Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 22:59

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 256 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2017, 10:10 
Offline
фен
Аватар
2019 Suzuki cappucino

Регистриран на: 18 Апр 2012, 20:27
Мнения: 434
Местоположение: Sennik/Sevlievo
При изгодни условия съм съгласен и самолет да си купя :D

_________________
SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet 1.4T


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2017, 11:26 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
@Kaizera

Мисля , че Спора е Безсмислен !
Пари нема както писах по нагоре!
Колкото до Курниците които споменаваш - нали не мислиш , че аз съм от тях ?!
Защото грешката ще ти е повече От Фатална! Колкото до това кой краде Катализатори ..... това го писах 100 пъти ЧЕ Е МАСОВО !
Дали на мен са ми го крали - Не е твоя работа !
Това с хората около мен - не е само само около Мен ами е и Около теб! На всякъде!
Жив и здрав!
Хората като мен са малко , и Малко им пука прав си !
Само дето като живееш в друг свят виждаш Нереалността - а тя е Бедност както казват повечето хора и се борят за хляб деца и т.н. в тези порядки в последните 20+ години!
Карай си там новата и Дарявай като имаш - да могат повече хора като ТЕБ да им пука за екология.....!
Искаш екология карам на бенз - Фрас Газта и вече е Екологична .... Природен ГАЗ - "нема" по екологично .....
Вариянт две ще давам аз 50+ хиляди за ДВГ ?!
Майната Ви - Взимам само на ТОК ай сега катализатор искаш ли ?!
Говорим колко сме Назад с материяла като осигуровки , здравеопазване , пенсии доходи ... Те ми говорят за екология и нов Автомобил - Алооо ?>!?!??!??!??!!>Л@кй4еяв;лкйр;слкйрафдас;лдкс

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2017, 11:42 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Колеги, да имаш кола не е задължение !!! Била необходимост, ми ще си плащаш, Само че тук идва проблемът. Направете данъците на старите коли 500 лв, а на новите 50, а не обратното.

В тоя ред на мисли, някой смята ли , че да си купиш чисто нов дизелов автомобил в момента е риск? От гледна точка на поне 5 години каране, да не стане накрая да няма на кой да го продадеш? или по-скоро ще има , но ще трябва да се набиеш едни добри пари назад още?
Има клас автомобили, които ме интересуват - градски такива, но 1.4 атмосферка или 1.0 Т не ме радват, вжи 1.4 или 1.6 дизел с около 90-110 коня е по-друго нещо. П.С не говорим за немски уж екологични дизели.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2017, 12:14 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 24 Юли 2011, 20:15
Мнения: 354
Какво разбираш под стари коли? А темата за данъците е необятна и не толкова лесна за разрешаване. Според мен логиката в момента е, че щом имаш кеш 40-50 к, или дупе за кредит, то ще си плащаш скъпите данъци. Впечатленията са ми, че колите в ниския клас са си така или иначе под 100 к.с. и можеш да си минеш с евтиния данък, но например Мазда 6 няма под 100 к.с. Това е и правилното действие в най-бедната държава в ЕС.
Най-лесно е да кажеш на Трайко Трайков от Трайково, или си купуваш нова кола, или си караш 20 годишния Опел и плащаш 500 лв на година, нищо че самата кола струва толкова, за да може всеки ден да пътуваш 80 км до Монтана и обратно, за да може на 31-ви да ти платят 500 лв, с които трябва да изхранваш двете си деца и жена ти, която тъй като има да гледа две деца вкъщи трябва да не работи.

Аз друго се чудя, защо богатите толкова хленчат за въпросните 500-600 лв данък на година, като такава сума оставят по ресторанти всяка седмица :) Също така се чудя, щом не искат да плащат 500-600 лв, защо не си купят едно Рено под 100 коня, а се изхвърлят на автомобили с по 200 кс и нагоре?

Има нещо важно, което трябва да се проумее, богатият има избор каква кола и дали изобщо да си купува кола, докато бедният няма такъв избор и купува това, което може да си позволи. Има много бедни, които без кола са загинали. Не бъдете толкова крайни в съденето на другите, защото не знаете другия на какъв хал е.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2017, 12:55 
Offline
фен
Аватар
2019 Suzuki cappucino

Регистриран на: 18 Апр 2012, 20:27
Мнения: 434
Местоположение: Sennik/Sevlievo
Разбира се че богатия има избор, и за това тези мерки са добре приети в богатите държави, защото там хората могат да понесат допълнителен % финансов товар за сметка на личния си лукс и комфорт!
За това се чудя Данчето къде се ръга наред с Хелзинки и Париж да подписва протестни ноти и писма, като си знае посрания гъз, и на каква дупка е кмет!

_________________
SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet 1.4T


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2017, 12:59 
Offline
фен
2016 Mazda CX-5

Регистриран на: 09 Сеп 2011, 22:06
Мнения: 213
@Capolavoro

На Трайко Трайков не е в бюджета му да кара 160км. на ден за да отиде на работа - средно 6/100 да речем са 10,80лв на ден за транспорт, по 22 работни дни това са приблизително 230лв. за гориво на месец, т.е. му остават 280лв. да си изхрани семейството. Да се мести в Монтана, жена му и тя да почне работа, а децата на детска градина.

1. Сценарий 1 - аз като си карам колата и съм платил 800лв. данък и пред мен мине Трайко Трайков с неговия дръндолет и ми окади не само колата ами чак се задавя от черния му пушек какво ли си мисля?
2. Сценарий 2 - Трайко Трайков си кара зимата с летни гуми защото няма пари за зимни гуми, и се забие в колата ми защото не можал да спре, какво ли си мисля?

_________________
2016 Mazda CX-5 Ultimate 2.5i AWD 192к.с.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2017, 13:04 
Offline
фен
Аватар
2019 Suzuki cappucino

Регистриран на: 18 Апр 2012, 20:27
Мнения: 434
Местоположение: Sennik/Sevlievo
Сценарий 3 - Сития на гладния не верва, и това си е :D
Сценарий 4 - Сиромах човек, жив дявол!
Tук малко работата отива като на онзи филм " Сътворението на света " на въпроса : Какво да правим с бедните? Отговора е : Да го духат, бедните!

_________________
SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet 1.4T


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2017, 13:39 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Capolavoro, без съмнение "класовото" разделение в България е голямо. Не всеки може да си избира колата, от тази гледа точка и трудно ще мине брутална мярка като например орязваме всички дизели без катализатор или от преди еди коя си година... но постепенни мерки като ограничаването на такива превозни средства (било то коли, камиони и т.н) в градовете е наложително, особенно в големите градове. Не е все едно дали живееш в някое село, пълно с градини, малко коли и далеч от градския смог, но в натоварените центрове на градовете такива превозни средства трябва постепенно да се ограничават и забранят. Крайградските паркинги, разширяването на автобусните линии и метрото са решение, но за целта голямото зло Фандъков ще трябва да ремонтира, да копа, ограничава движението и пак ще има протести..

Не знам защо хората не разбират едно просто нещо... на тях не им пука какво излиза отзад, а гледат да изкарат 20 лв да нахранят децата си, само респект, човек трябва да направи всичко възможно за децата си, но същевременно така трови децата си. Същите тези деца дишат нашите лайна и после пак те се нуждаят от лекарства, стоят си вкъщи, някой трябва да ги гледа. Въпроса е спестявайки пари от кола, и давайки ги за лекарства какво всъщност печели и губиш, колко още хора страдат заради твоите решения? Ами ако някой реши да изкарва едни 20-30 000 и построи завод до вашия квартал и постоянно те обгазява... не е все едно!


forski написа:
Разбира се че богатия има избор, и за това тези мерки са добре приети в богатите държави, защото там хората могат да понесат допълнителен % финансов товар за сметка на личния си лукс и комфорт!
За това се чудя Данчето къде се ръга наред с Хелзинки и Париж да подписва протестни ноти и писма, като си знае посрания гъз, и на каква дупка е кмет!


Ето ти ми казваш "Аз нямам пари, не ме интересува. Собственика на завода който ме обгазява има пари, да си разкара задова от тук!". Правилата трябва да важат за всички с еднаква сила, друг въпрос дали е така е България. Но това е нещо което също може и трябва да се промени.

Пропускате нещо много съществено. Тези страни са богати или поне в нашите очи са такива, но хората там имат обществено самосъзнание, нещо което тук липсва. Това нещо обаче, не е постигнато с раздаване на пари и привилегии, а с рестрикции. Ето примерно Данчето се мерила с Копенхаген... ами там в центъра въздуха е по-чист от колкото в Драгалевци и Бояна (ако приемем че като квартали в поджожието на Витоша въздуха е по-добър този в центъра). Изградили за вело алеи и там НИКОЙ НЕ СЕ РАЗХОЖДА по тях, вело алеите си имат посоки и хората я спазват. Защо обаче, защото има глоба! Ние тука едни елементарни правила като ползване на фар и отразителна жилетка не можем да спазваме, как да стане. Няма как да оставиш бесните балканци без контрол и да чакаш да произлезе нещо. Хората се научават когато им бръкнеш в джоба, това важи и за бедния и за богатия. Никой не обича да плаща за глупости.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2017, 14:12 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
@Kaizera ,

И всички останали ! :-)
Ето Какво мислят Богатите - Извадка от Топ Гиър 2007ма.

Щом холивудските звезди си купуват "Тойота Приус", значи така трябва. Да, без грам съмнение звездите опазват природата, докато пътуват към частните си реактивни самолети.

Аз , не мисля , че сме Бедни - Все още!
Но , и не мисля , че това е начина на Оправяне на проблема от страна на Кметовете!
Нито пък смятам , че някой достатъчно разумен гражданин би Отделил за Подобно нещо!
С това темата се Изчерпа!
Както и до колегата от Бургас по горе - НЕ , НЕ БИХ , И НЯМА да си купя кола с ЧИСТ ДВГ ( разбирай без Хибридна технология - никаква !) 2017 та ....Дори да имах 200% от сумата !
Ще си карам Софийски Тролей пък нека ми е Гадно!
Готин какво само съзнание ???? Що не си купи Тролей а?
Ето ти отговора докато дойде Твоята Мазда до БГ какво е причинила на СВЕТА за да се запознаеш :
Модерен кораб, специализиран за превоз на коли, може да натовари 6500 парчета. Ще му отнеме около 30 дни да стигне от Япония до Европа. Разходът на такъв звяр е 53,2 т гориво на ден. Това прави 1596 т само в едната посока!
Проучванията показват, че вредните емисии в морския транспорт ще нараснат със 75% през следващите 20 години. В момента те са между 600 и 800 тона CO2 годишно. Това е в пъти повече, отколкото България изхвърля изобщо.
Това също е Вярно и то за 2007ма година ! Та колко Вредни Емисии имаш да избиеш и аз колко имам да карам дори да НЯМАХ катализатор за да те стигна ?!?!??!??!!
Яйде смятай като си учен!
Самосъзнанието ми е далеч зад личните ти възможности .

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2017, 14:19 
Offline
фен
Аватар
2019 Suzuki cappucino

Регистриран на: 18 Апр 2012, 20:27
Мнения: 434
Местоположение: Sennik/Sevlievo
В този ред на мисли, колко всъщност са еко, еко колите като има в предвид колко вредни емисии се отделят, и колко "мръсни производства" се занимават с производството на една еко кола. И дали въобще може да компенсира всичката мизерия която е акумулирала още по-време на своето производство!

_________________
SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet 1.4T


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2017, 14:46 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
zliq_zmei, готин, твоята кола не е имала ефект върху природата, така ли да разбирам? Да, корабите замърсяват, самолетите замърсяват, камионите замърсяват, фабриките замърсяват... Както казах няма кола която да не замърсява. Не случайно в цял свят се търси намаляване на вредните емисии. Но това не става изведнъж, а с развиване на технолигиите, след 20 г може ида има кола която не замърсява нито при прозводството, нито при използването. Ще се съгласиш обаче че до тогава няма глобално решение, а частично и това е намаляване на най-замърсяващите превозни средства. Къде е най-мръсния въздух?

- Хибридната технология е много добро решение за градовете на този етап, защото там където е най-голямото замърсяване хибрида има най-малък принос. Плюса за нашите условия е, че не изисква станции за зареждане (plug-in можеш и вкъщи да си го зареждаш). Колегата WoLF да ти каже имали проблеми с батериите. Вмомента Тойота дават 10 години гаранция на батерията, така че това някой казал, друг чул, че смяна набатериите им струва 10к е говорене наизуст.
- Електричките за жалост все още страдат от липса на инфра структура в България.

Специално за теб... изследване на СЗО, но най-вероятно и те са същото зло като Фандъкова и всички останали кметове в България, така че няма как да им се вярва. Изследването е от преди година:

"България е на второ място в света по смъртни случаи заради мръсния въздух"

_________________
Изображение


Последна промяна Kaizera на 14 Ное 2017, 16:49, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2017, 15:59 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Само да спомена, че във Варна подменят само повредените клетки за хибридите, така че не се налага смяна на цялата батерия.
Една клетка по спомен беше 140-150 долара.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2017, 17:09 
Offline
фен
Аватар
2019 Suzuki cappucino

Регистриран на: 18 Апр 2012, 20:27
Мнения: 434
Местоположение: Sennik/Sevlievo
"България е на второ място в света по смъртни случаи заради мръсния въздух"
И тя е такава защото : е бедна, и това го пише много ясно в статията, както и че преди автомобилите, е тежката индустрия в/у която не се упражнява почти никакъв контрол, защото акумулира заетост и плаща макар и мизерни,но заплати!
Това е порочен кръг, разменяш си здравето за сметка на собственото съществуване, за което обаче цял живот плащаш с мизерните пари които са ти дали тези заради които трябва да плащаш.
Или по-друг начин казано, модерно робство!
Така като чета статистиката от статията не ми прави впечатление някой да се е трогнал особенно че в Китай например са умрели над 1 милион през 2012г. в следствие на замърсяването на въздуха, или да е взел някакви сериозни мерки към днешна дата.

_________________
SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet 1.4T


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2017, 01:08 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
zliq_zmei написа:
@Kaizera ,

.....
Ето ти отговора докато дойде Твоята Мазда до БГ какво е причинила на СВЕТА за да се запознаеш :
Модерен кораб, специализиран за превоз на коли, може да натовари 6500 парчета. Ще му отнеме около 30 дни да стигне от Япония до Европа. Разходът на такъв звяр е 53,2 т гориво на ден. Това прави 1596 т само в едната посока!
Проучванията показват, че вредните емисии в морския транспорт ще нараснат със 75% през следващите 20 години. В момента те са между 600 и 800 тона CO2 годишно. Това е в пъти повече, отколкото България изхвърля изобщо.
Това също е Вярно и то за 2007ма година ! Та колко Вредни Емисии имаш да избиеш и аз колко имам да карам дори да НЯМАХ катализатор за да те стигна ?!?!??!??!!
Яйде смятай като си учен!
Самосъзнанието ми е далеч зад личните ти възможности .


И понеже аз съм учeния... нека ти кажа, че си изпуснал няколко нули. Замърсяването е между 600 и 800 МИЛИОНА тона годишно през 2008-09. От тогава има стремеж към намаляване на емисиите, големите компании са се съгласили да намалят скоростта, което трябва да доведе до около 25-30% по-малко вредни емисии. Отделни колкото и големи да са емисиите на корабите съотношението за превозен стока тон/СО2 е в пъти по-добро от това на самолетите и камионите. Ето ти една линк към страницата на една организация бореща е със замърсяването carbonfund.org... Ако искаш ти пък си поиграй да сметнеш колко биха замърсили всичките 6500 коли, ако не са превозени с кораб, а се движат на собствен ход (колкото и да е налудничево това)

Та за сметките.... вземам данните от споменатата организация, въпреки че за най-големите кораби емисиите падат дори до 0,015 kg CO2e per Tonne-Mile, което е 4 пъти по-малко.
Цитат:
Sea freight – 0.0602 kg CO2e per Tonne-Mile


Ta въпросната моя Мазда тежи 1360 кг по спецификация, което ще рече 0,081872 kg CO2e per Mile. Разстоянието от Хирошима до Белгия е малко под 13 000 морски мили, което прави 1065 кг CO2. При каталожни данни 0,149 г/км това са емисиите, които същата кола ще отдели за около 7150 км. Твоята Premacy по каталог ѝ дават 0,201 г/км (относно този параметър трудно се намира инфо, не знам дали е 100% точно), така разликата е 0,052 г/км, което е около 20 500 км, малко повече от година при моя пробег. Това всичкото при положение, че твоето Premacy e все още с каталожни стойности, а без каталозатора най-вероятно до средата лятото ще съм компенсирал разликата. Разбира се сметката е доста лайшка, но се добива достатъчно добра престава. Следващия път когато искаш да си саркастичен, пробвай да подбереш правилния предлог. Не се самоизтъкваш, ако си ЗАД личните ми възможности, а ако си НАД тях.

С това спирам да споря, защото не ми харесва посоката която пое разговора, а личните нападки са последно в което искам да участвам.



forski написа:
В този ред на мисли, колко всъщност са еко, еко колите като има в предвид колко вредни емисии се отделят, и колко "мръсни производства" се занимават с производството на една еко кола. И дали въобще може да компенсира всичката мизерия която е акумулирала още по-време на своето производство!


Едно доста дълго и на моменти ужасно отекчително четиво. Все пак това е доста пиперлива тема... електричка срещу бензин. Общо взето това е извода, базиран на цялата експоатация на колата Изображение

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2017, 22:13 
Offline
фен

Регистриран на: 10 Ное 2012, 18:08
Мнения: 153
Местоположение: гр. Сопот
А сега, сложи газ на бензинката и кажи чао на електричката... :lol:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2017, 21:51 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Проблемът на LPG е в това, че решава проблема на малка част от движещите се коли, защото е страничен продукт при производство на бензини, газьоли, керосини и т.н. до мазут. Няма как да ползваме само газта, без да придобием останалите въглеводороди или изхвърлим петрола след извличане на най-леките фракции, газовите.
Нещо като да ядем само обелките от ябълките като най-полезни (ако приемем, че са), а самия плод да хвърляме. ;)

Лошото на новите автомобили е енергията и ресурсите за производството им. Отделно, един застаряващ автомобил си иска енергията за рециклиране. Ако има колеги, способни да направят горния анализ, но с включен и споменатия ресурс, ще стане много интересно.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2017, 18:09 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Преди малко казаха че Столична община е решила вместо 30 дизелови автобуса за същите пари да закупи 22 газови

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2018, 20:56 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Настанаха лоши времена за дизеловите коли в Германия ( и не само там ) . Предполага се до средата на 2018 да има забрана за дизелови коли под Е6 ( има малък шанс да бъдат разрешени Е5 диз.коли ) в някои зони ( участъци ) на следните градове в Германия :
Aachen
Berlin
Köln
Düsseldorf
Mainz
Essen
Hagen
Kassel
Freiburg
Stuttgart
München
Hamburg
Dortmund
Oberhausen
В някои от посочените градове е на 100% сигурно, в другите все още не толкова, но натам отиват нещата. Чета, че ще се въвеждат забраните постепенно, за някои градове до юли примерно. Ако не до края на 2018-та, то на следващата година гаранция.
В бъдеще ще обхваща все по-голям процент градове . Има дискусии за въвеждането на т.н. синя плакета. Ще се наложат масови проверки в центровете на посочените градове, дали даденото превозно средство отговаря на нормите ( Е6 за дизел ) за да има право да преминава през дадената зона (участък ).

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2018, 02:27 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
А така! Дизелите да мрат!(нищо лично към никой)
Много отдавна тези които карат дизели за да си возят гъзовете "евтино" до работа и обратно ги наричам селяни.
На село на бай Митьо трактора му е на нафта.На бай Пешо също..
На един приятел камиона му е на нафта, и така трябва да бъде.Нещо което е в пъти по продуктивно и вреди колкото на комшията старата бричка(нафтова) до магазина и обратно.
Събудете се и спрете да купувате отрова.. че накрая ще се гътнете от нея преждевременно..
Дизела е само и единствено за селскостопанската техника и за товарни автомобили.
За останалата част от превози(няма значение дали ще е един или 5 задника) дизела не е оправдан, независимо колко филтъра има забити в задника че да догони по екологичност бензина...(който ако е на газ дизела ще го гледа така както ние гледаме малко "по-европейските" страни)
Според мен всеки който си купува дизели на старо за да си вози гъза е заплаха за децата си(или на друг децата)..
Отровете колкото може повече света, така и така няма да сте тук толкова дълго за да си берете гайлето..
Аман от простотия..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2018, 11:30 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Вече се прокрадва мисълта че във Гърция и курортите във Турция ще има ограничение за дизелови коли под Евро 5.Повярваите те няма да имат нищо против да ни вземат допълнително пари еи така.....Реално се очаква след около 6-7 години дизелите да си ги караме само във България..Сърбия...Македония..Албания...Опс.. :oops: ..да си ги карате...

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2018, 20:31 
Offline
модератор

Регистриран на: 20 Юни 2006, 19:26
Мнения: 2358
Винаги съм твърдял, че дизелът е да бута корабите и не става за коли.
Но не мисля, че дизеловите коли са виновни за замърсяването.
Замърсяване е имало винаги - от индустрията и от отопление с твърдо гориво.
Това, което ме дразни е, че се вложиха много пари за разработката на дизелови двигатели... Хората си купуваха дизели в продължение на 20 години... в последствие стана ясно, че са ни лъгали с емисиите, но се събираха и големи данъци.
Нещо повече, сега ще се събират още по-големи данъци от дизелджиите.
Отново всички в играта са прецакани.

офф: същият номер го изиграха с цигарите.

_________________
Всеки се оплаква от своята памет, но никой - от своето мислене.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 09:44 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Дизели има по корабите основно защото е трудно запалим при пряк огън и в по-малка степен заради въртящия момент ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 12:50 
Offline
фен
2001 Mazda Premacy

Регистриран на: 26 Юли 2016, 17:05
Мнения: 217
Местоположение: София
skype: zliq_kalin
@WolF
Точно заради Въртящия момент е и Точно заради това , че работи на ниски обороти или още по Точно около 100 на ПЪЛНА мощност (Никой кораб не кара на Такава!) !
И още нещо са ДВУТАКОТВИ - да уточним 6 Цилиндрови и с Две турбини колкото стая с размери 4х4 метра. Горят около 30 тона на час .....

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 13:23 
Offline
фен

Регистриран на: 02 Окт 2011, 14:46
Мнения: 416
Местоположение: Пловдив
skype: yani6_83
Сутрин като водя малкия на градина е такава смард,от газове на работещи на място автомобили .... Добре почисти си колата,запали я изчакай 15-20 секунди и тръгвай!Защо трябва да "буботиш"половин час на място и хората да го дишат това?За печките на твърдо гориво и разни "умници" приспособили стари нафтови печки, да горят отработено масло не ми се говори. Забранявайки дизеловите автомобили,проблема с мръсният въздух няма да се разреши.

_________________
Mazda 626GF 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 20:18 
Offline
модератор

Регистриран на: 20 Юни 2006, 19:26
Мнения: 2358
yanis написа:
Забранявайки дизеловите автомобили,проблема с мръсният въздух няма да се разреши.

Много правилно! След 10г., когато електричките достигнат 70% от автопарка... тогава кой ще е виновен за лошия въздух?
Но затова пък много лесно се санкционират автомобилите, а не изгорелите гуми или изгорялото твърдо гориво.
Не казвам, че колите не замърсяват... но те са ... да кажем 10-11 причина за замърсяването.

_________________
Всеки се оплаква от своята памет, но никой - от своето мислене.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2018, 21:04 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Дизелите може да не са единствената причина за мръсния въздух, но са един от главните причинители в големите градове. Лятото никой не гори гуми, не пали печки на дърва, но смог пак има. Няма как всичко да идва о т ТЕЦ-а. Въпроса, че освен дизелите трябва да се ограничават и другите замърсители. Не може да казваме, ама не са само дизелите, защо да ги ограничаваме. Но нашата страна е бедна бананова република и лайната ще си ги дишаме още дълги години!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2018, 09:53 
Offline
фен

Регистриран на: 02 Окт 2011, 14:46
Мнения: 416
Местоположение: Пловдив
skype: yani6_83
Незнам,преди две години пробвах да се придвижвам с велосипед в Пловдив (да използвам по рядко автомобила особенно в час пик)....ами то това е само за любители на силни усещания.Едно че ще те сгазят, или изтикат от пътя,но най-вече кандидати да те набият.Ако в техникума и казрмата трите години бокс ми вършеха работа,то тогава ми изиграха много лоша шега.Да си 65кг.1.67 височина що мъжкари ще слизат за да те шамаросват не е истина.Отказах се от велосипеда,нямам време и излишни пари за дела или да обезщетявам "мними жертви". Единствено ме е яд,че децата ни дишат тази отрова,те нямат никаква вина.Виж за "материала" (включително и мен ) не ми пука вече,заслужаваме си всичко.

_________________
Mazda 626GF 2.0i


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2018, 10:04 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1760
Местоположение: Стара Загора
Не бъркайте смрад с канцерогенност... Едно е да дишаш дим от изгаряне на дърва и въглища, друго е директно азотен оксид у дробчето ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2018, 20:29 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1107
Местоположение: София
maZZda написа:
А така! Дизелите да мрат!(нищо лично към никой)
Много отдавна тези които карат дизели за да си возят гъзовете "евтино" до работа и обратно ги наричам селяни.
На село на бай Митьо трактора му е на нафта.На бай Пешо също..
На един приятел камиона му е на нафта, и така трябва да бъде.Нещо което е в пъти по продуктивно и вреди колкото на комшията старата бричка(нафтова) до магазина и обратно.
Събудете се и спрете да купувате отрова.. че накрая ще се гътнете от нея преждевременно..
Дизела е само и единствено за селскостопанската техника и за товарни автомобили.
За останалата част от превози(няма значение дали ще е един или 5 задника) дизела не е оправдан, независимо колко филтъра има забити в задника че да догони по екологичност бензина...(който ако е на газ дизела ще го гледа така както ние гледаме малко "по-европейските" страни)
Според мен всеки който си купува дизели на старо за да си вози гъза е заплаха за децата си(или на друг децата)..
Отровете колкото може повече света, така и така няма да сте тук толкова дълго за да си берете гайлето..
Аман от простотия..

Нищо лично ама много крайно изказване за гражданин :)
Аз не съм съгласен изобщо и ще си карам дизела без да ми дреме на кого му пречи или не. Не знам дали сте попадали зад стар автомобил, които е с газ и отзад смърди по-ужасно и от разбрицаните дизели или пък зад бензинка, която гори масло колкото бензин???
Та във всяко стадо дет се вика има мърша и варианта е само подновяване на автопарка, пък било то с бензин или дизел.Също така не всеки има времето и възможноста да подържа 20 год. автомобил в перфектно състояние или да го тунингова.
Аз като един селанин изминавам по 40000 на година до работа и обратно, правил съм го с бензин и с дизел, е с дизела е по-евтино а може би и с по-големият въртящ момент е по-приятно. Може и да не съм имал подходящите бензинови автомобили???

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2018, 21:00 
Offline
фен
Аватар
2018 Mazda CX-5

Регистриран на: 14 Май 2017, 16:55
Мнения: 196
Местоположение: Бургас
Ей тъй като се изцепите, че с дизела било много евтино все едно с бензин излиза 200 лв за 100 км, а с дизела 2лв

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 256 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб