Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 23:57

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Май 2019, 17:17 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Май 2010, 12:39
Мнения: 10
Здравейте съфорумци

Искам да споделя горчив опит за пътуването ми в Турция.

Схемата е следната:
1. Попадате в задръстване (на мен ми се случи на 25-30 км преди Измир - нещо като индустриална зона); Градът се казва Менемен!
2. Без да забележите, се приближават до задната ви дясна гума и напръскват обилно със спирачна течност;
3. Започват да ви изпреварват от дясно и/или отляво сочийки, че имате проблем с колелото.
4. Слизате, виждате, че цялата ви джанта в обляна в спирачна течност и през това време ви надуват глават как ще катастрофирате;
5. Казват, че са професионални механици - (при мен случая беше - "аз съм механик в Мерцедес")
6. Казват ви да карате след тях до най близкия сервиз, където ще го оправят, - ще чуете "цилиндър", "маркуч", "гума"(уплътнение);

Към този момент са ми известни 3 случая - отличителни белези на механиците:
- при мен беше младо момче, на около 32-3+, татуиран, не беше нагъл, изглежда добър човек. Пътува с Фиат баничарка (наистина не обърнах внимание на модела). С него имаше русо жена на около 30.
- при другия случай - цитирам "кривоглед чичка", който кара Мерцедес. при този случай, дори са го гонили 80-90 км!! не се отказват.
- третият не го познавам, не зная подробности. И тримата сме с МАЗДА 6. Моята е 2014 и на колегата от втория случай е 2014.

Само тези 6 стъпки са ви достатъчно за му теглите една българска (и от мен една) и да си продължите по пътя.

тепърва започват ваканциите и ако мога да помогна поне на един от пътуващите, все е нещо. Нали затова са форумите.

Успех и приятна почивка.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Май 2019, 17:43 
Offline
маниак

Регистриран на: 27 Юли 2018, 12:58
Мнения: 504
Местоположение: Botunec
Колега, мерси за информацията!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Май 2019, 18:57 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:23
Мнения: 261
Местоположение: Пловдив
Затова са форумите. Кофти схема. Благодаря за превенцията!

_________________
Mazda 626 2001


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Май 2019, 22:57 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Аз другата седмица пътувам, ще го имам в предвид. Отделно и по границите съм чувал за нахални мургавелковци с костюми, които се правят на събиращи някакви измислени такси непосредствено след ГКПП. Не спирате никому и това е.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2019, 08:28 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
Beryl написа:
И тримата сме с МАЗДА 6. Моята е 2014 и на колегата от втория случай е 2014.

И други марки са им "любими" . :) https://forums.hondabg.com/topic/108151-%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82-%D0%B2-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BE%D1%8F%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D1%8A%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%82-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B0/

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2019, 10:13 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 16 Май 2010, 12:39
Мнения: 10
martod написа:



Описаното тук отговаря почти напълно на моя случай. Изключение правят децата и сумата.
Надявам се да не е сменил апарата.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Юли 2019, 00:54 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:47
Мнения: 426
Местоположение: Пазарджик
Лично аз съм итал майстор след измиване-за колко пари я намерихте тази нова глава. Той се усмихна и каза, тази си е твоята, само сме я измили на пароструйката.
Повярвайте, приличаше на извадена от кашон.

_________________
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2020, 14:24 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
Всеки добър шофьор знае, че една кола спира главно с предните спирачки, а не със задните, които работят само и основно когато колата е натоварена догоре с багаж! Освен това, спирачните кръгове са така направени, че ако някое от задните колела поради някаква причина не спира, защото примерно има теч или друго, е много вероятно да имате спирачки на предните. А най-добрия показател за това дали имате спирачки или не е мекия педал... ако не е мек, всичко е наред... освен това имате и ръчна спирачка, която е на жило. Така че пак имате възможности да спрете още повече, ако не карате бързо. Също така всеки може сам да провери нивото на спирачната течност, ако е текло от някъде, нивото в казанчето ще е по ниско от нормалното. Такива неща някой да ти обяснява как ще ти оправи колата на пътя, забрави... директно го отсвирвам.

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2020, 17:28 
Offline
фен
Аватар
2003 Mazda 6

Регистриран на: 04 Дек 2006, 14:35
Мнения: 210
Привет, колеги!

Леко повдигам темата.
Подобни шашми вече се случват и в Сърбия

Мои колеги пътуваха скоро до Сърбия със служебната Шкода. По магистралата ги настига кола и настоятелно ими дава знаци да спрат. След спирането започва да им казва, че имат сериозен проблем и ляга под колата при предното колело. След като става цялата му ръка е в грес и им предлага да ги заведе до близкият сервиз. Тръгват по магистралата, колегите ми се усещат, че това е шашма и не излизат на разклонението, на което е излязъл "спасителят" продължавайки пътят си. По-нататък спират на подходящо място и проверяват въпросното колело. Резултатът е срязан маншон на полуоската.
Колата е достатъчно нова, за да допуснем, че маншонът е бил скъсан преди намесата на "спасителя".

Просто имайте едно наум, че шашмата продължава с друг сценарий и по други ширини.

Поздрави!

_________________
Човек е толкова голям, колкото големи са мечтите му.

Mazda 6, 2.0 CD, 121 к.с., '03г. - бивша,
Skoda Octavia ІІІ, 2.0 TDI, 150 к.с., '13г. - настояща.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2020, 18:23 
Offline
фен

Регистриран на: 24 Яну 2010, 08:58
Мнения: 170
Местоположение: Бургас
Аз не мога да разбера защо въобще някой рискува да спира в чужда държава на подадени знаци от неизвестно кого.
То и на униформени е опасно да се спира на определени места. Заради вероятността това да са не само измамници, ами и разбойници.
У нас също имаше пострадали от мними полицаи. особено след като от МВР обявиха на всеослушание, че ще ползват и цивилни автомобили.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Yandex [Bot] и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб