Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 10:36

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 161 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Май 2009, 11:45 
Offline
фанатик
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 08 Авг 2007, 19:47
Мнения: 2480
Местоположение: Сф-Плд
skype: mazdislav
В ОМВ са магьосници и винаги ти зареждат много над капацитета на бутилката. Ти си сигурно 20тия случай за който чувам :) И аз патих веднъж но по-умерено. Газовата ми за 1 година никога не е събирала повече от 32л само веднъж в ОМВ събра 33 :) Оттогава в ОМВ спирам само да пикая :lol:

_________________
1998 323F BA 1.8 (продадена след 7 год и 200,000 км вярна служба)
2001 Xedos 9 TA


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Май 2009, 16:08 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 10 Ное 2004, 19:23
Мнения: 158
Местоположение: Козлодуй / Русе
Цитат:
В ОМВ са магьосници и винаги ти зареждат много над капацитета на бутилката. Ти си сигурно 20тия случай за който чувам Smile И аз патих веднъж но по-умерено. Газовата ми за 1 година никога не е събирала повече от 32л само веднъж в ОМВ събра 33 Smile Оттогава в ОМВ спирам само да пикая Laughing

....не само там и на лукоил е така...
20L бутилка ми я пълнят с 19л. газ, при положение че имах за около 30-40км още в нея :? .....големи магьосници са признавам....сигурно наливат с winrar ...
.. на петрол едва побра 14л ....при положение, че изгорих всичката газ.....
.....винаги ми е било странно като наливам газ :? :shock: ....
....но и с бензина са ми се случвали такива аномалии...и познайте къде (лукойл естествено)...пак сипаха повечко (уж де)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2009, 10:10 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 13 Юни 2008, 13:19
Мнения: 1494
Местоположение: София
skype: qna.godeva
Подкрепям :) и мойта на Петрол събира максимум 16, на ОМВ вчера сутринта ( магистрала Тракия, 10км. преди Пазарджик ) и напълниха 19.95 л. :)
А има един Шел ''Кичук Париж'' го водат до Първо Районно точно, там 21.75 ми е побирала, при бутилка 20 л. и пълнене на 80 % максимум 16 л. :D

_________________
Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Юли 2009, 23:36 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Юни 2008, 22:28
Мнения: 295
Местоположение: Пазарджик
skype: nomak85
не сипвайте на Лукойл Пещера , бензина и нафтата са омешени, едвам се изкачих до батак

_________________
The power of an immortal.
The soul of a human.
The heart of a hero.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2009, 22:38 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 04 Авг 2009, 18:08
Мнения: 222
skype: princa383
Бензиностанция ЕКО при Ахелой (Несебърско).
Днес имах неблагоразумието да заредя там 95Н. Лампата за двигателя светна точно след 20км - след като изгоря стария бензин. :evil: сега трябва да чистим грешки :shock:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2009, 01:45 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:08
Мнения: 323
Местоположение: Plovdiv
За колегите на газ, работил съм на бензиностанция, и да ви кажа, не винаги е от самата бензиностанция, просто технологията е такава, едни колнки са с повече налягане ,други с по-малко ли не знам, но има редовно случаи на всяка с пълнене на повече, отколкото е вместимостта, газ е все пак, компресира се ( то сигурно и всички карате с 1 атмосфера гуми, знаете за какво говоря -газовете се събират под налягане ) .. имаше един случай един човек се разписка че е физически невъзможно да му налеем еди-колко си газ, щото той си пишел в една тетрадка разхода, и си знаел колко има останало в бутилката. Та въпросният човек извика хора от мерки и теглилки, затвориха колонката за 2 часа, и цирк.. напълно изправна се оказа.

Нищо лично, но имайте едно на ум


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2009, 10:56 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 09 Юли 2009, 13:12
Мнения: 468
Местоположение: София
На Еко-то (червеното), първото по магистралата посока София-Пловдив. Допълнох си резервоара до горе (беше на половина пълен) и горката ми кола се спъна като муле. Даже в спряло положение оборотите паднаха до около 500 :-# . След като долях на петрол от техния 96 всичко си дойде на мястото. Та повече никога на ЕКО . . .

_________________
Mazda 323F 1.8 1995
Volvo S40 2.0D 2008


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2009, 12:59 
Offline
фен

Регистриран на: 14 Ное 2009, 18:51
Мнения: 148
здравеите колеги и аз съм се патил от бензиностанции
последния път ми наляха нафта
бензина на лукоил и в сливен е ужасен на екото съ6то , на шела пак умира за сега само на ром петрол иска да си откачи предния мост
там е хубав бензина :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2009, 14:11 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Колеги, не се заблуждавайте, че само на определена бензиностанция или верига, продават боклучав бензин. До скоро нямах проблеми с Шел и ВиПовер бензините им, но от месец и нещо с тях ми дава разход 11-12л/100км. Преди година-две отсвирих ОеМВи по същата причина, но на последък, обикновения им 95 ми изглежда по-добър и не само ми изглежда, с макс. 10л/100км градско.
За мижавите бензинджийници тук-там, изобщо не говорим, но така или иначе, качествения бензин в България знаем къде е - никъде!

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2009, 17:57 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 10 Ное 2004, 19:23
Мнения: 158
Местоположение: Козлодуй / Русе
Цитат:
За колегите на газ, работил съм на бензиностанция, и да ви кажа, не винаги е от самата бензиностанция, просто технологията е такава, едни колнки са с повече налягане ,други с по-малко ли не знам, но има редовно случаи на всяка с пълнене на повече, отколкото е вместимостта, газ е все пак, компресира се ( то сигурно и всички карате с 1 атмосфера гуми, знаете за какво говоря -газовете се събират под налягане ) .. имаше един случай един човек се разписка че е физически невъзможно да му налеем еди-колко си газ, щото той си пишел в една тетрадка разхода, и си знаел колко има останало в бутилката. Та въпросният човек извика хора от мерки и теглилки, затвориха колонката за 2 часа, и цирк.. напълно изправна се оказа.

Нищо лично, но имайте едно на ум

....в бутилката газта е в течно състояние :!: Течностите не са свиваеми като газовете :!:
Вярно е, че остава "възглавница" която е в газообразно състояние (т.е. не може да се напълни абсолютно "до-горе") и това на колко ще изключи колонката зависи от налягането с което "сипват" , но лукойловите колонки си послъгват май (по мои наблюдения)

_________________
626GC 1.6 GC
Galant 2,5


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2009, 13:47 
Offline
любител
Аватар
1996 Mazda 323

Регистриран на: 14 Апр 2008, 16:36
Мнения: 74
Местоположение: София
Колеги от скоро забелязвам че са наотворили бензиностанций на Ромпетрол, в северна българия ги има на всеки завой сипвал съм 2-3 пъти и бензина е доста добър усеща се Маздето лети направо.Някой сипвал ли е Софийски ромпетрол споделете?

П.П това лято сипвах в ромъния бензинче няма нищо общо с нашата вода, хем по - евтино хем по - качествено.

_________________
Mazda 323 P (BA) 1.5 16V Z5

Mazda 6 2.0 16V (GG)


Последна промяна zapisnik1 на 17 Дек 2009, 13:01, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2009, 18:05 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 10 Ное 2004, 19:23
Мнения: 158
Местоположение: Козлодуй / Русе
Преди (около 1/2г.), когато учех в Русе, сипвах газ от Ромпетрол....общо взето нямам негативни отзиви, за бензина също.
П.П. ....оп пак чета между редовете ....чак сега видях, че си писал за София :oops:

_________________
626GC 1.6 GC
Galant 2,5


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Дек 2009, 09:47 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2009, 20:10
Мнения: 1327
Местоположение: Шумен
аз зареждам от омв и еко и сам доволен.. но имало е случеи като заредя пак от същите бензинотанции да не ми хъреса незина.. моето мнение е че бензина е некачествен оше преди да доиде при тях и наливаме такув бензин какъвто им докарат на бензанджиите.. естественно и те имат прас в цялата работа.. .. да не забравяме че омв на единя край и в другия край са на различни хора.. вярно че франчаизенга гласи да не се разваля името на веригата но има едно голямо но в българия никои не го ебе .. секи гледа да е на далавера ;)

_________________
Умният работи с мозъка,а глупавия с ръцете си :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Дек 2009, 19:10 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda Xedos

Регистриран на: 03 Дек 2009, 19:51
Мнения: 202
Местоположение: гърция-пловдив
skype: mecan4o79
айде и аз да се впиша в темата,но по скоро каде да зареждаме.мисла че ще е полезно за тези от пловдивски регион.значи аз карам предимно на газ и зареждам само от шела,който се намира до АДАТА.този който е до р.Марица.а в пазарджик само от омв,което е на кръговото за пловдив.като сипвам от тези две места минавам средно с 30 до 50 кл при пълна бутилка разбира се,повече от кадето и другаде да е.пробвал сам и други омв и други шелове нищо общо.сходното при двете е,че ги зареждат с камиони на които пише vitogaz.бензина го сипвам само на сащия шел и го редувам 100 октана и 95v-power.тези две места ги изпитвам години[2-3]исе уверих че тва са местата в пловдивско.дано сам полезен

_________________
кара хонда и мазда
Изображение
Изображение
Изображение

Човек по природа е враждебно настроен към труда и за нищо на света не би се трудил,ако не го принуждаваха нуждата или тоягата


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 26 Дек 2009, 12:47 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 20 Юни 2008, 21:35
Мнения: 657
Местоположение: Резерват Северозапад
resistor написа:
В ОМВ са магьосници и винаги ти зареждат много над капацитета на бутилката. Ти си сигурно 20тия случай за който чувам :) И аз патих веднъж но по-умерено. Газовата ми за 1 година никога не е събирала повече от 32л само веднъж в ОМВ събра 33 :) Оттогава в ОМВ спирам само да пикая :lol:


Подкрепям! ОМВ са пълен смях и в Бургас. Вече от година и нещо не съм стъпвала там освен в тоалетната им :lol: Докато зареждах от там разхода ми на газ беше винаги към 12-13, че и до 15 е стигал.. :? Понеже не сипвах до горе и не знаех за какво става въпрос. Веднъж обаче ми се наложи извънградско пътуване и реших да заредя до горе и ХОП магия- бутилката ми побира мах 28л, газта не беше свършила даже , обаче магьосниците успяха да си сипят 36л :shock: ЕВАЛА!!! От тогава- ОМВ йок :evil: :lol:
От както не зареждам на ОМВ над 10 разход на газ градско не съм имала 8)

_________________
Изображение

1.5 => 1.8 Mission completed!!!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Дек 2009, 21:34 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Днес заредих на Шел ...ви паура... и съм доста доволен.Някои ги плюят ама даста добре се понесе моята Баба.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Дек 2009, 23:40 
Offline
маниак
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 20 Юни 2008, 21:35
Мнения: 657
Местоположение: Резерват Северозапад
valio323 написа:
Днес заредих на Шел ...ви паура... и съм доста доволен.Някои ги плюят ама даста добре се понесе моята Баба.

Вальо, нали знаеш лафа, че кон преди да умре най-много бяга? :lol: Айде шегичка, ей! Тя твойта "баба" е като Лили Иванова- супер лачена и наточена :P
/он/ Аз гледам да зареждам само на Ромпетрол и Еко- там съм най-доволна :wink:

_________________
Изображение

1.5 => 1.8 Mission completed!!!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Дек 2009, 11:24 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Хммм......бяга тя се се разбягала :hmm: Румънците покраи мен ги няма но в Еко доста често наливам.Иначе където и да заредя от по известните бензиностанции не съм усетил някога да се спъне или да има проблем.Може би защото си е винаги спъната че не прави разлика дори и със хубаво гориво :o :super:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2010, 03:30 
Offline
любител

Регистриран на: 26 Мар 2009, 01:56
Мнения: 6
Местоположение: Sofia
Бензиностанция ШЕЛ на Ломско шосе при кръстовището с Христо Силянов /авт.83/
Не само че разхода на колата рязко скочи с 2л/100, ами мощността падна осезаемо, почна да се дави в ниските обороти от време на време, и дори палеше по-трудно!
Както по-горе са писали, утре може да попадна на добър бензин в същата бензиностанция, но аз споменавам за нея тук, тъй като за 3 път ми се дига рязко разхода с шелско гориво

Най-добър разход съм давал с бензин от Еко и като че ли засега най-добре с него върви.

_________________
бензин в задника


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 13 Яну 2010, 16:57 
Offline
фанатик
Аватар
1999 Mazda 323F

Регистриран на: 08 Дек 2009, 09:15
Мнения: 1136
Местоположение: Пловдив
nomak_ написа:
не сипвайте на Лукойл Пещера , бензина и нафтата са омешени, едвам се изкачих до батак


Как така са омешени бе колега? Аз там сипах веднъж на Кадетора 1.3 - 95 и до Батак само на 4-та! :D Незнам какво беше това ама направо не даваше да му погаля газта! Но това беше веднъж, друг път е нямало ;)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Бесен съм!
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2010, 16:34 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 08 Авг 2005, 12:34
Мнения: 29
Местоположение: София
goro3 написа:
Привет на всички. Не зареждайте в OMV гр. София между кв.Дървеница и Студентски град - до 7 бл. Зареждам само от по-скъпия дизел - колата вървеше ,но разхода беше осезаемо по-голям от нормалния за автомобила.Много съм възмутен и бесен-няма как да докажа какво точно са ми сипали.Първия път реших ,че съм се объркал., но при втория съм сигурен НЕ ЗАРЕЖДАЙТЕ НАФТА (от по-скъпата) там.
Говоря конкретно за тази бензиностанция на ОМВ . В която не стъпвам. Продължавам да зареждам в други ОМВ-та.Това е от мен .


На същото място, обаче на газ се получи същия ефект при мен. Огромен разход!

_________________
Не спори с мен! Ако още не те я заболяла главата след малко ще те заболи!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2010, 08:14 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323 C/BA

Регистриран на: 17 Юни 2009, 10:36
Мнения: 232
Местоположение: Плевен
На ОМV в Плевен, правят яко фокуси :) . И газ и бензин все номера ни въртят :) . На Еко съм нацелвал, най-голяма амплитуда в качеството на бензина. Поради това че зареждам за сравнително малко пари и често :), съм в постоянна информация за горивата из Плевен. на Ромпетрол е най-добро и като вървене /доколкото върви това нещо моето :D /, и като разход.

_________________
323 C 1996 / 323F 1994


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2010, 15:51 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2004, 13:36
Мнения: 5025
Местоположение: Велико Търново
абе много започнаха да искат стикери за газовите, иначе не дават да се зарежда...

_________________
https://www.neobux.com/imagens/banner9/ ... 3=24637018


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2010, 16:00 
Offline
Администратор
Аватар
1988 Mazda 626

Регистриран на: 07 Окт 2004, 16:32
Мнения: 7878
Местоположение: Плевен/София
направи си един мобилен, спираш и го лепиш...после махаш го и тръгваш :D

_________________
B.R.Team
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2010, 22:23 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 25 Сеп 2004, 13:36
Мнения: 5025
Местоположение: Велико Търново
че ако е перманентно лепнат кво :) те питат преглед на "газовото" дали имам :)

_________________
https://www.neobux.com/imagens/banner9/ ... 3=24637018


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2010, 22:57 
Offline
Администратор
Аватар
1988 Mazda 626

Регистриран на: 07 Окт 2004, 16:32
Мнения: 7878
Местоположение: Плевен/София
... като кажеш стикер се сещам за триъгълника на прозореца, кажи преглед!

_________________
B.R.Team
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2010, 14:37 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 06 Юли 2010, 18:59
Мнения: 424
Местоположение: София / Враца
skype: kalin___
Колеги бихте ли дали мнението си и по тази тема: http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php?f=52&t=21266

_________________
Xedos 9 facelift KL 2.5 V6 120kW


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2010, 21:10 
Offline
фен
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 10 Апр 2010, 23:46
Мнения: 225
Местоположение: Пловдив
Зачетох и аз в тази тема :)
И на мен ми е болен проблема с бензина и ще споделя опита си с Вас.

Карал съм кола на 15 г - Голф 3 - 1.4 - 60 коня - моно инжекция - това се кара още от жена ми (като тренажор :) да свикне)
Карал съм кола на 6-7 г - Пасат 2002 - 1.8Т - 150 коня
Карам в момента чисто нова 6-ца - 2.0 - 147 коня

Почвам с първата Голф 3
Почти всичко съм пробвал на тази кола и върви най-добре с Шелски бензин при който градскиа разход и е 7/100 лятно време
За сравнение на пасата ми същия бензин градско беше 14/100, а извънградско 7-8/100 по магистралата с 140-160
Сипах и на маздата от шелския и го гълта повече отколкото трябва.
Сипвал съм от ЛукОйл на пещерско шосе в Пловдив - Голфа с педал до ламарината пове4е от 140 недига, а с Шелския има още мегдан и след 140, повече на ЛукОйл не съм зареждал.
За Голфчето най-икономично и доста върви с Шела на Пазарджик посока София магистрала Тракия - с тоя бензин с пълен резервоар минавам 200км повече отколкото всяка друга бензиностанция дори други Шелски. До колкото съм чувал там е стар Шела и в резервоарите или на колонките има датчици за качеството и спират да работят ако е некачествено, дори се е случвало това преди години.
За сравнение от същия Шел на Пазарджик с маздата няма разлика и си го яде доста.

За пасата:
Него го пробвах с Шел, ОМВ, Еко и няколко пъти с Ромпетрол
Но той си гореше без значение, все пак спрях да му наливам Шел и свали малко разхода.
Държеше се най-добре с Еко, и си наливах Еко

И сега за Маздата :)
Само с Еко и 100 октана ще я карам
Като съм пробвал Шелския и 95 и 95 В пауър градско си е водовъртеж
Но с 100 октановия хем ми е икономична, хем си върви повече и средния ми разход не е повече от 8/100 при положение че двигателя още си похапва повечко, че е новичък

Така че колеги, всяка кола е различна и всеки бензин и се отразява различно.
Пробвайте...
Карайте...
И където видите, че има разлика и сте доволни зареждайте от там докато не го развалят ;)
Дано Бойко се сети и на тях да направи стандарт Стара-Планина, но да се казва поне Европейска-Планина, че да се стегнат малко, за поне 6 месеца и после пак :D
Безаварийно...

_________________
Mazda 6; 2.0L; 147 hp; Executive; 2008-

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2011, 20:16 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Ное 2010, 15:30
Мнения: 26
Местоположение: Пловдив
Здравейте и от Пловдив,аз си зареждам на Лукойл в града и извън града нямал съм някакви проблеми макар,че един приятел ми каза за нафтата ,че им е разредена с вода понеже кара тойота ленд крузер и казва,че датчика е отчел наличие на вода колко е верно незнам сега зарежда на ромпетрол и омв


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2011, 20:19 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Ное 2010, 15:30
Мнения: 26
Местоположение: Пловдив
nestor написа:
Зачетох и аз в тази тема :)
И на мен ми е болен проблема с бензина и ще споделя опита си с Вас.

Карал съм кола на 15 г - Голф 3 - 1.4 - 60 коня - моно инжекция - това се кара още от жена ми (като тренажор :) да свикне)
Карал съм кола на 6-7 г - Пасат 2002 - 1.8Т - 150 коня
Карам в момента чисто нова 6-ца - 2.0 - 147 коня

Почвам с първата Голф 3
Почти всичко съм пробвал на тази кола и върви най-добре с Шелски бензин при който градскиа разход и е 7/100 лятно време
За сравнение на пасата ми същия бензин градско беше 14/100, а извънградско 7-8/100 по магистралата с 140-160
Сипах и на маздата от шелския и го гълта повече отколкото трябва.
Сипвал съм от ЛукОйл на пещерско шосе в Пловдив - Голфа с педал до ламарината пове4е от 140 недига, а с Шелския има още мегдан и след 140, повече на ЛукОйл не съм зареждал.
За Голфчето най-икономично и доста върви с Шела на Пазарджик посока София магистрала Тракия - с тоя бензин с пълен резервоар минавам 200км повече отколкото всяка друга бензиностанция дори други Шелски. До колкото съм чувал там е стар Шела и в резервоарите или на колонките има датчици за качеството и спират да работят ако е некачествено, дори се е случвало това преди години.
За сравнение от същия Шел на Пазарджик с маздата няма разлика и си го яде доста.

За пасата:
Него го пробвах с Шел, ОМВ, Еко и няколко пъти с Ромпетрол
Но той си гореше без значение, все пак спрях да му наливам Шел и свали малко разхода.
Държеше се най-добре с Еко, и си наливах Еко

И сега за Маздата :)
Само с Еко и 100 октана ще я карам
Като съм пробвал Шелския и 95 и 95 В пауър градско си е водовъртеж
Но с 100 октановия хем ми е икономична, хем си върви повече и средния ми разход не е повече от 8/100 при положение че двигателя още си похапва повечко, че е новичък

Така че колеги, всяка кола е различна и всеки бензин и се отразява различно.
Пробвайте...
Карайте...
И където видите, че има разлика и сте доволни зареждайте от там докато не го развалят ;)
Дано Бойко се сети и на тях да направи стандарт Стара-Планина, но да се казва поне Европейска-Планина, че да се стегнат малко, за поне 6 месеца и после пак :D
Безаварийно...

Да и ти си прав всяка кола си знае нейното


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 161 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: андро и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб