Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:30

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2022, 13:08 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
Здравейте колеги, оригиналното дистанционно с ключа на колата започна да ми прави номера и искам да ви питам къде могат да ми направят ново такова на прилична и нормална цена , че автоключарите повечето не познават парите ?! Колата е 2008 г. Благодаря


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2022, 11:04 
Offline
любител

Регистриран на: 10 Дек 2019, 16:53
Мнения: 21
Местоположение: Търговище
Около 180лв.взимат за дистанционно с ключ и чип. По евтино само ключ за палене и да си монтират модул за отключване и заключване.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2022, 19:40 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
Даниел Дончев Ст. написа:
Около 180лв.взимат за дистанционно с ключ и чип. По евтино само ключ за палене и да си монтират модул за отключване и заключване.


Това е нереално висока цена... Няма как в Турция-Одрин да взимат за същото нещо 60 лв. , а тук 180 лв. !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2022, 08:57 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Съвсем реално високи са си цените и както се вижда с просто око, има как да ги вземат. Първо, защото ключарите са сравнително малко и с право не искат да извършват евтина услуга, след като от скъпата изкарват достатъчно. И второ, защото все пак има кой да плати високата цена.

След като ти е скъпо, хващаш се, търсиш си материали в мрежата, четеш, пробваш как става и си го правиш сам. И не е като да не става, но когато стане, вече си разбрал защо всъщност искат толкова много пари. Успех!

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2022, 11:45 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
Драгойчо написа:
Съвсем реално високи са си цените и както се вижда с просто око, има как да ги вземат. Първо, защото ключарите са сравнително малко и с право не искат да извършват евтина услуга, след като от скъпата изкарват достатъчно. И второ, защото все пак има кой да плати високата цена.

След като ти е скъпо, хващаш се, търсиш си материали в мрежата, четеш, пробваш как става и си го правиш сам. И не е като да не става, но когато стане, вече си разбрал защо всъщност искат толкова много пари. Успех!


Не ми се влиза в излишни спорове, но след като колегите им в Турция го правят същото нещо на тройно по-ниска цена явно с подходящата апаратура и умения не е чак толкова трудно, а по-скоро алчност и както казахте липса на конкуренция !!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2022, 19:25 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
balin написа:
Драгойчо написа:
Съвсем реално високи са си цените и както се вижда с просто око, има как да ги вземат. Първо, защото ключарите са сравнително малко и с право не искат да извършват евтина услуга, след като от скъпата изкарват достатъчно. И второ, защото все пак има кой да плати високата цена.

След като ти е скъпо, хващаш се, търсиш си материали в мрежата, четеш, пробваш как става и си го правиш сам. И не е като да не става, но когато стане, вече си разбрал защо всъщност искат толкова много пари. Успех!


Не ми се влиза в излишни спорове, но след като колегите им в Турция го правят същото нещо на тройно по-ниска цена явно с подходящата апаратура и умения не е чак толкова трудно, а по-скоро алчност и както казахте липса на конкуренция !!


Напълно съм съгласен. В Одрин е между два и три пъти по-евтино. В групите за пазаруване доста хора си правят там ключовете. Просто в Турция цената на услугите и местните стоки са доста по-евтини. Та заплатите им до миналата година бяха 1500-2000 лири. (300-400 лв.) Няма как да искат половин заплата за ключ. Съответно и в Одрин е завишена цената заради нас българите и въпреки това пак ни е много по-евтино. Изтърпете до април да махнат Турция от червената зона и си напрвете една разходка. Ще спестите доста от ключа и от горивото, а и ще си напазарувате.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2022, 19:42 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
А някой знае ли, ако си купя употребявано същото от друга Мазда 2 дали може да се обучи да работи с моята кола и дали процедурата е общо достъпна и сравнително лесна ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2022, 20:58 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 05 Май 2021, 11:05
Мнения: 285
Местоположение: София
balin написа:
Драгойчо написа:
Не ми се влиза в излишни спорове, но след като колегите им в Турция го правят същото нещо на тройно по-ниска цена явно с подходящата апаратура и умения не е чак толкова трудно, а по-скоро алчност и както казахте липса на конкуренция !!


По същата логика в Германия, Франция или Англия взимат 200-300 евро, а в последната и лири.

_________________
caryЦар


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2022, 22:45 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
zorbata написа:
balin написа:
Драгойчо написа:
Не ми се влиза в излишни спорове, но след като колегите им в Турция го правят същото нещо на тройно по-ниска цена явно с подходящата апаратура и умения не е чак толкова трудно, а по-скоро алчност и както казахте липса на конкуренция !!


По същата логика в Германия, Франция или Англия взимат 200-300 евро, а в последната и лири.


Много си в грешка колега... Първо няма как да сравняваш стандарта на живот и цените в посочените държави спрямо България и Турция... Също така мога да ти кажа, че миналото лято ми обучиха в Англия ключ с дистанционно и ИМОБИЛАЙЗЕР за 75 паунда всичко общо на Honda CR-V 3-та генерация !! Ти сам си прецени дали това,което казваш има резон и дали цените тука не са жестоко надути и искат от 1 клиент да избият седмицата както се казва нашите ключари ;)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2022, 09:16 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Колега, безкрайното констатиране на реалността, не я прави по-малко реална. Морални или не, цените са такива каквито са. Затова по-горе ти подсказах, че имаш вариант с търсене на информация, четене, евентуално купуване на апаратура и консумативи, и лично справяне с проблема.
По тази схема от години си оправям колите сам. Поздрави!

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2022, 10:57 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
balin написа:
А някой знае ли, ако си купя употребявано същото от друга Мазда 2 дали може да се обучи да работи с моята кола и дали процедурата е общо достъпна и сравнително лесна ?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2022, 11:15 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
UPDATE : Поръчах си ново дистанционно с незаписан чип от Aliexpress за 25 лв. Вчера пристигна, ключара ми взе 5 лв. да нареже ключа, а аз си обучих самото дистанционно и чипа за имобилайзера за 15 минути без никаква диагностика и специална електроника... Тоест цялата манипулация ми излезе 30 лв. и си имам чисто ново дистанционно с чип и ключ палещ автомобила ! За сравнение за същото нещо наглите и алчни ключари ми искаха 170 лв. ...


Прикачени файлове:
20220224_193927.jpg
20220224_193927.jpg [ 92.76 KiB | Прегледано 6648 пъти ]
20220224_193908.jpg
20220224_193908.jpg [ 76.47 KiB | Прегледано 6648 пъти ]
20220224_193915.jpg
20220224_193915.jpg [ 83.58 KiB | Прегледано 6648 пъти ]
20220224_193921.jpg
20220224_193921.jpg [ 88.51 KiB | Прегледано 6648 пъти ]
Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2022, 22:10 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
balin написа:
UPDATE : Поръчах си ново дистанционно с незаписан чип от Aliexpress за 25 лв. Вчера пристигна, ключара ми взе 5 лв. да нареже ключа, а аз си обучих самото дистанционно и чипа за имобилайзера за 15 минути без никаква диагностика и специална електроника... Тоест цялата манипулация ми излезе 30 лв. и си имам чисто ново дистанционно с чип и ключ палещ автомобила ! За сравнение за същото нещо наглите и алчни ключари ми искаха 170 лв. ...

Колега полезна информация, но няма да е лошо да сложите и линк към сайта на търговеца в Aliexpress за да се знае кое работи.

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2022, 10:56 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Май 2011, 21:44
Мнения: 72
ihristov написа:
Колега полезна информация, но няма да е лошо да сложите и линк към сайта на търговеца в Aliexpress за да се знае кое работи.



Ето търговеца и конкретното дистанционно: https://www.aliexpress.com/item/32834302460.html ,
но имайте предвид,че има разлики в транспондерите и приемниците в колите... Моят е на Siemens и човека си е описал ,че става точно за него ! За другите видове и варианти внимателно гледайте спецификациите и за какъв тип приемници са направени за да не си купите нещо,което няма да стане на вашата кола !!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2022, 13:45 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Авг 2022, 17:38
Мнения: 8
Местоположение: Varna
Писах ви на лично колега, имам няколко въпроса относно ключовете за мазда


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб