Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:04

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2009, 20:18 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Привет колеги,от известно време ми се въртеше в главата една идеика....и ето как я осъществих....->

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

днес ги монтирах и ето как исглежда....->

Изображение

+ поред мен са че на практика е вечна (то такъв беше замисъла...)...изработена е от наръждавеика....няма вече L и R..взаимозаменяеми са....каквото и да се случи ремонта е до мах.5лв... :D

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2009, 08:51 
Offline
фен
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 10 Окт 2008, 09:52
Мнения: 246
Поредното доказателство, че българина е голям изобретател. Браво за инициативата :D

_________________
Mazda 323F BA 16V DOHC 1996


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2009, 11:21 
Offline
модератор
Аватар
1987 Mazda 626

Регистриран на: 15 Окт 2008, 13:24
Мнения: 1690
Местоположение: София
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

сега на който му предстои смяна да се замисли над снимките. ;)

_________________
MAZDA 626GD 2.0I 8V FE

https://www.carspending.com/bg/profiles/californieca


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2009, 13:02 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Поздрави за майсторията!
Имам само едно съмнение и ще го изкажа гласно. Неръждавейката не е достатъчно еластичен материал (на опън и смачкване държи много, но огъване и усукване - не чак до там) и може би има опасност, при по-сериозно натоварване да се сроши. Може би не е трябвало да се усуква рамото... А, може и да се вживявам повечко...
При всички случаи, направата е впечатляваща. Поздрави още веднаж!

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2009, 13:57 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 18 Ное 2008, 10:18
Мнения: 35
Местоположение: Берковица
И аз много ти се радвам на изобретателността, но защо ми се върти из главата, че краищата на твоята биалета нямат достатъчно „свобода“ - в смисъл, че като са на сфера болтовете могат да се въртят мн. повече, докато при теб единственото нещо, което им позволява някакво колебание е гумата м/у двете втулки ???


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2009, 14:21 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 10 Ное 2004, 19:23
Мнения: 158
Местоположение: Козлодуй / Русе
Според мен няма нужда от толкова свобода :D ....погледнете по-старите модели как са направени (моята например) само с една шпилка и два гумени тампона. Просто и здраво! Никога не са сменяни, а и няма нужда - това е предимството да е направено елементарно!
Браво на колегата!
p.s. Трябва и аз да се изфукам с мойте побългарявания :P


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2009, 17:33 
Offline
фанатик
Автор на темата

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Драгойчо написа:
Поздрави за майсторията!
Имам само едно съмнение и ще го изкажа гласно. Неръждавейката не е достатъчно еластичен материал (на опън и смачкване държи много, но огъване и усукване - не чак до там) и може би има опасност, при по-сериозно натоварване да се сроши. Може би не е трябвало да се усуква рамото... А, може и да се вживявам повечко...
При всички случаи, направата е впечатляваща. Поздрави още веднаж!


Привет,относно опасенията ти....предполагам си виждал ориг биалетка...стеблото е от ФИ 8мм т.е сечението е около 50мм2,аз се презастраховах и моита е сас сечение 60мм2 т.е +20%...относно усукването,мисля че и то е в +....ако си припомниш имаше някаде небостъргач със подобна спирална форма.....Не отбирам особено от метали и структурни качесва..но мисля че няма повод за притеснения....

danail_3 написа:
И аз много ти се радвам на изобретателността, но защо ми се върти из главата, че краищата на твоята биалета нямат достатъчно „свобода“ - в смисъл, че като са на сфера болтовете могат да се въртят мн. повече, докато при теб единственото нещо, което им позволява някакво колебание е гумата м/у двете втулки ???


:D Движението на биалетката е само по вертикалата.....гумените тампони осигуряват достатъчно движение....те хората с години иследват поведението на даден детаил...само времето ще покаже дали сам на прав път...каквото и да стане мога да го коригирам...винаги може да се доработи конструкцията...примерно да се сложат по дебели гумени тампони...за сега съм минал около 50км (за 2 дена)...вярно че е прекалено малко но още си е на мястото и няма хлопане... :D

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2009, 21:57 
Offline
фен
1996 Mazda 626

Регистриран на: 24 Ное 2008, 20:58
Мнения: 148
Който му предстой смяна да се обръща към todortvm със съответната оферта :2bg:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2009, 07:28 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 18 Ное 2008, 10:18
Мнения: 35
Местоположение: Берковица
Да посъбудя малко темата :)
Колега, как е биалетата - издържа ли изпитанието на времето :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Окт 2009, 21:55 
Offline
фанатик
Автор на темата

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Сори убягнало ми е ...чак сега прочетох.Биалетката си е още на мястото и НЕ е мръднала и грам...подготвил сам малко изменени в дизаина заготовки...но все не остава време...като ги направа ще пусна нови снимки...

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2009, 09:49 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Че кога каза да даваме заявки...... :D

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2009, 17:45 
Offline
фанатик
Автор на темата

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
valio323 написа:
Че кога каза да даваме заявки...... :D


Ти сериозно ли... :D Няма проблеми....само тампоните са ми трудност...но ако има желаещи има един дето твърди че може да направи по размери...полиуретанови...еи тогава вече става наистина вечна биалетката...Говоря сериозно ако има желаещи даите да организираме нещо.....

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Май 2010, 20:45 
Offline
фанатик
Автор на темата

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
След почти 1г експлоатация биалетката (всеки ден е в тестове заради лунния пеизаж в момента в Кюстендил) все още си е на мястото и не е мръднала грам (онзи ден смених и лявата с такава саморъчно направена).Спокоино мога да кажа че аз проблема с биалетките го разреших за винаги, когато им доиде времето и на задните (няма да е много далече този момент) и тях ще ги преработя :D .

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2010, 05:47 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2009, 20:10
Мнения: 1327
Местоположение: Шумен
а колега можеш ли да споделиш като цена за колко би направил или за колко можеш да намериш някой да направи ??

_________________
Умният работи с мозъка,а глупавия с ръцете си :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2010, 11:00 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 26 Май 2010, 01:52
Мнения: 8
skype: ppoker_face
колега 2 предни и 2 задни биалетки за мазда 323 Бг '94 колко парички ще ми излязат :) ?

_________________
maZna 323


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Май 2010, 18:49 
Offline
фанатик
Автор на темата

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
За да отговоря на всички: знам размерите само на биалетките на 626 GE,не е проблем да се направят и за други модели (не че това ми е работата..но бих могъл) но ми трябват или чертеж с размерите или мостра от която сам да си ги взема! За цени в момента не мога да дам ориентир (има неща които не зависят от мен..примерно от какв материал ще се правят а и от самия човек които би изрязал заготовките,както и от това какви гумени тампони ще се ползват...) Пак казвам..няма невъзможни неща но за да се осъществят са необходими определени условия...,за мен наи лесно е да дам ориентир като цена на самата заготовка...,като самите тампони си ги усигурявате и набивате сами...

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Май 2010, 06:25 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2009, 20:10
Мнения: 1327
Местоположение: Шумен
благодаря ..

_________________
Умният работи с мозъка,а глупавия с ръцете си :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2012, 00:32 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 323

Регистриран на: 15 Фев 2010, 14:30
Мнения: 127
Местоположение: София
skype: sashosod123
има ли възможнос и на мен да ми изработи6 и предни и задни за 323ф БА и каква 6те е евентуално цената

_________________
Mazda 323f BA 1.5 16V


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 31 Авг 2012, 20:45 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Дек 2008, 01:04
Мнения: 4
Здравей виждам че доста разбираш искам да те питам нещо гледах някаде из форума но него запаметих някой беше писал как да се отремонтират амортисьорите на мазда 323 с втулки от голф 2ка предни имашли някаква информация по въпроса ще съм благодарен за всякаква


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2012, 19:46 
Offline
фанатик
Автор на темата

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Нямам отговорите на всички въпроси (не карам 323 :D ),принципно смятам че невъзможни неща няма - стига да има мерак човек да ги осъществи...,та взимаш един стар аморт..,и с него по магазините,гледаш,мериш,сравняваш,това което ти трябва е пулнител кото да влезе в изкорубения твой аморт,отгоре на твоя се прави резба и се завинтва с тапа (може да отидеш в някои пунк за желязо и да ти изроват някакви WAG предни аморт ,и да си резнеш горната част която е с резбата и тапата..и да си ги завариш после на твоите...

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2012, 19:46 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Дек 2008, 01:04
Мнения: 4
ок все пак благодаря а относно твоята идея за биалетката аз малко я подобрих вземах една стара оригинална изтарбуших я и я разпробих с ф16 поставих гумена вложка болт шайби и готово въпросът се решава относно здравина изработка и така на татък


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2012, 20:36 
Offline
фанатик
Автор на темата

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Е,според възможностите и мераците..,решения много..,невъзможни неща няма....,по същия начин подходи с аморт, и ще намериш правилния път.

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2012, 09:40 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Дек 2008, 01:04
Мнения: 4
ок така и ще направя


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2013, 19:42 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 29 Май 2013, 16:47
Мнения: 27
Местоположение: Варна
skype: v_i_r_u_z
Темата е малко старичка,но тъкмо вече ще има мнение.Как е биалетката в употреба ли е още?Поръчки приемат ли се за в бъдеще :twisted:

_________________
Mazda 626 GE 2.0i '92 115hp
Suzuki GSXR 600 140hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2013, 23:41 
Offline
фанатик
Автор на темата

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Биалетките са на колата и не са мръднали грам :)

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Дек 2013, 17:51 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2013, 19:14
Мнения: 9
Местоположение: Varna
skype: help40
използвал си някакви готови тампони от какво са , колко пари са тампоните ?

_________________
mazda 323 BF, Safrane 2.2, черен ЗАЗ турбо дизел комби


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Яну 2014, 09:01 
Offline
фанатик
Автор на темата

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Отговорено на Л.С.

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 11:49 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2010, 11:05
Мнения: 260
Местоположение: Плевен
И аз бих искал да знам какви тампони пасват и от къде да ги взема? Става дума за задните биалетки.

_________________
Xedos6 1.6 113hp 1994


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 19:09 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Аз се оглеждам за унибали и забравям за тъпите биалетки веднъж за винаги..
Само че от доста време насам удрям на камък с размерите... :|


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Май 2017, 15:14 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 16 Яну 2010, 11:05
Мнения: 260
Местоположение: Плевен
maZZda написа:
Аз се оглеждам за унибали и забравям за тъпите биалетки веднъж за винаги..
Само че от доста време насам удрям на камък с размерите... :|


Какви са тия унибали...?

_________________
Xedos6 1.6 113hp 1994


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб