Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 08:05

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 08 Окт 2021, 15:52 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 19 Май 2013, 11:34
Мнения: 58
Местоположение: Bulgaria
Здравейте, колеги!

Съвсем тривиален въпрос. Колко плащате за смяна на масло като труд, без консумативите?

Питам, защото направих грешката да не питам и накрая като попитах :D , ми казаха 40 лв :shock:

Втори, не толкова тривиален. Обичам да си купувам частите и консумативите сам (поне повечето), заради избора и качеството. Имате ли доверие, че като си оставите колата с тях, от сервиза наиситна ще ви ги сменят, а няма просто да ви излъжат или да ви сложат от най-евтините китайки? Това с връщането на тубите от масла и антифризи изобщо не е никакво доказателство.

_________________
Mazda 6, GH Estate, 2008, 2.5L/125kW/170hp :lovemazda:


Последна промяна JMZ на 11 Окт 2021, 07:31, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Окт 2021, 19:03 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1757
Местоположение: Стара Загора
Сменям за 5 или 10лв.
Или работя със сервиз, който няма да ме метне или не им давам мои консумативи и си взимам гаранцията за извършената дейност...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Окт 2021, 19:12 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9180
До нас 15лв....ако има кора отдолу мотора 20лв. На някои места ако купиш масло и филтър от тях смяната безплатна. Обикновено съм там и гледам да завържа някакъв разговор но пък гледам доколкото мога какво правят. Все пак отнема около 15на минути. Задавам тъпи въпроси за да се почувстват МАЙСТОРИ и така.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Окт 2021, 20:58 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda Premacy

Регистриран на: 25 Апр 2016, 21:09
Мнения: 506
Местоположение: Бургас
Около 15-20лв е нормално да платиш. Специално маслата е добре да си ги избрираш ти, повечето маслари наливат каквото има във варела. Единици си правят труд да гледат каталози и да поръчват масла. Не им седя на главата, защото аз не обичам и ме дразни. А и в сервиза е забранено да се моташ около колите (трудова безопасност, медицина, инструктажи) и ако те видят от "органите" могат да ги глобят доста неприятно.

Главния въпрос е откъде да купиш маслото, ама там е сложно и акъли не давам :)
Другите части по-добре остави сервиза да ги взема ...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2021, 12:55 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1820
Местоположение: Густо Майна Филибето
Масло+филтър аз плащам около 10 лв., но масово са го вдигнали на 15 лв., че и 20 лв. по гаражните сервизи в Пловдив. Въздушен и купе вървят по 5 лв./бр., а горивен - 10 лв. Запазвам си час при кварталния, и изреждам 3-те ни коли за 80-90 мин. са готови всички. Тази година смяна на три масла, три маслени филтъра и 1 горивен = 45 лв. В сервизи, където не си виждаш колата и манипулацията по нея - не ходя.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2021, 21:49 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Една от причините за по-високи цени в сервизите, е работа с части и материали на клиента. Доста сервизи дори направо отказват, но други просто вдигат цената с %, който губят от чуждите части. Все пак отстъпките им от доставчиците са от 30 до 50%, а съм чувал и за по-големи.
Има резон в политиката им - цените повсеместно вървят нагоре, много доставчици водят нелоялна политика спрямо тях, продавайки с отстъпки на крайни клиенти, само и само да си вдигнат продажбите.
Търсете не евтини, а кадърни сервизи, защото и те са кът. И да, има кадърни. Дори има такива, които за доверието и лоялността ви, биха ви дали отстъпката от цената на частите, за да ви излезе по-евтино и от доставчика, и после с кеф да им платите по-високата цена за труд, който обаче е с желание, сърце и цялото старание на света. Единици са и при тях се чака ред. Не, че при келешите не се чака, но поне има смисъл, резултат и двустранно удовлетворение.

Масло си купувам сам откак се помня. И филтрите сам си избирам и купувам. До миналата година за смяна на масло и маслен филтър ми вземаха 12-15 лв. с дихтунгата на пробката, но тази година пролетта ми взеха 20 лв. Към момента може и да е нагоре, ще разбера след 2-3 хил. км.

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2021, 22:15 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1757
Местоположение: Стара Загора
Подкрепям финансирането на хубавите сервизи! Не са останали много покрай мен и с каквото мога им помагам да ми помагат :roll:

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2021, 08:55 
Offline
любител
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 19 Май 2013, 11:34
Мнения: 58
Местоположение: Bulgaria
Благодаря на всички за отговорите. Явно са ме "натоварили" с цената, още повече, че беше в края на пролетта, преди всичко да тръгне нагоре. Клиент съм им от 1 година, сменял съм амортисьори, дискове, накладки и т.н. купувани от тях, водил съм и приятели. Имам проблем с ходовата част - били тампоните на стабилизиращата щанга. Смениха ги (уж), но проблемът си остана - въпреки това не съм се разправял.

В случая ставаше въпрос за масло + филтър. Въздушен и купе си ги сменям сам, не защото ми е за 10-15лв повече, а защото е елементарно. А и докато му обясня къде е филтъра на на купето, ще си го заменя сам :)

Отделно - карам само с Repsol (от ТЕХКО), а филтри ползвам на Mahle/Knecht. Питал съм ги - "няма точно такъв" и ми предлагат някаква измислена китайка или друго масло 5W-30, на което само вискозитетът съвпада. Антифризът (повечето) го разграничават по цвят, а съставът е досадна подробност :) На Мазда е "зелен" - ами благодаря, ще си го донеса, готов разреден в точно измерена пропорция.

Затова си ги купувам нещата сам, а не заради измислените отстъпки на авто-дилърите. Не виждам и защо трябва да "такусваш" един клиент допълнително, заради това, че не си в състояние да му предложиш адекватна консултация и марката части, които си е избрал. Дано са си стрували тия 20-25лв, защото няма да им стъпя.

Колкото до висенето, и аз мразя някой да ми виси на главата, но.... Като взех колата бях решил да сменя всичи течности в нея, включително маслото на скоростната (механична). Изръсих се доста за Amsoil, но не съм много убеден, че са го сменили и много съжалявам, че не останах да гледам. Щях да си изгубя 1 ден, но поне щях да съм сигурен, че са го направили. Ще прежаля още 100-150 лева и ако излезе кафяво или черно, ще им го занеса и ще им оставя едно хубаво ревю в Гугъл.

Ако някой може да препоръча читав сервиз във Велико Търново, слушам внимателно :)

_________________
Mazda 6, GH Estate, 2008, 2.5L/125kW/170hp :lovemazda:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2021, 11:55 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9180
Случвало се е да не ми затегнат добре филтъра и да сълзи....да не са ми захващали правилно кората отдолу. Имах един Ситроен бензинов преди година. Масленият му филтър бе горе на мотора. Сваляха се сумати пластмаси и възд. филтър. Как ми го върнаха всичко после не е истина.Счупени щипки и захванато на една страна плюс вибрации по тях като работи мотора. Така ,че избирам места където я вдигат на подемник и съответно да си я огледам подробно отдолу докато си работят онези. На Бул. Сливница има едни циганета те нямат нищо напротив да си приказвате докато работят.Какво има да крият. :?:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб