Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 23:39

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2018, 15:19 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Колеги, не коментираме конкретни масла, а по-скоро от къде мога да взема масла, които не са ментета, като цената да не е повече от 80 лв за 5 литра.
Тук в БГ всичко ме съмнява вече, но в мазда с орлен платнум не ми се сменя сякаш

Знам , че badprince си взима оригиналното масло на мазда от Германия, което е някаква опиця, но то не е нищо особено като показатели.

Аз примерно бих сложил Total Quartz Ineo, което е висок клас, но Кастрол и Тотал са най-ментосваните масла в нас сякаш.

Остава ми алтернативата да карам с разни редки марки, на които не си струва да се прави менте - от тип на North Sea, Divinol.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2018, 21:44 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Поради същите съмнения, аз ползвам Ravenol. Поръчвам от www.ato24.de за над 200 Е е безплатна доставка, комбинирам с колеги от форума.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2018, 08:26 
Offline
фен

Регистриран на: 13 Юни 2011, 14:34
Мнения: 297
donpeev написа:
Поради същите съмнения, аз ползвам Ravenol. Поръчвам от http://www.ato24.de за над 200 Е е безплатна доставка, комбинирам с колеги от форума.

А защо не от официалния им вносител в Горна Оряховица?!

_________________
Мазда 626, 2001г., 2,0ТД, 110 к.с. - бившата
Мазда 6, 2011г., 2,2, 163 к.с.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2018, 11:25 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Аз вземам от badprince. Вярно, не е нищо особено като показатели, но за цената си е повече от прекрасно. За по-хубаво масло трябва да дадеш значително повече пари и идва въпросът - струва ли си? Конкретно за моята кола - не. Дърта и кой-знае колко поддържана преди това. Маслото е достатъчно добро, въпреки стила ми на каране (крайно агресивен) - не чука, хлопа, трака и т.н. За 10к интервал върши работа. Не го гори, вече си остава и бистро в периода за смяна. В началото излизаше по-черно и мръсно.
Твоята е по-нова, ама пак гони 10 години, ако си е твоя от началото, да си знаеш как си я гледал - разбирам. Ако не е... карай с каквото е препоръчал производителя, това е минимумът да ѝ е готино.
Ако ходиш на писта или не ти е стокова колата, там е друга бира. Съжалявам, че мнението ми не е директен отговор на въпроса ти, просто моят съвет е да се замислиш (ако не си), струва ли си за стара кола среден клас да се дават пари за висок клас масло, ако с евтиното оригинално колата се чувства добре.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2018, 11:32 
Offline
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Да, точно това е причината да дам макс 80 лв за 5 литра, Не ми трябва висок клас, по-добре стандартно и на 10к смяна.
А колата е моя от началото, и нямам намерение да я сменям скоро, та затова ми се иска да не слагам какво да е.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2018, 17:19 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
noshten написа:
donpeev написа:
Поради същите съмнения, аз ползвам Ravenol. Поръчвам от http://www.ato24.de за над 200 Е е безплатна доставка, комбинирам с колеги от форума.

А защо не от официалния им вносител в Горна Оряховица?!


Защото от Германия до вратата ми в Пловдив с ДЧЛ, маслото струва 30 евро / 5л. = 59 лв. , а при тях е 80 лв. + 6лв. за доставка = 86 лв. И като сложиш, че поръчвам за 400-500 лв. продукти, сметки колко отгоре трябва да дам на "официалния вносител".

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2018, 18:33 
Offline
фен

Регистриран на: 19 Мар 2018, 21:58
Мнения: 164
Местоположение: Хасково
donpeev написа:
Поради същите съмнения, аз ползвам Ravenol. Поръчвам от http://www.ato24.de за над 200 Е е безплатна доставка, комбинирам с колеги от форума.


Да имате някоя излишна туба за дизел?

_________________
Mazda 6 TS D 143 ( GG 2.0 2007 )


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2018, 18:56 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
donpeev написа:
Поради същите съмнения, аз ползвам Ravenol. Поръчвам от http://www.ato24.de за над 200 Е е безплатна доставка, комбинирам с колеги от форума.

Това масло не е нищо особено но е произведено във Германия.Плащат за реклама във някои автомобилни сериали по телевизията :wink: Както и на колегата badprince.Не е лошо но е различно от маслото за западните страни.За такава сума не можеш да стъпиш на качество.Освен на седмична промоция някъде.....

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2018, 21:26 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Със сигурност е по-качествено от повечето масла на пазара у нас. Пък за нашите мотори, които са от 2002 година не се иска някакви супер специфики на маслото.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 10:19 
Offline
фен

Регистриран на: 19 Мар 2018, 21:58
Мнения: 164
Местоположение: Хасково
Аз преди ползвах Мотул. Сравнявал съм тубите от по скъпите магазини с тия дето ги намирам на пазара. Освен разлика в цената другото е 1:1
Излиза, че продават едно и също от Румъния ли от Турция ли, не знам. Но човек като си даде парите в магазина си мисли, че е нещо сигурно.
Единственото сигурно нещо в Бг е че мошенниците работят за печалба и то огромна.

_________________
Mazda 6 TS D 143 ( GG 2.0 2007 )


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 11:09 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Авточастите от край време се знае, че са с голям марж... Аз лично съм сравнявал маслото форумния колега и от немския магазин и имат разлика въпреки идентичните опаковки и етикети ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 14:00 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
По какво го сравнява?
Щото освен един хим. анализ, няма как да се хване някаква разлика, освен в мозъка. А нещо ме съмнява да си дал 200лв за такъв (по спомен, даже май беше нагоре) на Приста Ойл примерно.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 14:57 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
:) четейки горното да пусна един шеговит коментар от мене, че ми е още весело от една друга тема в момента:

на градската ми кола отивам да сменям масло при бай "кольо" от съседния квартал, че моя човек бе болен,
точи той маслото пипа го мирише го гледа го ... изчаква 20 секунди (явно мисли и прави химичен анализ) и вика:
"к'во си сипал? не е добро!" :)

а аз я карам от 100К километра винаги с едно и също и грижи нямам,

и за да не ми е 100% офтопик коментара,
към темата:
от германия може да си го докарате и с някой от гъбкаджиите за 4-5 лева.
пак става ако нямате с кой да се комбинирате за 200Е покупка за безплатна доставка.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 17:13 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Говоря за разлика, а не за качества като масло... Преставете си ако има обозрима органолептична разлика дали въобще Ви е необходим химичен анализ! Мисълта ми беше, че няма универсална истина откъде, какво и как да си намерите масло. Кой гарантира, че всичките Ви усилия да вземете нещо по-качествено не са били напразни?

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2018, 18:29 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
@WoLF, разбрах те още първия път, днес съм в опити да говоря шеги. Така е, прав си.

Аз преди купих масло за една марка от Германия, идваше с холограма. Купих от официалния сервиз за марката, пак с холограма, но нямаше нищо общо с тази от Германия. И понеже имам няколко автомобила от тази марка, купих и от магазин, който с това се занимава, пак същата марка масло и познай - трета холограма. Пратих ги на официалния представител за България да ги питам, защо и от къде идват разликите и кое е оригиналното? Естествено, нямаше отговор. Писах и то Германия, да немска е марката, и пак отговор нямаше. А маслата сипани в прозрачни чашки нямаха грам разлика. Не съм си мислил или представял, че съм мобилна лаборатория за анализ на масла, исках просто да ги видя. И сега извода, реших да купувам само от едно място, и от тогава сипвам само от там и грижи, нямам. Дали съм уцелил, дали е, че няма свойствена разлика между маслата, незнам. И така до сега, бях решил за мене си че явно може и от БГ и повече не съм се вживявал, но ... отново съм в играта и ми предстои за търся за Маздата, та ще видим.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Сеп 2018, 14:51 
Offline
фен

Регистриран на: 19 Мар 2018, 21:58
Мнения: 164
Местоположение: Хасково
Всичките по известни марки със същите туби ги намирам на пазар ( няма да му правя реклама) в количества т.е не става дума за дребни гаражни измишльотини. На много атрактивна цена. Откъде ги взимат тея по пазарите и тия с магазините не знам, но как да се разбере, че не е от едно и също място? И само цената е различна.
Чувал съм приказки че в Румъния пристигат варелите. И оттам в тубите по избор. Както и в Турция.

_________________
Mazda 6 TS D 143 ( GG 2.0 2007 )


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2018, 15:43 
Offline
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
В края на крайщата си поръчах YACOO Lube GDI 5w30 от официалният магазин.

Трябва ли да ме притеснява, че побра само 4 литра колата, при положение, че го дават 4.3?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2018, 17:12 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Не ;) Щеката какво си показа след известно време покой?

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2018, 17:18 
Offline
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Смених го днеска, ще погледна утре сутрин. Иначе беше на средата меджу мин/макс, но това веднага след като запалихме за малко да напълни филтъра.
Предполагам, че не може да изтече всичко през пробката


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2018, 09:30 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Точно така, този ефект го има на повечето коли. Не се притеснявай. Проверяваш го след малко време в покой на равен(хоризонтален) път и ако се налага си доливаш да е маааалко под макс-а. Запомняш го колко е и отвреме на време проверяваш нивото. Както видяхме вече някои от бензинките май го привършват поради някакви причини, а дизелите пък от много градско и ДПФ почистване го доливат с нафта.

По препоръки в ръководството, проверката трябва да е едва ли не всяка седмица. :). (ако се кара)
Аз вземах моята от СМ и ми казаха на 1-2 седмици да проверявам маслото - е.са :) аз си викам ще си купя нова кола да не отварям капака като на стария таралясник, а то тук било същото... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2018, 09:42 
Offline
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Погледнах го, почти на максимум е, запомних го къде е, макар че тая щека е много тъпа с тая вдлъбнатина.
В гаража на по-кофти осветление не е лесно да разбереш точно до къде е омасляването и.
А иначе досега не съм гледал маслото 8 години. Ако има нещо, ще светне лампата :)
Но преди смяна сме го гледали няколко пъти - не го пипаше поне засега


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2018, 09:54 
Offline
любител
Аватар
2005 Mazda 6

Регистриран на: 15 Май 2018, 11:22
Мнения: 65
Местоположение: София
Като светне лампата в повечето случаи е вече късно.
А един колега така и не я дочака тази лампа на Мазда 6 2.3 бензин.
Нещо не сработила и направо на репатрака за основен ремонт.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2018, 10:01 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Екстра си. Аз предполагам препоръките са подходящи докато колата е нова и се разработва - с цел да се види какво се случва. Предполагам важат и за първите 1-2-3 хиляди километра при всяка смяна на масло - пак за едно на ум, заради параноята с маслата.

Аз преди да пътувам зад граница проверявам всички течности - пак за всеки случай. Не искам изненади. :)

А за лампата, не знам как е на Маздата, но на други коли почва първо да примигва на по остри завои, когато не гледаш в таблото. :) и си мисля, че е по - добре е да се хване преди да светне, защото на един опел светна и като го проверихме щеката беше суха.

П.П. колегата преди мен вече е коментирал лампата :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2018, 10:08 
Offline
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Да , добър коментар, но наистина на завои се усеща, явно заради лашкането , виждал съм го на един служебен автомобил преди време.
Но да кажем, че може би веднъж в месеца ще я поглеждам , прави сте


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2018, 14:45 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Приуса така ме изплаши веднъж - вадя щеката и няма никой... Въъ! Доливам 150-200 грама някакво си останало и докосна нещо щеката :D Добре, че имах час за смяна на маслото същата седмица. Та под минимума си имаш аванс, но там вече хвърляш зара какво ще стане! След като сложихме новото масълце пипа само като го напъна на високите обороти :P

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2018, 17:24 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Тъй тъй, всеки двигател "бара" като се пъне във високи, доказано милион пъти.Просто си е такава системата и тва е.
По темата, всички масла било то от официални или не официални вносители и варели си отговарят на дадени стандарти, но (едно голямо НО) всеки стандарт има граници в които да се вмъкнат дадените производители на масла.Та всяко едно масло(от различен производител примерно) под еднакъв стандарт може да се отличава по характеристики(в малки граници) от друго масло на друг производител във същия стандарт.Има и нещо друго, качествата на маслото при различните производители е различно(нищо ново) но това е пряко свързано със стареенето на маслата, т.е. в следствие на натоварването от двигателя на молекулно ниво маслото се разрушава, първо си отиват добавките които отговарят за вискозитета при топъл режим(полимерните връзки в маслото се разкъсват от натоварването)и маслото изтънява при работна Т.От там тръгват проблемите с двигателите.
Просто по-евтините масла си заминават по-бързо, затова е по добре да се сменят по често.Естествено зависи дали е оправдано за автомобила, но това зависи от манталитета на шофьора.
Масла от варели лично за мен - смяна на всеки 6к
Масла от туби уж маркови (пак лично за мен) - смяна на 7-8к
Масла директно от вносители - смяна на не повече от 9к
Който каквото иска да ми разправя, маслата са на минималните изисквания във спецификациите на стандартите за които ги представят и не само в БГ!
Даже някои толкова бегло ги достигат, че не трябва изобщо да са там а в по ниския клас/раздел/спецификация.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2018, 21:16 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Две масла с еднаква опаковка и етикеция, но с различен произход имаха видима разлика - може би едното отгоравя на долната част на стандарта, а другото е по-към средата на същия :D

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2019, 14:29 
Offline
маниак
2010 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Смених си маслото при един много свестен пич близо до нас. Като взимам колата той ми вика, абе това масло много странен цвят има като за бензинова кола. Аз го питах, колко побра - той ми вика ми около 4.5 литра. Викам му бре, как така, предишният път успяха да извадят към 4. И той ми вика, ми тях ги е мързяло и са го направили на бързо. Аз я вдигам така, че да е наклонена към пробката, освен това я чакам 30-40 минути, и задължитлено гледам да е загряла колата, да се стича по-лесно.
А този цвят и гъстота като нищо може да е, заради остатъци от масло, което е на 20 000 км.
Та дори в едно просто масло работата може да бъде свършена съзнателно и през пръсти.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб