Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 20:52

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 256 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2018, 15:39 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Те Китаиците затова се въртяха и услушваха наскоро тук.Искат да отварят завод тук за батерии със които да захранват Европеиските производители на автомобили. :mrgreen: Така че..... :o

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2018, 16:57 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Те само да поискат, да се решат,
Нашите дупедавци ще ги приветстват все едно са ни освободили от Турско робство..
Нали пара ще падне.. за някои..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2018, 19:02 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Китайците им трябваме само заради клеймото "Сделано в ЕС"... Иначе най-изгодно си им е да си ги правят "домашно". Иначе капацитет имат да електрифицират де що иска :wink: Проблема е че ние специално не сме узрели за изцяло електрички по ред причини, особено ниския интерес, породен от ниската първоначална цена на алтернативите :x

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2018, 22:32 
Offline
фен

Регистриран на: 10 Ное 2012, 18:08
Мнения: 153
Местоположение: гр. Сопот
Да караш дизел? Идиотия и селяния. А бе, пернишка работа. Съжалявам ви наистина...и затварям моментално прозореца.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2018, 17:30 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Е сега..... :ninja: Има обаче нещо интересно.Евростандарт 4 примерно.Този стандарт регламентира колко точно вредни емисии би трябвало да отделя даден агрегат.Или поне във много близки стоиности.Ако вземем един дизел и един бензин те би трябвало да влизат във тези параметри независимо от горивото.Защо тогава вредните емисии на 2та трябва да се разграничават.Нормално е да са еднакво вредни.Ако дизела надвишава то тои би бил евро 3.Няма как нафтата да надвишава чак толкова бензина по замърсяване при еднакво евро и налични работещи катализатори.Все пак и техните такива са по друго устроени да задържат повече частици които не се отделят при бензина.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2018, 18:42 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Дискусията се предрешава от световните тенденции... Идва край на НОВИТЕ дизели у нас и навсякъде по обективни и субективни пирчини. Идва ли края на поддържането на неекологични дизели в движение у нас (и коли като цяло, но дизелите просто удрят по-директно и бързо в здравето) явно е прекалено дълго име за тема, че някой да се заинтересова :D

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2018, 22:18 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
valio323 написа:
.Ако вземем един дизел и един бензин те би трябвало да влизат във тези параметри независимо от горивото.Защо тогава вредните емисии на 2та трябва да се разграничават.Нормално е да са еднакво вредни..

Защото емисиите които се отделят са различни, ако оставим на страна финните прахови частици, проблема с които е решен с филтри за твърди частици, е да разбирасе той не трябва да е изкормен, защото колата после ставала самолет, нафтата само я меришела, а и била в пъти по еко след премахването му, то остава проблема с азотните окиси. Ако въглеродният диоксид е парников газ и е отговорен за глобалното затопляно, то азотният окис е отговорен по-скоро за глобално изстудяване :-) , това в рамките на шегата. Та проблема на азотния окис е че реално той влиза в реакция с почти всеки химичен елемент и резултатът е че води до мутации и тем подобни хубави неща. Да и този проблем е решен с SCR системите, такива се слагат на дизеловите камиони доста отдавна, като и самите резервиари за каталитична течност са си бая големи. При колите обаче производителите още се дърпат... щяло да оскъпи производството... сложни били за поддръжка, слагат малки резерварчетем дето минаваш макс 800 км.... но май вече нямат избор.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2018, 22:46 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Азтоните окиси се формират при висока температура, от там нужда от EGR и подобни системи за понижаване на температурата в горивните камери и от там бързия залез на трицилиндровите малки "екологични" мотори... Един модерен дизел се опитва да гори що годе добре, за да минимизира праховите частици и в същото време студено, за по-малко азотни окиси. Е няма как да стане и затова просто "добавят синьо", което реално е безцветно и супер евтино за произвеждане. Все пак е базирано на уреята и буквално пикаят на азота, да го усмирят :D И за какво се мъчиха толкова да ги разработват всички тези допълнителни системи към един уж по-прост двигател :wink:

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 14:35 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
WoLF написа:
... И за какво се мъчиха толкова да ги разработват всички тези допълнителни системи към един уж по-прост двигател :wink:


Вменена зависимост от консумативи, с други думи - за пари. Не искат да правят някакви милионници, които биват платени веднъж и карат по 20-30 години, само с нафта и масло. Номерът е хората да плащат. Често и за много неща. Не веднъж на четвърт век. Това е цялата идея на измишльотината наречена "глобално затопляне" и "еко мерки за намаляването му" - търговия с еко индулгенции.

Малко тема за размисъл, какъвто все по-малко и по-малко се забелязва сред хората.
Преди няколко години изригна вулкан в Исландия и блокира цяла Европа по въздух. Всеки може да провери в статистиките, колко и какви газове са изхвърлени в атмосферата. Останалото са прости сметки и равносметки за замърсяване и еко-меко простотии за наивници.

ПП Инак както казах, спортните камини да ги забраняват и веднага! :)

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2018, 19:15 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Ако говорим за глобално затопляне бензините отделят повече парникови газове и тровят планетата повече и не толкова хората пряко, обратното важи да дизелите... Дизел като гориво ще продължава да има и няма как да е иначе - продукта е доста голяма част от рафинирания петрол, но използването му трябва да се ограничи далеч от неща, които могат да развият здравословни проблеми :D

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2018, 19:38 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 3
Автор на темата

Регистриран на: 04 Яну 2010, 21:18
Мнения: 1323
Местоположение: София
Хубаво спряхме дизеловите печки. А тирове, кораби, влакове, комбайни, трактори, фадроми .... на етанол ли ще карат?

_________________
Mazda 3 Sport Kintaro (金太郎) 2.0 MZR-CD 143 ps 6 speed 2007/2022 renovated


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Ное 2018, 14:30 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Айде сега кажи ми кое от тези изброени от теб превозни средства се движи МАСОВО в града??


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Ное 2018, 21:12 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
shveb написа:
Хубаво спряхме дизеловите печки. А тирове, кораби, влакове, комбайни, трактори, фадроми .... на етанол ли ще карат?
Е нали те ще горят така или иначе произвеждания дизел, но няма да пресичаш всеки ден зад комина на преминаващ кораб, нали...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2018, 10:34 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
Масово , са Автобуси , Влекачи , Камиони и Бусовете (особенно КУРиерските) ... И всички посочени НЕ само горят повече , но определено са и Хамортизирани на 4та степен спрямо нашите автомобили. Отделно , че в 99% от случаите шофираме автомобилите от къщи до работа и обратно т.е. 2 пъти на ден.... Ха сега де....Ко стана ?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2018, 12:48 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Кат се "чипосат" печките за едно отиване и връщане на работа фърлят отрова колкото ако са нормални за цяла седмица.. примерно.
И няма как, да, масово се използва дизелов двигател за пренасяне на товари, така е.А не за дебели гъзове..
Не обиждам никой тук конкретно, не ми се засягайте.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 08 Ное 2018, 22:24 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Oщe 2 гoлeми гpaдa в Гepмaния пoдгoтвят зaбpaнa зa дизeлoвитe ĸoли.

https://money.bg/auto/oshte-2-golemi-gr ... -koli.html


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2018, 17:18 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
maZZda написа:
Кат се "чипосат" печките за едно отиване и връщане на работа фърлят отрова колкото ако са нормални за цяла седмица.. примерно.
И няма как, да, масово се използва дизелов двигател за пренасяне на товари, така е.А не за дебели гъзове..
Не обиждам никой тук конкретно, не ми се засягайте.

Аве майна,как го изчисли това ве :D Кво стана ся,кога точно ше ни забраняват нас с дизелите.. :D Тея скъпи за потдръжка гадни дизели..всъщност като се замисля на моя скапан японски дизел за 40К км съм слагал масло/налага се просто/,нафта :D и течност за чистачки от време на време..
Е,смених си предните амортисьори ама по желание,а и бензиновите чувам че имат амортисьори.. :D Та кога викате,че ше ни спират та да си взема турбо-бензин който ще изхвърля теменужки в атмосферата :D

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2018, 18:12 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Във България и още няколко държави около нас едва ли ще ги забранят.Ако си влизат във нормите и са със катализатори могат да пъплят още някоя друга година.Ама такива изкормени и димящи отзад моментално да ги спират.На мен а и на много хора им доиде до гуша от почернели задни брони от единият краи на колата..Сякаш има прави кеф на някои тикви да изрязват колата и да гледат през задното огледало колко дим са оставили из пътя.Добре е че идва зима и доста дизели ще си остават по паркинги и места пред блоковете. :lol:Дори и бутилка със топла вода което си е аксесоар на всички хора притежаващи дизел не спасява положението от чудесната ни нафта. :kid:

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 00:27 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Единица гориво изгаря заедно с определено количество въздух за определено време и вследствие на това изгаряне (което зависи от много други неща също, но няма да навлизаме в тая дълбока тема сега), се отделят вредни емисии на които частиците са с толкова малки размери, че се определят предимно като газове а при дизелите, освен газовете се отделят и "твърди частици" с доста по голям размер.Ебаси дългото изречение дето написах..
по темата, Вследствие на разликата в горивата се отделят различни газове(химични съединения ама кой от вас го боли точно к'во е :lol: )
Та бензините в най голям процент образуват парникови газове(бях писал май по в началото в темата-> за справка 3-та страница).Дизелите от своя страна отделят най много твърди частици(такива които пре спокойно могат да си хвърчат и да ги вдишаш като си останат в белия ти дроб и те уморят до гроба)
Имайки впредвид това, големите фирми в автомобилостроенето са сложили "филтри" на джигитомобилите за да намалят вредните емисии за да влязат в някакъв клас(който не означава че автомобилите са станали безвредни а малко по безвредни) и те биват ЕГР-та,Катализатори,ДПФ-и,адблута и тем подобни системи.
В следствие на години амортизация тези ситеми си влошават въздействието над ДВГ-то и в повечето случаи даже му пречат.Бай ти Ганьо решава директно да се отърве от тях като ги премахва(с един куршум - два заека!) няма филтър(система) няма харч(от джоба) и има Пауър. - да ама не сте "Еко Френдли" вече, или поне не в класа в който е писана от завода.
Другото е че допълнително като се тунингова(който и да е автомобил, няма значение от горивото) то неминуемо това води до отделянето на по голямо количество вредни емисии тъй като имате по голямо количество гориво постъпващо в двигателя.
Ако филтрите в генерацията са си на мястото, а те 100% са на ХХ километри, то тяхния живот бива многократно съкратен, и за това се премахват още при тунинга("модификация" е правилната дума ако някой не знае)
Та реално който каквото да ми говори, само да си махнат ДПФ-а кадят като за световно, а ако вкарат още гориво тея печки направо ти се насълзяват очите ако караш зад тях(ако можеш де, ако виждаш пътя изобщо)
Има хора които твърдят че не изхвърлят толкова вредни емисии откакто са тунинговали колите си а в същото време се хвалят колко коне и НМ са качили.. алоо, кой баламосвате? изгарянето на по голямо количество гориво води до изхвърлянето на по голямо количество вредни емисии.А това за филтрите или е огромна "чума" или тях ги няма в генерацията.
А реално при повечето модифицирани печки през ауспуха им излиза и доволно количество неизгоряло гориво.

Не знам за вас, аз мисля да минавам на ток за "от вкъщи до работа и обратно" :D за всички други моменти мисля едната кола да си седи на бензинче.. тя и без тва си го мирише..
Има къде къде по евтини и безвредни варианти за придвижване до работа и обратно, но за това е нужно манталитетът да се промени а той си върви ръка за ръка с поколенията, така чее..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 09:28 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Виждам как мислят някой хора и държа да уточня нещо - не съм против дизелите, а съм против побългарените коли като цяло, просто дизелите създават по-голяма предпоставка за вреда... Ние сме си калпазани и никой не може да ме убеди в противното. Данъка на ВСЯКА кола трябва да се определя със строги измервания на изгорелите газове/изхвърлени частици. Аз не искам да се забрани на някой да си кара колата, просто искам да дишам спокойно :(

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 11:09 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
В тая наша хубава държава нещата се случват само ако има крайни мярки.
Никой не си мърда пръста ако не опре ножа до кокала.
Аз съм за забрана за дизела(изкормен дизел) за личен автомобил(лек автомобил) защото е безсмислено и вредно.
Само тогава хората каращи дизели ще се научат да си сменят ДПФ-а с нов а не да го кормят и ще си сипват адблу-то, ще си правят нужните регенерации и ще си поддържат автомобилите във форма иначе - вън.И тогава ще ги видим колко по малко им харчи дизела от бензина и дали изобщо им идва по евтино.
А повечето от мързел просто ще минат на бензин и няма да се занимават.
Там имате един, два катализатора на 100К които се сменят и това в най лошия случай!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 15:08 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
Къде да дойда да видиш кади ли ?И да.покараш малко зад мен да видим ще забележиш ли пушек?Само незнам ако не видиш пушек,какво ще напишеш тука после?

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 15:15 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
maZZda написа:
В тая наша хубава държава нещата се случват само ако има крайни мярки.


Аве то и с катализаторите като ги запушат и хайде с правата трабЪ.
Манталитета на хората масово е такъв, че не ценят приридата и я приемат за даденост.
Не е само до дизелите или катализаторите.

Колко пъти на ден ви се случва в градски условия в задръстване да видите някой бакшиш да си изсипе пепелника на светофара и да го потропа на асфалта да не остане нещо в колата му или някой селяндур от прозореца да си хвърли празната кутия от цигари, и т.н. и т.н. примери много.

Веднъж опитах да върна на един кутията и повярвайте ми опитах вежливо, но едно, че тоя ми налетя на бой, другото бе, че зад мене ме освиркаха с клаксоните ... е.ало си е мамата ... това е положението ... до 100 години ще се затрием като нация.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 15:18 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Kaichiro Kurosu написа:
Къде да дойда да видиш кади ли ?И да.покараш малко зад мен да видим ще забележиш ли пушек?Само незнам ако не видиш пушек,какво ще напишеш тука после?

Колега ако ми кажеш как с невъоражено око виждаш частици с размер 2,5 микрометра ще те почерпя, или пък имаш носов анализатор които може с изключителна точност да прецени количеството на азотни окиси...?
Само за справка, средно дебелината на чивешки косъм е 0.1 – 0.4 мм в диаметър, ФПЧ10 = 0.01 или да кажем че е колкото най тънкият човешки косъм, но ФПЧ2.5 = 0.0025 мм ей това последното ако ми кажеш как го виждаш на изхода на ауспуха ???
И аз съм привържениек на дизела и само финансите ме ограничиха като купувах маздада да не е дизел, но подобни изказвания, как нещо сметнато и измерено от сума умни глави, като се премахне колата става в пъти по ЕКО ме потрисат.... чесно

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 16:11 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
Колега,къде видя че съм писъл,че колата не замърсява или че е станала еко? :shock: Просто ме подразниха изказванията,че при премахнат ДПФ колата задължително прави облаци след нея..Ами не е така,бронята не ми е опушена и черни облаци няма след мен.. :D

Та колегата maZZda,и без това имам да го черпя бира/не съм забравил/,да казва къде да се видим..да видим кади ли или не.. :D

ПП Много ясно,че идва края на дизелите...после ше дойде края на бензиновите..после на колите като цяло ще им дойде края..после на нас ще.ни дойде края..Накрая след около четири милиарда години слънцето ще се разшири и избухне,и на планетата ще и дойде края... :D :D :D

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 17:14 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Все едно да убедиш пушач да не пуши пред непушачи - има и културни има и галоши... Ако колата е в нормите, да я кара и евала му, но просто трябва да няма компромис за другите!

П.п. Само ще се разшири и смачка под собствената маса без гърмежи, от друг тип е ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 17:49 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
Абе не идва края на дизелите, еле па у нас... :-( просто на запад изискванията се вдигат, дпф-и сега от 2019 за влизане в централните части на градовете и ад-блу системи (каквито камионите имат отдавна) което несъмнено ще ги направи и доста по-скъпи. На запад държавите ще сусидират собствениците на по-стари дизели, те вероятно ще ги пратят на към източна европа, защото ще получат по-добри цени отколкото да ги откарат за скраб или да ги върнат в представителствата иииии при нас ще стане страшно ! От друга страна за бензините вече се говори за въвеждане на GPF филтри, та и там не е розово положението, така че при ДВГ-тата най-доброто предсои.
За съжаление електрическите все още не са вариант за дълги семейни пътувания, всички казват някакви пробези по 300-400 км. ама я да се качи цяло семейство, с багажа си, пусне климатик.... я стигне за 100-200 км я не, после зареждане, колко е в момента най-бързото зарядно на тесла, 30 мин. , 60 мин.? А я сега си представете че всички са с ел. коли и се съберат на Хепи на Пловдив примерно, колко голяма трябва да е тая зарядна станция....? Аз лично не си я представятм.
Така че ако се кара дизел и той се поддържа добре всичко ще е ок

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 19:03 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
WoLF написа:
П.п. Само ще се разшири и смачка под собствената маса без гърмежи, от друг тип е ;)


Така е,прав си..написах го образно :D
Иначе от коли може и да не разбирам хич,ама от астро-физика вдявам нещо... :wink:

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 19:46 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Kaichiro Kurosu написа:
... Много ясно,че идва края на дизелите...после ше дойде края на бензиновите..после на колите като цяло ще им дойде края..после на нас ще.ни дойде края...

Така е, почти!
Нашият обаче ще дойде преди този на ДВГ-тата. :)

Както отговаря главният конструктор на Титаник на въпроса дали ще потъне:
- Ще потъне. Математически е неизбежно!


Обаче, никак няма да е скоро, според мен.
В момента, в който изчезнат дизелите, на следващият ъгъл ще се зададе и краят на бензина.
Двигателите с вътрешно горене си заминават... след време.
Преди това и бензина ще го наблъскат с филтри, колкото и да съм негов горещ привърженик при леките автомобили. :)

Радвам се обаче, че няма да живея в свят без мирис на бензин и вибрацията на двигателя в купето. :D
Знам, че инженерите ще го докарат, но това не ме устройва!

Постепенно светът става все по-стерилен във всяко едно отношение и не съм сигурен, че това е пътят.

По отношение на изкормените DPF-и и катализатори, тунингите, данъците, ракийката - това е много дълга тема... [-X

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2018, 20:57 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 297
Местоположение: Plovdiv
bat_Vite написа:
Kaichiro Kurosu написа:
... Много ясно,че идва края на дизелите...после ше дойде края на бензиновите..после на колите като цяло ще им дойде края..после на нас ще.ни дойде края...

Така е, почти!
Нашият обаче ще дойде преди този на ДВГ-тата. :)

Имах предвид човечеството като цяло,не теб и мен...

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 256 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб