Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:47

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2010, 21:51 
Offline
маниак
2000 Mazda 626

Регистриран на: 08 Ное 2006, 18:54
Мнения: 804
Местоположение: София
Тази вечер , излизайки към The Mall, реших докато чакам жената да слезе, да отворя капака на Астрата и да проверя отново какво е положението с духането... Не само, че духа , ами дори се чува бучене/свистене от въздухът, който излиза бивайки тласкат и след това засмукван от валовете... и сега какво да правя, сигурно колата е за ремонт :lol: Моторът е на точно 45800км и миналата година й изтече гаранцията. Хора, стига сте вярвали на разни глупави теории, помислете малко, преди да пишете, защото духането има логично обяснение ;)
http://www.youtube.com/watch?v=lfXDJKKPGfY не много точно, но нямам време да търся повече по въроса...

Не знам какво образование имаш, но това ако не се лъжа,се учи в гимназията още. Е, аз съм го учил и после, но това е друга тема...

_________________
BMW E90 320i individual
get fit or die trying...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2010, 22:17 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda Xedos

Регистриран на: 03 Дек 2009, 19:51
Мнения: 202
Местоположение: гърция-пловдив
skype: mecan4o79
не е отварян още и нищо не си мисла,очаквам да спре да пуши и да гори масло.

п.с.не съм си правил труда да помна на някоу ника или фамилията,защото почти не влизавм във форума и така кат гледам дисертация на двигател на астра ще направиш

само да ти кажа,че хондата ми е на 240000км и изобщо не духа

_________________
кара хонда и мазда
Изображение
Изображение
Изображение

Човек по природа е враждебно настроен към труда и за нищо на света не би се трудил,ако не го принуждаваха нуждата или тоягата


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2010, 22:51 
Offline
маниак
2000 Mazda 626

Регистриран на: 08 Ное 2006, 18:54
Мнения: 804
Местоположение: София
mecan4o79 написа:
не е отварян още и нищо не си мисла,очаквам да спре да пуши и да гори масло.

п.с.не съм си правил труда да помна на някоу ника или фамилията,защото почти не влизавм във форума и така кат гледам дисертация на двигател на астра ще направиш

само да ти кажа,че хондата ми е на 240000км и изобщо не духа

По първото: Да, ще спре да пуши, то това е основният проблем на почти всички Мазди, нормално е... и аз ги смених вече

По второто: СТИГА СИ ГОВОРИЛ ГЛУПОСТИ

_________________
BMW E90 320i individual
get fit or die trying...


Последна промяна Shelby на 10 Юли 2010, 22:55, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2010, 22:55 
Offline
Администратор
Аватар

Регистриран на: 23 Мар 2008, 17:19
Мнения: 813
Местоположение: Анкх Морпорк
skype: up1level
А аз Ви предлагам да спрете да се карате и да спорите културно!!!
Сега е предложение, но ще вземе да стане предупреждение 8) :P

_________________
Изображение

Please drive safe..... http://www.youtube.com/watch?v=3749h_uxS0o


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2010, 22:56 
Offline
маниак
2000 Mazda 626

Регистриран на: 08 Ное 2006, 18:54
Мнения: 804
Местоположение: София
Alexman написа:
А аз Ви предлагам да спрете да се карате и да спорите културно!!!
Сега е предложение, но ще вземе да стане предупреждение 8) :P

Аз се аргументирам и си говоря културно ;)

_________________
BMW E90 320i individual
get fit or die trying...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2010, 09:41 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Юли 2010, 18:59
Мнения: 424
Местоположение: София / Враца
skype: kalin___
Тц Тц - цяла седмица чакам оживление по темата - сега бях в провинцията 2 дена, а тук и до спорове сте стигали [-X
Благодаря на всички колеги, който ми дадоха отговор - общо взето това което разбрах - е, че двигателя ми е наред - духа, но не хвърля масло - за експеримента опънах колата на една по - права отсечка 6-7 км с 4500 - 5000 оборота - спрях и отвих капачката -ДИМ НЯМАШЕ - (съвсем незабележим :) ) - и да ви кажа честно много се успокойх, а мисля дори че не ми гори масло - за сега съм минал близо 2000 км от смяна и май не го е бутнало - но това подлежи на допълнителен тест :lovemazda:

Даже съм оптимист, че може и километража да не е пипан и кседоса ми на 18 год. може да си е на реално 200 000 км
по винтчетата на километража не личи да е имало интервенция - също и боята им е 1 към 1 с тези на оборотомера - блаженни да са вярващите, но аз си се надявам - то ще проличи де :D

_________________
Xedos 9 facelift KL 2.5 V6 120kW


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2010, 17:36 
Offline
фен
Аватар
1993 Mazda 121

Регистриран на: 02 Фев 2009, 18:28
Мнения: 215
Местоположение: Варна
Да ви кажа колеги по важно за мен е като развиете свещите да няма сух черен нагар от горено масло по тях,или направо да са мазни.Да няма масло във въздушния филтър и тръбите към него както и около дроселната клапа.Аспуха като барнеш вътре да не цапа яко черно и мазно и да не пуши колата сиво като се форсира.За мен признак за кола която не гори масло и работи идеално като горивна смес е ръждясал ауспух отвътре.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2010, 17:45 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 11 Окт 2009, 17:51
Мнения: 105
Местоположение: пазарджик, UK
преди 2 дена отивам да купя една шкода фабия 1.4 2002ра много запазена направо нова, на 160 000км обаче като спира собственика колата пред мен и чувам тракане от двигателя като тди ама не е , а е чист бензин 1.4, отворих капака и слушам от къде идва, до колкото успях да разбере май си беше от долната страна на двигателя под всмукателните колектори, тракането наподобява все едно метални части са хлабави и се удрят една в друга, като стар дизел при първо палене сутрин, реших да отворя капачката за маслото и от там нормалното духане, Обаче и пушек и миризма на бензин, изчаках да поработи колата после е покарах струваше ми се че е ок, въпреки че е доста по бавна от премасито, и като спрях отворих пак капачката и пак си пушеше.??!!
Изгасих двигателя и отвъртях капачката на разширителното казанче за антифриза и нивото се надигна като вулкан и избликна на вън, за мен си беше достатъчно показно синият дим от двигателя, тракането и изхвърлянето на антифириз за заминал двигател. Отворих после капачките на другите ми коли и всичките духаха ама син дим няма и антифриза си седи там къде си е без да извира на вън.
Пиша по темата за да дам още един пример че да духа не е страшно , но ако пуши вече всичко се променя.

:D :mazda-logo: :arrow: Дано повече да не срещам такива коли :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2022, 08:41 
Offline
фен
Аватар
1993 Mazda 626

Регистриран на: 11 Сеп 2010, 18:56
Мнения: 142
Местоположение: София
skype: aladin6505
Предстои покупка на кола. Обявата е тази :

https://m.mobile.bg/details/11647691166684636

Mazda 3 116к.с., дизел - на загрял мотор, като махна капачката и излизат пари и леки пръски. Не пуши.

Нормално ли е или си внушавам, че не е добре положението?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб