Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 21:10

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2008, 08:50 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 02 Май 2006, 21:26
Мнения: 112
Местоположение: гр. Пловдив
Хехехе тоя е направо национален герой :lol:

Не всеки може да вдигне 220 с кола 2005-6 година :D


ПС: Иначе не е лоша идея да иде да пусне едно ТОТО може да изкара за още 1-а тройка :)

_________________
Машинно пастиране & Автобояджийски услуги 088 999 400 9


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2008, 22:01 
Offline
фен
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 27 Окт 2007, 22:37
Мнения: 314
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Здраве да е
Прочетох историята на дечкото от БМВ форума , но да си призная наи много ме порази историята на момчето за катастрофата краи Бургас.
http://www.dnes.bg/article.php?id=55392
Страшно е да преживееш каквато и да е злополука, и още по страшно е когато умира нещо- винаги умира по нещо - било човешки живот, загубата винаги боли и оставя дълбоки следи.
Нямаме култура на шофиране, нямаме страх от закона, липсват ни доста неща, за съжаление.
Мислих си къде ли е коренът на всичко това? Не мисля че мога да дам точен отговор или ако обвинявам обществото,или управляващите ни, без да сложа себе си на първо место в списъка, ще бъда обективен.
=================================

Спомням си един пасаж от Библията , където ако хванат някого в прелюбодеиство, трябвало да ги изведът извън стана, и обществото да ги убие с камани, за да се отмахне грехът.-- Нямам предвид да направим и ние същото, просто използах примера- без толерантност към уличното хулиганство

В нашия форум има теми в които си казваме колко ни вдигат колите(над допистимите 130 км/ч), кое как сме направили на пътя, (до скоро аз пишех в БМВ форума, и там е същото), и просто виждам как това да се покажем колко сме, как ни вървят колите, и прочие ни завладява по един или друг начин.(не казвам че всичко което се пише е истина, и съм сигурем че има доста неща които правим на пътя и не бихме се похвалили с това).

Както видяхме подобни теми ни дразнят, може би защото са преувеличени, можеби защото и ние сме натискали педала до там че да знаем как и каво се вижда при подобни скорости, може би, може би...
Едно е сигурно форумите за автомобили се четат ,от доста юнаци които само чакат подходящ момент да натиснат педала до дъно и да усетя адреналина от ритника на седалката по гърба.

Днес разглеждах форума и попаднах на една статия за аптечките, сигурно има и такива за светлоотразителните жилетки, можеби има такива и за слагането на колани, за запалените светлени през зимния период или детски столчета. Ние (аз също) все мрънкаме и виждаме как ни се засяга джоба, нашето его , или свободата ни , и много рядко казваме "Да" това е за добро.

Доста пътувах из света и да си призная тук в Бг маи не се толоерира правото на пешеходеца, на пешеходната пътека.

Имаме подписка и обединение на авто форумите срещу високите такси и налози върху горивата, нямаме срещу насилието, авто хулиганщината, и пр. Преоритетите ни са такива.


С две думи всички ние (аз също)имаме принос за това което става на улицата.Нещата започват от дома, ако не сме си свършили работата там , никои не ние виновен.
Кофти ми е когато накрая пешкира го опират невинни хора.


Good luck

С написаното по горе не искам да засегна никого,нито да съдя некого, просто изразих това което мисля в момента.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2008, 21:29 
Offline
маниак
Аватар
2001 Mazda 626

Регистриран на: 19 Мар 2007, 13:26
Мнения: 999
Местоположение: Пловдив
Виждали ли сте в Австрия как се пропускат един друг през кола на кръстовища,на които тук бихме чакали сумати време да минат тези,които са с предимство ?
Културата на шофирането е следствие от общатата култура,която пък е следствие от доброто материално с-яние на държавата.А ние сме бедни.И скоро няма да сме културни..говоря за преобладаващ %
:)

_________________
http://www.facebook.com/HelpAdi


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2008, 17:36 
Offline
фанатик
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 05 Мар 2006, 20:47
Мнения: 2146
Местоположение: Varna
usux написа:
..........А ние сме бедни.И скоро няма да сме културни...

Липсата на културата в шофирането не е от бедността, а от избиването на комплекси на някои шофьори и желанието да се покажат 'ама кви са майстори, отворковци и непукисти'...
Да не би да не си виждал луксозни коли без никаква култура (освен физ-културата) зад волана.

Малко дребнаво да се радвам на чуждо нещастие, ама се изкефих когато преди време на светофара на аутомотор(Варна) един с джип мерцедес в желанието да изпревари колоната през лентата за завиване, стартира рязко на жълто, принуждавайки колата до него да го изчака, обаче в тоя момент друг отворко пак с мерцедес излезе от пресечката на червено и двата мерцедесаа се натресоха с кеф посредата на кръстовището.
Обща сума на автомобилите над 100х.лв, ама култура никаква :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2008, 20:46 
Offline
маниак
Аватар
2001 Mazda 626

Регистриран на: 19 Мар 2007, 13:26
Мнения: 999
Местоположение: Пловдив
slowtraveler написа:
usux написа:
..........А ние сме бедни.И скоро няма да сме културни...

Липсата на културата в шофирането не е от бедността, а от избиването на комплекси на някои шофьори и желанието да се покажат 'ама кви са майстори, отворковци и непукисти'...
Да не би да не си виждал луксозни коли без никаква култура (освен физ-културата) зад волана.

Малко дребнаво да се радвам на чуждо нещастие, ама се изкефих когато преди време на светофара на аутомотор(Варна) един с джип мерцедес в желанието да изпревари колоната през лентата за завиване, стартира рязко на жълто, принуждавайки колата до него да го изчака, обаче в тоя момент друг отворко пак с мерцедес излезе от пресечката на червено и двата мерцедесаа се натресоха с кеф посредата на кръстовището.
Обща сума на автомобилите над 100х.лв, ама култура никаква :D

Изобщо и не съм помислял да включвам тази група в идеята на поста си.. :shock: хах точно пък тия да ги даваш за сравнение ..
Говориш за комплекси - ами от къде произхождат те ?!
Да не спорим - всепризнато е,че сме беден,подтиснат във времето народ и психиката ни като цяло е доста разбита - всички знаем от какво..та дано по-бързо се отърсим :)

_________________
http://www.facebook.com/HelpAdi


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2008, 20:54 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 03 Дек 2007, 22:51
Мнения: 2439
Местоположение: София,Самоков
usux написа:
Виждали ли сте в Австрия как се пропускат един друг през кола на кръстовища,на които тук бихме чакали сумати време да минат тези,които са с предимство ?
Културата на шофирането е следствие от общатата култура,която пък е следствие от доброто материално с-яние на държавата.А ние сме бедни.И скоро няма да сме културни..говоря за преобладаващ %
:)

И аз съм на това мнение.Всичко идва от това,че сме си бедни.
Гледам народа като се реди на опашка и в градския,абе все едно са нарочно там само и само да се скарат с някой да си изкарат нервите и искат някой да ги настъпи за да почнат да крещят!
Ако всеки си караше нова кола, никой нямаше да му обръща внимание на тоя и нямаше да прави такива глупости.Всичко идва от комплекса ни за бедност! :x :(

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2008, 21:29 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 11 Сеп 2005, 16:19
Мнения: 121
Местоположение: Варна
quote]И аз съм на това мнение.Всичко идва от това,че сме си бедни.quote]
Дали си беден или си богат няма никакво значение.От значение е манталитета(по точно сивото вещество под капака) на самия Шофер.
И в Европа има бедни и богати и както богаташа с Бентлито, така и бедняка с фордчето или опелчето(не искам да обидя собствениците на тези марки просто за пример) чакат когато пресича пешеходец или сфетофара свети червено.Всички спазват ограниченията и паркират там където е позволено.И това се дължи не на това кой колко пари има а на това че колкото повече пари имаш, толкова по голяма глоба плащаш(Справедливо нали :wink:).Но глобата се плаща наистина не потъва в нищото както при нас и не губи давност а трупа лихви и то сериозни.Та ето тези нещица простички на пръв поглед правят всички равни на пътя.Разбира се винаги има и изключения но в сравнение с тук са с мед да ги намажеш.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2008, 21:38 
Offline
маниак
Аватар
2001 Mazda 626

Регистриран на: 19 Мар 2007, 13:26
Мнения: 999
Местоположение: Пловдив
абе .. някой хващат идеята,други не .. в крайна сметка всеки със мисленето си

_________________
http://www.facebook.com/HelpAdi


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2008, 04:18 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Fiat Coupe

Регистриран на: 10 Юни 2006, 17:11
Мнения: 1286
и все пак кой е пак виновен.... жените мама им д*ба :evil:

_________________
Изображение

Екзотични и луксозни мебели от първокачествен ратан


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2008, 12:03 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2008, 11:00
Мнения: 89
forkson написа:
и все пак кой е пак виновен.... жените мама им д*ба :evil:


Ами...аз нямам какво да кажа, освен на кривия к**, п***** му виновна...Няма как те да са виновни, ако той е имал достатъчно акъл в главата си да не се прави на големия мъж :wink:

_________________
Call me insane and I'm proud to be ...


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2008, 13:14 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Fiat Coupe

Регистриран на: 10 Юни 2006, 17:11
Мнения: 1286
ти голям проповедник ще станеш май?
Мн ясно че лапето си е виновно най-вече ама заради кой натиска семейната колица... идеята ми е че като жените втори няма и заради техните простотии стават ужасни бели! :evil: :!:

_________________
Изображение

Екзотични и луксозни мебели от първокачествен ратан


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2008, 13:24 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 03 Дек 2007, 22:51
Мнения: 2439
Местоположение: София,Самоков
Заради тъпите жени.Мойта кака като вдигна 120 извънградско и почва да ми се кара,че карам бързо. :? :bang:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2008, 13:43 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 03 Юни 2008, 11:00
Мнения: 89
forkson написа:
ти голям проповедник ще станеш май?
Мн ясно че лапето си е виновно най-вече ама заради кой натиска семейната колица... идеята ми е че като жените втори няма и заради техните простотии стават ужасни бели! :evil: :!:


Ами да, родена съм за проповедник...Идеята е, че ако имаш малко мозък и самоуважение, просто ще и кажеш "е** се" и ще караш нормално...Не знам как е при теб, но на мен трудно ми казват какво да правя, защото мога сама да реша правилно ли е или не...

Е, разбира се...минах 15 годишна възраст.... :roll:

_________________
Call me insane and I'm proud to be ...


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб