Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 07:36

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2008, 10:31 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 16:15
Мнения: 103
Местоположение: Някъде около вкъщи
Малко офтопик ама на една приятелка компа в работата и беше почти мой връстник та никога не се изумявайте къде какво има :)

_________________
Не съжалявай за нещо, за да не съжаляваш после, че си съжалявал първоначално!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Юли 2008, 20:44 
Offline
модератор

Регистриран на: 20 Юни 2006, 19:26
Мнения: 2358
На бас, че и от такъф комп мога да пиша на кирливица. Стига да отвори сайта :)

ай стига толкова офтропик

_________________
Всеки се оплаква от своята памет, но никой - от своето мислене.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2008, 15:58 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 23 Окт 2007, 17:08
Мнения: 8
Местоположение: По света
Нема найлони нема нищо само майсторлък \:D/ а пък и снегът беше малко валя само малко :D
ама да ви кажа честно сега и да искам няма да мога да я паркирам пак там и пак по тоя начин :wink:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2008, 23:04 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Юли 2008, 20:31
Мнения: 2
колега какво сложно има при изкарването се пак е мазда автомобила \:D/


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Дек 2008, 23:48 
Offline
маниак
Аватар
1998 Mercedes-Benz E Class

Регистриран на: 18 Ное 2008, 20:53
Мнения: 765
Местоположение: русе
ами аз имах една интересна случка преди около месец ама нито имах наидея че ще се случи нито нагласа да снимам , нищо подобно.
Значи прибирам се от нощна смяна към 7 и половина и на един от последните завои които трябваше да направя за да стигна до гаража си намалям прилично , вкарвам 2-ра и си слагам крака на газта. Натиснах леко и обувката ми се натика някакси под педала на спирачката. един вид натиснах газта и не можах да я отпусна , и докат се усетя в завоя на 2-ра с 4хил оборота, позанесе се задницата , а ги знаете тесните улички сутрин - паркирали коли от 2-те страни..... Как я изправих тая кола в правия път не знам , стана подсъзнателно ама без малко да ударя по една кола и от 2-те страни на пътя. :) ама нали добрите рефлекси в комбинация със стабилна кола = голяма доза късмет.

_________________
.......игнорирането на факторите не променя фактите.......
>>>w210 e290 129hp/300N-m<<<
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=336164
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=350388


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Авг 2009, 21:00 
Offline
фен
2006 Mazda 3

Регистриран на: 07 Юни 2009, 00:18
Мнения: 152
Местоположение: София
С няколко мои познати решихме от 14-ти до 17-ти август включително да направим пътуване до морето и по-конкретно целта ни беше да посетим възможно най-отдалечените и неурбанизирани местенца по българското черноморие. И така заминахме за гр. Бяла и още на 15-ти решихме да посетим местността Кара дере, която се намира на 4,5 километра от Бяла. Асфалтиран път до там няма и се наложи тези километри, да ги мина по черен път с доста бабуни и коловози. На места простъргах пода на колата, но като цяло всичко мина перфектно. Колата се държа достойно, за толкова нисък автомобил. Прахта върху нея говори сама за себе си. Препоръчвам на всички колеги да посетят това местенце. Страхотно е и далече от всякаква циливилизация, няма постройки и капанчета, ако не бяха паркираните коли и палатките все едно се намираш в друго време. Има и няколко пейзажни снимки.


http://greenmosko.snimka.bg/automobiles ... iya.412426


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2009, 08:46 
Offline
фен
Аватар
1992 Mazda MX-3

Регистриран на: 17 Мар 2008, 09:19
Мнения: 141
Местоположение: СОФИЯ
Аз бях там на от 7 до 10 на палатка и наистина е много ама мног яко.КОлаегас ако беше хванал дъждовете щеше да искараш едно много яко офроад каране по тази глинеста почва както стана с мен. :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2009, 09:47 
Offline
фанатик
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 08 Авг 2007, 19:47
Мнения: 2480
Местоположение: Сф-Плд
skype: mazdislav
Май месец си тръгвам от къщата на колегата Japoneca в Симеоново. Бях пил 2 бири и тъй като отидох директо след работа и не бях ял нищо се цъкнах доволно. Спускам се надолу към околомръсното и там има 2 завоя като на единия тече рекичка през платното. Минавам кат пич а задницата ми тръгва към бордюра аз изправям тя па се изхвърли в насрещното и с третата корекция влезе в пътя. 30 метра по надолу спрях да ми се успокои адреналина а мойта приятелка дума не моеше да обели....
ПП изтрезнях за секунди

Да си продължа тематиката, че съм на работа без работа и се чудя как да се изява. ТА!
Става въпрос за миналата неделя (16.08) Прибирам си се аз от селото ми (с.Осенец) което е на 12км от Разград. Та пътуваме си с моята приятелка към София и първите 60км са повече от айляк - караш по хубави второкласни пътища кеф настилката - спокойно и готини пейзажи из дунавската равнина. Мойта даже се пусна по бански и се опъна в колата да се пече :). Но като всякво убаво нещо и тва си имаше своя край. След Стражица стигам пътя София Варна на разклона за с.Джулюница (едно от местата с много смъртни случаи) обаче отпочинал след 2 седмици отпуска и спокойния път досега си викам - айде няма да бързам и без тва е натоварено колко по бързо ше стигна и т.н. Та включвам се аз в лудницата (1 мин чаках за предимство за десен ) ама тъкмо влизам и изотзад щото като се включиш и е завой и не се види се приближава една колона 3 возила с над 140 - та беше едно ненормално пържене да вдигна поне 100 че да не ме изнесат на бургия и тримата. Как да е тръгвам си към Търново ама по пътя ужас - разни измислени шофери кретат с 60-70 а пък гъзарчетата фърчат и изпреварват самоубийствен. Тия отсреща са длъжни да им спират. Та край Шереметя реших - тая няма да я бъде че пържим маздата и аз! Заредиха се едни изпреварвания не много рискови но доставящи кеф. И тъй след Търново ме стига някъв лъскав член на ВАГ групата. Пасат ли беше кво беше ненам ама новичко така, голямо отзад пише 2.0 TDI и сигурно на 2 години макс, и го кара една мацка ама с устата си го изкарала 100%. Та тръгва тая да ме изпреварва ама отсреща кола - викам глей са селска работа и бих спирачки да я пускам да се внесе обратно в лентата. И давам го споко ама тая я загледах как тръгна да изпреварва по нататак - е то да искаше по селско от тва няаше как да изпреварва - сеч, в трафика абе ужас направо. Такива принципно ги гоня (ако са ми в класата де) и ги заяждам до дупка ама нали съм с жената и викам аре няма да давам правосъдие . Жената гледа и тя се нервира и вика - аве тая мноо проста ша и е'а майката земи я настигни...аз само и тва чаках и след дадения картбланж до 2-3 мин се лепнах за гъза на VWто. И се почна едно гонене ама 20км и повече и то трафик си евало мачата и тая пъне немош я мина. Погонихме се и нейде след Севлиево една дълга права на баир. Тая тръгва да минава и аз след нея ама съм пуснал на бенз (еко 100 в резервоара) и втора докрай - викам ся ша ги зимам на калъп. Прибира се путката в лентата ама пръжи тва фауве чак черно придимява а аз съм пуснал левия и бавно я наемам и нея. Говното обаче пъне ама аз много нервиран не се давм и се движим двете коли по едно нанагорнише успоредно. Тръгнах да я притискам та нямаше къде да ходи и се предаде. Аз вече обзет от кеф пускам аварийките и газ напреж. По нататък я загубих из едни колони ама малко преди да почне хемус гледам а кой отзад - мацката - и пак ми направи едно супер селско изпреварване и отпраши по магистралата дето нямаше и смисъл вече да я гоня.

_________________
1998 323F BA 1.8 (продадена след 7 год и 200,000 км вярна служба)
2001 Xedos 9 TA


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2009, 09:29 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 13 Юни 2008, 13:19
Мнения: 1493
Местоположение: София
skype: qna.godeva
Я вижте мойта по какви пътища се катери, после ниски били
:D

Изображение

_________________
Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2009, 21:50 
Offline
фен
2006 Mazda 3

Регистриран на: 07 Юни 2009, 00:18
Мнения: 152
Местоположение: София
връщам си думите назад
:bow:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2009, 21:07 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Юли 2009, 19:11
Мнения: 76
qncheto написа:
Я вижте мойта по какви пътища се катери, после ниски били
:D


това да не е пътя за хижа "Сини Връх",че там е нещо подобно :)

_________________
323f bj


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2009, 23:20 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 19 Ное 2006, 02:22
Мнения: 513
Местоположение: София
Е колежката мога да я похваля за хубавата мазда и за доброто паркиране, аз лично бих пробвал и да се кача до върха :D
Сигурно доста е изтропала по тия стълби :)

Хмм, ами аз ако изключим катастрофата от преди 2 седмици друго екстремно преживяване имах миналата зима
на една поляна след Герман, тъкмо беше навалял снега и отидохме да тестваме гуми и да дърпаме ръчни и всичко дотук перфектно,
но поедно време както се въртях по поляната се оказа, че есента там са карали джипове и са направили много дълбоки коловози, които
си бяха останали така и пккрити от снега не се виждаха и аз за късмет да мина с мръсна газ перпендикулярно на коловозите и така
минах 4-5 и на посления колата спря :) Гредата и праговете закачени в калта гумите в коловоза и няма излизане :) дърпаха ме ,
скъсахме въже нищо не помогна докат оне се върнахме в София за кирки, лопати и стоманено въже. Накрая след малко копане и
теглене я извдихме :) като щети само пластмасовата кора под двигателя ,която така или иначе беше увиснала :) сега карам без нея :)

_________________
Mazda 626 GE


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2009, 10:41 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 13 Юни 2008, 13:19
Мнения: 1493
Местоположение: София
skype: qna.godeva
Това е пътя за кула Снежанка или по-скоро това, което е останало от него. По-нагоре не можеше да се отиде повече. Напречно на пътя имаше много дълбок коловоз от край до край. Имаше доста смелчаци, но звука при пеминаването (дрън) беше ужасен. Не бих си подложила колата на нещо подобно. Иначе до там никъде не е ударила :)

_________________
Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2010, 01:18 
Offline
фанатик
Аватар
1994 Mazda Impreza

Регистриран на: 30 Апр 2009, 09:23
Мнения: 1527
Местоположение: Добрич
яко маздун чисти улицата


Прикачени файлове:
18012010105.jpg
18012010105.jpg [ 378.85 KiB | Прегледано 20619 пъти ]
Photo-001852.jpg
Photo-001852.jpg [ 188.38 KiB | Прегледано 20619 пъти ]
Коментар на файл: тука пак малко я поизчистих, че иначе не си личеше дали има кола или няма
Photo-001854.jpg
Photo-001854.jpg [ 205.12 KiB | Прегледано 20619 пъти ]

_________________
AIR BAGS ARE FOR HOMOS :wink:
Изображение
В неделя съдбата ми обърна гръб,сега ми остава да я изчакам да се
наведе и да и го начукам както тя на мен!!!
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2010, 13:20 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 09 Юли 2009, 13:12
Мнения: 468
Местоположение: София
Мали мали - Симо, по вашия край е било ужасно :? :? :?

_________________
Mazda 323F 1.8 1995
Volvo S40 2.0D 2008


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 29 Яну 2010, 17:39 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 04 Мар 2009, 20:17
Мнения: 67
Местоположение: София
resistor написа:
Май месец си тръгвам от къщата на колегата Japoneca в Симеоново. Бях пил 2 бири и тъй като отидох директо след работа и не бях ял нищо се цъкнах доволно. Спускам се надолу към околомръсното и там има 2 завоя като на единия тече рекичка през платното. Минавам кат пич а задницата ми тръгва към бордюра аз изправям тя па се изхвърли в насрещното и с третата корекция влезе в пътя. 30 метра по надолу спрях да ми се успокои адреналина а мойта приятелка дума не моеше да обели....
ПП изтрезнях за секунди

Да си продължа тематиката, че съм на работа без работа и се чудя как да се изява. ТА!
Става въпрос за миналата неделя (16.08) Прибирам си се аз от селото ми (с.Осенец) което е на 12км от Разград. Та пътуваме си с моята приятелка към София и първите 60км са повече от айляк - караш по хубави второкласни пътища кеф настилката - спокойно и готини пейзажи из дунавската равнина. Мойта даже се пусна по бански и се опъна в колата да се пече :). Но като всякво убаво нещо и тва си имаше своя край. След Стражица стигам пътя София Варна на разклона за с.Джулюница (едно от местата с много смъртни случаи) обаче отпочинал след 2 седмици отпуска и спокойния път досега си викам - айде няма да бързам и без тва е натоварено колко по бързо ше стигна и т.н. Та включвам се аз в лудницата (1 мин чаках за предимство за десен ) ама тъкмо влизам и изотзад щото като се включиш и е завой и не се види се приближава една колона 3 возила с над 140 - та беше едно ненормално пържене да вдигна поне 100 че да не ме изнесат на бургия и тримата. Как да е тръгвам си към Търново ама по пътя ужас - разни измислени шофери кретат с 60-70 а пък гъзарчетата фърчат и изпреварват самоубийствен. Тия отсреща са длъжни да им спират. Та край Шереметя реших - тая няма да я бъде че пържим маздата и аз! Заредиха се едни изпреварвания не много рискови но доставящи кеф. И тъй след Търново ме стига някъв лъскав член на ВАГ групата. Пасат ли беше кво беше ненам ама новичко така, голямо отзад пише 2.0 TDI и сигурно на 2 години макс, и го кара една мацка ама с устата си го изкарала 100%. Та тръгва тая да ме изпреварва ама отсреща кола - викам глей са селска работа и бих спирачки да я пускам да се внесе обратно в лентата. И давам го споко ама тая я загледах как тръгна да изпреварва по нататак - е то да искаше по селско от тва няаше как да изпреварва - сеч, в трафика абе ужас направо. Такива принципно ги гоня (ако са ми в класата де) и ги заяждам до дупка ама нали съм с жената и викам аре няма да давам правосъдие . Жената гледа и тя се нервира и вика - аве тая мноо проста ша и е'а майката земи я настигни...аз само и тва чаках и след дадения картбланж до 2-3 мин се лепнах за гъза на VWто. И се почна едно гонене ама 20км и повече и то трафик си евало мачата и тая пъне немош я мина. Погонихме се и нейде след Севлиево една дълга права на баир. Тая тръгва да минава и аз след нея ама съм пуснал на бенз (еко 100 в резервоара) и втора докрай - викам ся ша ги зимам на калъп. Прибира се путката в лентата ама пръжи тва фауве чак черно придимява а аз съм пуснал левия и бавно я наемам и нея. Говното обаче пъне ама аз много нервиран не се давм и се движим двете коли по едно нанагорнише успоредно. Тръгнах да я притискам та нямаше къде да ходи и се предаде. Аз вече обзет от кеф пускам аварийките и газ напреж. По нататък я загубих из едни колони ама малко преди да почне хемус гледам а кой отзад - мацката - и пак ми направи едно супер селско изпреварване и отпраши по магистралата дето нямаше и смисъл вече да я гоня.




Изпотих се три пъти докато го прочета! :blink:

_________________
Mazda 323f BG


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Май 2010, 17:14 
Offline
фен
2006 Mazda 3

Регистриран на: 07 Юни 2009, 00:18
Мнения: 152
Местоположение: София
БГ МАЗДА 3 У ЕВРОПАТА

По повод годишнината ни от сватбата със съпругата ми решихме да си направим пътешествие из Европата. Избраният маршрут беше следният София-Белград-Будапеща/първи ден/-Виена/втори ден/-Братислава-Прага/трети ден/-Прага-Будапеща/седми ден/-Будапеща-Белград-София/осми ден/. Общ пробег по километража на Маздюхата включително с градско в столиците 2950 километра.
Първият ден до Будапеща пътувахме 9 часа с едно зареждане в Сърбия. НАЙ-ЕВТИНАТА нафта е в Сърбия около 2 лева на литър /Викат й Евродизел/. Впечатленията ми от Сърбия са, че магистралите им са ужасни, обикновените пътища също, а шофьорите са абсолютни Джигити. Най-много скубят за магистралите сърбите в едната посока 13,50 евро за сравнение в държавите от Евросъюза винетката за 10 дена беше средно около 7-8 евро т.е. като сметнем че в двете посоки съм дал 27 евро, а в другите държави 7-8 евро излиза, че Сърбите скубят четири пъти повече :evil: Нафтата им е хубава, но зареждайте само от големите вериги Еко, ОМВ, Ниш Петрол и още една имаше ама не се сещам за името. Невлезнахме в Белград, но което видях докато минавахме покрай него не ми хареса.
Колеги Унгария е страната с НАЙ-ХУБАВИТЕ магистрали :bow: Само можем да си мечтаем за такива пътища и такава поддръжка. Тревата по средата и в края на магистралата беше идеално окосена, перфектна маркировка и табели. За сметка на това обаче в Будапеща е истински ад, движението и един съвет от мен вземете си GPS навигация, защото улиците им почти не са обозначени, а имената са толкова гадни, че докато го прочетете сте безвъзвратно отминали пресечката. Шофьорите са страшно толерантни. Срахотен град и невероятна гледка на Дунав. Препоръчвам на всички поне веднъж да отидат там, но за малко повече време защото аз бях само за няколко часа този ден.
Втори ден. Будапеща - Виена. Тръгнахме рано сутринта и тъй като разстоянието не толкова голямо пристигнахме към 11,00 часа в хотела. Държа да отбележа че магистлата беше страхотна и за първи път в живота си видях мостчета, които минават над магистралата и са само за животни т.е. покрити са с храсти и зеленина, за да могат животните от двете страни на магистралата спокойно да преминават от двете страни =D> . Виена е страшно добре уреден град. Страхотна пътна настилка, перфектни пътни знаци, светофари и маркировка, огромни табели на улиците сложени на всяка сграда, бях просто очарован. Разходката из забележителностите на Виена отне около 9 часа, като пеш изминахме сигурно 10 може и повече километра. Страхотен град, бели катедрали и сгради, дворци невероятни градинки с пейки чешмички и обществени тоалетни. Там за първи път видях чешмичка с възможност за пръскане на воден прах. Страхотно е за разхлаждане на тялото през лятото. Уникално. На следващия ден успяхме да посетим и двореца Шонбрун. Уникален дворец с едно уникално кафене с ръчно направен щрудел. По-вкусен щрудел не бях вкусвал. Беше и най-скъпия :cry: за две кафета, щрудел и шоколадова фунийка, с ягоди и крем за жената платихме 23 евро като в тази сума беше включен и бакшиша.
Трети ден. Виена - Братислава - Прага. Пътуването продължи около пет часа. Този ден ни се случи най-неприятната случка през цялото ни пътуване, за огромно щастие с щастлив край за нас. На път за Прага магистралата преминава през Братислава, точно в покрайнините на Столицата на Словакия посред бял ден между 12,00 и 13,00 часа по обяд зад мен се появява бяла шкода октавия с изцяло затъмнени стъкла /явно там е разрешено/ и започва да ми бибитка. Махнах му да ме задминава и даже му отбих леко в дясно. При преминаването на шкодата покрай мен отново ми се бибиткаше, след което колата застана пред мен и от предното ляво стъкло се подаде една ръка, която ми сочеше че трябва да отбия. Съответно теглих му една на ум и тръгнах да го задминавам, при което шофьора си свали прозореца и ми показа със знак че имам проблем с колата. Вярно е че не съм начинаещ шофьор, но реших, че наистина може нещо да е станало. Спрах в аварийната лента при което шкодата спира пред мен и връща назад на около 50 сантиметра от бронята, дори си помислих, че ще ме удари. От шкодата изскочи около 1,90 метра мъж доста здрав физически и започна много бързо да ми говори на немски, за съжаление владея само Английски и Руски, при което той отказа да говори, на който и да е от тези езици. Без да ми остави каквото и време за мислене започна да ми казва че имам проблем с колата и че трябва да го последвам, обаче аз си бях взел всичките инструменти с мен /разбирайте 19 инчово куфарче и цяло гидоре от над 100 части/ точно, за да мога да отстранявам повреди повреме на пътя. Поисках да ми покаже къде е проблема при което ми беше посочена задна дясна гума. Огледах гумата отвсякъде нямаше нищо забито по нея, твърда на ритане и без да се клати, опитах дори амортисьора но и той беше наред, помислих че може да е изпаднал подкалника, но и той си беше на мястото. При повторния ми въпрос къде е проблема, той отвори вратата на жена ми /предвидливо й бях казал да не излиза от колата/ с цел тя да излезе от автомобила, но тя само се завъртя и неизлезе. В следващия момент се опита да ми свали таса, за да ми покаже къде е проблема, но таса е вързан с няколко опашчици и той неможа да го свали, за малко да го счупи, при което това беше третото му посочване на място с проблем и на мен ми светна :idea: , че това са МАГИСТРАЛНИ БАНДИТИ. Жена ми вече си беше затворила вратата и аз му изкрещях да се маха няколко пъти. Явно се усети, че аз съм разбрал какви са и като видяха, че немогат да откраднат колата или да ни отвлекат далече от магистралата където лесно биха се разправили с нас, БАНДИТА се качи в шкодата и отпраши. СИГУРЕН съм че бяха бандити, защото на колата нищо й нямаше, а след случката минах 2000 километра без никакъв проблем.
КОЛЕГИ ПАЗЕТЕ СЕ ОТ МАГИСТРАЛНИ БАНДИТИ ДОРИ В ЦЕНТРАЛНА ЕВРОПА. НАВСЯКЪДЕ ГИ ИМА И НИКЪДЕ НЕСТЕ В БЕЗОПАСНОСТ.
Нафтата в Словакия струва колкото и в България.
След като се отървахме накосъм към 17,00 часа пристигнахме в Прага. Бих възкликнал Прага е градът, но с този израз е възпят само Ямбол :D Три дена обикаляхме като посетихме и Кутнахора, град на 60 км, в който има много известна църква украсена с човешки кости. Най-забележителното за мен беше страхотната зоологическа градина. Бих искал да отбележа, че в Прага беше по-евтино и в заведенията /изключвам туристическите заведения/ и в магазините за дрехи отколкото в България. Там също така намерих и страхотен магазин за моделчета на самолети, бойна техника, кораби, коли и каквото се сетите. Имаше няколко хиляди модела и сега съжалявам, че си взех само две самолетчета, трябваше поне пет.
Забравих да допълня, че в Чехия магистралите са УЖАСНИ меко казано. Ако ходите се подгответе за над двеста километра ужасен път, хора с по-слаби стомаси може и да имат проблеми.
Нафтата в Чехия е малко по-скъпа отколкото в България с около 10-15 стотинки.
Седми ден. Прага - Братислава - Будапеща. Отново в Будапеща. Успяхме да огледаме още няколко забележителности и вечеряхме на едно от корабчетата на Дунав. Излишно е да споменавам че беше страшно хубаво и доста скъпо.
Осми ден. Будапеща - Белград - София. Нямах търпение да се върна в България и да подишам пак български въздух. Признавам си, че вече ми беше домъчняло за родината. Когато видях границата нямаше по-щастлив човек от мен.
Ще приложа по-нататък и линк със снимки. Надявам се да не съм Ви досадил особено. Това беше накратко пътуването ни с маздюхата из европата.
ИСКАМ ДЕБЕЛО ДА ПОДЧЕРТАЯ, ЧЕ КОЛАТА СЕ ДЪРЖА ПЕРФЕКТНО ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ :lovemazda:

P.S. Нафтата навсякъде беше добра и аз невидях да има разлика с българската, макар че очакванията ми бяха други :confused:

Ето и малко снимки на попътешествалата из Европа Мазда 3
http://greenmosko.snimka.bg/automobiles ... ata.502496


Последна промяна aicho на 08 Май 2012, 21:11, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2010, 22:51 
Offline
фен
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 01 Авг 2009, 09:45
Мнения: 200
Местоположение: Видин/София
Колко може да бъде мръсна 1 мазда по маршрута София-Пазарджик-Кричим-Девин и на обратно през Ягодинската пещера-Батак-Доспат-София
Прикачени файлове:
Изображение0089.jpg
Изображение0089.jpg [ 223.72 KiB | Прегледано 20454 пъти ]


Кал !! Ужас!!!
Прикачени файлове:
Изображение0090.jpg
Изображение0090.jpg [ 257.7 KiB | Прегледано 20454 пъти ]


Прикачени файлове:
Изображение0091.jpg
Изображение0091.jpg [ 240.15 KiB | Прегледано 20454 пъти ]

_________________
Майката си е..ало с едно одеало,с три тежко с две жешко, одвием се муи завием се блъи, наведем се свет ми се вие, изправим се мастика ми се пие, Е..али го що ми е ?????????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2010, 09:42 
Offline
фен
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Авг 2009, 16:01
Мнения: 297
Местоположение: София
Изображение
С едни приятели ходихме до Трън, съвсем случайно местото на което спряхме се оказа клуб на ПП Атака :D

_________________
323F/BA 1.5


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2010, 16:56 
Offline
фен
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 19 Фев 2009, 19:55
Мнения: 343
РЕших и аз да се разпиша в тази темичка.

В петък се прибрах от Скитане из Европата по маршрут подобен, като този на Айчо и моят разказ може да се озаглави по подобие на Айчо. С БГ Мазда 6 у Европата.
С някои неща обаче не мога да се съглася с него. И по точно с пътищата в Сърбия. Магистралата им е точно като нашата, може би малко - една идея по-добра от нашата.
За Унгария... даааамммм там бяха най-добрите магистрали, макар че и една магистрала е Австрия беше перфектна, но за това малко по-надолу.
ШАфьорите в Маджарстан са една идея по-дисциплинирани от нас, но както се знае във всяко стадо има и мърша. В Будапеща при ограничение 60км, двама джигита ме задминаха поне с 90, съответно от ляво и от дясно. Този който беше от ляво, без мигач се отби в дясно, а този от дясно отби в ляво. Отново без мигач. А аз бях ето така :shock: на волана от изумление.
За разлика от Айчо, ние тръгнахме от Виена, през Бърно, към Прага.
Минахме през чисто нова магистралка до границата с Чехия по посока Бърно. Интесното беше че с "прясно" актуализирани навигационни карти, двата GPS-а до Чехия, не престанаха да мрънкат да сме се отбили при първа възможност и даваха показания, че летим със 140км/ч през полята на север от Виена. :D На аутобана от Бърно към Прага, съжалих за този маршрут, но пък и искренно се зарадвах, че и в Европата има по-лоши пътища от нашите. Ако искате да тествате окачването на колите си, късмета си и най-вече уменията си, то там е мястото. 191 км, неподправени кърпежи, невъобразим шум и двучасово подхвърляне като на родео. Накратко казано : Магистралата там е меко казано - отврат.
Навръщане от Прага за към Виена, решихме да минем по-възможно най-малко път по техните магистрали. Груба грешка. На Гармина, бяхме задали да намери най-прекият път до Виена и хайванчето го намери, като ни набута е едни гори тилилейски, където нямаше нито маркировка, нито знаци, нито мантинели и широчината на платното беше колкото кола и половина. т.е. разминаването на две коли е трудно. След тази картинка, веднага зададохме на Гармина да ни изкара на Магистралата. Груба Грешка - номер 2 След тази команда Гармина ни навря още по-навътре с д-то на кучето Степанчик. Маршрута който ни скалъпи продължаваше по такъв път, като по едно време стана още по-тесен, т.е. за една кола и когато най-малко очаквахме, устройството изломоти да завием на ляво и ни навря в един черен път. Както и да е минахме и по него и излязохме на една отбивка за почивка на магистралата. Имаше едни ТИР-аджии, които кротко си хапваха пред единият от камионите и като ни видяха, моментално забравиха какво бяха тръгнали да правят а само ни гледаха все едно виждат НЛО. Макар че и аз да бях на тяхно място и аз щях така да реагирам при вида на чисто новичка 6-ца с чужда регистрация, излизаща от боровите гори край аутобана.
Както и да е излязохме на магистралата и тогава решихме да се доверим на второто GPS устройсто, която ни заведе във Виена без никакви проблеми. КАто маршрута, който беше избран, ни показа истинската Чехия. Главни пътища, без грам дупки или неравности, перфектна маркировка, адски тесни и с доста острички завойчета, малки и стръмни изкачвания и спускания. И на границата м/у Чехия и Австрия ( близо до град Зноймо), мафията беше направила мини Лас Вегас, насред узрелите жита и слънчогледи. (Жалко че нямаше и кукуруз) Такива Казина и публични домове само в Лас Вегас съм виждал. ДАже за капак, бяха докарали от някъде самолет и го бяха направили на ресторант.
Точно на границата м/у Чехия и Австрия, бяхме спрени от Полиция. Интересното беше, че се опитахме да разберем за какво ни спират, а те не говориха нито английски, нито руски, нито немски. Доста се поизпотихме докато се разберем че искат документите за проверка. След като им ги дадохме, те ги разгледаха, попитаха ни дали сме "Булгари" и махнаха с палката да си вървим по пътя.
На връщане към БГ освен 3 часовото висене на унгаро-сръбската граница, в 38 градусова жега, изгореният четвърт резервоар с дизел и изнервените шофьори, и няколкото траги-комични ситуации на границата м/у Една мощна Дъч Лейди и един немски Мюмюн с ауди А6, граничещи със само разправа, при което лъскавкото му Ауди А6 остана леко вдлъбнато и една Яка Швейцарка която ми показа юмрук. т.е. жест, който ми подсказваше за намеренията й за физическа саморазправа, в случай че не й дам ред да се включи в колоната, с друго не можа да се запомни.

Като цяло впечатленията ми са :
1-во и на запад са хора като нас. Имат същите адети, само че дето са малко по-възпитани.
2-ро огранизацията на движение е безупречна (като изключим Чехия и Сърбия)
3-то и на запад имат гадни пътища.
4-то Егаси скъпата бира имат там. от 2 евро до 5 за половин литър. 2 Евро беше в Будапеща, а близо 5 беше в Прага.
5-то Наливната бира е по-добра от бутилираната такава.

Благодаря за вниманието.

_________________
Сиво, Сиво.. та краСИВО
Toyota Auris 2006 - 2.2 DCAT - малък трудно управляем ракетен снаряд.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 27 Юли 2010, 20:52 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Яну 2008, 22:06
Мнения: 1132
Местоположение: Монтана/София
skype: HeyMoPeH
Bubito_f написа:
Ще ми повярвате ли,ако ви кажа че на скъпата ни Маздичка нищо и няма,като по чудо...все едно не се е случило нищичко,а що се отнася до това колко е седяла там ами около 5-6 часа...


Съгражданке, не знаех че на "Петолъчката" имало Мазззда паркинг :)

За другите колеги, ето снимки на гледката от въпросния паметник... или МАЗДА ПАРКИНГ - >"изгледа към нашия град Монтана е много хубав... романтичните биха се разчувствали"
Първите 3 снимки са изгледа от този паметник към Монтана, а следващите две са зад паметника който гледа към язовир Огоста (но снимките са по-отблизо .. но гледката е уникална както ще видите)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

_________________
От 2007 до ден днешен карам само Mazda!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Юли 2010, 23:52 
Offline
фен
Аватар
2002 Mazda Premacy

Регистриран на: 11 Яну 2010, 22:50
Мнения: 399
Местоположение: Лясковец, Велико Търново
Да караш с над 140 км/ч - супер тръпка.

Да разбереш 5 минути по-късно, че спирачката се е превърнала в нещо като съединител - мнооого кофти тръпка. [-o<

Да знаеш, че ръчната ти спирачка работи на половина (дръпна ли ръчна карам постоянно с търкащи се челюсти в барабаните) - мнооого мнооого кофти тръпка. #-o

Да се прибереш жив и здрав у дома си (даже успях да я вкарам в гаража) - голям късмет. :-P :-P :-P

п.п: Изтекла ми е спирачната течност, явно някой маркуч е гръмнал... чака ме надявам се лек ремонт.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2010, 19:17 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Има и такива приключения.
http://www.narodnodelo.bg/news.php?news=45038

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2010, 11:43 
Offline
фен
1996 Mazda 626

Регистриран на: 24 Ное 2008, 20:58
Мнения: 148
Като видя тая Мазда всеки път ще бягам надалеч :mrgreen: :mrgreen:

Доичине искаш да кажеш :Малката "Шипка" :o :D :hahaha:

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Mazda 323 Offroad
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2010, 14:24 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 15 Авг 2009, 18:00
Мнения: 795
Местоположение: Стара Загора
skype: sawo_1337
Точно такава тема си търсех :) Пролетта бяхме тръгнали към дяволския мост(р. Арда), близо до Ардино, но за съжаление кофти GPS ни бутна навътpе 30км по някакви изоставени от поне 20 години пътища...
Някога представяли ли сте си offroad по стари планински пътеки с ниска спортна кола? Е, аз също не бях до скоро, но изведнъж даже успях да го пробвам, не само да си го представя :)

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение


Понеже някои хора решиха, че трябва да си тестват GPS софтуера точно на 300 километрово пътуване в планината с 4 човека, съвсем скоро привидно лесното пътуване до Дяволския Мост близо до Ардино се оказа не чак толкова лесно. Още в началото, докато използвахме моя GPS (htc touch diamond2) GPS-a на Енчо (с розовата тениска на снимките) започна да дава странни съвети от рода на обратен завой по тесен планински път и ляв завой по стръмна малка пътечка трудно достъпна даже пеш, какво да говорим с кола. За 10 минути, докато батерията на телефона ми беше свършила и включвах зарядното в колата, неговия GPS вече ни беше набутал в някакъв затворен от поне 20 години път, на който е невъзможно да направиш обратен завой, пък и беше твърде късно за връщане. Отначало тесния асфалтов път стана на черен каменист път, след това карахме по поляни и накрая по широки пътеки затрупани с паднали дървета и дълбоки канали, изровени от дъждовете в планината. Най-накрая на около 20-30 километра навътре стигнахме до стръмен склон от ронливи варовикови скали прояден от дълбоки канали, който просто нямаше как да преминем с f-ката, пък и с каквото и да било друго. Проверихме пътя около километър нататък и в края му просто се изгубваше в нищото. С бая зор направихме обратен завой и се върнахме по стария път, колкото и да беше кофти, понеже нямаше как да оставим колата и да извървим последните 2-3 километра пеша. Започваше да вали дъжд, а стане ли кално и тъмно, оставаме там и ние. Цяло чудо е, че колата се отърва само с няколко леки ожулвания отдолу (които заличихме с body 950) и тук там някоя драскотина от бодлите по околните храсти (в последствие едно пастиране свърши перфектна работа). Странно че табелите на двете села, през които минахме бяха като нови, а знак, че пътя по който сме тръгнали е затворен, нямаше. Така или иначе, селата бяха достатъчно малки, за да не намерим никой, когото да питаме за пътя. В крайна сметка извода е, че винаги е добре да се носи обикновена карта, която може и да не е толкова удобна, но поне ще ви закара до крайната точка :) Все пак не мога да отpека, че пpез повечето вpеме беше забавно, на една снимка може да видите ухилената ми физиономия зад волана :D
Преди 2 седмици отново направихме една разходка до там, този път по правилния път, който обаче също се оказа доста екстремен дори и за по-високи от моя автомобил, но успяхме да стигнем без съществени проблеми :lovemazda:

_________________
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=45&t=30897


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Яну 2012, 20:50 
Offline
фанатик
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 08 Авг 2007, 19:47
Мнения: 2480
Местоположение: Сф-Плд
skype: mazdislav
Ей хванала е яко прах темата...
Първо ЗА МНОГО ГОДИНИ!!!
Днеска като отрезнях по обяд реших че имам нужда да разходя кака мазда нанякъде. Речено сторено - дестинация село Говедарци в Рила: Ето и малко снимков матриял
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

_________________
1998 323F BA 1.8 (продадена след 7 год и 200,000 км вярна служба)
2001 Xedos 9 TA


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Яну 2012, 22:05 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 15 Авг 2009, 18:00
Мнения: 795
Местоположение: Стара Загора
skype: sawo_1337
Мдам, няма наистина голям интерес по темата :)
Добре си се разходил, чакам и аз някакъв снежец наоколо да раздвижа и аз, сърбят ме ръцете да пробвам новите зимни гуми на нещо различно от кал и киша :D

_________________
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=45&t=30897


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Май 2012, 23:48 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Юни 2008, 22:28
Мнения: 295
Местоположение: Пазарджик
skype: nomak85
и аз да покажа катерачески умения


Прикачени файлове:
29042012111.JPG
29042012111.JPG [ 202.55 KiB | Прегледано 19454 пъти ]
29042012111.JPG
29042012111.JPG [ 202.55 KiB | Прегледано 19454 пъти ]

_________________
The power of an immortal.
The soul of a human.
The heart of a hero.
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Май 2012, 18:58 
Offline
фен
2006 Mazda 3

Регистриран на: 07 Юни 2009, 00:18
Мнения: 152
Местоположение: София
БГ Мазда 3 У ЕВРОПАТА II
Както миналата така и тази година решихме със съпругата ми да попътуваме малко из Европата с кола. Маршрутът този път беше. София - Белград (Сърбия) - Загреб (Хърватска) - Залцбург (Австрия) - Мюнхен (Германия) - Фюсен (Германия) - Любляна (Словения) - София. Общия километраж, който навъртяхме за съжаление не мога да го кажа, но тъй като доста обикаляхме из самите градове, а също така се отбивахме да разглеждаме забележителности по пътя със сигурност е над 3000 км.
Целта на пътуването беше обиколка на колкото може повече замъци из Австрия и Германия.
София - Белград
Пътуването до Белград мина нормално, единствено участъка от границата до Ниш, където вече започва магистралата е по-проблемен особено при 13-те тунела, но като е за малко се търпи. Както разказвах и в първи епизод, най-големите джигити са сърбите. За тях няма правила, изпреварват в насрещното, като разчитат на това, че ще отбиеш за да пуснеш насрещната кола, правят маневри където им падне из Белград и т.н. Магистралната такса в едната посока е 730 динара, което е около 13 лева. Честно казано Белград не ме впечатли особено, пътищата са ужасни, но за сметка на това централната част е с много добре поддържани градинки и имаха промоция на Кола Зиро, почерпиха ме два пъти хората :) Най-впечатляваща е крепостта Калемегдан, откъдето се отрива страхотна гледка към Сава, която се влива в Дунав. Движението е ужасно натоварено, Софийското е направо песен в сравнение с Белградското, но хората са много услужливи и ни помогнаха да си намерим хотела. Цените са като нашенските
Белград - Загреб
Магистралата е сравнително хубава в сръбската част и по-добра в хърватската. Такста е 320 динара или около 5.60 лева в едната посока в Сръбската част и не си спомням точно но около 22-23 лева в Хърватската (кожодери :evil: ). Някой ни спомена, че е по-добре да плащаме в динари и куни, така че се бяхме заредили от София.
Загреб също няма много забележителности, освен катедралата, няколко църкви, няколко скулптури и т.н. Направи ми впечатление много добре регулираното движение и много хубавите пътища в града. Много чист град и също така доста скъпичък, като за нашия стандарт.
Загреб - Залцбург
Тук имах една немного приятна случка на при плащането на поредната магистрална такса хърватина ме излъга и ми поиска 2.5 евро, а не 5 куни, което е към 70 цента :evil: , а бе измамници навсякъде.
Пътя до Залцбург минава през Словения. Словения и Австрия са с винетки, общо 18 евро. Познайте къде беше по-скъпата.... Правилно в Словения ..... :evil: Повече пътища ли имат от Австрия, по-хубави пътища ли....
По маршрута се минава и през няколко тунела единият от които е над 7 километра. Чувството е странно и леко клаустрофобично. Но тунелите нямаха нищо общо с Българските. Осветени с много хубава маркировка и знаци. Преминаването през тунелите е платено за този в Словения платихме 6.50 евро (но той беше и най-дълъг) и 10 евро за тунелите в Австрия.
Залцбург е страхотен град има много какво да се види включително и два замъка Хелбрун и Хохен... нещо си. Хелбрун е по-впечатляващ и в езерцата в градината му имаше огрооомни шарани. :D
В Австрия както един познат казва дори и мухите са спокойни. Особено впечатление ми направи една случка: докато се возехме в автобус из Залцбург на една от спирките в автобуса реши да се качи майка с детска количка. В момента в който шофьора видя майката с детото, веднага наклони целия автобус надясно като почти удари прага в бордюра за да може майката да се качи възможно най-лесно =D> В този момент аз възкликнах, че ми се живее тук.
=D>
Залцбург - Мюнхен
Магистралите в Германия са свободни т.е. не се плаща нито магистрална такса, нито винетка, оказа се че таксата е включена в цената на горивото 1.77 евро за литър нафта как Ви се струва ... Това е може би единственото безплатно нещо там. Иначе магистралите са хубави, но в продължение на 200 километра все едно се намирах на цариградско в пиков час. Добре че шофьорите са много толерантни и нямаше никакви проблеми. В Мюнхен също има много за разглеждане, ние успяхме да посетим музея на Авиацията, БМВ музея - страхотен е, както и аквариума Морски живот. Центъра също е впечатляващ особено улицата с най-скъпите маркови стоки, които съм виждал.
По път минахме и през още един дворец Херемхимзее, който се намира на един остров в огромно сладководно езеро. Лодката до острова струва 7.10 евро на човек. Струва си да се види
Мюнхен - Фюсен
На път за Фюсен минахме отново през още един замък Линдерхоф, който е единствения завършен докато е бил жив Людвиг II Безумни или направо лудия. Таксите са около 9 евро на човек и още 2.50 за паркинг. Близо до Фюсен се намира още един замък Ньойшвенщайн, паркинга е 5 евро, а таксите са по 9 евро на човек. Една част от замъка беше опакована за ремонт, но по-красивата се виждаше добре. Интересното за този замък е, че е ползван като модел на Дисни, за тяхната емблема. Там може да се види и още един замък, но ние го разгледахме само отвън. Но за сметка на това си направихме романтична разходка с водно колело в близкото езеро.
Фюсен - Любляна
Хайде още един замък, вече не знам как се казваше, но се намира точно над Загреб и е добре да се види, макар че не беше толкова впечатляващ като предишните които видяхме. Градът е малък но с хубави улици и чист. Може да се разходи човек и с лодка по Любляница, но ние се разходихме пеш по улиците. Лично на мен ми хареса доста повече от Белград.
Любляна - София 940 км на урааааа. Пътя продължи близо 12 часа с около 4 почивки.
Както и в първата серия ще кажа, че нямаше по-щастлив човек от мен като видях българската граница.
И още един много важен извод, до който достигнахме със съпругата ми.
Според нас всички бездомни кучета от Европа ги изнасят за София :D :cry: , защото никъде извън България не видяхме дори едно такова.
Поздрави.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Май 2012, 21:03 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9180
Супер информация. =D> А не си видял кучета щото са умрели от глад.... :mrgreen: Само във България се изхвърля толкова много храна на боклука.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб