Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 18:22

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2018, 19:23 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Сеп 2018, 15:31
Мнения: 4
Местоположение: София
Здравейте,
Не знам дали това е правилното място на което да публикувам тази тема, но смятам че е важна.

В момента продавам Мазда 6 от 2004г. Пуснах обявата в mobile, OLX, cars BG, както и тук във форума. С мен се свърза някакъв човек като ми прати смс от английски телефон - попита дали все още я продавам ида му пиша на e-mail (Hi...is your Car Posted on O.L.X. still for sell? If yes , Reply me only via Email : …………). Разменихме няколко мейла, като в последният той ми каза че щял да ми плати през PayPal, да съм му дал акаунта си както и адреса си. Бил уредил частна фирма да вземе колата, а парите щял да ми плати 30 преди да дойдат да натоварят колата. Усъмних се и се разчетоха в няколко сайта. Все пак кой ще купи кола без да я е виждал и тествал. Оказа се че това си е някаква практика. Превеждат ти малко пари, подписваш договор и след като колата замине почват да ти пращат съобщения че трябва да си плащаш за превоза или някакви други такси.

За съжаление в България няма институция към която да се обърнеш в случай на заплаха от измама, та реших да пиша тук и в други форуми за да не се лъжат хората. Единственото, което намерих е сайт към ФБР където подадох този сигнал (https://www.ic3.gov/default.aspx), но не очаквам кой знае какво

Към модераторите:
Моля да ме извините ако темата не е в правилният раздел и да я преместите в раздел, който прецените че е най-адекватен

Поздрави


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2018, 21:39 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:23
Мнения: 261
Местоположение: Пловдив
Май настина не е на място темата в този раздел, но пък е важна. Лично аз не бях чувал за подобна схема и е препоръчително да се дава гласност на подобни теми и постове, за да се предпазим от потенциални машинации. Благодарности към автора на темата!

_________________
Mazda 626 2001


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб