Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 22:08

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2018, 17:14 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2016, 15:54
Мнения: 414
Местоположение: Русе
От няколко дни изпадам в потрес като почнат да говорят из телевизионните студия по темата за застраховката гражданска отговорност. Направо ми иде да си счупя телевизора! Че застрахователните компании са изключително хитри и хвърлят в пространството разни тест-тъпомери, които да изнервят хората, и да ги разсеят от факта , че от няколко месеца стойността на ГО нарастна значително, ми е ясно. Но че всички журналисти им "свирят по гайдата", ми идва малко в повече. ( Само като частен случай - миналата вечер , един сладур - Марио Гавраилов от КФН- направо ни се подигра като каза , че 2+2 е равно на 5 и никой в студиото не се усети. )
За мен самият е странно , че никой не повдигна въпроса за основния недостатък на системата на ГО. Даже и протестиращите. А той е много елементарен:

Водач "1" е застрахован при застраховател "А", а водач "2" при застраховател "В". И сега , настъпва събитие при което "1" блъска "2" и е в нарушение. Няма спор относно инцидента , пише се протокол и започва приключението за "2". Той , който до този момент няма никакво взаимоотношение с "А", започва да е зависим от тази компания. ЗАЩО?!?!?!? И какво значение има тогава къде си сключваш ГО!?!?! Просто държавата е решила да даде на някакви фирми тлъсти кокали. За мен правилният начин е този - щетата да ти бъде заплатена от компанията в която ти си сключил застраховката, а тя после както иска да си "прибира" парите от компанията на нарушителя.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2018, 18:18 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Не виждам проблем в случая, дали отиваш в твоя застраховател или в този на виновния - все е офис с хора, протоколите са едни и същи. Какво значение има?! При каското е така, както казваш - твоя си търси от другия.
Лично на мен се случи следното - комшийката подпря на жена ми колата. Щета - задна броня едвам забележима 1 см. паяжинка на боята. Викам си абсурд нещо да изплатят, даже се чудих дали въобще да пишем, ама айде да пробвам да взема нещо. Написахме двустранен протокол, номер от КАТ и отивам след няколко дни в нейния застраховател - 20 мин. писане, снимане и след 15 дни - 163 лв. по сметката. Почерпихте се едно хубаво.
Аз лично съм доволен от плащания по гражданска отговорност. Че източват чрез доверените сервизи така е. Преди 7-8 г. блъснах една кола, ремонтът нямаше да е повече от 2000 лв., довереният сервиз я оправи, но се разписах накрая на документ за 12 000 лв... което е абсурдно.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2018, 09:19 
Offline
фанатик
Аватар
2004 Mazda 3

Регистриран на: 02 Дек 2015, 11:02
Мнения: 1267
Местоположение: София
небосвод написа:
... За мен правилният начин е този - щетата да ти бъде заплатена от компанията в която ти си сключил застраховката, а тя после както иска да си "прибира" парите от компанията на нарушителя.

Едно време така беше...
Твоят застраховател ти изплаща и после предявява регресен иск към другия.

... Явно има нещо ново, което съм пропуснал.

_________________
... ex ... Mazda 3, 2.0i (2004) - ex; Mazda 3, 1.6i (2004) - ex; ... Mercedes A200 ...
'Look at it this way: in a hundred years, who's gonna care?' - from 'Terminator'


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2019, 16:15 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Май 2019, 09:32
Мнения: 22
Местоположение: Пловдив
Съсед ми беше чукнал Пежо-то пред блока и беше възирал. Нищо фрапантно - калника и малкия мигач на него.
Няколко дни оглеждах колите пред блока и подозирах кой е, но нямаше как да докажа нищо, той не си спираше колата пред нас а някъде другаде. Накрая го намерих, хванах го за шията и учтиво му обясних, че ще яде много шамари, а той се насра и си призна всичко.
Естествено оправданията му бяха много тъпи - не знаел на кой е колата, той бързал много, после като се върнал вече ми я нямалло там колата.... глупости от класа. Как да е.... при неговия застраховател, както казаха колегите по-горе 20мин писане, няколко снимки и това е.
20 дни по късно поличух превод от 254.80лв за щетата. Става дума за пежо 206 1998-а. Чичото дето снимаше и направи описа тогава ми писа и врата към пораженията. Сам предложи, защото забеляза леко изкривяване до врата и заключи, че може да е в следствие удара.
Та искам да кажа, че няма значение при "твоя", "неговия" или нашия застраховател ще идете, важното е да се намери виновника!

И да добавя.... от приятели знам, че БулИнс и ЛевИнс много се мотат. По закон имат право да те забавят до 3 месеца от завеждането на иска в техните офиси, а те винаги се възползват от този срок. След 3-я месец просто се пуска една жалба отново в техен офис, а съвета ми е да пуснете и допълнителна в агенция за защита на потребителите ( или там както е модерно да се казва ) и парите си ги получавате до няколко дни. Ако прецените, че не са достатъчно - нова жалба и преразглеждат, като в 80% от случаит превеждат допълнителна сума.

Друг е въпроса колко е шибан тоя закон и как човек може да се наложи да се лиши от колата си за 3 месеца ако няма пари да си извади от джоба за ремонт!!!

А още по друг е въпроса.... защо някъв селяндур дет за 3 години има 11 иска към застрахователя ( същия дето ме лепна и мен ) и аз дето нямам нито една трябва да плащаме една и съща поголовна сума за сключване на ГО.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2019, 08:15 
Offline
любител

Регистриран на: 21 Яну 2012, 13:09
Мнения: 33
Местоположение: София
Колеги, ако имате проблем с изплащането на обезщетение от застраховател - насреща сме!

Поздрави,

_________________
Мазда 2, 12.2008 г.
Facebook - "Insurancemall"
Facebook - "Обезщетение от застраховател"


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб