Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 00:19

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2014, 09:36 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 29 Мар 2008, 20:15
Мнения: 1987
Местоположение: София
Здравейте, какво ще ме посъветвате?? Да взема ли втора употреба предно стъкло оригинално, що годе запазено, или да слагам някакво ново, вероятно китайско чудо (триплекс естествено) ..или там каквито има по сервизите?
Аз и сега съм май със сменено..може и затова да не издържа, до мен имаше същата мазда като моята, но тя е със здраво стъкло (естествено може просто да ме е нацелило по-голямо парче) ](*,)

_________________
323F BA 1.8 16V DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2014, 18:06 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323 C/BA

Регистриран на: 30 Мар 2010, 15:56
Мнения: 1362
Местоположение: Резерват Северозападo
tsvetido написа:
Здравейте, какво ще ме посъветвате?? Да взема ли втора употреба предно стъкло оригинално, що годе запазено, или да слагам някакво ново, вероятно китайско чудо (триплекс естествено) ..или там каквито има по сервизите?
Аз и сега съм май със сменено..може и затова да не издържа, до мен имаше същата мазда като моята, но тя е със здраво стъкло (естествено може просто да ме е нацелило по-голямо парче) ](*,)


И аз преди 1г-бях пред тази дилема...втора рька или ново китайско,сингапурско и тн. След прегледи и колебания ,разбирасе и цената им, се спрях на Ново.
Новото не знам каква народност е но ми стьпи с монтаж и доставка за тяхна сметка с поставяне 100лв. Лайсните оргиналните незнам поради каква причина ми ги махнаха/не пасва ли :o / на новото ...и ми сложиха такива Гумени от някакьв Голф. Но за тяхна сметка.
Равносметката ми за тази 1г-разлика има но малка.
-при дьжд,светлина сьвсем малко като ,че ли се пречупва светлината и е дразнещо.
-има една зелена лента горе високо до тавана,която специално мен ме дразни-при оргинала липсва такава.
Прецени си сама колежке,какво да бьде....това е което мога да споделя :D

_________________
[size=200]Бьлгария на Бьлгарите[/si


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2014, 12:26 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 29 Мар 2008, 20:15
Мнения: 1987
Местоположение: София
Ами, всъщност и сега съм XYG, та май няма какво да го умувам. :roll: Нямам оплаквания, така че, ще слагам същото! (уж били най-големият китайски производител , уж били добри стъкла :doh:) И остава само да ми го монтират като хората, но това важи и оригинално да намеря. Иначе си е с оригиналните лайсни и т.н., както е монтирано сега не тече абсолютно никъде...и така :)

_________________
323F BA 1.8 16V DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2014, 12:33 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Яну 2008, 22:06
Мнения: 1132
Местоположение: Монтана/София
skype: HeyMoPeH
Би било хубаво ако може да се проучи дали има разлика в дебелината на оригинално и тези които не са. Ако няма разлика в това то по-добрия вариант е ново. Все пак няма да е било произведено преди 20 години. Нямам идея дали при стъклата има умора на материала. Опитай да проучиш това е моя съвет.
Успех!

_________________
От 2007 до ден днешен карам само Mazda!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2014, 13:12 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 29 Мар 2008, 20:15
Мнения: 1987
Местоположение: София
Ми вероятно специално това е със същата дебелина и почти същата здравина, както писах и сега съм с китайско и седи перфектно, та.... :) Пък и до мен имаше коли от други марки със стъкла счупени на по над 15 места, при мен е само едно, та явно е здраво все пак. Друг колега от форума с оригинално, също се оплака, че му е спукано.

_________________
323F BA 1.8 16V DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб