ситуация?
Оставането в кръстовище не е равносилно на минаване на червено\жълто.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2018, 23:00 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Надявам се върпоса ти “Какво казва закона?”, да не е сериозен. Той е пределно ясен:


Чл. 50а. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Забранено е навлизането в кръстовище дори и при разрешаващ сигнал на светофара, ако обстановката в кръстовището ще принуди водача да спре в кръстовището или да възпрепятства напречното движение.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2018, 23:48 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
На мен за такова нещо са ми писали фиш преди 8-9 години, карам по Витошка от НДК надолу посока патриарха, и там правя ляв завой, пред мен коли, влизат на зелено, аз също на зелено, обаче тсе оказа че тройлей който се е движел по патриарха са му паднали тирантите малко след кръстовището и стана така че аз оставам в кръстовището и чакам да се разкръстят пред мен колите. Излизам от кръстовището посока петте кьошета, ама след 20 метра ме спират и се почва...: "... минахте на червено..." аз: не несъм, влязох на кръстовището на зелено... Тогава ми обясниха че не съм имал право да навлизам, както колегата по горе е цитирал, както и да е аз им казах че нямам видимост какво се случва след кръстовището тъй като тролея реално е закъсал след кръстовището и е предизвикал задръстване, както и че е тяхна работа да регулират кръстовището в такава ситуация. Също им казах да ми напишат акт, който да обжалвам и че ще се видим в съда, защото в района има достатъчно камери да докажат кой е прав.... Е резултата беше че ми написаха фиш, защото не съм можел да го обжалвам... В твоя случай реално пак има нарушение, но там конкретно може би също може да е обжалва, защото следващия светофар на Гео Милев светва червено, докато тоя на румънското все още свети зелено и пуска коли да навлизат, това прави мармалад.... реално опасността се създава от зле регулирани светофари... пък ако ти се размине може да подадеш сигнал до общината, два пъти съм пускал сигнали за кофти регулирани светофари и ги оправят след 2-3-4 месеца :-)

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Юни 2018, 06:41 
Offline
любител
Аватар
2005 Mazda 6

Регистриран на: 15 Май 2018, 11:22
Мнения: 65
Местоположение: София
Kaizera написа:

Въпросът ми по-скоро беше какво наказание е предвидено за такова нарушение и как точно е формулирано там. Напълно наясно съм, че това е нарушение. И все пак е интересно как водачът би преценил, че обстановката в кръстовището внезапно ще се промени, ако при преминаване на зелено всички са в движение, но 5 секунди по-късно рейс спре на спирка и блокира трафика. В случая не говорим за ситуацията, при която кръстовището си е задръстено и въпреки това навлизаме в него.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб