Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 12:16

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Навигация?
МнениеПубликувано на: 07 Юли 2018, 19:16 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Май 2018, 15:22
Мнения: 2
Местоположение: Варна
Здравейте, препоръчайте ми по-евтина навигация, искам да си сложа в колата, но не разполагам с много пари.. за около 200лв мога ли да намеря хубави?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Навигация?
МнениеПубликувано на: 07 Юли 2018, 21:56 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Мар 2010, 18:33
Мнения: 351
Местоположение: Пловдив
Northcross


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Навигация?
МнениеПубликувано на: 07 Юли 2018, 22:10 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
20-40 лв за стойка за телефон + инсталация на телефона, има и фрии и платени ... зависи за какво и за къде ти трябва.

Дори да вземеш някаква от рода на GARMIN, картите и ъпдейтите се плащат ако не веднага то след време ... всъшност гледам че имат версии с бесплатен доживотен ъпдейт ... но е 360 лв. да кажем 5 инчовата.

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Навигация?
МнениеПубликувано на: 07 Юли 2018, 23:30 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
Прикачени файлове:
IMG_7569a.jpg
IMG_7569a.jpg [ 655.87 KiB | Прегледано 7819 пъти ]

+ Sygic, Google Maps, Navigon и т.н.
За по-голяма точност - класическите хартиени атласи в жабката! :)

Както каза @steich - разходи (по-малко) от 20 лв.

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: Навигация?
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2018, 00:01 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Юли 2018, 18:51
Мнения: 2
Местоположение: София, ул. Железопътна 20
Ако ще позлваш телефон - Sygic, но препоръчвам google maps - както и опцията да с и изтеглиш желаните райони офлайн. за употреба без интернет.
Ако решиш да купуваш. Вземи по-стара версия на Garmin, карти има и по торент сайтовете :) А ако намериш стар модел чисто нов по някой магазин, ъпдейтването на кртата ще ти е безплатно.
Стария гармин върши същата работа като новите модели, тъйче все тая. Нямат разлика дори в точноста на GPS , така че това е. Можеш да вземеш и други видове навигации с iGO, за тях карти под път и над път по торенти руски сайтове къде ти падне и се обновяват лесно. Някои си купуват стари навигации, влизат в Win CE и махат оригиналния GPS софтуер и си слагат iGO, но трябва да се внимава.

_________________
[url=https://roadhelp.bg/blog/апи-актуална-пътна-обстановка/]Пътна обстановка[/url]


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Навигация?
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2018, 15:41 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Окт 2015, 21:57
Мнения: 29
Местоположение: Sofia
Разгледай https://4sales.bg/search?orderby=positi ... 0%B8%D1%8F пълно е с евтини китайчета, но вършат работа! :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Навигация?
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2018, 15:14 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 08 Май 2018, 11:04
Мнения: 121
Местоположение: София
Пробвай Waze на смартфона ти - безплатно е.

Ще ти нахвърлям малко размисли да ти помогнат в събирането на инфо и ориентирането. Но ти си решаваш според нуждите.

Waze-то понякога (не рядко, по скоро често) успява да избегне трафика в градовете, търсачката е много добра.
Някой ходил ли е на мястото, публикувал ли го е, значи ще го има. Това местности, язовири, поляни, манастири, две керемиди една върху друга, имат ли си име - всичко намира. Иди пиши на Гармина или вградения на Маздата, да ти намери ... примерно Шишмановски манастир ... няма го там. Вярно е, че има и недостатъци - за по - засукани дестинаци, вероятността да те прекара през "път", на който е имало асфалт преди 30 години не е малка (може и настройка да е, но не успях да го "науча"); трябва ти нет на телефона. Но пък има и предимства, ако си по оживен път, и има препядствие, полиция и т.н. все някой ще го е докладвал и ще те предупреди. Аз така, на майтап реших да го пробвам и от 3 години си го ползвам. На телефона ми е, само вадя, пиша и тръгвам. Имам мини магнитна стойка на решетката, не пречи, седи си там и ако ми трябва слагам телефона - бързо е без да се замислям.

Имам и Гармин с доживотен ъпдейт на картите. Ако реша да го ползвам за София или БГ, мъкна с мене допълнително устройство, което не ми харесва. Виж Гармина става за чужбина, защото няма нужда от интернет и до колкото знам трафик функцията работи
за Европа.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Навигация?
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2018, 18:05 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Какво ще кажете за това ?

https://www.aliexpress.com/item/WITSON- ... 3c00ixUD3y

Мисля че в комбинация с DAB+, DVB-T TV, DVR + такава задна камера

https://www.witson.com/displayproduct.h ... 0235782592

мисля че ще се получи добре и на приемлива цена.

Някой да има представа как се представя марката ?

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Навигация?
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2018, 20:33 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
А какво ще кажеш за това?
https://www.aliexpress.com/item/10-1-PX ... 0845b9c227

Според мен марката на китайските няма никакво значение. Мат'ряла вътре е един и същ. Иначе приятел си взе такъв тип, все едно си е телефон с андройд - приложения, навигация, форскан живи данни, вързал е камера за отзад и за отпред и има директно рекордер. Доволен е, но е с четириядрен процесор и 2 ГБ рам - идва слабичък и леееко цикли. Вземи 4 ГБ задължително.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Навигация?
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2018, 23:55 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Е тва се казва шах с пешката.

Сега се двуомя между стандартната визия от посочения от мен линк ( за мен изглежда малко по добре чисто визуално ) и тази 10 инчовата с DSP и която е описана че поддържа тези с BOSE ... което при предната го няма. Отделно утре вторите имат и някаква отстъпка. Бях се отказал да монтирам навигация, но нещо ме сърбят ръцете тези дни :) .

п.п. ... както се казва ... "мача вече е свирен" ... от цените с отстъпка -26%, днес на черния петък имаше + още $70 надолу та реших и си поръчах навигацията посочена от колегата donpeev ... със всичките му салтанати DSP, DAB+, DVB-T, DVR + задна камера и макс параметри IPS / 4G / 32G ... ще видим какво ще се получи ... дано не съжалявам и да разваля качеството ... не че е чак толкова високо при BOSE-то, но да не става поне по-зле. Ще видя това "support BOSE system" какво точно означава, защото няма никакви подробности ... трябва да вадя сигнал от преамповете с чинчове или ... ?

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Навигация?
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2018, 11:36 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
steich, подсказка: виж в обявата на това дето си купи и donpeev сподели.
Има и допълнителни модули към системата. Опционни.
Примерно можеш да си добавиш ТПМС, ДВР и т.н.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Навигация?
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2018, 11:44 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 20 Апр 2010, 22:41
Мнения: 482
Местоположение: Sofia
skype: dpffapremove
Да, поръчал съм всички опцийки без TMPS защото колата си го има. По-важното е какво ще е качеството на аудиото и на телефонните разговори ... но ще видим. И другото е ... как ще го свикна "тоз голям телевизор" ... :D

_________________
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Навигация?
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2018, 11:58 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Ти знаеш - на хубавото бързо се свиква. Проблема е ако имаш друга кола без тези глезотийки или след време като сменяш тази с друга - все си тръсиш глезотийките. :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: Навигация?
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2018, 17:40 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Колега, задължително да качиш някоя снимка от монтажа като дойде и после подробно клипче как работи, че току виж се зарибя и аз :D

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб