Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 10:09

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 160 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 01 Фев 2017, 22:33 
Online
маниак
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2012, 12:17
Мнения: 539
Местоположение: Айтос
Здравейте колеги,
От доста време се каня да пусна тема за този безплатен софтуер.
Първо и най-важното, което искам да кажа е:
ВСЕКИ САМ НОСИ ОТГОВОРНОСТ ЗА ЩЕТИТЕ ПО АВТОМОБИЛА, ДО КОИТО МОЖЕ ДА ДОВЕДЕ РАБОТАТА С ТОЗИ СОФТУЕР!!!
Постепенно ще обновявам моя първи пост, а всеки желаещ може да сподели и своя опит в темата.
Това, което ще споделям ще се отнася за Mazda6 GG 2.0D RF7, 143к.с.
Като за начало - ОФИЦИАЛНИЯ САЙТ
Достъпни за сваляне са версии за Windows, Andriod и iPhone - ТУК
За някои функции от Windows версията е необходим "Extended Licensing" за програмата.
Получава се безплатно след регистрация в сайта и важи три месеца - ТУК е описано как става. Лесно е.
Една подробност - Android версия дава възможност само за четене и триене на грешки из модулите, и за следене на данни в реално време. Няма възможност за настройка, промяна или каквото и да е друго по параметрите на модулите. Има я безплатен и платен вариянт като платения дава възможност да се наблюдават много параметри едновременно.
Edit: В една от последните версии за мобилни устройства вече са достъпни и сервизни функции. https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php ... 60#p443934
Програмата поддържа няколко типа адаптери за връзка с автомобила като най-популярен и достъпен като цена е ELM327. Изисква се ELM327 v1.3 минимум.
Внимавайте при избора на ELM, не всеки се свързва безпроблемно с FORScan. На някой от тях пише v2.1, но реално са със стари чипове. Има и такива за по $5, които вършат работа :)
Аз купих моя ELM през 2012 от български сайт. Тогава все още не бях открил безкрайния китайски пазар :)
Из форума има теми, в които се споменават работещи адаптери - ЦЪК и други.
Към дата декември 2019 това е работеш с ForScan ELM327 https://s.click.aliexpress.com/e/pq3Qa3x2

Да приемем, че вече си имате правилния адаптер /най-често с bluetooth връзка/ и сте инсталирали софтуера на компютъра или телефона.
За да свържете програмата с адаптера, първо трябва да сдвоите самия адаптер с телефона или компютъра като използвате bluetooth връзката.
Включвате адаптера в OBD буксата и пускате компютъра или телефона да търси нови bluetooth устройства. Обикновено след секунди се вижда адаптера и си го сдвоявате /понякога иска и парола обикновено 0000 или 1234/. Ако всичко е минало успешно трябва да виждате адаптера в листа със сдвоените устройства. При мен изглежда така - Windows и Android
За да свържем програмата с адаптера първо трябва да "кажем" на програмата как да намери адаптера - в менюто с настройки трябва да изберем адаптера и начина на свързване ВИДЕО. При Android пак посочваме типа връзка и адаптера - ЦЪК
Вече сме готови за връзка. Даваме само на контакт или пък стартираме двигателя, пускаме програмата и би трябвало връзката да се осъществи /ако обърнахте внимание във видеото съм сложил отметка на "Auto Connect".
Това, което аз съм правил с програмата и все още колата работи е:
1. Наблюдавам данни в реално време - температура, налягане, напрежение, работи ли печката и много други.
2. Нулирам маслото след смяната му
3. Калибрирам инжектори
4. Промяна кодове на инжектори
5. Ръчна регенерация на DPF
6. Калибриране на ксенон фаровете
7. Reset на печката, че беше блокирала
8. Пренастройване на keyless системата /да се заключва сама като се отдалеча/

ВИДЕО - Старт програма, четене и триене на грешки, наблюдаване на данни в реално време. Вградил съм субтитри във видеото и ако не се виждат трябва да си ги включите. Моля да ме извините за качеството, но нямам опит с филмчетата :)

ВИДЕО - Нулиране на сервизен интервал след смяна на масло при Mazda6 GG 2.0D RF7, 143к.с. /вградени субтитри/
Ако не е нулиран този брояч, след около 18-19000км,а понякога и по-рано /зависи колко често автомобила изпада в режим на автоматична регенерация/ започва да мига лампа DPF. Много е грешно да се търси проблем във филтъра. Той си е наред. Това просто е предупреждение, че в следствие на регенерациите в маслото е проникнало повечко нафта и е време маслото да бъде сменено.

ВИДЕО - Калибриране инжектори. Това, което аз знам за ТАКА изглеждащите инжектори DENSO вграждани в Mazda 6 2.0MZR-CD 143 к.с. /вероятно и много други/ е, че всяка дюза излиза от завода с гравиран на нея код изглеждащ ТАКА. При ИНЖЕКТОРИТЕ на BOSCH вграждани в Mazda 3 1.6 MZ-CD, кодовете изглеждат ТАКА.
Този код се въвежда в компютъра. Така, че ако си смените инжектор или дори размените местата им, трябва и да се "каже" на компютъра кой инжектор с какъв код е. По този код компютъра на автомобила разбира какво е отклонението на инжектора от идеалната стойност. Естествено в процеса на експлоатация има износване на детайлите по инжекторите и отклонение от заводските данни и това налага от време на време да се калибрират, за да се впръсква точното количество гориво. Именно това прави тази процедура. Аз я правя при всяка смяна на маслото. За да се стартира процедурата са необходими няколко условия - загрял неподвижен автомобил. Случвало ми се е зимно време на топъл двигател да ми изписва съобщение, че горивото е студено /мисля, че трябва да е над 45градуса по Целзий/ и процедурата не се стартира. Желателно е по време на процедурата нищо да не смущава работата на двигателя. Аз изключвам всичко - радио, фарове, климатик, вентилация...

ВИДЕО - Ръчна регенерация DPF. Продължава около 30-40-50мин :) Ако някой иска да я прекрати по-рано се натиска съединителя и се включва първа предавка докато спаднат оборотите. ВНИМАВАЙТЕ! При този режим става голяма жега около автомобила и под него. DPF-а поддържа около 650 градуса по Целзий. И изгорелите газове излизащи от ауспуха са много горещи. И двигателя доста загрява.

ВИДЕО - Промяна кодове на инжекторите. Клипа е за DENSO инжектори от двигател 2.0D 143к.с. Извършва се на неработещ двигател.
Според мен всеки common rail инжектор, който е преминал почистване или рециклиране, трябва да Ви бъде върнат от сервиза придружен от новия код за корекция, който да въведете в компютъра на автомобила. Ако някой "майстор" Ви каже, че инжектора е рециклиран или почистен и той не се нуждае от нов код за корекция, според мен това не е правилния "майстор". Просто няма как инжектора да бъде отново като от завода. То и в завода не успяват да сглобят еднакви инжектори и им се налага да кодират всеки :)
Ако греша, извинявам се на всеки, който съм обидил. Не съм диагностик или автомонтьор. Всичко, което знам е от любопитство и експерименти.

ВИДЕО - Активиране на автоматично заключване на автомобила при затваряне и на последната врата и отдалечаване. За автомобили с keyless система. За целта Ви е необходим Extended License и FORScan за Windows.

_________________
Изображение


Последна промяна nikivelikov на 24 Апр 2022, 20:21, променена общо 19 пъти

Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2017, 08:51 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 05 Юни 2014, 07:18
Мнения: 173
Местоположение: София
Браво колега. Смятам, че темата ще бъде интересна за доста хора.
=D>


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2017, 06:36 
Online
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 01 Май 2012, 12:17
Мнения: 539
Местоположение: Айтос
Добавено клипче в началото - Старт програма, четене и триене на грешки, наблюдаване на данни в реално време

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2017, 23:05 
Online
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 01 Май 2012, 12:17
Мнения: 539
Местоположение: Айтос
Ново видео - нулиране на сервизен интервал след смяна на масло при Mazda6 GG 2.0D RF7, 143к.с. /може би и за други модели, но нямам информация/

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2017, 00:47 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
nikivelikov написа:
Това, което аз съм правил с програмата и все още колата работи е:
......................
8. Софтуерно спиране на досадните пищялки за непоставен колан.
Все още има тъпанари като мен, които не искаме да се бесим, като ходим до ХоРеМаг-а на селото. ;)
И които вярваме повече на собствените си навици, вместо да чакаме някакъв зумер да ни напомня. Затова - buzzer off.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2017, 18:56 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 11 Дек 2015, 11:43
Мнения: 599
Местоположение: Варна
Закачих го на CX5 2.5 бензин 2016г . Всички модули се показаха , друго не съм правил :) .
Не знам дали ще е възможно да се активира автоматичното заключване на вратите при потегляне .

_________________
CX 5 2016 2.5 G


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2017, 19:37 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Ей, това за автоматичното заключване и на ВК от 2005 дали ще може да стане? Чакам си адаптера, инак бих пробвал веднага :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2017, 16:19 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
nikivelikov написа:
7. Пренастройване на keyless системата /да се заключва сама като се отдалеча/
7.1. Включване на звуков сигнал при заключване/отключване на вратите. :wink:
И самото автоматично заключване е прекрасна опция, ама не става точно за мен. Аз не я заключвам в 3/4 от времето за престой... #-o

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2017, 23:17 
Offline
модератор
Аватар
1987 Mazda 626

Регистриран на: 15 Окт 2008, 13:24
Мнения: 1690
Местоположение: София
Имах намерение да пискам такава тема..но вече ме изпревариха :mrgreen:
Ще следа темата с интерес =D>
Това е софтуерно приложение полезно много за всички Мазди от 1996г насам дори и без OBD стандарта за комуникация :lovemazda: :lovemazda:

_________________
MAZDA 626GD 2.0I 8V FE

https://www.carspending.com/bg/profiles/californieca


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2017, 13:57 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
Torque не дава грешки, FORScan обаче изкара две:
B2296 impact sensor fault
B1871 passenger air bag deactive module fault

Въздушната възглавница се деактивира, ако няма пътник на предната седалка. Грешката възможно ли да е от това? Лампичката на таблото гасне и няма индикация за проблем.

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2017, 16:01 
Offline
модератор
Аватар
1987 Mazda 626

Регистриран на: 15 Окт 2008, 13:24
Мнения: 1690
Местоположение: София
1.
https://www.google.bg/search?q=B2296+im ... 66&bih=648

2.
https://www.google.bg/search?q=B1871+pa ... 66&bih=648

;)

_________________
MAZDA 626GD 2.0I 8V FE

https://www.carspending.com/bg/profiles/californieca


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2017, 16:27 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
Разкачих буксата под седалката и грешката не се промени, но и на таблото не светеше, че има проблем с еърбега. Явно двете грешки са заради пасажерското място.

Защо Torque не показва грешки? Как е възможно хем да показва, хем да не показва грешки ... все пак информацията се извлича през OBD четеца и няма причина да има разлики.

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2017, 21:48 
Offline
модератор
Аватар
1987 Mazda 626

Регистриран на: 15 Окт 2008, 13:24
Мнения: 1690
Местоположение: София
Ами точно за това са различните фирми на софтуерните продукти с съответните възможности.
Едни имат общи неща, други по орязани,трети с по задълбочени - всичко зависи от това какви пари са наливани за разработката на конкретният продукт.
Аз лично съм се натъквал на следното - чета Mазда с Delphi по CAN шина и не намирам грешки.
Пускам moDiag - не намирам нищо.
Пускам FoScan и си реших проблема - намери 3-4 грешки и то съществени за нормалната работа на мотора с случая на Мазда 6 / 121к.с.

Останах леко изненадан и в същото време удоволетворен , че се намери истинската причината за проблема...а чека не светеше за тези грешки , че са настъпили.

_________________
MAZDA 626GD 2.0I 8V FE

https://www.carspending.com/bg/profiles/californieca


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2017, 22:17 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
Щом запаля колата и за малко светва лампичката над запалката в зелено за поставено детско столче на предната седалка и после изгасва. В упътването пише, че еърбезите на пасажерското място не са активни, ако няма човек на мястото, тоест датчик за натиск и за поставен колан (напомняме за колан имам само на шофьорското място обаче). Огледах буксите отдолу и не видях модула, който поставят, за да се деактивира въздушната възглавница, когато се вози дете отпред ...

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2017, 16:56 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
След като си получих модула, най-накрая реших да пробвам. Имам платената версия на Torque за телефона, но викам да пробвам и Forscan, да видя... що е то :D
Връзва се ОК, нямам никакви грешки и при двете програми. Сега остава да направя две неща - автоматично заключване при тръгване и автоматично вдигане на стъклата при заключване на колата. Чета форума на Forscan за целта, но ако някой има идеи, да казва. Засега разбрах, че ми трябва .ab файл за моята кола, който вече си изтеглих.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2017, 19:42 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Апр 2016, 19:07
Мнения: 241
Местоположение: София
С изненада открих, че лампичката за системата с въздушните възглавници изобщо не светва при палене на колата. Явно има проблем. Вероятно автоджамбазина е махнал лампичката на таблото.
Проблема с пасажерското място се решава или с нова седалка (не е вариант) или с емулатор , който лъже системата, че има пътник на седалката. Елементите на емулатора са един резистор и един диод, но малко понапудрен го продават по 70-100лв разни спекуланти и опцията е да си караш без въздушни възглавници така като гледам.

_________________
Ex-Mazda 6 Hatchback GG, 1.8i 16V 2002


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 27 Май 2017, 07:39 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Юли 2016, 10:10
Мнения: 82
Местоположение: Бургас
dentdaemon написа:
След като си получих модула, най-накрая реших да пробвам. Имам платената версия на Torque за телефона, но викам да пробвам и Forscan, да видя... що е то :D
Връзва се ОК, нямам никакви грешки и при двете програми. Сега остава да направя две неща - автоматично заключване при тръгване и автоматично вдигане на стъклата при заключване на колата. Чета форума на Forscan за целта, но ако някой има идеи, да казва. Засега разбрах, че ми трябва .ab файл за моята кола, който вече си изтеглих.


Здравей, ако успееш да направиш това сподели как става. Относно Torque наясно ли си със софтуера, аз също имам платената версия, но не са ми ясни някой неща .

_________________
MAZDA 6 136PS -2004


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2017, 23:40 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 06 Фев 2010, 09:43
Мнения: 556
Местоположение: Варна
Здравей, можеш ли да опишеш или пуснеш видео как се прави ръчна регенарация на ДПФ-а със Форскан? Благодаря предварително!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2017, 09:09 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Фев 2017, 12:12
Мнения: 12
Местоположение: Пловдив
Колеги, имам следният проблем. Когато се опитам да се свържа с блутуут устройството, нищо не се случва. Просто не мога да се свържа нито с лаптопа, нито с телефона. Странното е, че когато побутна малко, устройството или кабелите към компютъра на колата, премигват една зелена и една оранжева лампичка. Когато не пипам нищо, свети само една червена. Показва ми, че устройствата са сдвоени, но до там. Нищо повече. Пробвах с Torque, там ми пише, че нямам връзка с ECU-то на автомобила.
Колата е 6-ца, 2003-та, 2,3 бензин.
По-интересното е, че с Torque, направи няколко опита да се свърже с компютъра на колата. Чекна някакви системи, понеже светнаха лампите на ABS и тракшън контрола. И пак до там, нищо повече.
Всякакви съвети ще са полезни, благодаря предварително.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2017, 12:09 
Offline
модератор
Аватар
1987 Mazda 626

Регистриран на: 15 Окт 2008, 13:24
Мнения: 1690
Местоположение: София
Имащ проблем с буксата на OBD-то на колата.
Сложи и извади няколко пъти преходника към буксата и го натисни равномерно...
Когато свети само червен LED има захранване към преходника... когато има премигване на жълто - оранжево - има протичане на комуникация. Или прави сдвояване или прехвърлят пакети информация / трансфер / .

Преди време имах подобен проблем с една Мазда 3 - поне 15 пъти направих процедурата до като се изчистят пиновете на ОБД буксата и направи стабилна комуникация с преходника.

успех ;)

_________________
MAZDA 626GD 2.0I 8V FE

https://www.carspending.com/bg/profiles/californieca


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2017, 12:48 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Фев 2017, 12:12
Мнения: 12
Местоположение: Пловдив
californieca написа:
Имащ проблем с буксата на OBD-то на колата.
Сложи и извади няколко пъти преходника към буксата и го натисни равномерно...
Когато свети само червен LED има захранване към преходника... когато има премигване на жълто - оранжево - има протичане на комуникация. Или прави сдвояване или прехвърлят пакети информация / трансфер / .

Преди време имах подобен проблем с една Мазда 3 - поне 15 пъти направих процедурата до като се изчистят пиновете на ОБД буксата и направи стабилна комуникация с преходника.

успех ;)


Пробвах както си го описал колега. Пак нищо. При вкарването на ODB модула в буксата, само премигва оранжевата и зелената лампичка. После си остава да свети само червената и както описах по-горе, при побутване започват да примигват зелената и оранжевата ... имам чувството, че някой от кабелите не е наред.
Това, което ми изкарва програмата като съобщение е "Unable to connect to vehicle. Please, make sure the ignition key is on and try again"
Това е при всеки опит на свързване. Пробвах, при запалена кола, само на контакт, без контакт ... не става и не става.
Някакви идеи?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2017, 12:56 
Online
маниак
Аватар
Автор на темата

Регистриран на: 01 Май 2012, 12:17
Мнения: 539
Местоположение: Айтос
Maxx написа:
Здравей, можеш ли да опишеш или пуснеш видео как се прави ръчна регенарация на ДПФ-а със Форскан? Благодаря предварително!

Добавих видео в началото на темата. Субтитри по-късно :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2017, 15:20 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Авг 2017, 15:11
Мнения: 3
Местоположение: Sofia
Здравейте колеги.
Мазда 2.0 143кс дизел няма мощност и днес компютъра показа това


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2017, 15:22 
Offline
любител

Регистриран на: 25 Авг 2017, 15:11
Мнения: 3
Местоположение: Sofia
Р0299


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2017, 16:15 
Offline
модератор
Аватар
1987 Mazda 626

Регистриран на: 15 Окт 2008, 13:24
Мнения: 1690
Местоположение: София
https://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=40&t=43876

Успех ;)

_________________
MAZDA 626GD 2.0I 8V FE

https://www.carspending.com/bg/profiles/californieca


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2017, 22:43 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Не съм сигурен как точно стоят нещата при дизелите,
но освен посочените от @californieca възможни причини,
може да се погледне и интеркулера, ако така се казва:

https://www.drive2.ru/l/4021251/
https://www.obd-codes.com/p0299

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2017, 19:14 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Ное 2016, 07:15
Мнения: 22
Местоположение: Бяла, обл.Русе
gadnyara написа:
nikivelikov написа:
Това, което аз съм правил с програмата и все още колата работи е:
......................
8. Софтуерно спиране на досадните пищялки за непоставен колан.
Все още има тъпанари като мен, които не искаме да се бесим, като ходим до ХоРеМаг-а на селото. ;)
И които вярваме повече на собствените си навици, вместо да чакаме някакъв зумер да ни напомня. Затова - buzzer off.

Колега може ли да кажеш къде е точно тази опция за коланите?

_________________
Mazda 6 SW Бензин 2.0l 147hp 2007 г.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2017, 19:00 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Ако някой извади видео-разходка по модулите и опциите, ще покажа. Текущо нямам време да ръчкам по Маздата, за да си припомня кое точно е...
както виждате, отговарям половин месец по-късно. ;)

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2017, 20:19 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
@ptashkov
Без разрешение от gadnyara(щото няма време).
Набавяте си разширена лицензия на FORScan.
Пищялките са в модул IC(instrument cluster) програмирате кое да не пищи(за пасажера и/или за водача).
Това по спомени, не гарантирам че не изпускам някъде дребна стъпка.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: FORScan Що е то?
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2017, 18:05 
Offline
фен

Регистриран на: 04 Юни 2017, 23:35
Мнения: 129
Местоположение: Варна-Боровец
Инсталирах 2.3.10 бета,но не ми показва на живите данни с какви корекции работят дюзите.Имам и делфи,но и там не ги показва.Форскана ми дава да прочета кодовете на дюзите и да ги сменя

_________________
Citroen C4 1,6 HDI 109
MAZDA 3 1,6 HDI 90


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 160 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб