Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:22

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2010, 16:16 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Здравейте кколеги,

бих искал да отворим тази тема и да споделим опит и впечетления за различните видове "вериги" за сняг който се предлагат на пазара:

- Калсически /метални/ - голямо разнообразие, но не знам дали има някакъв смисъл от по евтините варнанти, да не би да се късат лесно и после .... дето спестени 50лв .. щети за хиляди.

- Тчени вериги, продават ги във вид на спрей - някой има ли опит и впечетления, аз лично съм много скептично настроен към тях, може би има някакво действие но по скоро бих го разбрал да помага на лед но на сняг ....

- Тестилни / http://autosock.com/default.aspx / - някой да има опит и да ги е ползвал - пишат интересни неща но пак да дават по добро сцепление на сняг отколкото зимна гума с грайфер за сняг ... не знам интересно. Цената им е съизмерима с тази на качественни метални вериги, но пъл плюсове много, леки, перат се, по лесно се слагат, няма щети по джантите и автомобила и т.н.

а и накрая остава въпроса с нашата любима институция която следи за реда по пътищата. Та има ситуации с меного сняг обикновенно по планинските пътища, когато КАТ седи и не пуска без вериги. Сега следва въпроса освен класическите метални вериги какво се признава от нашят полицай. Почти е сигурно, че спрей /течни вериги/ не минава, но основен въпрос за мен е тези нови тестилни признавт ли се или ние си знаем по старо му .. ръждиво желязце и това е.

Хайде споделете вашите мнения, опит и коментатри


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2010, 14:38 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Оказва се, че тези модерни текстилни вериги се предлагат и в нашта мила татковина:

http://www.autosock.bg/index.html


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2010, 17:55 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
Веригата си е класиката в жанра! Щом в Канада ги ползват има защо. Работата е там че една верига няма да ти помогне ако има лед. За лед единствено гума с шипове, но те са забранени. Ако се кара често с вериги обаче гумите ще се износят бързо.

Течните вериги бях чел някъде че са смешна работа, но може да свършат работа ако си закъсал някъде и неможеш да издрапаш. Бързо падат, ако се кара дълго. За малко растояние ще свършат някаква работа.

Текстилните и те май като течните. Пък и не ми се мисли какво ще се случи с тоя текстил като се окаля едно хубаво в кишата и солта... направо парцал :? :?

Аз съм за обикновенната и изпитана верига! :)

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2010, 19:42 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Окт 2009, 20:46
Мнения: 12
radkol написа:
Здравейте кколеги,

бих искал да отворим тази тема и да споделим опит и впечетления за различните видове "вериги" за сняг който се предлагат на пазара:

- Калсически /метални/ - голямо разнообразие, но не знам дали има някакъв смисъл от по евтините варнанти, да не би да се късат лесно и после .... дето спестени 50лв .. щети за хиляди.

- Тчени вериги, продават ги във вид на спрей - някой има ли опит и впечетления, аз лично съм много скептично настроен към тях, може би има някакво действие но по скоро бих го разбрал да помага на лед но на сняг ....

- Тестилни / http://autosock.com/default.aspx / - някой да има опит и да ги е ползвал - пишат интересни неща но пак да дават по добро сцепление на сняг отколкото зимна гума с грайфер за сняг ... не знам интересно. Цената им е съизмерима с тази на качественни метални вериги, но пъл плюсове много, леки, перат се, по лесно се слагат, няма щети по джантите и автомобила и т.н.

а и накрая остава въпроса с нашата любима институция която следи за реда по пътищата. Та има ситуации с меного сняг обикновенно по планинските пътища, когато КАТ седи и не пуска без вериги. Сега следва въпроса освен класическите метални вериги какво се признава от нашят полицай. Почти е сигурно, че спрей /течни вериги/ не минава, но основен въпрос за мен е тези нови тестилни признавт ли се или ние си знаем по старо му .. ръждиво желязце и това е.

Хайде споделете вашите мнения, опит и коментатри


Карам с текстилните autosock. Много по-добри и от металните и от течните вериги.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2010, 09:45 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
radex написа:
radkol написа:
Здравейте кколеги,

бих искал да отворим тази тема и да споделим опит и впечетления за различните видове "вериги" за сняг който се предлагат на пазара:

- Калсически /метални/ - голямо разнообразие, но не знам дали има някакъв смисъл от по евтините варнанти, да не би да се късат лесно и после .... дето спестени 50лв .. щети за хиляди.

- Тчени вериги, продават ги във вид на спрей - някой има ли опит и впечетления, аз лично съм много скептично настроен към тях, може би има някакво действие но по скоро бих го разбрал да помага на лед но на сняг ....

- Тестилни / http://autosock.com/default.aspx / - някой да има опит и да ги е ползвал - пишат интересни неща но пак да дават по добро сцепление на сняг отколкото зимна гума с грайфер за сняг ... не знам интересно. Цената им е съизмерима с тази на качественни метални вериги, но пъл плюсове много, леки, перат се, по лесно се слагат, няма щети по джантите и автомобила и т.н.

а и накрая остава въпроса с нашата любима институция която следи за реда по пътищата. Та има ситуации с меного сняг обикновенно по планинските пътища, когато КАТ седи и не пуска без вериги. Сега следва въпроса освен класическите метални вериги какво се признава от нашят полицай. Почти е сигурно, че спрей /течни вериги/ не минава, но основен въпрос за мен е тези нови тестилни признавт ли се или ние си знаем по старо му .. ръждиво желязце и това е.

Хайде споделете вашите мнения, опит и коментатри


Карам с текстилните autosock. Много по-добри и от металните и от течните вериги.


Привет,

благодаря за отговора.
А какво ще кажеш за износоустойчивоста им, исносват ли се при нормална употреба и т.н.
От това което прочетох и гледах като клипчета е дост авпечатляващо, пък и до ниакъде разираемо. Ако питаме някоя баба и тя ще ни каже че със вълнени чорапи няма да се хлъзгаме на сняг или лед .. така че като нищо наистина да дават много добро сцепление.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2010, 10:44 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2009, 20:10
Мнения: 1327
Местоположение: Шумен
колеги и мен ме впечатлиха тея текстилните ама аз като се прибирам качвам черен път и ми е мн интересно колко пате ще го искарам,докато се скусат... някой имал ли е такижа наистина..

_________________
Умният работи с мозъка,а глупавия с ръцете си :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2010, 12:50 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
В колата зимата винаги имам 'класически' вериги от евтините...
Слагал съм ги няколко пъти (на маздата - все още никога).
Не се кара постоянно с вериги, а само за излизане от ситуация (преминаване на проход със задължителни вериги и т.н.).
За толкова време - обикновените евтини вериги вършат прекрасна работа.
Помагат сериозно и при лед (не знам откъде е впечатлението на колегата, че не стават за лед), но там се износват повече....
Въпроса е да не те мързи да ги свалиш веднага след като си преминал препятствието...
Така-че за мен обикновените класически евтини вериги са най-добрия вариант.

За течните - няма да те пуснат с такива през проход....

За текстилните - нямат вибрации и т.н., но не знам как са на дълбок сняг, който трябва да се рови...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2010, 16:59 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Колега за черният път все пак ти на сняг/лед ли ще караш или на черен път, че то ако е толкова черен едвали ще имаш нужда от вериги, пък и каквито и да са, целтта е да преминеш дадено място или да излезнеш от ситуация, не да караш с тях до край.

Като износоустойчивост тези обиновенните определено ще са по здрави, но при нормална употреба и текстилните би трябвало да издържат достатъчно.

slowtraveler, не те ли е страх, че тези евтини лесно може да се скъсат и да стане страшно след това? Мен това ми е основното притеснения, иначе ако се сравняват със качественни цените на метални или текстили не са много голяма разлика, разбира се металните биха издържали повече.

А какво мислиш относно другите неща който се пишат или казват за металните като - нараняване на алуминиевите джанти или дори счупване на парченца от тях, евентуално влияние върху гумите - като негативен остатък, някаква деформация или ...., изменения по предницата ..

Относно дълбок сняг, трябва текстилните да са ок, поне от това което се вижда от филмчетата, има едно деот е точно такова.

Мисля да си взема едни, пък ако много имам притесняния винаги мога да взема и едни евтинджоси метални , маар че ако нанесат повреди .... абе по добре да не се налага да си слагаме де ... но все пак сме в БГ. Иначе и аз в старата кола през зимата си имах касически сравнително евтини, но така и не съм ги слагал за 7г, никога ;-), но пък с друга кола ми се е налагало да слагам след като не ни пускаха на Чепеларе да продължим, това беше преди 10г ;-)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2010, 17:08 
Offline
любител

Регистриран на: 06 Окт 2009, 20:46
Мнения: 12
radkol написа:
radex написа:
radkol написа:
Здравейте кколеги,

бих искал да отворим тази тема и да споделим опит и впечетления за различните видове "вериги" за сняг който се предлагат на пазара:

- Калсически /метални/ - голямо разнообразие, но не знам дали има някакъв смисъл от по евтините варнанти, да не би да се късат лесно и после .... дето спестени 50лв .. щети за хиляди.

- Тчени вериги, продават ги във вид на спрей - някой има ли опит и впечетления, аз лично съм много скептично настроен към тях, може би има някакво действие но по скоро бих го разбрал да помага на лед но на сняг ....

- Тестилни / http://autosock.com/default.aspx / - някой да има опит и да ги е ползвал - пишат интересни неща но пак да дават по добро сцепление на сняг отколкото зимна гума с грайфер за сняг ... не знам интересно. Цената им е съизмерима с тази на качественни метални вериги, но пъл плюсове много, леки, перат се, по лесно се слагат, няма щети по джантите и автомобила и т.н.

а и накрая остава въпроса с нашата любима институция която следи за реда по пътищата. Та има ситуации с меного сняг обикновенно по планинските пътища, когато КАТ седи и не пуска без вериги. Сега следва въпроса освен класическите метални вериги какво се признава от нашят полицай. Почти е сигурно, че спрей /течни вериги/ не минава, но основен въпрос за мен е тези нови тестилни признавт ли се или ние си знаем по старо му .. ръждиво желязце и това е.

Хайде споделете вашите мнения, опит и коментатри


Карам с текстилните autosock. Много по-добри и от металните и от течните вериги.


Привет,

благодаря за отговора.
А какво ще кажеш за износоустойчивоста им, исносват ли се при нормална употреба и т.н.
От това което прочетох и гледах като клипчета е дост авпечатляващо, пък и до ниакъде разираемо. Ако питаме някоя баба и тя ще ни каже че със вълнени чорапи няма да се хлъзгаме на сняг или лед .. така че като нищо наистина да дават много добро сцепление.


Здрави са. Вече десетина пъти съм ги слагал. Най-много съм изминавал с тях около 40-50 км и нищо им нямаше.
Сигурно обаче , ако ги подкараш по чист асфалт ,ще се изтрият бързо.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2010, 17:16 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
radkol написа:
...

slowtraveler, не те ли е страх, че тези евтини лесно може да се скъсат и да стане страшно след това? Мен това ми е основното притеснения, иначе ако се сравняват със качественни цените на метални или текстили не са много голяма разлика, разбира се металните биха издържали повече....

Ами веригите ги слагам само когато наистина има нужда от тях. Съответно скоростите са много ниски.
Винаги ги обтягам и намествам внимателно, а и ги махам веднага, след като е отпаднала необходимостта от тях....
До момента не съм имал проблеми...
Разбира се, текстилните са по-безопасни, но нямам лични впечатления от тяхната експлоатация...

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2010, 23:13 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Собихме се с въпросните текстилни вериги на аутосок, даже забелязвам че тече реклама и в сайта на форума ;-) и бил бордове са наслагали из София ...

Ще ги пробваме през зимата да видим как е.
Иначе онзи ден ходих до практикер и гледам там се продават други такива текстилни на други измисленни производители, та даже произхода не е ясен от етикета но за сметка на това на два пъти по ниска цена .. е сигурно и толкова са добри но...

Някой знае ли за новите промени в закона относно веригите, чух нещо, че ще е част от оборудването, демек ще сме длъжни да имаме вериги в колата през зимния сезон както и да се кара с зимни гуми, иначе се подлежи на санкция.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2010, 07:19 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2009, 20:10
Мнения: 1327
Местоположение: Шумен
ем да им е.а майката.. аз не съм съгласен да ме задулжават вграда да ги нося ... плащам данъци венетки застраховки и ко ли още не и аз ши си нося вериги щото общината не може да ми изчисти снега.. извън грацко съм съгласен да ги изискват(и въпреки всичко не и на магистралата а само в проходи) и сам на мнение опитат ли се да го въведат да се хващаме и да протестираме да не се въвежда, не защото са скупи веригите а защото те още повече няма да чистят улиците.. ще стане като закона с пътната обстановка(ако праснеш дупка преди години съдиш държавата а сега ако праснеш дупка и зивикаш полиция да се жалваш ти пишат акт за несъображение спрямо пътната настилка и пиеш студена вода ) та аз сам на мение да не се даваме :evil: :evil:

_________________
Умният работи с мозъка,а глупавия с ръцете си :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Дек 2010, 17:50 
Offline
фен
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 10 Апр 2010, 23:46
Мнения: 225
Местоположение: Пловдив
Еми крайно време е да се обедини тоя български народ, няма да се постигне нищо и ще ни тъпчат цял живот псевдо депутатчетата без образование и фалшиви дипломи.

За веригите лично аз имам за едната кола, но не съм ги слагал никога, сега ще си купя ако се наложи и за другата, но не съм сагласен да го правят със закон и ще протестирам макар че ще имам вече.

Омръзна ми да отменят данъци за една или друга прослойка на обществото. Пример:
- Ще премахнем данък лукс, тъй като ще влезнат само няколко милиона във хазната, но ще направим данък колибка, защото ще влезнат в пъти по малко отколкото при данък лукс. :x
И в тоя ред на мисли хората в панелките ще плащат +30% по-голям данък отколкото собственик на 300 кв/м къща за която данъка ще е +20% :D
Ако се прави закон то той ще е равен за ВСИЧКИ.

Съжалявам че осрах темата :oops:

radkol, кажи впечатления от първото каране, че и аз мисля да взимам такива, от доста време им се каня, само да не остана неподготвен :P

_________________
Mazda 6; 2.0L; 147 hp; Executive; 2008-

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Дек 2010, 19:39 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Апр 2010, 16:11
Мнения: 38
Местоположение: пловдив
колко струват текстилните


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Дек 2010, 19:40 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2009, 20:10
Мнения: 1327
Местоположение: Шумен
http://www.autosock.bg/index.html в зависимост от размерът ама аз като гледам на 3 4 размера проверени от мен цената е 145 лв ....

_________________
Умният работи с мозъка,а глупавия с ръцете си :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Дек 2010, 20:00 
Offline
любител
Аватар
2000 Mazda 626

Регистриран на: 22 Яну 2005, 14:06
Мнения: 37
Местоположение: Плевен
Толкова...
Изображение

сяматам да продължавам да си карам с металните, когато ми се наложи 8)

_________________
"Глупавият навик да се будиш сутрин и да ходиш на работа убива не по-малко от цигарите и пиенето, но не носи никакво удоволствие..."
Mazda 626 2.0 DITD-GW , 2000 г.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Дек 2010, 21:44 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Не съм ги пробвал още, по принцип гледм да карм с хубви сравнително нови или нови зимни гуми и не ми се налага често д ползвм вито и да е вериги. Случвало се е преди години от послените 7 не съм слагал ;-) или е въпрос на късмет като тръгна из плнините.

Иначе за цена .. в практикер продават и разни ментета тестилни на половин цена, а коло струват истински ачествени метални вериги, поне за мен пак са над 100 лв по соро 120-130 ..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2011, 12:40 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Юли 2011, 12:08
Мнения: 1
Здравейте,

Екипът ни ще се радва да помогне и отговори на всички ваши въпроси,
свързани с текстилните вериги за сняг Autosock през идния зимен сезон.

Приятно лято!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2011, 12:55 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Ами добре тогава?
1. Кога ще смъкнете цените :D
2. При автомобил 4х4 каква е препоръката Ви - на кой мост да се сложат веригите (или да се сложат два комплекта - на всички колела?)

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2011, 07:22 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Аз така и не съм фи пробвал още, но един приятел оптал но ... зимата във Владая на накакъв стръмен разбит път било доста заелдено / пътчето към някакъв Манастир/ и не успял да се качи , опитал с текстилните вериги но резултата е същият, не е имал под ръка метални за да опита с тях. То там и е малко кофти че пътя е толкова скапан че няма как да се засилиш предварително защото са адски дупки и рискуваш да си останеш в някоя от тях.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2011, 17:03 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
Отговор чакаме, но така и до момента няма такъв, въпреки всеобщата радост на Autosock team :(
Цитат:
Екипът ни ще се радва да помогне и отговори на всички ваши въпроси

_________________
ex.Mazda6 бензин 2.0/147к.с. -2008г ; Nissan Qashqai 4x4,2.0/140к.с. - 2008г.; ex. Jeep Grand Cherokee 3.0CRD/2014


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 01 Авг 2011, 23:04 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Аз също обмислям да пробвам с текстилни,за пръв видях да карат с такива във Франция преди 7-8 години.
Наистина ако някой има опит да даде повече инфо за това как се държат на лед или дълбок сняг ??? Може и екипа на Аутосток да се включи,те поне със сигурност имат опит иначе гледахме филмчетата на сайта.
На ми се налага да слагам вериги,понякога доста често в планините за да отида на ски или за пред полицаите в някои проход(естествено после ги свалям на 2-рия завой).Не обичам хич да карам с вериги,не знам с текстилните как ще е?

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2011, 13:30 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Колеги някои с текстилни вериги да сподели впечатления [-o< заслужава ли си инвестицията или е все едно?

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2011, 18:06 
Offline
фен

Регистриран на: 02 Окт 2011, 14:46
Мнения: 416
Местоположение: Пловдив
skype: yani6_83
Аз съм с обикновенни метални вериги тип "меча стъпка" нито сняг нито лед им се опира...само просвет отдолу да има и...закъсване няма.Вярно е че има вибрации амортизират окачването по бързо,но и аз ги използвам само когато се налага после ги свалям.Интересно ми е тези текстилните какво представляват едва ли ще имам по добро сцепление с тях,но ще щадят окачването.Бих ги пробвал тази зима ако цената не беше такава :shock: х10 Тази цена ми се струва нереално висока!

_________________
Mazda 626GF 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2011, 23:58 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
yanis написа:
:shock: х10 Тази цена ми се струва нереално висока!

Хайде сега по 1000, В практикер продават и разни ментета тестилни на половин цена, а коло струват истински качествени метални вериги, поне за мен пак са над 100 лв по скоро 120-130 .., та разлика в цените не виждам особенна , със сигурност има ситуции в който мклсическите метални ще са по добре, но през повечето от случайте мойже и да не се наложи. Да се надявам че няма да ми се налага да слгам каквито и да е вериги но ...ако се наложи ще пиша.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2012, 03:09 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 29 Апр 2006, 07:50
Мнения: 245
Местоположение: Пловдив
Носете си железарките да са ви мирни главите. Винаги щом има сняг караме снежен дрифт за развлечение. Обикаляме по планините по цяла нощ и всеки от нас е пробвал почти всичкото зимно оборудване което има на БГпазара . Караме коли предимно със задно задвижване, които както знаете са най лигавото възможно нещо на сняг и на лед. Та - да почна с течните вериги - трима от нас ползваха такива - пръска си човека и си буксува на воля - все едно със сапун ги маже. Идва другия и вика - мани го - тва е некво менте - моя е 50 кинта - трябва да е добър - таратанци - същата работа. Зарязаха спрея и си сложга веригите. Аз лично за 2 дена скъсах два комплекта текстилни - едните ми бяха армаган - ползвани - другите ми бяха чисто нови - 110лв комлекта - не им помня фирмата. Да подчертая че не съмдрифтил с тях - само за изкачване на стръмно и излизане от преспи иде реч. Накрая ги зарязах направо на пътя и си полвах пак старите метални вериги. Ефтини са - 50-60лв и ми служат вече 5-6 години. Сравнени с тях текстилните за над 100лв ми служиха 20 мин. , а течните хич не искам и да ги тествам - видях как други ги тестваха. Съгласен съм и с мнението че в градски условия се предполага че се движим по изчистени улици и не е редно да се изискват, но не ми прави впечатление, понеже моите винаги са в багажника (дори и през лятото)

_________________
АвтоДетайлинг, Професионално пастиране, Полиране на фарове, Полиране на портокалов ефект

0884 02 22 23

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2012, 00:03 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
BUHALA написа:
Носете си железарките да са ви мирни главите. Винаги щом има сняг караме снежен дрифт за развлечение. Обикаляме по планините по цяла нощ и всеки от нас е пробвал почти всичкото зимно оборудване което има на БГпазара . Караме коли предимно със задно задвижване, които както знаете са най лигавото възможно нещо на сняг и на лед. Та - да почна с течните вериги - трима от нас ползваха такива - пръска си човека и си буксува на воля - все едно със сапун ги маже. Идва другия и вика - мани го - тва е некво менте - моя е 50 кинта - трябва да е добър - таратанци - същата работа. Зарязаха спрея и си сложга веригите. Аз лично за 2 дена скъсах два комплекта текстилни - едните ми бяха армаган - ползвани - другите ми бяха чисто нови - 110лв комлекта - не им помня фирмата. Да подчертая че не съмдрифтил с тях - само за изкачване на стръмно и излизане от преспи иде реч. Накрая ги зарязах направо на пътя и си полвах пак старите метални вериги. Ефтини са - 50-60лв и ми служат вече 5-6 години. Сравнени с тях текстилните за над 100лв ми служиха 20 мин. , а течните хич не искам и да ги тествам - видях как други ги тестваха. Съгласен съм и с мнението че в градски условия се предполага че се движим по изчистени улици и не е редно да се изискват, но не ми прави впечатление, понеже моите винаги са в багажника (дори и през лятото)


Мерси за инфото, това ще рече ли че текстилните вършат рбота но лесно се износват/късат?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2012, 10:23 
Offline
маниак
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 29 Окт 2011, 12:11
Мнения: 643
Местоположение: Пловдив
Много полезна тема благодарности на колегите изказали личните си впечатления.Написа се че металните прецакват окачването,е и за 2-3 км ли ще е проблем(не вярвам освен в някои случей).
Имам едни чисто нови вериги обхващащи от 13 до 14 цола(слагал съм ги един път за 6 години),обаче маздата е 15 цола та някои пробвал ли е да си преправи веригите да се увеличат?Някъде четох че има такива обхващащи от 13 до 15 и си мислех ако увелича стягащия ринг дали няма да стане но пък да не се получи обратен ефект и вече да нямам вериги.Някои ако е по на ти с веригите би ли споделил дали е възможна гимнастиката?Аз си мисля че мисията е невъзможна ама все пак надеждата загива последна,не ми се взимат нови вериги и да ми седят така евентуално ползване някога.

П.П.Нищо не става как ли не ги въртях и като ги огледах даже и да удължавам хълките няма да се получи само може да ги разваля и затова отиват в продавалника.

_________________
Мазда 626 1840 куб.90 к.с. 16 в (комби)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2012, 18:50 
Offline
маниак
Аватар
2010 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 29 Юни 2010, 20:18
Мнения: 712
Местоположение: София
Малко информация за текстилните вериги тези Норвежките.

Лично все още не съм ги изпробвал а и предпочитам да не ми се налага, но на мой познат колега му се е наложило. Миналият месец когто бяха първите по сериозни снегове, тръгва той за Боровец на ски, но се оказва че пътя след Самоков посока Боровец не е почистван и яко зкъсали, резултата е ясен спреш ли край няма тръгване. Тогава решил да сложи тези текстилните и да види как е, оказало се че колата се държала повече от добре и човека съвсем спокойно се качил на Боровец, е там друга история нямло ток, той така ски не крал но пък доста повъртял с тези текстилно вериги да се покефи, пкарл из Боровец, после от там до Бели Извор през планинския път, и е останал дост доволен, сега ще купува такива и за другта кола.Иначе е било забвно казв, снимали го хорта с тези чорапи какви са що са ..

Смятам да си държ мойте текстилни пък ако се наложи ще ги слагам, че по едно време се бях замислил дали да не си вземи и един метлни за всеки случай, но след като онзи ден разговарях с него и получих тази информация мисля да си седя само с текстилни.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2012, 18:55 
Offline
фен
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 10 Апр 2010, 23:46
Мнения: 225
Местоположение: Пловдив
radkol , а този твой познат със същите като твойте ли е ?

Да не е изпробвал някои китайски ментета ?

_________________
Mazda 6; 2.0L; 147 hp; Executive; 2008-

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб