Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 18:34

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2010, 16:59 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2010, 18:59
Мнения: 424
Местоположение: София / Враца
skype: kalin___
Здравейте колеги, от няколко дена се ровя по знайни и незнаини форуми и колекционирам информация относно добавките за двигателите - мнения бол - и всеки има своя истина. Ето защо реших да споделя с вас заключенията до който достигнах относно използването и вида на добавките за подобряване работата на двигател.

За тези който ще кажат "това вече сме го дъвкали" - именно за това правя тази тема - за да обобща информацията от форума плюс такава от други форуми.
Ето и темите в който е писано по обстойно за добавките към двигателя:
цък,цък,цък,...клик,клик,цък,цък, ...цък...и цък!

Сега по темата - в практиката се доказва, че поне 80% от износването на двигателя идва от студения старт, когато от 1-3 до 5 секунди практически маслен филм няма, а след това маслото маже добре едва след 3-4 минути работа на мотора. Това е вярно разбира се при положение че автомобила се експлоатира без издевателства. Ето защо е хубаво да се ползва добавка, която да предотвратява или да "ревитализира" износването на двигателя.
пазара е претрупан от такива добавки, който обаче залагат на различна формула за желания успех, ето някой от тях разделени по категории:

-Медно-бронзова основа: "Реметал", "Ресурс", " УМ ",
-Хлорна основа: "Фенон", " Motor up ", " Dura Lub ",
-Металокерамика: "Форсан", "Хадо",
-Молибден: " Liqui Moly ",
-Тежък тефлон: " sx6000 ",
-Цинкова основа: " STP ".

Ето и описание на някой от тях:

- добавки на основата на графит и молибденов дисулфид, улесняват смазването, но не са особенно издръжливи при високи температури и действат само 1 смяна на маслото. Много хора са доволни, но ефекта е твърде краткотраен. Колега от друг форум дори беше постнал статия на руски (която неразбрах) в която се обяснява, че ако искате да си СЪСИПЕТЕ двигателя трябва ДА използвате добавка на основата на молибденовия дисулфид. Ще добавя, че в съвременните масла има присадка молибден....

- добавки на основата на металокерамика - отлагат в неравностите металокерамичен слой, който нараства докато има неравност, с две думи запълни ли се неравността вече няма условия за отлагане и остатъка от добавката циркулира в маслото, чакайки да се появи друга драскотина, която да запълнят. Металокерамиката прониква (може би) в метала и по този начин се избягва рязката граница метал/металокерамика, респективно избягва се и вероятността голямо парче металокерамика да се отчупи/отлюспи от голям дефект в повърхността и да скапе двигателя(все 1 се е отчупил електрод на свещ и става мазало) . Хвалят ги че са сметнати металокерамиката да е със същия коефициент на температурно разширение като стоманата на бутала/глави. Постигат по думите на производители невероятна гладкост, неколкократно по голяма от стоманите твърдост и устойчивост на износ, минимнално триене, все пак триенето е повече отколкото при тефлоните, които държат рекорда на Гинес за най хлъзгаво вещество.

- добавка "Универсален модификатор" - позволявам си да цитирам колега от друг форум
Цитат:
Универсален модификатор - срещат се най противоречиви мнения- от недоволни собственници на нови автомобили, които не са усетили никакъв ефект до супер доволни собственници на стари и доста износени автомобили. Аз лично тук съм пристрастен и в никакъв случай не бих закупил продукт, производителя на който се е постарал да скрие начина по който се постига ефекта, докато в същото време ефекта е превъзнасян. По същата логика и аз мога да си пусна обявата - например имам вълшебен член, лекува всичко, ако ефект липсва, то това се дължи на прекрасното ви здравословно състояние и по добре здраве му кажи .
Предполагам че модификатора отлага трайно метални частици по неравностите + някакъв доста хлъзгащ слой на повърхността, но за съжаление металните частици са от цветни метали.Някои собственници твърдят че фекта трае най много до 50 000 км, но в никакъв случай 80-100 000км.


- добавки на основата на тефлонови смоли - самата добавка представлява слой тефлон (много хлъзгав материал) който се отлага по всички части на двигателя като по този начин осигурява триене тефлон - тефлон или тефлон - масло - тефлон. Предимството е, че освен по износените части тефлона се отлага и по всички други части на двигателя (включителни клапани и гумени уплътнения) и съответно той "утихва". Като недостатък се изтъква, че именно заради това отлагане се стесняват и запушват тръбички, както и че се запушват филтри (тук става дума за тежките тефлонови смоли, а QMI - SХ6000 твърдят, че техния тефлон е лек и незапушва нищо). Колега от друг форум пък обясняваше как няма проблем да се отложи тефлон между износени повърхнини, но ставало мазало ако на неизносени се добави слой тефлон -износването вместо да спре ставало по-голямо - твърдени, което според мен е смешно. Личното ми мнение е, че с тефлона триенето е най - малко!

Основните 2 направления който отделих са т.н. ревитализиране - металокерамика, която изгражда износените от триене повърнини
и третирането с тефлон - материалът намалява до минимум триенето и износванто.
Мога да добавя, че ревитализирането се прилага по-често на вече изхабени двигатели, а третирането с тефлон на по - нови.


Ето и сайтовете на 3-те добавки заслужаващо най-много внимание (според мен) цък , цък... и цък!

П.П. - мнения за ефекта от добавките найстина има под път и над път, но мнения за ефекта след няколкохиляди километра липсват - дали добавката наистина помага или закърпва положението и после двигателя тотално рухва???

_________________
Xedos 9 facelift KL 2.5 V6 120kW


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2010, 12:51 
Offline
фанатик
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 05 Фев 2006, 16:52
Мнения: 2921
Местоположение: П Л Е В Е Н
Аз съм ползвал добавка QMI на тефлонова основа,ефекта беше осезаемо утихване на работата на мотора и сваляне на работната температура.Колата беше Сузуки Суифт 1,3 в перфектно здраве.От тогава на всеки мой автомобил пробвам различни добавки за да събирам впечатления.Засега това е най-доброто което съм ползвал.Специално реметализатори съм пробвал какви ли не и то на износени мотори.Ефект никакъв.

_________________
Mazda 3 2.0 SkyActive-G 2015,Infiniti FX45 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2010, 22:29 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Юли 2010, 18:59
Мнения: 424
Местоположение: София / Враца
skype: kalin___
323f-fan написа:
Специално реметализатори съм пробвал какви ли не и то на износени мотори.Ефект никакъв.

Колега ползвал ли си тоя "Хадо"???

_________________
Xedos 9 facelift KL 2.5 V6 120kW


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2010, 11:40 
Offline
фанатик
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 05 Фев 2006, 16:52
Мнения: 2921
Местоположение: П Л Е В Е Н
Не,не съм.

_________________
Mazda 3 2.0 SkyActive-G 2015,Infiniti FX45 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2010, 09:43 
Offline
фанатик
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 08 Авг 2007, 19:47
Мнения: 2480
Местоположение: Сф-Плд
skype: mazdislav
QMI - За обем на двигателят до 3.7л - SX6000 0.75л - 89.90лв.

Шшш кви са тия цени РА? Митак ти толкова ли плаща за това чудо на химията?

_________________
1998 323F BA 1.8 (продадена след 7 год и 200,000 км вярна служба)
2001 Xedos 9 TA


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2010, 10:08 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Юли 2010, 18:59
Мнения: 424
Местоположение: София / Враца
skype: kalin___
За съжаление на "хубавите" добавки и цените са им хубави :)
За Хадо например - бензинов двигател - 3 цикъла -(3 тубички) - по 30,40 лв. всяка 1
- дизелов двигател - пак 3 цикъла - като за 1 (1 туба) се плаща 49,50 лв.

Правете си сметка :D

_________________
Xedos 9 facelift KL 2.5 V6 120kW


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2010, 10:34 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
:D ..,а за тея пари си купуваш сегментите.... :D

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2010, 17:05 
Offline
фанатик
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 05 Фев 2006, 16:52
Мнения: 2921
Местоположение: П Л Е В Е Н
resistor написа:
QMI - За обем на двигателят до 3.7л - SX6000 0.75л - 89.90лв.

Шшш кви са тия цени РА? Митак ти толкова ли плаща за това чудо на химията?

Е,преди беше 50лв.Но пък държи 80 000км и наистина върши работа

_________________
Mazda 3 2.0 SkyActive-G 2015,Infiniti FX45 2007


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2013, 14:28 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Дек 2012, 11:09
Мнения: 11
Местоположение: Хасково
За съжаление,обобщението Не е получено.И аз много търсих и четох.Пробвах с добавката на Дуралюб и останах много доволен.
Поръчах от вносителя за България http://www.duralube.free.bg.MНОГО е важно да поръчвате ОРИГИНАЛНИ добавки?!?!?!
Добавката е за двигателното масло DURA LUBE POUR & GO на ценa 76.50лв. Поръчах от инж. Николов ,личи че е на ТИ с материята.Разговаряхме повече от 25 мин.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2013, 19:51 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
И като сте разговаряли повече от 25 минути до какъв извод стигнахте....ако не е таина :coffee:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2013, 13:26 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Дек 2012, 11:09
Мнения: 11
Местоположение: Хасково
Извода до който аз стигнах е,че хубаво добавката на Дура люб да се слага профилактично.С цел удължаване живота на двигателя.Добавката DURA LUBE POUR & GO не заварява счупени сегменти или прогорели клапани.Не възстановява удървени,скъсани гумички на клапаните.
От моя опит мога да кажа:Дуралюб подобри работата на двигателя.Стана по безшумен и по пъргав.Намали разхода на гориво с 1 литър на 100 км.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2013, 20:13 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Брей то вълшебна таз добавка,цял литър на 100км икономия,че защо тогава да даваме стотици левове за газови и прочие - да си купуваме дуралюб :) икономия от 15% не мисля че има как да се случи та по полека с тея изказвания Не съм твърдо против тея добавки ама вместо да дават по 100лв на всяка смяна на масло вземете и си оправете моторите,никоя добавка няма да ви го направи нов,то ако е почнал да гори масло и да не върви добавка и от другия край на вселената да му сложиш - все тая !!!

п.п та ако си сложа такава добавка казваш разхода ми отива на 5.5-6/100 бреей ама че съм будала та не съм си сложил.

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2013, 21:07 
Offline
фен

Регистриран на: 02 Окт 2011, 14:46
Мнения: 416
Местоположение: Пловдив
skype: yani6_83
Те ако "вълшебните добавки" найстина удължаваха живота на ДВГ-то и трансмисията,в книжките за експлоатация нямаше да пише че е противопоказно използването на всякакви добавки към маслото и горивото.Само в по старите пише че се допуска единствено анти-гел добавки за дизела през зимата,но в новите си пише че добавки не се слагат.Аз лично добавки не слагам,по добре тези пари които ще давам за добавка да ги дам за качествено масло и качественни филтри.

_________________
Mazda 626GF 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2013, 21:10 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Щом доста хора се лъжат и си купуват коли които след промивка на двигателя и смяна на масло лъсват колко са зле значи има ефект.Колко е дълготраен вече е друга тема.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2013, 21:24 
Offline
фен

Регистриран на: 02 Окт 2011, 14:46
Мнения: 416
Местоположение: Пловдив
skype: yani6_83
Да най-често тези добавки се използват за измама,тези добавки не решават проблем те го прикриват.То ако сипя ситни дървени стърготини във виещи скорости или виещ диференциал те ще станат много "безшумни и тихи"но това няма да реши проблема.Има една приказка "Дупето си с рози накичи о.....то да не личи"Та тези лъскави тубички с много обещания изписани на тях и смешно висока цена са същата работа.

_________________
Mazda 626GF 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2013, 11:46 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Дек 2012, 11:09
Мнения: 11
Местоположение: Хасково
Колеги бъдете честни и си признайте , че никой от Вас НЕ Е ползвал добавката на ДУРАЛЮБ България за двигателно масло DURA LUBE POUR & GO.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2013, 13:36 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
И какво като не сме,айде стига с тея вицове за космодиск,магнитни йонизатори,плазмени запалвания и ала-бала,една добавка може да закърпи положението колкото да се отървеш от колата ама да направи мотора нов НЕМА начин,каквито и покрития да се създават (ако изобщо се създават) то те са микрони а износването на механичните чаркаля е в стотни че и десети в тежки случаи !!! Веднъж сипеш ли добавка вечно трябва да караш с такава,аз тая попара съм я ял - после мотора веше за шлаиф на вал ! Та хубаво им правиш реклама ама истината е там некъде другаде,що ли тея глупави невтени компании не се светнат и те да слагат ''добавки'' в маслото та да караме по 100 Км с него ? Всяко нещо си има определен капацитет,пробег и прочие,пълно щастие НЕМА !

И понеже вече съм го водил тоя спор - с ''представителя'' на Хадо дето ми твърдеше че сипали добавката и мотора ще стане нов...,та ако настояваш да ти прата едни износени бутала и сегменти,обработвай ги с кавато химия искаш и ако ми ги върнеш нови тогава вече ще си призная че съм згрешил !

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2013, 13:55 
Offline
фен

Регистриран на: 02 Окт 2011, 14:46
Мнения: 416
Местоположение: Пловдив
skype: yani6_83
Малко ще са тези които са я ползвали с цена 80 лева :evil: Сигурно има някаква амалгама от златно-платинени "феноменални" микро частици.Като прочетох сега описанието и видях ФЕНОМЕНАЛНА се сетих за обявите с надпис НОВА КОЛА....ПЕРФЕКТНА....УНИКАЛНА...ЕДИНСТВЕНА ПО РОДА СИ..и разни такива.Добре разбирам пробвал си я и си доволен колега.Но в техниката, автомобилостроенето,машиностроенето епитети като феноменален звучат много несериозно.А самото секретно съдържание на добавката не е описано защото сигурно от НАСА ще ги съдят :rules: Разгледайте рекламите на всичките там...ресурс...УМ,,,СТП Реднекс ли беше там другата...не помня....едни същи глупопсти.Но хора които вярват на феномени винаги ще има :lol:

_________________
Mazda 626GF 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2013, 14:31 
Offline
фен

Регистриран на: 29 Окт 2011, 11:52
Мнения: 260
Бонд написа:
Колеги бъдете честни и си признайте , че никой от Вас НЕ Е ползвал добавката на ******* България за двигателно масло *********.


Не съм модератор, нито ми е работа ама от 100 км си личи, че си "събудил" тая тема само за да направиш реклама.

_________________
mazda 3 1.6 benzin 2005. Астматичка, но пък безпроблемна.


Последна промяна orlinm на 22 Фев 2013, 15:42, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2013, 14:48 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Дек 2012, 11:09
Мнения: 11
Местоположение: Хасково
Нямам претенцията да съм голям разбирач или философ.Споделям какво съм усетил като полза от Дура люб.По точно добавката за моторно масло DURA LUBE POUR & GO.
По писанията Ви разбирам,не сте ползвали точно тази добавка.
Добавки много от 10лв.до 120лв.Важно е коя каква работа върши !? И мерцедес е произведен,въпреки , че струва колкото 10 нови трабанчета. :)
Аз бих споделил мнения с някой колега който е ползвал точно въпросната добавка.И не се слага при всяка смяна на маслото , а еднократно за 100 000 км.
За добрия ефект който получих,мисля цената от 76.50 лв си заслужава.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2013, 15:52 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Имаш 5 поста и всичките ти са свързани с дуралюб ! На мен ми е пределно ясно за каво си тук,дано са ти я дали на половин цена та да си заслужиш гъзо-лизането (сори ама по точна дума не намерих) ! Тежко и горко на новата ти кола щом още сега е имала тракане и си минал на добавки :D ! Та по добре насочи услилията си в тоя форум в друга посока,тук повечето колеги трева не пасем !

А вервай ми толкова инжинери съм виждал дето елементарни понятия нямат от действителноста...та така хич не ми давай тел. на никого :D . Или на него да пращаме износените карантии на мотора и той да ни ги рецилира до нови ?...брей че прости тея от Мазда та не сложили една вълшебна добавка в мотора още при зглобяването та видите ли да нема чупене това железо...аман от простотий !

п.п требва да пробваш и довавките на Хадо - дето прават мотора нов -те тогава вече ще имаш баш мАтор :D

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2013, 16:34 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Дек 2012, 11:09
Мнения: 11
Местоположение: Хасково
Не съм конфликтен характер.Повече няма да Ви занимавам.Лошото е ,не разбрах ти има ли от нещо да си доволен ???
Добавката я платих напълно,точно 76.50 лв
Когато някой пробва да ми пише.Ако се обадиш на ДУРАЛЮБ България , кажи им да ми направят 50 % отстъпка следващия път.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2013, 20:38 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Аз добавки в мой мотор не слагам (пробвах преди години и резултата беше катастрофален - 20К км след това повлече лагер на кол вал) и НИКОГО няма да посъветвам да сложи такива помий,който иска всичко да му е наред да си сменя масло и консумативи по предписание,а когато неминуемо км си кажат своето ако иска още да се радва на колата да си направи нужния ремонт! Ако искаш ти им се обади и им предложи да ревитализират еднин чифт бутала и сегменти,когато се справят всички ще отидем дружно да си купим по 1 шишнце от алхимичната и свръх секретна смес!

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2013, 11:20 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Дек 2012, 11:09
Мнения: 11
Местоположение: Хасково
Каква марка добавка си ползвал ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2013, 16:49 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Мислиш ли че помня,това е било преди поне 10г :D ,а и това изобщо не е важно в случая,и вземи и спри да зачекваш тая тема а си насочи присъсвието си в тоя форум в друга насока. Предложих ти да изпратя каквито искаш карантии от мотор на когото кажеш и нека той ми ги ревитализира !!!!! Или друго - купуваш едно щишенце от вълшебната смес и правиш подарък на някой закъсал колега (пушещи Мазди има на поразия - дори мога да ти уредя един градски с една 626 дето не спира да пуши) ако чудодейната ти смес подеиства - спре да гори колата масло,мотора стане като нов и даде икономия 1л на 100км аз ще ти платя ''добавката'' НО ако не стане - ТИ поемаш ремота на двигателя на въпросния колега (който и да е той),единственото условие е в теста да присъстват поне още няколко човека в това число и аз ако ще ти плащам вълшебните-алхимични смеси !

Толова от мен по въпроса,за радост тук повечето колеги имат глави на раменете и могат да си служат с тях.

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2013, 13:23 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Даааа ей сега ще си счупа тел да звъня :D ,ей ама се взимаш на сериозно :D :D :D ? От кой зор да звъня на въпросния господин,предложих ти нещо ако ти стиска да пробваме - ако не МЛЪКНИ !

п.п с огромен интерес ще следя участието ти във форума...,да видим имаш ли друго каво да кажеш или като развален грамофон ще циклиш на 1 място!

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2013, 14:02 
Offline
маниак
Аватар
2005 Mazda 6

Регистриран на: 03 Май 2012, 12:13
Мнения: 584
Местоположение: Монтана
Бонд написа:
Колеги бъдете честни и си признайте , че никой от Вас НЕ Е ползвал добавката на ДУРАЛЮБ България за двигателно масло DURA LUBE POUR & GO.


Няма нужда и да ползваме :wink: todortvm си го е казал като дойде време сменяш квото трябва и забравяш за проблема. Айде със здраве, пък който иска да купува от вълшебните тубички. :)

_________________
Mazda 6 GY 2.0d 136 hp & Nissan Almera N16 2.2di 110 hp
Mazda 626 GW 2.0ditd 90 hp ex


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2013, 23:51 
Offline
маниак
Аватар
2009 Mazda 6

Регистриран на: 22 Сеп 2012, 16:20
Мнения: 560
Местоположение: Разград
Колега Бонд, хайде моля те наливай си добавките колкото искаш, но престани да досаждаш, че почна да става тъпо!

_________________
Mazda 6 2.0i 147hp autom 2009


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2013, 18:54 
Offline
фен
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 06 Юли 2010, 18:59
Мнения: 424
Местоположение: София / Враца
skype: kalin___
След цялото ми желание да обобщя темите с добавките и да открием най-накрая "вълшебната" резултата е един - ползвам само добавка за почистване на двигател при смяна на маслото ( engine flush) - маслени магистрали и прочие.. :)

За другите добавки - разбирам, че алхимията е развите в тези фирми (Дуралюб, Хадо и т.н.) ама аз нещо не повярвах :)

_________________
Xedos 9 facelift KL 2.5 V6 120kW


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2013, 10:44 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Фев 2013, 10:37
Мнения: 8
Местоположение: Костинброт
Сега,като сменям маслото,не разбрах.Хубаво ли е да слагам добавка?Защо и каква ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб