Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:10

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 05 Май 2007, 20:39 
Offline
любител

Регистриран на: 21 Мар 2007, 14:58
Мнения: 12
Местоположение: София
Здравейте, имам проблемче с алтернатора. Значи преди около седмица се появи едно гадно виене от двигателя. Пича от сервиза дето закарах колата каза, че некъф лагер на алтернатора е заминал. Та някой ако се е сблъсквал с подобен проблем нека сподели къде рециклират алтернатори и горе-долу колко пари да си приготвя. Става въпрос за София, колата е 323F BA 1.5 '95г.
Благодаря предварително.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Май 2007, 21:09 
Offline
Администратор
Аватар
1992 Mazda 626

Регистриран на: 29 Мар 2005, 11:43
Мнения: 4968
Местоположение: София
ей го - стартери и алтернатори:

KoRn_Val написа:
vili написа:
Потърси темата на KoRn_Val, той беше дал линк и обяснения за такъв читав сервиз!


Веднага ти давам телефон :D
02/9314194 е телефона, името на магазина не го помня, намира се на Антим I малко преди Сливница точно (в София това, не те знам ти от къде си). За моята кола на която стартера просто ми казаха, че и за вторични не става направо ми дадоха рециклиран стартер с 6 месеца гаранция, като стартера буквално като нов го получаваш, без грам мърсотийка по него, като всичко ти е ново, клеми, кабелчета, четки всичко, супер доволен съм, до сега 1 година почти и нямам забележка грам. Обади се говори с хората и взимай направо рециклиран, ще ти излезне почти колкото ремонт на твоя, но пък получаваш гаранция :!:
Аз избрах този вариант и съм много доволен :D Искаха ми 70-80лв някъде...вече не помня колко точно беше, защото си беше отдавна
Ся ако е нещо малко може да ти го ремонтират някъде и да ти излезне много по-малко...просто моя беше много много заминал и като го отвори майсотра се чудеше как от време на време проработвал хахаха :lol:


(оригинала тук: http://forum.mazdabg.com/posting.php?mode=quote&p=29671)

направо да ти го сменят с рециклиран такъв...
...по-бързо ще е, пък и щом са му тръгнали лагерите ще почнат и останалите неща...

и аз бях за стартер - доволен съм... 8)

телефона е на магазина - от там да ти обяснят точно кой сервиз, че те са няколко един до друг...
...на една пресечка от магазина са...

_________________
When you go to Hell,
Tell them I'm sending you!
...you'll get a group discount.

__________________________

ВОЙНАТА НА ПЪТЯ: http://www.vbox7.com/play:0992d053 !!!

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Май 2007, 20:28 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 21 Мар 2007, 14:58
Мнения: 12
Местоположение: София
Мерси poohey, оправиха ми алтернатора на въпросното място, 35 лв ми излезна удоволствието, сменени са преден лагер и четки пък и стана сравнително бързо - час и половина има-нема. Хората излезнаха стабиларки препоръчвам ги на всеки с проблеми от сорта!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Мар 2021, 00:51 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 01 Фев 2021, 17:41
Мнения: 38
Местоположение: Бургас
Айде малко живот за темата.........Колеги някой знае ли размерите на лагерите за алтернатора на Мазда 323 ф БА 1995 1,5 Z5 мотора?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Мар 2021, 15:19 
Offline
фен
Аватар
1995 Mazda 323

Регистриран на: 11 Сеп 2018, 00:14
Мнения: 133
Местоположение: Горна Оряховица
Аз съм със същия мотор и ако не се лъжа малкият е 8x23x14 (малко по специален), a големият - 17x47x14 (6303 2RS).

Гледам че си от Бургас. Преди като живеех там 7 години работих в един магазин за лагери, който сега се намира на Янко Комитов 13. Телефонът им е 087 885 1175, в района има и други магазини.

Търси хубави марки, няколкото лева отгоре на лагер си заслужават. Задължително да са с пластмасова капсуловка да не влиза прах при греста.


Прикачени файлове:
Screenshot_20210302-151110.png
Screenshot_20210302-151110.png [ 285.52 KiB | Прегледано 4078 пъти ]

_________________
Карам бързо понеже ме гони ръждата! :lovemazda:
Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 02 Мар 2021, 21:11 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 01 Фев 2021, 17:41
Мнения: 38
Местоположение: Бургас
Не съм точно от Бургас а на 80 км. надолу с. Варвара малко под Царево. Исках да съм сигурен в размерите им за да ги купя предварително , че големите магазини , както виждаш са ми далече. Като разглобя и после няма мърдане за да правя рекламация или търсене на други. Вие ми лагер в алтернатора , но за сега ще почака щото първо по големия проблем , трябва да свалям глава.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб