Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 13:44

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2021, 12:43 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Апр 2021, 12:16
Мнения: 3
Местоположение: Bg
Привет на всички! :)
След дълго размишляване относно избора на нов автомобил се спрях на въпросната Мазда: Модел 2021, Такуми, 2.5. бензин 194к.с.
След около месец се очаква да доставят колата и вече да съм горд собственик. :)
Та пред мен възникна въпроса за автокаското, прегледах във форума и попаднах на стари теми.
Дочух от познати, че мазда работят добре с ДЗИ. Какво е вашето мнение.
Къде застраховате вашите автомобили?
Това което искам при щета е да използвам сервиза на мазда и да нямам ангажимент да се занимавам с разплащания от застраховател към Мазда.

Поздрави! :)


Последна промяна S.L. на 26 Апр 2021, 14:31, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2021, 16:46 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Привет,
за първите години докато автомобила е нов, няма кой знае какво значени, просто трябва да прегледаш из разни форуми кой бави изплащане при щети и кой се държи коректно. Почти всички предлагат право на официален сервиз за първите 3 години без доплащане, след това искат някаква сума.
Аз лично първите 4 или 5 години бях в ДЗИ, като даже имах един по-сериозен ремонт покрай градушката 2014 и колата ми се ремонтира в СМ без да дам една стотинка, после за известно време доплащах някаква сума за официален сервиз, но някъде 2018 вече неможеше и евентуален ремот трябваше да се прави само в доверен сервиз. След тази дата съм в Евроинс тъй като на тях доверения сервиз им е сервиза на СМ, за тях пък се носи слух че не са особено коректни при изплащания...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2021, 17:21 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
S.L. написа:
Това което искам при щета е да използвам сервиза на мазда и да нямам ангажимент да се занимавам с разплащания от застраховател към Мазда.


Ангажимент няма да имаш към никой застраховател или сервиз с разплащания. Като си избираш застраховател там си има описани доверените сервизи, с които работят и си ходиш там. По принцип за нова кола първите няколко години (както каза колегата) се предлага и официалния сервиз за доверен и разбира се още други сервизи.
За избор на застраховател не мога да насоча, аз избирам най-добрата цена. Бил съм на Булстрад няколко години (имах много добри отстъпки, иначе е доста скъпо) сега съм на Дженерали каско.
Съветът ми е да си намериш познат застрховател за да ти направи максимална отстъпка, че каското на нов автомобил е между 4 и 5 % в различните компании и офиси и тоя 1% разлика си е доста. Да не те изкъпят някъде в СДИ и др. такива масовки.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Апр 2021, 20:25 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
От много години с няколко коли съм при ДЗИ, но чрез брокер,
което за мен е доста важно.
Нямам никакви забележки.
Принципно наистина с до 3 годишна кола имаш право на официален сервиз,
после тази екстра се доплаща.
Всеки сам си решава - варианти бол!

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Апр 2021, 19:22 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 23 Апр 2021, 12:16
Мнения: 3
Местоположение: Bg
Благодаря на всички ви за отговорите!
Преди да отида при брокер исках да чуя и вашето мнение.
За момента не съм поръчал втори имобилайзер на колатата - искаха ми 680лв. Според вас има ли нужда от него. Казаха ми, че ДЗИ имат завишение, ако колата е без втори имобилайзер.
Още един път - благодаря ви за споделения опит. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2021, 10:38 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
ДЗИ не са ми искали нищо освен щатната алармена система/имобилайзер... Вярно - за друга марка..
Предишният ми автомобил бе застрахован от нов в Алианц, обаче Алианц почнаха да правят номера при всяко подновяване - 'снимки' и коментари - 'аааа, тя премията е 2000лв, ама трябва да доплатите 10%, защото имате щетимост'. Каква щетимост ?!!! 'Ами виждате ли тези тве точици по предната маска от камъчета - това е щета, която трябва да се оправи (точиците бяха практически незабележими)...
Викам си - добре - ето ви 200лв. 'АААА - НЕ - дължите 400лв'... Защо?! Нали отстъпката е 10%. "да, 10%, ама е направена преди допълнителната Ви отстъпка и е била 400лв' и други такива неясни обяснения. Теглих им майна същият ден. Накарах ги да опишат всички точици (например драскотина по лака на врата при отваряне), което им струваше 1800лв в официалния сервиз, и се прехвърлих в ДЗИ - там не съм има НИКАКВИ проблеми през годините. Премията бе поне с 30% по-ниска отколкото Алианц... Но и не съм имал инциденти де...
Също сключвам застраховките през известен онлайн брокер - много съм доволен. Цената е много добра, и доста по-ниска от директен контакт. Комплекта документи ги получаваш за тяхна сметка по пощата...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2021, 12:43 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
на мен ДЗИ ми искаха или допълнителен имобилайзер (одобрен и поставен от тях) или модифициране на OBD-то, на това не се съгласих защото щеше да ми е трети имобилайзер в колата, имам си един фабричен от мазда или СМ или от който и да е там дето по ценова е 980 лв. който явно никаква работа не върши та 2015 ми я свиха колата по сред бял ден, след това си сложих допълнителен, а ДЗИ искаха и те да слага нещо. Приятел има рейндж-ровер дето му бяха правили нещо по колата и редовно я неможе да я отключи, я да я запали, я и двете. В евроинс пък ме "помолиха" учтиво да сложа GPS проследяващо устройство, съответно от GPS Control фирма от холдинга дето са и СМ и евроинс, срещу годишна така са 120 лв. с ДДС. това ми се видя малко по-смислено като идея. Като го монтираха изрично попитах шашка ли се от загуба на GPS сигнал, понеже в работата на всики коли имаше такива и като са паркирани в подземния паркинг сигнала се губи и си имаше една постоянна консумация, дето за седмица-две изцеждаше акумулатора. При мен потвърдено колата седи и не се изкарва с месеци и не съм имал ядове с акумулатора до сега.
Мазда мисля че са я вкарали в гравата рискови/крадени марки и искат допълнителни устройства...

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2021, 19:58 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 23 Апр 2021, 12:16
Мнения: 3
Местоположение: Bg
Благодаря момчета, полезен ми е вашия опит.
Така явно наистина е вкарана в графа рискови коли, защото почти всички където направихме запитване искат втори имобилайзер.

ДЗИ признават втория имобилайзер на мазда.(ако не е на мазда техния струва около 300-400лв)
Булстрад държат да сложат техен. (безплатен)
Лев Инс не слагат имобилайзер докато колата е гаранционна, след това слагат техен -безплатно.

От Булстрад ми казаха, че не работят с мазда Бургас (понеже половината година съм в града и се поинтересувах), не знам колко трябва да ме притеснява понеже те ползват главно подизпълнители при боядисване примерно.
Оказа се, че и Лев инс не работят с мазда Бургас -Муни 93... явно работят с броени застрахователи.
Вече се чудя трябва ли да ме притеснява липсата на официален сервиз.
Нещата се свеждат май до избора на ДЗИ..

Като цяло това са ми колебанията за момента. Премията на трите е между 2800-3000( оценка на 75000), при еднократно плащане малко по-надолу.
Най-много ме притеснява факта, че доста колеги във форума се оплакаха от имобилайзерите и проблем при запалване. От време на време пътувам до трета страна и там бих се притеснил от такъв проблем свързан с имобилайзера.

Поздрави! :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2021, 07:13 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Аз нямам нито аларма нито разни допълнителни защити. Верно с предния модел съм, но дори да взема чисто нова, не бих дал и 1 лв. за аларма и допълнителни имобилайзери и защити. Реално не помагат, само проблеми може да създават и оскъпяват покупката. Повечето застрахователи не изискват такива. Нито Булстрад, нито Джеенерали изискват.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2021, 19:27 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
@S.L. само да вметна, не знам до колко имобилайзера предпазва от кражба автомобила. Аз бях с такъв от СМ за 690лв монтиран 2016 и това не спря крадците. После мисля сложих някакъв модел нов отново пак за 690лв, който бил непробиваем ама не изчаках 3-ти път да я крадат за да проверя :D.
Инче не съм имал проблем освен паднала батерия като бях на ски, естествено се случи горе в планината и от тогава си държах резервна батерия в колата.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб