Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 19:04

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2018, 18:16 
Offline
любител

Регистриран на: 31 Май 2018, 08:08
Мнения: 19
Местоположение: София
Колеги, не чистачките...а капачките на винтилите.. и то само 3 които бяха оригинални а 4 -та са ми я оставили явно не им се е вдяла маркова..
И това в центъра на София на добре осветена улица..

След дозата гняв (нечии майки и т.н.) :evil: и неудомение :? се замислих трезво ..

Що за човек ще ми вземе капачките и за какво са му.... :
1. Да ги продаде..
2. Да си го сложи на неговата кола защото няма 1- 3 лева да си купи
3. Фетишист клептоман със любов към винтилите и малка пи..а.
4. Изтънчено лично отмъщение
5. Човек който никога не е виждал капчка на винтил и си е взел да показва на приятелите си

Такива сме си после се чудим защо за 1300 години история не правим самолети, автомобили други такива чудеса .. във вентилите му е майката :D

ПП: Ако някой се сети за друга причина това да се случи моля да пише

_________________
Мазда 6, 2.0 , 147 к , бензин, Комби


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2018, 18:26 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
И на мен на морето ми бяха откраднали пак 3 само :D Бяха от алиекспрес със знака на The Flash, общо бяха 1-2лв всичките. Поядосах се, пък после просто извадих и сложих такива с емблемата на Батман :D
Пропуснал си най-вероятната причина - обикновени хулиганчета. Хора без възпитание и ценности. Вандализъм. Чупят, крадат и т.н. просто защото няма да последва наказание. Ако престои 48 часа на топло обаче ше се замисли друг път трябват ли му капачки :) Да не говорим ако някой пък играе със сопата в-у пръстите хубаво, така че после и задника да не може да си избърше.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2018, 18:40 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
На мен ми гепиха моите на един паркинг в Младост 4. Бяха от алито с емблемата на Мазда. Имаше тумба деца, най-вероятно те са ги задигали. На дали някой ги взима с цел продажба, просто за спорта :D :D

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2018, 19:01 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Дек 2017, 21:02
Мнения: 11
Местоположение: Сандански
В моят случай разбрах кой беше(деца, сигурно да си ги поставят на колелата). Уведомих родителя, за да знае. Мислех че ще си ги върнат на мястото, но това не се случи :roll: . Не ми беше за първи път... Предните два пъти слагах скъпи, метални с логото. Реших си проблема с тези:https://www.aliexpress.com/item/100Pcs-Car-Tyre-Air-Pressure-Caps-Car-Wheel-Tire-Valve-Stem-Cap-Plastic-Chrome-Plated-Tire/32897651825.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d7hACXT. Не са метални, но качеството е супер /100 бройки за 3-4 лева/. Сега само ще ми отнема минута да поставя новите... :P


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2018, 19:20 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 31 Май 2018, 08:08
Мнения: 19
Местоположение: София
Виж за деца не ми бе минало на акъла, но е възможно. Едно време винтилите на колелата бяха различни от тези на колите. :) . От друга страна ако бяха деца сигурно щяха да свалят всичките а този си ги е потбрал. Аз сега си намерих едни пластамсови купувани от джъмбоза 1 лев ама не покриват цялата резба, но ще ги сложа да пазят винтила от замърсяване.
Харесаха ми тези на колегата BOBBY M6 ще взема да си поръчам такива - за 4 лева 100 броя е добре белким захраня махалата :) да наситя пазара и да ги обезценя :):)

_________________
Мазда 6, 2.0 , 147 к , бензин, Комби


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2018, 13:13 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 01 Окт 2010, 12:40
Мнения: 80
Аз и затова не ползвам някакви по-специални, а най-обикновенните черни.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2018, 23:00 
Offline
любител
Аватар
2009 Mazda 6

Регистриран на: 17 Апр 2017, 18:25
Мнения: 96
Местоположение: Пловдив
Онзи ден си купих метални с емблемата на Мазда - след един ден ми откраднаха двете от едната страна, след още един ден и другите две. После си купих черни метални. И тях ми ги откраднаха по същия начин. Сега съм с пластмасови от 30ст. Що за народ....

Изпратено от моят NEM-L21 с помощта на Tapatalk

_________________
Mazda CX-5, 2.2D, 150к.с., 2018г.
Ex: Mazda 6 GH - 2009г., 2.0/147к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2018, 12:56 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Краде се всичко - от капачки за вентили, през капачки за джанти, та до емблеми, чистачки, огледала, лайсни и други декорации. И не спира до там. Краде се от колите - дрехи, чанти, аксесоари, аудио, инструменти от багажниците и въобще всичко, което може да се продаде в купищата места за продаване на всичко.
Масата народ е толкова скъсан, че продава обикновени запалителни свещи куча марка, на не повече от 30'000 км.
Продават се гуми, които и за горене не стават, и се купуват. За каране. За два-три сезона. Минимум.
Продават се коли, в които грам кола не е останала и се купуват. И пак се продават. И пак се купуват. Изгодно.
Продават се ползвани и очукани всякакви простотии. В перфектно състояние. Като нови, почти без забележки. И се купуват.

Мога да продължа да изброявам до другата седмица, но изводът е един - това му е нивото на жалкия народец.
Тъпото е, че всеки един от нас, вас, тия и ония, макар да сме по-образовани, по-морални, по-човечни, по-мислещи и разсъждаващи,
пак сме част от от тая вехтошарска сволоч, която дърпа всички надолу. И няма оправия! Докато са болшинство.

Всъщност макар и частично, има! Затягайте си здраво металните капачки с ключ, с клещи или с каквото имате.
Затягайте, ако не за да не пишем тук, то поне да се измъчат дебилите, докато ги крадат. Да им изсъхне всичко, освен прането, дейба! :)

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2018, 15:20 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Драгойчо написа:
Краде се всичко - от капачки за вентили, през капачки за джанти, та до емблеми, чистачки, огледала, лайсни и други декорации. И не спира до там. Краде се от колите - дрехи, чанти, аксесоари, аудио, инструменти от багажниците и въобще всичко, което може да се продаде в купищата места за продаване на всичко.
Масата народ е толкова скъсан, че продава обикновени запалителни свещи куча марка, на не повече от 30'000 км.
Продават се гуми, които и за горене не стават, и се купуват. За каране. За два-три сезона. Минимум.
Продават се коли, в които грам кола не е останала и се купуват. И пак се продават. И пак се купуват. Изгодно.
Продават се ползвани и очукани всякакви простотии. В перфектно състояние. Като нови, почти без забележки. И се купуват.

Мога да продължа да изброявам до другата седмица, но изводът е един - това му е нивото на жалкия народец.
Тъпото е, че всеки един от нас, вас, тия и ония, макар да сме по-образовани, по-морални, по-човечни, по-мислещи и разсъждаващи,
пак сме част от от тая вехтошарска сволоч, която дърпа всички надолу. И няма оправия! Докато са болшинство.

Всъщност макар и частично, има! Затягайте си здраво металните капачки с ключ, с клещи или с каквото имате.
Затягайте, ако не за да не пишем тук, то поне да се измъчат дебилите, докато ги крадат. Да им изсъхне всичко, освен прането, дейба! :)

Ако дори само 1% от 3333те Ви мнения са като това, има надежда за оправия...някога :thumbsup:

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2018, 01:07 
Offline
маниак
Аватар
2009 Mazda 6

Регистриран на: 22 Сеп 2012, 16:20
Мнения: 560
Местоположение: Разград
И аз съм в същия отбор. Наскоро си сложих метални капачки с емблемата на мазда и издържаха цяла седмица, отлетяха и четирите наведнъж. А струват само 1.80 лв. по дяволите! Сега пак съм с обикновените пластмасови.

_________________
Mazda 6 2.0i 147hp autom 2009


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2018, 01:19 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 05 Юни 2016, 15:50
Мнения: 71
Местоположение: София
На всяка кола досега която съм имал (общо 4) са ми взимали металните капачки. Незнам що за народ сме...
На субаруто не изкараха и 3 часа даже ;) Сложих ги лятото към 20:30 и към 00:00 се загледах, че са изчезнали безследно :)
На маздата в момента в който сложих новите зимни гуми с метални винтили на следващия ден бях без 2 капачки, а на 3-тата имаше следи от пръсти по джантата, явно некой го е секнал клептоманчето.
Сега дебна да видя кога ще изчезнат новите, да та погледам на камерите да видя дали са келешчетата от квартала или си е някой дето проверява.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2018, 11:28 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1759
Местоположение: Стара Загора
Щом са толкова регулярни, наистина могат да се изпохванат ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб