Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 16:42

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2012, 10:58 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6

Регистриран на: 22 Ное 2008, 08:57
Мнения: 207
Местоположение: Пловдив
На 29ти ми изтича прегледа,вчера отивам да мина тази процедура и то в сервиз на познати. Тъй като имам неплатен данък към НАП Пловдив за 2 години,системата за ГТП не позволи автомобила да мине. Някой запознат ли е дали мога да платя само 2011 та /все пак 2012 не е изтекла/или трябва да се изчисти всичко? В най-лошия случай ще олекна с 500 лв.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2012, 15:19 
Offline
фен

Регистриран на: 02 Окт 2011, 14:46
Мнения: 416
Местоположение: Пловдив
skype: yani6_83
Колега на мен при прегледа ми искаха бележка за платен данък 2012г.По добре си ги плати няма смисъл и да ти вървят лихви.Надявам се поне да си я обявил в данъчното след покупката,защото има и глоба ако не я обявиш.

_________________
Mazda 626GF 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2012, 16:16 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 22 Ное 2008, 08:57
Мнения: 207
Местоположение: Пловдив
О ,аз я имам от 2008 ма,декларирана е в НАП. Тъпото е ,че разни гнили опели са с данък по 20 лв. ,а мен ме бръснат с 200 лв. на година ! От както я имам вече 450 лв. данък съм внесъл:-(


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2012, 19:34 
Offline
маниак
Аватар
2009 Mazda 6

Регистриран на: 22 Сеп 2012, 16:20
Мнения: 560
Местоположение: Разград
Ами вземи си тъп опел и плащай 20лв. Иначе съм абсолютно съгласен, че данъците са големи. То вече не остана нищо за смъкване от гърба ни!

_________________
Mazda 6 2.0i 147hp autom 2009


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2012, 19:53 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 22 Ное 2008, 08:57
Мнения: 207
Местоположение: Пловдив
Нямах предвид точно Опел като марка,а хилядите бараки по улиците. Да не говорим и за "баничарките",аз познавам един,който вместо 1100 лв. за Ленд Ровъра си , плаща 19 лв. ... регистриран е като товарен,въпреки че има три реда седалки и 5 монитора в автомобила :evil:
Не в данъка е проблема , а в дохода :)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2012, 08:41 
Offline
маниак
Аватар
1998 Mazda 626

Регистриран на: 29 Окт 2011, 12:11
Мнения: 643
Местоположение: Пловдив
Колега не знам как е направена системата обаче аз на края на април минах с данъка за 2011.
Предполагам че колата ти трябва да е бегачка та да ти искат толкова пари за моята Мазда е около 20 лв но е 1.8 90 кончета.Пробвай да минеш в друг сервиз някои сервизи са страшни магьосници.

_________________
Мазда 626 1840 куб.90 к.с. 16 в (комби)


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2012, 09:55 
Offline
фен
Аватар
2019 Suzuki cappucino

Регистриран на: 18 Апр 2012, 20:27
Мнения: 434
Местоположение: Sennik/Sevlievo
Единственото нещо на този свят от което не можеш да избягаш е смъртта и данъците :)
За минаване на преглед тук в Севлиево на мен ми искат бележка за платен данък поне за миналата година, аз затова си ги пазя в колата докато не платя за настоящата.
А това че за 20 годишна барака която бълва изгорели газове в разрез със всякакви норми и от всякъде текът масла и какво ли още не се плаща по 15-20лв. данък на година е факт :(
Та именно поради тази причина аз като си купувах Маздата вместо 6 си взех 626 със 1.8 мотор и 101к.с. защото не ми се дават пари на вятъра.
200++++лв. данък на година, защо, че колата ми е нова с десет филтъра и катализатора и още толкова системи за сигурност, а за дъртата Жига която е нищо повече от ковчег на колела е 8.50лв. =D>
Аз миналата година за моята кола платих 35лв. данък, за предишната 20 годишен ръждив Опел беше 12.50лв.

_________________
SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet 1.4T


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2012, 10:17 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:48
Мнения: 1147
Местоположение: Montreal, Canada
Документ за платен данък МПС за съответната година (до месец март включително се изисква документа от предходната година) - с две думи, след март месец на текущата година не можеш да минеш без хартийката за съответната година.

ПП: аз за т'ва се ориентирах към автомобили до 100 кс или ако са над 100 поне да са над 14год. за да не ми съдерат кожата.

_________________
Един от основните странични ефекти на Prozac е появата на симптома атаксия- пациентът не е способен да координира волевите мускулни движения.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2012, 23:44 
Offline
фен
Аватар
1995 Mazda 323

Регистриран на: 27 Яну 2009, 11:13
Мнения: 317
Местоположение: Шумен
Все още става и без данък ако са твой хора.На вече бившата ми кола не бях и плащал данъка 5 год и тази си минах преглед.На няколко служебни също така се получава а уж камери има на всеки пункт и връзка със не знам си кое, сканират ти документите и тн.

_________________
http://forum.mazdabg.com/user_pics/13-09-07_1704.jpg
http://forum.mazdabg.com/user_pics/13-09-07_1703.jpg


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2012, 00:13 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 22 Ное 2008, 08:57
Мнения: 207
Местоположение: Пловдив
В Пловдив вече не става. Миналата седмица бях в Шумен,да бях минал там ... нищо , така или иначе ще се плащат тия данъци. Днес се сетих,че и до Ямбол мога да си ида,тъкмо и някой приятел да видя,и да финтирам НАПа,но както по-горе някой писа "по-добре си ги плати"


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2012, 10:04 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Окт 2012, 21:10
Мнения: 108
Местоположение: София
skype: milenradanov
Никога не съм успявал да разбера защо хората с по-екологично чисти автомобили, плащат данъци по-големи от на една УАЗка, например. Тези коли освен, че замърсяват повече, но и са опасни по пътищата защото от толкова много изгнило, не се знае кога ще им изхвърчат ламаринити. Не обвинявам хората, които ги имат, по-скоро обвинявам държавата, че не насърчава хората, както морално, така и финансово, да си купуват по-нови автомобили. Казват, че сме плащали данък по-голям от другите защото това било "данък лукс". Моето лично мнение е, че повечето от автомобилите ни (моята е Мазда 6, 2003г.) са от типа "семеен автомобил". От моя гледна точка луксозните автомобили са: BMW, Mercedez, Infinity, Jaguar, Maybach, Rols Royce и т.н. Не е нормално, това което колегата blackburn1980 каза:
Цитат:
аз познавам един,който вместо 1100 лв. за Ленд Ровъра си , плаща 19 лв. ... регистриран е като товарен
.

_________________
Mazda CX-5 AWD, 2016, 2.2D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2012, 10:41 
Offline
маниак
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 28 Апр 2011, 00:44
Мнения: 519
Напълно съгласен. И аз онзи ден като си плащах данъка, служителката ми каза цитирам:" Като не искаш голям данък, карай Опел" :D До там я докарахме, че да избираме колата и по данъка. То бива беднотия, ама чак пък толкова.....абе безумна работа, но то само това да беше

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2012, 10:51 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2005, 13:15
Мнения: 1554
Както се казва - който си пуска брада да се готви да си купи гребенче !!!

Данък МПС в България е все още "социален" данък - и е на базата конете и годините на мпс-то, а не на екологията ! Въпреки че за старите возила ако са с катализатор данъка е на 50 %
Идеята е - Който има пари за ново мпс ще плаща по-голям данък !

Винаги съм се чудил на хора дето се мятат на "скъпи" коли или "бегачки" с много коне , а после леле мале данъка бил голям, застраховките и частите дебели... ми като не ти е по джоба къде скачаш ?

айм сори - да си гледал и мислил преди това бе мен :)

а който си мисли че ще избегне данъците като ходи в друг град за ГТП - ще го питам - догодина като затегнат и там положението (щото това е посоката) ще требе да платиш още повече данъци и то накуп и то с лихвите - дали ще ти е по-гот ?

повсеместно се затягат всички кранове и течове от бюджета и контрола в/у събираемостта на данъци, осигуровки, акцизи, глоби и прочие яко се затяга - съпротивата много ясно е сериозна и все още има врътки и начини , но гарантирано няма да е за дълго - така че опичайте си акъла и се гответе да сте примерни граждани на ЕС ! :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2012, 11:10 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 18 Сеп 2011, 07:20
Мнения: 506
Местоположение: София
skype: d0pest
One, по принцип си прав за данъка и напълно споделям мнението ти, че човек трябва да взима предвид и данъка, като си купува кола, но не съм съгласен, че данъка в България е справедлив, на фона на това, че целия свят взима мерки за намаляване на вредните емисии по един или друг начин, включително и чрез данъчни и други облекчения за закупуване на нови (или по-нови) автомобили.

Нямам наблюдение върху данъците в други държави, но съм готов да се обзаложа, че в поне 80% от страните, които се стремим да стигнем по стандарт на живот, или пък копираме законодателна и данъчна система от тях (говоря за Европеския съюз), екологичността на автомобила има най-голяма тежест при оформяне на данъка.

Би било интересно, ако някой има данни под ръка, да ги пусне в тази тема за сравнение.

_________________
Mazda 6 Touring (GY), 2.0 MZR-CD (RF7J), 143PS - EX
BMW E61 LCI 525d, 3.0d (306D3), 197PS


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2012, 11:16 
Offline
фен
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 18 Окт 2012, 16:38
Мнения: 239
Местоположение: Пловдив
skype: b_borisov1
Ами точни данни нямам, но мога да споделя че в Испания е точно обратното. Колкото по-нова кола имаш толкова по ниски данъци плащаш, освен ако не е автомобил който замърсява повече (разбирайте повече емисий на CO2). Даже в момента правителството там дава 2000 ЕУР. отстъпка за нови автомобили които имат по-малко емисий, и ако върнеш старият си автомобил (на повече от 12 години). :)

_________________
Japan DOHC Rulez
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2012, 11:30 
Offline
фен
Аватар
2019 Suzuki cappucino

Регистриран на: 18 Апр 2012, 20:27
Мнения: 434
Местоположение: Sennik/Sevlievo
borja_bobby написа:
Ами точни данни нямам, но мога да споделя че в Испания е точно обратното. Колкото по-нова кола имаш толкова по ниски данъци плащаш, освен ако не е автомобил който замърсява повече (разбирайте повече емисий на CO2). Даже в момента правителството там дава 2000 ЕУР. отстъпка за нови автомобили които имат по-малко емисий, и ако върнеш старият си автомобил (на повече от 12 години). :)


Звучи напълно логично, за сметка на това тук е точно обратното, миналата година минах преглед с колата "Опела" който имаше дупка от ръжда в средата на калника, напукан кит по-бронята и двигател целия облян в масло :?
С бележка от данъчното с платени 12.50лв. за въпросната морга, единствения зор на тея в пункта беше да ми заверят 10 годишния пожарогасител който не работи за 2.50лв.
Просто всеки гледа да си вземе паричките и да отчете дейност, ще ми е интересно хората които са си купили чисто нови автомобили да споделят какви астрономически суми плащат за честа да шофират нов, сигурен и максимално екологично чист автомобил?
Последното което ми попадна е че на нов VW Golf 6 - 1.4 TSI 122hp. годишния му данък е около 600лв.

_________________
SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet 1.4T


Последна промяна forski на 27 Ное 2012, 11:33, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2012, 11:33 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 18 Окт 2005, 13:15
Мнения: 1554
Като най-бедна държава на ЕС годините и киловатите на колите като определяне на по-висок данък за момента са ОК !
човек с възможност да притежава и поддържа автомобил с цена до 5 000 лв примерно, но може да е финансово равностоен и отговорен пред държавата с такъв с кола в пъти по-скъпа !
НО тук има едно голямо НО - екологията къде е ? нали се борим и ние за нея ?
нали това е идеята - новите коли са по екологични ?

ако погледнем реално и по закон - на т.нар ГТП се гледа и екологията - има норма на изгорелите газове, която ако не я покриваш с нов или стар автомобил - не минаваш (на теория)!!!
Да ама не - по улиците трошки безброй, кой е виновен за това ????
за мен повечето от пунктовете за ГТП са престъпници, които пускат потенциално убийци по пътищата!!
ама на кой му пука ???

и един пример
във Великобритания за коли каращи на LPG държавата плаща 1/2 от цената на инсталацията и те освобождава от данък - щото там хората са разбрали, че LPG осен евтино, е и екологично гориво!
Та ето още един вариант за социално подпомагане + екология , които не знам що не са на дневен ред в скъсаната ни държавица, ама има време - аз съм оптимист :) :) :) !!!


иначе общо взето данък мпс е като имотния данък - на колкото по "престижно" место ти е имота - толкова данъка е по-голям !!!
груб пример
Селска къща в сусурлево 200 квадрата с двор 2 декара и отопление на твърдо гориво - данък 20 лв. гарсониера 50 квадрата в Лозенец на ТЕЦ данък 200 лв !

те това е !


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2012, 12:05 
Offline
фен
Аватар
2012 Mazda 3

Регистриран на: 31 Мар 2012, 17:11
Мнения: 319
Местоположение: България
forski написа:
borja_bobby написа:
Ами точни данни нямам, но мога да споделя че в Испания е точно обратното. Колкото по-нова кола имаш толкова по ниски данъци плащаш, освен ако не е автомобил който замърсява повече (разбирайте повече емисий на CO2). Даже в момента правителството там дава 2000 ЕУР. отстъпка за нови автомобили които имат по-малко емисий, и ако върнеш старият си автомобил (на повече от 12 години). :)


Звучи напълно логично, за сметка на това тук е точно обратното, миналата година минах преглед с колата "Опела" който имаше дупка от ръжда в средата на калника, напукан кит по-бронята и двигател целия облян в масло :?
С бележка от данъчното с платени 12.50лв. за въпросната морга, единствения зор на тея в пункта беше да ми заверят 10 годишния пожарогасител който не работи за 2.50лв.
Просто всеки гледа да си вземе паричките и да отчете дейност, ще ми е интересно хората които са си купили чисто нови автомобили да споделят какви астрономически суми плащат за честа да шофират нов, сигурен и максимално екологично чист автомобил?
Последното което ми попадна е че на нов VW Golf 6 - 1.4 TSI 122hp. годишния му данък е около 600лв.


Аз платих 336 лв.за 9 месеца,450лв (приблизително) ще е за цялата година. Имах възможност да я регистрирам като 3+1,но си прецених да е нормална регистрацията:)

_________________
2012 Mazda 3 2.0 Activematic, 150 HP.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2012, 14:45 
Offline
маниак
Аватар
2008 Mazda 6

Регистриран на: 28 Апр 2011, 00:44
Мнения: 519
One написа:
Идеята е - Който има пари за ново мпс ще плаща по-голям данък !


Тази идея е супер погрешна, пък било то и за най-бедната държава в Европа. И какво - стимулираш купуването на стари таратайки ли......?

One написа:
Винаги съм се чудил на хора дето се мятат на "скъпи" коли или "бегачки" с много коне , а после леле мале данъка бил голям, застраховките и частите дебели... ми като не ти е по джоба къде скачаш ?


Този, който иска да си направи бегачка и да избегне данъка, съвсем лесно прави тунинги и тем подобни упражнения на евтина кола, та дори не я регистрира в общината. Данък МПС за тях е най-малкия проблем.

Тук иде реч за средностатистическия българин, който си купува среден клас кола, дори и не чисто нова, с идеята да е по-сигурна, удобна и надеждна. Ама и тук държавата убива мерака с тия малоумни данъци. Ясно е, че части, труд и разходи за по-високи, но от друга страна разходите по по нов автомобил не са чак толкова големи и чести.

Не на последно място идва екологията. Ами няма такава държава в Европа с толкова дим по градските улици. И те хората са си готови за примерни граждани на ЕС, но винаги ще има някой, който да твърди, че България била изключение и уникална.

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2012, 10:17 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 22 Ное 2008, 08:57
Мнения: 207
Местоположение: Пловдив
Данъка вече е платен,за трите години в които се скатавах,сметката е 745 лв. :D Поне в Пловдив голямо асфалтиране падна това лято,та си викам... не са отишли напразно :lol:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2012, 10:28 
Offline
фен

Регистриран на: 02 Окт 2011, 14:46
Мнения: 416
Местоположение: Пловдив
skype: yani6_83
Това с данъците трябва да се промени "реформира"В момента тази система на изчислявана на данъка е пълна глупост.Този бус ако го редистрирам в Пловдив ще плащам годишен данък 15-18 лева.А за колата си плащам 90 лева.

_________________
Mazda 626GF 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2012, 10:37 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6
Автор на темата

Регистриран на: 22 Ное 2008, 08:57
Мнения: 207
Местоположение: Пловдив
Не виждам нищо лошо в това товарните автомобили,когато са собственост на юридически лица / фирми/ да бъдат обложени с ниски данъци/все пак на бизнеса трябва да се помага/,но контрола трябва да е по-добър значително.... Навират ни от всякъде факта,че при преминаване на ГТП те следят няколко камери и т.н. ,е на тези камери не се ли вижда,че Ленд Ровъра на моя познат не е с товарна част,а с много удобна седалка над която висят 2 тъчскриина?! Не прави ли впечатление на някой от хилядите служители ,че подобен автомобил с двигател 4500 куб. бензин плаща 19 лв. данък??? На всичко отгоре в качеството си на товарен,тоя звяр минава 2 пъти в годината преглед,под "зоркото" око на камерите! Колко са като него ,кой знае!?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2012, 11:27 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
Аз преди почти 5 години останах също много озадачен от данчната политика на държавата ама какво да се прави.
Имах една 14-15 год кола с двигател 1.7TD,която не можеше да се вдига на крик от ръжда,но плащах по 14 лв на година. Е реших да я сменя за по-нова и тогава закупих кола на 3 години с двигател 1.9JTD и като отидох да я обявя в данъчното ме изненадаха със сумата от 324лв (примерно,не я помня с точност) годишен данък.
Вярно е че беше по-мощна с 30 к.с. ,но разликата ми се видя драстична.
Сега си плащам за маздата по 521лв за година и така!!!!
Също си мисля че са на принципа имаш пари за нова кола, следователно и за данъци :D ама какво да се прави.

И както казва колегата вратички винаги има и винаги някои ще се възполза от това.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2012, 13:33 
Offline
фен
Аватар
2019 Suzuki cappucino

Регистриран на: 18 Апр 2012, 20:27
Мнения: 434
Местоположение: Sennik/Sevlievo
Toчно на този принцип са колега, имаш пари бол за нова кола, значи ще имаш и по 500лв. за данък :x
Както каза колегата и при имотите е същата работа, моя колежка си купи апартамент ново строителство около 55кв.м няма гараж, няма таван, няма дявол и плаща за него данък от 110лв. на година, това в Севлиево.
Аз сикупих къща на 6км. от Севлиево във с.Сенник 90кв.м с декър и половина двор, отопление на твърдо гориво ала-бала и годишния ми данък е 16лв. :)

_________________
SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet 1.4T


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 28 Ное 2012, 21:31 
Offline
маниак
2011 Mazda 6

Регистриран на: 11 Май 2011, 07:25
Мнения: 690
Местоположение: Девин, България
forski написа:
Последното което ми попадна е че на нов VW Golf 6 - 1.4 TSI 122hp. годишния му данък е около 600лв.

:-k 600 е доста за този двигател. Верно, че във всяка област се плаща различен данък, но е на база кубатура, мощност и година на производство. Аз плащам 560 и ми се струва малко вероятно за 1.4, 122 да е 600.

_________________
"Мазда" 6, 2.5 л., 170 к.с., лукс, 2011


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2012, 09:13 
Offline
фен
Аватар
2019 Suzuki cappucino

Регистриран на: 18 Апр 2012, 20:27
Мнения: 434
Местоположение: Sennik/Sevlievo
droida написа:
forski написа:
Последното което ми попадна е че на нов VW Golf 6 - 1.4 TSI 122hp. годишния му данък е около 600лв.

:-k 600 е доста за този двигател. Верно, че във всяка област се плаща различен данък, но е на база кубатура, мощност и година на производство. Аз плащам 560 и ми се струва малко вероятно за 1.4, 122 да е 600.


2012

Голф 6 1.4 TSI 160 кс 508.82 лв (след 5% отстъпка - 483.38) Tова е вярната информация :shock:

_________________
SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet 1.4T


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2012, 14:24 
Offline
фен

Регистриран на: 02 Окт 2011, 14:46
Мнения: 416
Местоположение: Пловдив
skype: yani6_83
В София и Смолян данъците за МПС наистина са си брадва,за София айде ама Смолян:)))))

_________________
Mazda 626GF 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2012, 15:32 
Offline
маниак
Аватар
2003 Mazda 6

Регистриран на: 08 Авг 2009, 11:41
Мнения: 590
Местоположение: Смолян
Мдаааа... на трето място сме по данъци след София и Варна :) И то след като миналата година ги намалиха ( на дъртия ми компрекс падна от 55 на 45лв )

_________________
Изображение Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2012, 16:08 
Offline
модератор

Регистриран на: 20 Юни 2006, 19:26
Мнения: 2358
Хм... не знам какво се чудите за данъка. Само аз ли виждам логика?!
От екологична гледна точка по-добре е да се кара и поддържа автомобил години отколкото да се купува нов през 3 години. Съвсем нормално е данъците на новите коли да са в пъти по-високи.
За това има и статии, а ЕКО организациите стимулират карането и поддържането на стари автомобили.

_________________
Всеки се оплаква от своята памет, но никой - от своето мислене.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Ное 2012, 18:57 
Offline
фен

Регистриран на: 21 Окт 2012, 21:10
Мнения: 108
Местоположение: София
skype: milenradanov
Smokie, не го приемай като заяждане, но може ли да обясниш как на баща ми дванайсетака е по-екологичен от Мазда 6, 2012г.?

_________________
Mazda CX-5 AWD, 2016, 2.2D


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб