Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 16:00

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 05 Май 2014, 21:48 
Offline
любител
2006 Mazda 6

Регистриран на: 26 Дек 2008, 12:42
Мнения: 14
Местоположение: Silistra
Извинете за баналната тема но ако някои може да помогне ще съм много благодарен. И накратко - вчера в Силистра валя чудовищна градушка и потроши много коли(400 коли на първо броене че и повече). Моята 6-ца включително. Сега съм луднал да търся разрешение на проблема. Ходих при бояджия-той си гледа интереса човека и веднага каза - само кид и боя. Да ама поразиите по предния капак с този кид след една зима ще цъфнат като юфка. В нета намерих много инфо и клипове за система на изправяне на вдлъбнатини без пребоядисване - вакуум, PDR и др. Нека ако някой знае майстори или сервизи в близост до Силистра - Русе, Шумен, Добрич или Варна, които прилагат въпросните методи и технологии да даде информация. То че ще се боядисва е ясно, но поне да не е с 20-30 кила кид.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Май 2014, 08:31 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 15 Ное 2010, 14:28
Мнения: 543
Местоположение: София
Привет колега,
И мен ме валя градушка в неделя край Пловдив, даже снимах - https://www.youtube.com/watch?v=sGgJ3pi ... ture=share
Гадна работа имам и аз леки поръжения, но не са за оправяне, почти не се виждат. И все пак зависи какви са поръженията, ако са големи на предния капак, по добре да се смени с друг, че май взвемат по 80 лв на вдлъбнатина, но не съм сигурен, може и грешно да съм чул. Ако и тавана е зле, може да се свали кората и с едно гумени чукче да се опита да се изправят но трябва много внимателно, да не стане обратния ефект. Иначе знам един сервиз в София, малко се залавята да оправят това без китосване и боядисване.
Ето линк: http://www.paintfill-carding.com/mobile_bg_bg.html

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Май 2014, 09:41 
Offline
любител
2006 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 26 Дек 2008, 12:42
Мнения: 14
Местоположение: Silistra
Благодаря колега за отговора. Твоето е нищо. Аз не смея да се доближа до колата-направо швейцарско сирене. Направо ми се реве. И не съм единствен. Капака е отчайващ. И на тавана има доста. Тук в Силистра градушката беше като орех в комбинация с много силен вятър. На 46 години съм и досега такова чудо не бях виждал. Та по въпроса с майсторите на такива вдлъбнатини. Че те ако вземат по 80 кинта на бройка, аз по-добре да си търся нова кола. Някой да знае някой майстор по-наблизичко, я Варна, я Шумен, Русе....


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2014, 12:23 
Offline
маниак
Аватар
2004 Mazda 6

Регистриран на: 15 Ное 2010, 14:28
Мнения: 543
Местоположение: София
Аз също не съм сигурен за 80-те лв, защото от трето лице е инфото, може и да е 0.80 лв, по-приемливо е. Гледах репортажи за Силистра по новините от тази градушка, направо страшничко е било. Дано не се повтаря

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Май 2014, 14:33 
Offline
фен

Регистриран на: 02 Окт 2011, 14:46
Мнения: 416
Местоположение: Пловдив
skype: yani6_83
Колега чувал съм че има начин и без да се китосва и боядисва с някакви "вендузи" всмуквали вдлъбнатините ,но подчертавам че само съм чувал.Според мен не прави ремонтни дейности,а просто си търси 2 ръка повредените елементи като търсиш същата боя.Щетите от градушка не ти пречат да се движиш така че не си притиснат откъм време.

_________________
Mazda 626GF 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Май 2014, 23:39 
Offline
любител

Регистриран на: 29 Апр 2014, 18:10
Мнения: 8
Местоположение: София-London
skype: ket20041
Ходих при едни момчета и с вакуум ми издърпаха вдлъбнатините. Стана перфектно. Работят в Горубляне София. Имах вдлъбнато на задна лява врата над дръжката и в долната част около 25см. дължина и на заден десен калник малко. 130лв. Радо 0898858704 Лятото работят в Германия казаха,не знам дали са тръгнали.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб