Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:31

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2011, 14:19 
Offline
любител
Аватар
2001 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Юли 2010, 09:59
Мнения: 48
Местоположение: София
skype: burningaxe
Здравейте, колеги!

С радост мога да съобщя, че ми предстои да си регистрирам новата кола в КАТ :)
По тоя повод може ли малко повече инфо. Колата е регистирана в България, но е с пловдивски номера, а аз съм в София. Рових доста в нета, но не намерих ясна и сбита информация. Знам, че на сайта на КАТ има списък с необходимите документи, но може ли някой да ми каже кратичко какви са стъпките, през които се минава и колко време долу-горе отнема в момента!?
Също така ако знаете за фирма (а защо не и доверен човек от форума!), която извършва такава услуга срещу заплащане - не се притеснявайте да споделите. Аз знам за една, но те се занимават с коли нов внос (без номера) и искат 200 кинта.... Моята си е в движение и просто трябва някой да покисне в КАТ през работно време.

Благодаря!

_________________
Mazda 323F BJ 2001


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2011, 16:13 
Offline
любител
Аватар
2001 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 06 Юли 2010, 09:59
Мнения: 48
Местоположение: София
skype: burningaxe
Също така нужно ли е пълномощно, за да ми регистрира някой друг колата?

_________________
Mazda 323F BJ 2001


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2011, 00:59 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2005, 21:38
Мнения: 363
Местоположение: София
Днес,13.12.2011г., отивам в КАТ за същата процедура. Като приключа, ще разкажа.
Преди почти два месеца се наложи само да сменя талона на колата, поради промяна на собственика /т.е. собственик станах аз/. Това ми отне само половин час. Сега обаче трябва да сменя и номерата.....и незная колко време се чака.
Чакайте включване! :)
П.П. Колега, най-добре е сам да си направиш регистрацията! Направо идвай! Докато си изпием кафето и си поприказваме, ще ни дойде ред! :-"

_________________
Mazda 121 DB 1994
Mazda 626 GE 1994
И пак ще бъде....


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2011, 13:33 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Купи колата на колегата KRASEN маи.....колежке водица- росица...

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2011, 14:17 
Offline
маниак
2011 Mazda 6

Регистриран на: 11 Май 2011, 07:25
Мнения: 690
Местоположение: Девин, България
Здравей, Axe, още веднаж честито!

Аз съм го минавал този път преди близо 4 години. Трябват ти следните документи пред КАТ:

1. Договор за покупко-продажба (аз бях купил автомобила от собственика и заедно ходихме при нотариус, при който внесох и местен данък 2% от цената, вписана в договора).

2. Малкък и голям талон на автомобила (служителката, която оформя документите прибра малкия, а перфорира големия и ми го даде, за да мога карам с него, докато издадат новите).

3. Документ за склучена застраховка "Гражданска отговорност".

4. Документ за извършен технически преглед.

5. Носи и "шума" за таксата, която се плаща в клон на ЦИБ. Само че не зная колко е сега :) (жокер: иди първо до банката и питай можеш ли да внесеш таксата за пререгистрация на МПС предварително, за да спестиш време и да минеш с едно чакане в КАТ).

Това е в общи линии. Ако имаш познат, който работи като дилър в автосалон може да ти свърши работа и без пълномощно, защото киснат по 2-3 пъти на ден и се познават със служителките. За друго лице ще е необходимо пълномощно.

Успех!

_________________
"Мазда" 6, 2.5 л., 170 к.с., лукс, 2011


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2011, 15:50 
Offline
любител
Аватар
2001 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 06 Юли 2010, 09:59
Мнения: 48
Местоположение: София
skype: burningaxe
Здрасти!
А това:
Цитат:
4. Документ за извършен технически преглед.

Талончето от годишния технически преглед ли е или от някакъв преглед на място!?

Доколкото знам при смяна на номерата, трябва да се сравнят номера на рамата и двигателя, което се прави на каналите отстрани. И точно затова искам да разбера каква е процедурата стъпка по стъпка - първо се редиш на опашките пред каналите и ти дават документ за технически преглед/или нещо си там за сверени номера/, после отиваш на някое си гише, плащаш в банката, връщаш се на гишето, дават ти новите номера, връщаш се на канала да ти ги монтират... Нещо такова :)

П.П. За нотариалното пълномощно не е нужно другия човек да присъства при нотариуса, нали така!?

_________________
Mazda 323F BJ 2001


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2011, 16:20 
Offline
фен

Регистриран на: 09 Мар 2011, 20:12
Мнения: 307
Местоположение: Добрич
skype: dimovi_ivo
първо си представяш документите на едно от гишетата и там ти издават бележка за канал и се редиш да чакаш. Там ти правят прегледа отгоре - отгоре и ти сравянват номерат, след което майсторите като ти драснат, че си изряден пак се качваш горе, плащаш на едно от гишетата номерата и се редиш на другото да пуснеш документите за малък и голям талон. От там направо слизаш долу, където ти монтират и номерата.

по гишетата се чака повече време и за канал особено, ако няма униформен да следи за реда е голяма мъка. Всеки се пиши тарикат и гледа да те прериди, дори се събират по 3-4 коли една до други и всеки се натиска, така ми пукнаха стъклото на единия фар... с повече късмет за един ден ще минеш

_________________

Жените се влюбват в мъжките думи, а мъжете в женската красота. Именно за това жените се гримират, а мъжете лъжат!

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2011, 17:09 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2005, 21:38
Мнения: 363
Местоположение: София
valio323 написа:
Купи колата на колегата KRASEN маи.....колежке водица- росица...


ДА :oops: Красен е едно невероятно мило момче, което ми даде възможност да притежавам не само автомобил, а автомобил с душа :) Благодаря!

Прясна информация от днес!

Цялата процедура по смяна номерата и талона ми отне 2 часа!
В 8:30 бях в КАТ. С колата директно се влиза и се спира под колоните. От лявата страна /ако пред вас са каналите/ има една малка, бяла, алуминиева будка. Попълвате декларация за промяна собственост и номера/готовите екземпляри стоят в една джоб-папка до една масичка/ и показвате тази декларация на служителя в будката. Той ви пита къде е колата и след като я види, слага печат на декларацията и ви дава много малко картонче с номерче. Посочва ви на опашката на кой канал да се наредите./пред мен имаше само 2 коли/
С тази декларация, ксеро-копие от договора за покупко-продажба /оригинала също да е във вас/, голям и малък талон на автомобила, полица от Гражданската отговорност и лична карта, отивате отсреща /вече вдясно на автомобила/ и на едно от гишетата давате всички тези документи. Докато плащате 8.20лв. на касата, служителката вече е набрала данните на компютъра и ви дава една бланка-декларация със защипаните талони на нея.
Изчаквате да се отвори ролетната врата и подавате тези документи на момчетата на канала. Те ви казват след кой автомобил да вкарате колата. На каналите ми сравниха само номерата на двигателя и рамата и прибраха талоните. След като излязох, дойде един служител, свали номерата и ми ги връчи.
С малкото картонче, което ви е дал "шефа" на будката в началото, отивате на касата и олеквате с 62 лева. След като сте платили, чакате повикване по уредбата. Когато ви извикат трябва да представите - лична карта, полица ГО, квитанциите от банката и старите номера. Прибират старите номера, дават ви новите талони /голям и малък/ и ви изпращат при момчетата с номерата. Показвате им талона, показвате автомобила, занитват номерата и ...... Честито!!!! =D> Време за купон! :lovemazda:

П.П. AXE, за да упълномощите някого да Ви свърши тази работа, трябва да се явите с него пред нотариуса лично. Струва ли си да губите това време и пари за нотариус, като процедурата в КАТ наистина ми струваше само 2 часа време!?!? Вие си решавате. Не Ви е необходим талон за технически преглед.

_________________
Mazda 121 DB 1994
Mazda 626 GE 1994
И пак ще бъде....


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2011, 17:27 
Offline
фен

Регистриран на: 09 Мар 2011, 20:12
Мнения: 307
Местоположение: Добрич
skype: dimovi_ivo
от кой град си колежче, че няма хора при вас така в кат? При нас всеки Божи ден е фулл, понеже румънците им е близо и си регистрирват старите кошници тук. Има наредени няколко бутки, където правят ГО и им правят пълномощни срещу лев разбира се. И тези ти ми служители се качват на кошника и понеже се знаят с хората от канала минават по бързата процедура.... Всеки ден е като базар там, няма лабаво :lol:

_________________

Жените се влюбват в мъжките думи, а мъжете в женската красота. Именно за това жените се гримират, а мъжете лъжат!

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2011, 17:41 
Offline
любител
Аватар
2001 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 06 Юли 2010, 09:59
Мнения: 48
Местоположение: София
skype: burningaxe
=D> vodica-rosica =D>

Благодаря много!!!
Наистина, за 2 часа не си струва - сам ще го направя! Просто съм чувал как хората се редят от 6 сутринта и чакат цял ден, а напоследък отсъствах доста от работа. 2 часа обаче все ще ги вместим :)
Мисля още утре да ида. А ако се засечем някъде - имаш бира от мен!

:lovemazda:

_________________
Mazda 323F BJ 2001


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2011, 18:08 
Offline
маниак
2011 Mazda 6

Регистриран на: 11 Май 2011, 07:25
Мнения: 690
Местоположение: Девин, България
AXE написа:
=D> vodica-rosica =D>

Благодаря много!!!
Наистина, за 2 часа не си струва - сам ще го направя! Просто съм чувал как хората се редят от 6 сутринта и чакат цял ден, а напоследък отсъствах доста от работа. 2 часа обаче все ще ги вместим :)
Мисля още утре да ида. А ако се засечем някъде - имаш бира от мен!

:lovemazda:


Ако нотариусът е стриктен, нямаш никакъв шанс. Само с твое присъствие. Колежката добре те съветва да не ходиш при нотариус, че и там не е сигурно колко трябва да чакаш.

_________________
"Мазда" 6, 2.5 л., 170 к.с., лукс, 2011


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2011, 23:46 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2005, 21:38
Мнения: 363
Местоположение: София
Да.... и аз бях чувала за километричните опашки преди години. Вярно, че дните не си приличат, но е факт, че преди два месеца подмяната на талона ми отне само половин час, а днес - два часа, като каналите, демонтажа и монтажа на номерата все пак си изисква време. Доста експедитивни са служещите там. Няма излишно размотаване.
Все пак обърнете внимание на гуми, спирачна система и светлини, за да няма неприятен инцидент. /едно момче се оплака, че го върнали заради гумите/

Написаното от мен е информация за КАТ - София!

Както и по-големи кожодери от софийските нотариуси няма :evil:

_________________
Mazda 121 DB 1994
Mazda 626 GE 1994
И пак ще бъде....


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2011, 15:11 
Offline
любител
Аватар
2001 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 06 Юли 2010, 09:59
Мнения: 48
Местоположение: София
skype: burningaxe
Вчера и аз минах в КАТ 8)
Големи благодарности на колежката!! Наистина и аз минах за 2 часа. Процедурата е точно както е описана. Ако все пак някой има въпроси - да пита докато ми е прясно :)

_________________
Mazda 323F BJ 2001


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2011, 01:07 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 04 Апр 2005, 21:38
Мнения: 363
Местоположение: София
=D> Радвам се, че си свършил работа бързо! :drive:

_________________
Mazda 121 DB 1994
Mazda 626 GE 1994
И пак ще бъде....


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2011, 01:49 
Offline
фен
2002 Mazda 626

Регистриран на: 03 Авг 2010, 19:55
Мнения: 292
Местоположение: Варна
skype: supervanio79
vodica-rosica написа:
Както и по-големи кожодери от софийските нотариуси няма :evil:


Има, варненските нотариуси.

_________________
Беше ми студено и самотен бях,
печката запалих, с нея излетях.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2011, 09:47 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 6

Регистриран на: 27 Апр 2011, 19:45
Мнения: 307
Местоположение: София
skype: todor_tchobanov
Колко в хубаво да се чуе нещо позитивно за КАТ София. След 20 години може и да са си изчистили напълно старата слава.
Поздравления за колегите/ките :D

_________________
Mazda MX-5, 2.0, 161 Hp, Revolution


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2011, 09:55 
Offline
любител
Аватар
2001 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 06 Юли 2010, 09:59
Мнения: 48
Местоположение: София
skype: burningaxe
Не че се оплаквам, но по принцип може и още да се оптимизира работата. Дефакто от тия 2 часа съм бил зает с нещо само половината време, през останалото чаках да ме извикат, че са ми напечатали талоните. Не съм сигурен каква точно работа е необходима покрай това, но си мисля, че не е въпрос на технологично време, а на ресурси.

_________________
Mazda 323F BJ 2001


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2011, 15:19 
Offline
фен
Аватар
2011 Mazda 6

Регистриран на: 27 Апр 2011, 19:45
Мнения: 307
Местоположение: София
skype: todor_tchobanov
Една приказка, която важи с пълна сила в случая - "When better is possible, good is not enough!" (оставям я на английски, защото иначе не звучи добре), но все пак е нещо, на фона на цял ден преди :D

_________________
Mazda MX-5, 2.0, 161 Hp, Revolution


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2012, 21:16 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Фев 2012, 21:02
Мнения: 2
Местоположение: Varna
Здравейте,

имам един въпрос към вас, тъй като ми предстой покупка на кола, колата е над 100 коня, но регистрирана като 90 със софийски номера, но аз съм от Варна и ще е нужна смяна на номерата, възможно ли е при проверката на номера на двигателя да излезе нещо и да ми я запишат като над 100 коня както трябва да е или просто ще копират данните от талона на предния собственик и ще сменят имената с моите без да проверяват каквото и да е друго?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2012, 22:24 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323 C/BA

Регистриран на: 30 Мар 2010, 15:56
Мнения: 1362
Местоположение: Резерват Северозападo
Зависи в какво настроение е проверяващия.... :shock:

_________________
[size=200]Бьлгария на Бьлгарите[/si


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2012, 09:40 
Offline
любител
Аватар
2001 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 06 Юли 2010, 09:59
Мнения: 48
Местоположение: София
skype: burningaxe
За възможно - сигурно е възможно. Ама те за да разберат колко коня е реално, трябва да проверят в някакъв каталог (предполагам). Какъв е шансът някой отегчен катаджия да се усъмни в данните ти и да се зарови из книжата (интернет!?) :)
Но пък ако колата е някво чудовище и е писана 90 коня... ;)

_________________
Mazda 323F BJ 2001


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2012, 09:54 
Offline
Администратор
Аватар
1988 Mazda 626

Регистриран на: 07 Окт 2004, 16:32
Мнения: 7878
Местоположение: Плевен/София
Като идеш да я регистрираш във Варна, на канала ще ти сравнят номера на рамата и номера на двигателя. Ако има разлика и ти не носиш документи на двигателя може дори да ти задържат колата. А ако в талона не фигурира номера на мотора без проблеми ще минеш.
По света двигателя се води един вид като консуматив и е без номер, при нужда се сменя и т.н....а при нас, все още държат задължително на тая подробност. Номера да фигурира, да не е сменян и т.н

_________________
B.R.Team
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2012, 12:52 
Offline
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 29 Мар 2008, 20:15
Мнения: 1987
Местоположение: София
Mir00 написа:
Здравейте,

имам един въпрос към вас, тъй като ми предстой покупка на кола, колата е над 100 коня, но регистрирана като 90 със софийски номера, но аз съм от Варна и ще е нужна смяна на номерата, възможно ли е при проверката на номера на двигателя да излезе нещо и да ми я запишат като над 100 коня както трябва да е или просто ще копират данните от талона на предния собственик и ще сменят имената с моите без да проверяват каквото и да е друго?


Мда, в КАТ "конете" ама изобщо не ги интересуват, интересуват ги както каза Вили номерата на рамата и мотора......ако номера на двигатела му не отговаря на този в талона изобщо не си помисляй да минаваш през КАТ....преди да имаш документ за него! Иначе, не преписват даннте, а от някаква база си ги свалят, така че вероятно ще се излезе с реалната мощност мотора!

_________________
323F BA 1.8 16V DOHC


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2012, 14:14 
Offline
любител

Регистриран на: 27 Фев 2012, 21:02
Мнения: 2
Местоположение: Varna
Точно така си мислех и аз, че просто ще направят сверка на номерата на колата и тези в талоните, за да няма измама, едва ли някой ще тръгне да рови по каталозите да проверява колко коня е този двигател при положение, че в другия кат вече е записана така :) иначе не е чудовище, реално колата е 107 коня записана като 90.
Благодаря много :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб