Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Бракуване на МПС
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2016, 13:23 
Offline
любител
1993 Mazda Xedos

Регистриран на: 16 Ное 2015, 08:04
Мнения: 4
Местоположение: Асеновград
Здравейте колеги,
моля да ме извините ако има вече пусната тема,но аз не можах да открия.
Преди 6 години купих една мазда кседос и както си му е реда я прехвърлихме през нотариус,но аз шматката не отидох до КАТ да си сменя талоните на мое име и до данъчното да я запиша.Сега когато удари часа на смъртта на маздичката :cry: :cry: :cry: искам да я бракувам за да може да стане донор на други коли,та въпроса ми е какво трябва да направя за да я бракувам.Казаха ми,че трябва първо да сменя талоните и да си платя данъците и тогава да я бракувам,но ми се струва прекалено голяма разправия.И да питам дали ако оставя нещата така няма да си изпатя след време още повече.
Предварително благодаря на отзовалите се>


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2016, 18:14 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Е 6 години данъци не сте ли плащали? Доста несериозно от Ваша страна. Сега ще си платите всичко с лихвите и тогава в КАТ. Ако се оставите на течението след време ще имате доста проблеми.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2016, 19:48 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Колега, не можеш да избягаш от плащането на отложените разходи.
Освен казаното по-горе, сумата за данъци ще нараства, докато решиш да си оправиш документите. :wink:

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2016, 05:39 
Offline
любител
1993 Mazda Xedos
Автор на темата

Регистриран на: 16 Ное 2015, 08:04
Мнения: 4
Местоположение: Асеновград
Добре тогава защо досега не са ме потърсили за тези данъци - мисля защото няма никаква връзка нотариуса с кат и с данъчното (поне така си мисля).


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2016, 08:43 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Най-вероятно защото шест години си минавал на ГТП (ако си минавал изобщо) по втория начин. :)
Там се изисква документ за платен годишен данък на колата.

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2016, 10:53 
Offline
любител
1993 Mazda Xedos
Автор на темата

Регистриран на: 16 Ное 2015, 08:04
Мнения: 4
Местоположение: Асеновград
Да минавал сам по втория начин :oops: :oops: :oops: .но пак не мога да разбера как след време ще ми ги искат тези данъци при положение,че не е заведена в КАТ на мое име и не съществува в данъчното(стария собственик най-вероятно я е отписал).


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2016, 14:13 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Zlatarev написа:
Добре тогава защо досега не са ме потърсили за тези данъци - мисля защото няма никаква връзка нотариуса с кат и с данъчното (поне така си мисля).

Ти не си записал във данъчното на твое имe.Онзи другият и тои пък ако не я отписал как искаш да ти доиде данък на твое име.Иначе разправията не е голяма както си мислиш.....парите са големи особено ако Кседокса е във големият данък :smoke:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2016, 16:09 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Маздата просто трябва да изчезне ;) Сваляй номерата, крии я накъде, разфасовай и пали свещички по-често в църквата... Или пък отиди като нормален човек и си плати всичко, което още е в давност и преглътни грешката си!

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2016, 16:37 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Ако предният собственик не я е отписал в данъчното - печелиш, защото са продължили данъците към него. Но той на дали е толкова прост. Има определен срок в закона (на който му се занимава да търси в гугъл) за отписване на МПС след продажба в данъчното. Съответно срок има и бъдещия собственик за регистрация в КАТ и данъчното. Съответно продавачът на дали е плащал 6 години данък, който реално не дължи и е отишъл да си отпише МПС-то от данъчното още 1-вата година. МПС се отписва с копие на договора за покупко-продажба, което автоматично означава, че в данъчното прехвърлят от единия на другия и СА ТИ ГО ЗАБИЛИ на твое име. Не знам как до сега не ти е излизало дължимото в данъчното (проверявал ли си?), защото трябваше вече да са те потърсили за дължимото и лихвите. Но при тях стават по-бавно нещата и в един момент може да се стигне до запор на заплата или съдия изпълнител.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2016, 18:38 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Дължимият данък и лихвите за просрочие имат давност, но тя тече за всяка година поотделно, т.е. от първата година дължимият данък вече не е дължим, но от втората тече още давността и т.н. Точно колко е давността в момента може да се провери, но така или иначе все ще дължиш нещо и както каза майната може да имаш гости и то като се натрупат добри парички ;) Намери начин да провериш имаш ли дължими данъци и да ти стане ясно в какво положение се намираш, но в същото време да не ги подсетиш, че са те изпуснали :^o

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2016, 20:08 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Честно, питащият е по-голям тарикат от всички колеги даващи съвети(както личи от коментарите му).

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2016, 21:44 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Питащият задава казус от преди 6г. От 01.01.2014г КАТ дава служебво информация на Общините за данните по чл. 45 от ЗМДТ. Когато отидеш на гишето и попиташ какво имаш да плащаш, ако не споменат Мазда Кседокс, нямаш нищо за правене в КАТ и където и да било. Давностният срок за данъчни задължения е 5г и може да се удължава до 7г и 6 м, но щом не знаеш това, ззначи не ти се е наложило.
Не ми се виждаш лековерен и да кажеш в КАТ за собствеността си от преди 6 г. Те да препратят информацията за 14 дни и да ти начислят данък за 5г назад с утехата, че е минала давността за налагане на наказание глоба.
Вероятно имаш глям талон с името на предишния собственик и не са те спирали за проверка в която да се установи, че той е обявил договора в неговия КАТ и колата не виси в небитието с кухи документи за владение.

А частите за продаване са ти най-малкия проблем в случая. Дяволиите имат и недостанъци. Повякога и по- големи от 1400лв данъчни задължения, каквито са обикновено задълженията на такива като тебе.

Вероятно не си сниман и от камери, за да провокираш предишния собственик да обяви владеещия автомобила.
Вероятно и не е минавал и границата никога. В Гърция искат новите модели талони когато се наложи. В Турция и Сърбия искат всичко и очакват водача да е собственика, да се вози в автомобила или да има пълномощно.
Дребните недостатъци са повече от едни спестени 80лв на година и това не е тарикатлък, а покер и адреналин.

За какво го ползваше този автомобил ?

Не мисля, че се терзаеш сериозно от донорството на автомобила, а си питаш просто или има нещо, което не знаем.

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2016, 06:19 
Offline
любител
1993 Mazda Xedos
Автор на темата

Регистриран на: 16 Ное 2015, 08:04
Мнения: 4
Местоположение: Асеновград
Колата ще отиде за части по какъвто и да е начин.
А по повод данъците и бракуването-колата ще се бракува без да плащам данъци(имало вратичка в КАТ).
Когато си купих тази кола,бях на 21 години и въобще не ми е минавало през акъла за КАТ за регистрации и данъци-знаех че трябва,но все си виках има време.Оттам обаче заминах за Англия и се прибирах за малко и не ми е оставало много време да мисля за тези неща.След като вече се прибрах за постоянно,имах доста сериозни лични проблеми където най-малкото ми е било да мисля за кат и за данъците,но сега вече дойде време да се оправя и с този проблем.Не се оправдавам,но така са се получили нещата и със сигурност занапред няма да допусна такава грешка.
А сега за данъчното:
след справка -нямам никакви задължения
стария собственик я е отписал но след като не сам сменил талоните и не съм я записал в данъчното колата просто не се води никъде,а за актовете-те се пишат на шофьора не на автомобила
за камерите сигурно вярно не са ме снимали


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2016, 14:15 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Значи тази кола КАТ не я знае. Знае я само нотариуса, който не му е казал. Според мен, нямаш нищо за бракуване, защото нямаш нищо за бракуване.

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2016, 17:22 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
То няма лошо ако можеш да минеш метър със данъците.За вратичката не ми е ясно как се прави документ със толкова задна дата било то за сваляне от отчет или бракуване.Специално първият точно от КАТ.Значи и прегледи не си минавал никога...или поне през последните 2 години.Дано не те подведе някои.... уж да те оправи...

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2016, 09:01 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Най ме притесняват незнайните начини, дето някой може да " оправи". Ще си ненужно благодарен на някой, който няма да направи нищо най-вероятно, но ще си утешен, че те е "оправил" и е ще му благодариш. Никой служител от "регистрацията", няма да си слага главата в торбата за автомобил за бракуване. Ако ще го прави, ще е за Ферари и по-нагоре.

Всъщност, какво ще оправи ?

Единственото което можеш да се подсигуриш, е на тавана да си запазиш "стария " талон, който ти е останал с данни от едно време и номерата на автомобила и поуката, че кола, колело и клиентела, не се купуват по един и същи начин.

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2016, 14:51 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Да, в някой сандък за спомен далеч от хорските очи, а колата както казах да ходи по предназначение ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2016, 13:40 
Offline
фен
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 25 Сеп 2010, 10:44
Мнения: 123
Колега,за бракуване в КАТ не ти търсят данък.Отиваш в КАТ бракуваш я,там евентуално може да имаш някаква глоба.Ако оцелиш на някой по печен служител можеш да минеш и така.В данъчното няма какво да правиш.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2016, 17:29 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2016, 06:41
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Случайно попаднах на тази стара тема, но искам да ви питам 2 неща, едното по нея, другото за себе си.

1. Как е успял оригиналния собственик на колата да я отпише и тя да остане във въздуха, при положение че за отписване при продажба се представя копие на договора с личните данни на новия собственик? Или някой лъже в мненията си, или стария собственик е (с извинение) ритнал камбаната.

2. Как най-лесно да проверя за фишове/снимки на мое име освен на опашка в КАТ или и това е поредното нещо, за което трябва да си пускам отпуска?

Имам една снимка, и понеже не живея на адреса си не са ми я връчили, но една вечер през 2015та ми звънна непознат номер (полицай) и ми каза за нея. Колата беше друга, областта също и трябвало да отида специално в работен ден дотам да си я платя, защото оттук не можело. Все още не съм.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб