Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 19 Мар 2024, 07:55

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2015, 09:44 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Пускам темата поради това, че "леко" ме изгърбиха в една гумаджийница, и за да не се опари още някой в тази тема ще добавяме места, от който не сме доволни по интервенция върху нашите автомобили.

Гумаджийница АРКО-02 ( От VW форума ... не знам дали е тази фирмата )
гр. София
бул. Климент Охридски 94
0878 45 45 26

Изправяне на джанта 60 лв/брой ( изправях 4 ) ( 240лв. )
Монтаж демонтаж на гуми от единия комплект 16-ки на другия комплект 16-ки ( 110лв. (без смяна на винтилите))

получих и бонус ... обелена боя на две от джантите по средата на централния отвор където са стягани при изправянето :evil:

Софгаз - газаджий

гр.София, ул."Самоковско Шосе" 1
(автопазар "Горубляне", срещу OMV до бул. ''Цариградско Шосе'', зад пицария "Венеция")

Там си сложих GI-то на автомобила преди време. Седмица след като изтече гаранцията започнаха проблемите.
- започнаха придърпвания, като в сервиза започнаха да подменят наред без да знаят какво точно и е на колата. Ще сменим това и ще видим дали е от него. (след това реших, че няма да стъпя повече там)
- след време ми се сцепи един маркуч. Оказа се че на щуцер 12-ка е сложен маркуч 10-ка. Сцепването беше на края на щуцера съответно.

plague написа:
Във Варна пообиколих авточасти втора употреба . Някой търговци си мислят че могат да ги продават като за нови .Авто морга ЛИОН . МАТЕУС АУТО ,АСТРА КАР , Това са най-големите резачки във града щях да получа инсулт само като им слушам цифрите . Има и коректни такива като: S CAR и Корект ООД .


nomak_ написа:
магазин за японски авточасти "Тай" - Пазарджик, цените са им повече от двойни.....


Pattso написа:
АВТОСЕРВИЗ“ЦАНИ“ Местоположение: гр. Плевен ул.Неофит Бозвели 20 не се научиха да правят реглажи в този сервиз. Ходих миналата седмица ( не ми се говори ) и с предната кола съм ходил там два пъти и не съм доволен. След реглаж ( само сходимост, друго не пипат ) задължително волана е наляво или надясно и колата почва да дърпа нанякъде ляво или дясно. Обясняват че било от гумите, всичко по програмата било ок и пари не връщат, почват да се правят на обидени :-)


Japoneca написа:
Здравейте колеги.
Не ви препоръчвам да сменяте гуми в денонощната гумаджийница до сградата на Тих труд в София, Дружба 1, бул. Асен Йорданов. Отидох да сменям летни със зимни 4бр. при което ми счупиха 2 от капачките на джантите (централните). Не ми казаха а просто ги набиха навътре да не се забелязва, но то се вижда от далече! Попитах ги защо така са монтирани и гумаджията (висок с много къса коса) ми каза - ми то ги няма крачетата нито зегерки. Помолих го да свали поне една от гумите с набита навътре капачка, за да си я взема в мен и да си търся. Много се нацупи, но нямаше как да ме отпрати. Свали джантата и изпаднаха 4-те крачета и зегерката на капачката, прибрах си ги и сега си търся 2 капачки, които струват повече от смяната на гумите. За който не знае - чупят се от неправилен и прибързан монтаж.
Освен това ми казаха - имаш крива джанта. Помолих да я видя и влезнах при баланс машината. Гумаджията каза - е малко е. Видях, че джантата е права на конец, работил съм като гумаджия.
Миналата година на същото място, по същата схема ми изправяха 2 джанти, тогава се вързах на въдицата :)

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2015, 17:08 
Offline
фен
Аватар
1999 Mazda 323F

Регистриран на: 05 Дек 2010, 14:48
Мнения: 149
Местоположение: Пловдив
хахаха аз такива цени не бях чувал до сега.. ебахти пладнешкия обир :shock: :D ама и ти си за бой, незнам как си им се вързал..

_________________
Japan power..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2015, 18:23 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Без да искам да обидя някого, но нали знаете за баницата и лудия приказката :)
Докато има кой да им плаща на такива обирджии цените ще е така :twisted:
Още по- лошото е според мен, че и при тези цени пак са си останали некадърници.
Една разходка Извън София за 10-на лева газ и се спестяват цифра пари и нерви в повечето случаи.
Все пак е добра темата за да не си и помислят колегите да ходят при тези =D>

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2015, 21:10 
Offline
любител
Аватар
2007 Mazda 5

Регистриран на: 04 Дек 2014, 13:16
Мнения: 44
Местоположение: Пловдив
VJS написа:
Пускам темата поради това, че "леко" ме изгърбиха в една гумаджийница, и за да не се опари още някой в тази тема ще добавяме места, от който не сме доволни по интервенция върху нашите автомобили.

Гумаджийница АРКО-02 ( От VW форума ... не знам дали е тази фирмата )
гр. София
бул. Климент Охридски 94
0878 45 45 26

Изправяне на джанта 60 лв/брой ( изправях 4 ) ( 240лв. )
Монтаж демонтаж на гуми от единия комплект 16-ки на другия комплект 16-ки ( 110лв. (без смяна на винтилите))

получих и бонус ... обелена боя на две от джантите по средата на централния отвор където са стягани при изправянето :evil:

Софгаз - газаджий

гр.София, ул."Самоковско Шосе" 1
(автопазар "Горубляне", срещу OMV до бул. ''Цариградско Шосе'', зад пицария "Венеция")

Там си сложих GI-то на автомобила преди време. Седмица след като изтече гаранцията започнаха проблемите.
- започнаха придърпвания, като в сервиза започнаха да подменят наред без да знаят какво точно и е на колата. Ще сменим това и ще видим дали е от него. (след това реших, че няма да стъпя повече там)
- след време ми се сцепи един маркуч. Оказа се че на щуцер 12-ка е сложен маркуч 10-ка. Сцепването беше на края на щуцера съответно.

Монтаж демонтаж на гуми от единия комплект 16-ки на другия комплект 16-ки ( 110лв. (без смяна на винтилите)) - не си и помислям,че може да има такива цени....Голяма далавера :evil:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2015, 21:18 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
ihristov написа:
Без да искам да обидя някого ...


Напълно си прав, но за да не се опари още някой пуснах и темата.

П.С. Ако някой сподели некоректен сервиз ще го добавям към първото мнение, за да не се налага да се рови из темата :)

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2015, 19:54 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9180
И за да не се превръща във чат тази тема трябва една метла да мине по горе....

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2015, 20:59 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Спама да си върви отдолу ... нека има коментари ... репортнатите места ще ги добавям в първия коментар :)

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2015, 19:58 
Offline
любител
Аватар
1983 Mazda RX-7

Регистриран на: 22 Апр 2009, 10:52
Мнения: 48
evrosolar написа:
VJS написа:
Пускам темата поради това, че "леко" ме изгърбиха в една гумаджийница, и за да не се опари още някой в тази тема ще добавяме места, от който не сме доволни по интервенция върху нашите автомобили.

Гумаджийница АРКО-02 ( От VW форума ... не знам дали е тази фирмата )
гр. София
бул. Климент Охридски 94
0878 45 45 26

Изправяне на джанта 60 лв/брой ( изправях 4 ) ( 240лв. )
Монтаж демонтаж на гуми от единия комплект 16-ки на другия комплект 16-ки ( 110лв. (без смяна на винтилите))

получих и бонус ... обелена боя на две от джантите по средата на централния отвор където са стягани при изправянето :evil:

Софгаз - газаджий

гр.София, ул."Самоковско Шосе" 1
(автопазар "Горубляне", срещу OMV до бул. ''Цариградско Шосе'', зад пицария "Венеция")

Там си сложих GI-то на автомобила преди време. Седмица след като изтече гаранцията започнаха проблемите.
- започнаха придърпвания, като в сервиза започнаха да подменят наред без да знаят какво точно и е на колата. Ще сменим това и ще видим дали е от него. (след това реших, че няма да стъпя повече там)
- след време ми се сцепи един маркуч. Оказа се че на щуцер 12-ка е сложен маркуч 10-ка. Сцепването беше на края на щуцера съответно.

Монтаж демонтаж на гуми от единия комплект 16-ки на другия комплект 16-ки ( 110лв. (без смяна на винтилите)) - не си и помислям,че може да има такива цени....Голяма далавера :evil:


Колеги аз в Айтос за тази операция с 16 цоловите гуми и джанти взимам 20 лева по евтино ще ви излезе да идвате при мен :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Апр 2015, 17:03 
Offline
любител

Регистриран на: 07 Май 2011, 06:34
Мнения: 58
Във Варна пообиколих авточасти втора употреба . Някой търговци си мислят че могат да ги продават като за нови .Авто морга ЛИОН . МАТЕУС АУТО ,АСТРА КАР , Това са най-големите резачки във града щях да получа инсулт само като им слушам цифрите . Има и коректни такива като: S CAR и Корект ООД .

_________________
Не всичко което има две бузи е лице .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2015, 20:33 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Юни 2008, 22:28
Мнения: 295
Местоположение: Пазарджик
skype: nomak85
магазин за японски авточасти "Тай" - Пазарджик, цените са им повече от двойни.....

_________________
The power of an immortal.
The soul of a human.
The heart of a hero.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2015, 21:12 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Окт 2013, 20:27
Мнения: 92
Местоположение: Pleven
АВТОСЕРВИЗ“ЦАНИ“ Местоположение: гр. Плевен ул.Неофит Бозвели 20 не се научиха да правят реглажи в този сервиз. Ходих миналата седмица ( не ми се говори ) и с предната кола съм ходил там два пъти и не съм доволен. След реглаж ( само сходимост, друго не пипат ) задължително волана е наляво или надясно и колата почва да дърпа нанякъде ляво или дясно. Обясняват че било от гумите, всичко по програмата било ок и пари не връщат, почват да се правят на обидени :-) Някой колега от Плевен ако може да ми препоръча къде да отида на реглаж където знаят какво правят.

_________________
Mazda 6 GG - 2.0 Petrol, 141 hp


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Окт 2015, 12:48 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Май 2010, 18:58
Мнения: 25
Местоположение: София
skype: georgi2425
Здравейте колеги. Закарах моята Mazda Demio по препоръка на близък в "Автосервиз-Лозенец", който се намира на ул. "Св. Теодосий Търновски" 60 в квартал Лозенец, София. В тази тема съм описал подробно за какво става въпрос -> viewtopic.php?f=44&t=41567
С две думи, колата имаше проблем, който не беше правилно диагностициран. В желанието и незнанието си, така бяха допрецакали колата, че буквално и в сервиза на Мазда ми отказаха да я ремонтират. Бяха пипали навсякъде и бяха разцентровали всичко... Имах също и проблем с рейката, която е електрическа и принципно не подлежи на ремонт, а единствено на смяна с друга такава. Но въпросните хора казаха, че могат да я рециклират. Взеха ми парите, а рейката в момента се държи дори по-зле от преди. Да не говорим, че се появи стряскащо чукане, за което хората от сервиза вдигаха рамене в недоумение...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2015, 08:23 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Май 2010, 18:58
Мнения: 25
Местоположение: София
skype: georgi2425
Здравейте отново. Искам да споделя, как ме изгърбиха в следващия автосервиз. Да се смея ли, да плача ли - не знам ?!
Въпросният сервиз се намира в София, кв. Захарна Фабрика, ул. 3020, номер 46. Монтьорите са двама. Единият се казва Николай. Този сервиз е залепен за сервиза на колегата rockton, който се занимава единствено с диагностика и електричарски проблеми по колата. Възмутен съм, че за реглаж на клапаните ми взеха 100 лв. при условие, че за същото преди години в официалния сервиз на Мазда в Пловдив, платих 50лв. Но чашата преля, когато ми поискаха още 15лв. за това, че когато са закарали колата за стенд на предния мост в близък сервиз, трябвало да чакат 20 мин. Да не говорим, че за да не ме изпуснат като клиент, ме излъгаха за срока когато ще е готова колата. Мисля, че са добри майстори, но тези номерца са мега дразнещи и повече няма да стъпя там. Просто се чудеха, какво да измислят за да ме изкрънкат за още пари.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2015, 08:34 
Offline
модератор
Аватар
1998 Mazda 323F
Автор на темата

Регистриран на: 06 Апр 2009, 03:14
Мнения: 1047
Местоположение: София / Казанлък
skype: vjs-kz
Е колега на тези там си им личи че са шанаджии. Как си им се вързал въобще ?

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Окт 2015, 10:37 
Offline
любител

Регистриран на: 04 Май 2010, 18:58
Мнения: 25
Местоположение: София
skype: georgi2425
VJS написа:
Е колега на тези там си им личи че са шанаджии. Как си им се вързал въобще ?

Ами доверих се на колегата rockton, който ми оправи настройките на инжекциона и който ми ги препоръча. Неговият сервиз е залепен за въпросният сервиз. Та колегата rockton каза, че били добри майстори и че той работил с тях.
Не е лоша идея да се сезира комисията за защита на потребителите, когато се сблъскваме с подобни сервизи. Няма касови бележки, няма никакъв читав документ за извършения ремонт... А комисията наистина работи и създава сериозни главоболия на некоректните търговци...
От няколко месеца живея в София и всеки ден съм като на война. Но все още не съм загубил надежда, че има и читави хора....


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2015, 13:38 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 28 Фев 2006, 17:44
Мнения: 78
Здравейте колеги.
Не ви препоръчвам да сменяте гуми в денонощната гумаджийница до сградата на Тих труд в София, Дружба 1, бул. Асен Йорданов. Отидох да сменям летни със зимни 4бр. при което ми счупиха 2 от капачките на джантите (централните). Не ми казаха а просто ги набиха навътре да не се забелязва, но то се вижда от далече! Попитах ги защо така са монтирани и гумаджията (висок с много къса коса) ми каза - ми то ги няма крачетата нито зегерки. Помолих го да свали поне една от гумите с набита навътре капачка, за да си я взема в мен и да си търся. Много се нацупи, но нямаше как да ме отпрати. Свали джантата и изпаднаха 4-те крачета и зегерката на капачката, прибрах си ги и сега си търся 2 капачки, които струват повече от смяната на гумите. За който не знае - чупят се от неправилен и прибързан монтаж.
Освен това ми казаха - имаш крива джанта. Помолих да я видя и влезнах при баланс машината. Гумаджията каза - е малко е. Видях, че джантата е права на конец, работил съм като гумаджия.
Миналата година на същото място, по същата схема ми изправяха 2 джанти, тогава се вързах на въдицата :)

_________________
Mazda 323F BA 1.5
Mazda 3 2.0 Sport


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2015, 17:04 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 03 Авг 2013, 15:05
Мнения: 24
Местоположение: Sofia
Здравейте колеги,

Мен също ме издялкаха тази сутрин, затова не се сдържах да споделя центъра за гуми където да не стъпвате, а именно ЕВРОПА.
72лв за смяна на гуми и баланс !
Услуга която върви около 30тина до 40лв.

Прикачвам снимков материал от бележката.


Любо

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2015, 17:22 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 30 Ное 2010, 00:11
Мнения: 1106
Местоположение: София
Колега за колко цола гуми е това?
На мен ми се струва нормално а и с азот си ги напомпал, само да вметна за 17" или 18" е повече от нормално.

_________________
Мазда 6, 2.0 бензин 147HP 2007- ex
Мазда 6, 2.5 бензин 170HP 2008- ex
Мазда 6, 2.2 дизел 150HP 2016 AWD manual transmition-ex
Skoda Superb дизел 190HP 2019 4x4


Последна промяна bjrov на 26 Ное 2015, 17:43, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2015, 17:38 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Да, отделно с 200г баланс вероятно говорим за тежки офроуд гуми.

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2015, 18:39 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 03 Авг 2013, 15:05
Мнения: 24
Местоположение: Sofia
16-ки. са гумите

Досега едва ли съм давал повече от 40-50лв. поради което и не помня колко са ми взимали, защото иначе щеше да ми направи силно впечателние.
Щом казвате, че не е много, може и да съм се заблудил. Иначе мога да изровя на маргел офертата и да кажа си сигурност колко е било миналата година.
От тях съм купувал джанти и гуми за предната кола и гуми за тази и като цяло с доволен, за напред няма да експериментирам с други...

П.С. Азотът струва 8 лв. за 4-те гуми. Без него щеше да е 64 лв. което пак надхвърля психологическата граница от 50 лв :)


Поздрави !
Любо


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2015, 19:15 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda 6

Регистриран на: 03 Ное 2014, 13:09
Мнения: 2160
Местоположение: селянин в София
Смяна на 4 гуми > от годишна(стара) винетка...пък после 100 лв. за винетка били много :lol:

_________________
Глупостта не е предимство.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.

... .. -.-. | - .-. .- -. ... .. - | --. .-.. --- .-. .. .- | -- ..- -. -.. ..
2007 Mazda 6 GY 2.0 with LPG


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2015, 19:24 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1820
Местоположение: Густо Майна Филибето
Това в София верно са почнали да се насират и явно "ден година храни". В Пловдив в Диана смяна с вентили и тежести е 11лв./гума за 16 цола. Това е най-скъпото място. Иначе масово е 6-7лв/гума със тежестите. Аз ги сменям на 20лв./четирите със тежести и перфектен баланс. Знам поне 4-5 гумаджии в Пловдив, които сменят за 20лв. Във София в Диана колко е смяната? Съмнява ме да имат различни цени в различните градове..Другото което е тежестите влизат в баланса. За това е баланс. Няма как да направиш баланс без тежести... и тоя хвърчащ лист дето са ти дали.. пълна подигравка, нямам думи...
П.С. НАП са пуснали горещи телефони и електронни сигнали да се сигнализира за неиздаване на касови бележки и други нередности.. това е най-малкото което бих направил аз..

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 26 Ное 2015, 21:04 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2013, 19:42
Мнения: 1508
Местоположение: София
Излиза, че на 4 гуми 16 инча са сложили 200г. тежести. Ако е за гуми за лека кола, това е безумно количество баланс.
Цената е много висока, ако няма изправяне на каплите. Последната размяна на 16" летни/зимни излезе под 30лв. В София.
Постоянно се чудя защо хората не си купуват втори комплект 'жанти. За 3 сезона се изплащат 15", за 4-5 - 16".
Място за съхранение при всички случаи си трябва...

_________________
Mazda6, I gen. restyle, 2260cc petrol, AT FWD, с пролетни джанти.
Човек се учи докато е прост!
Не пийте вода - рибите пикаят в нея!
RedBull дава крила, а гроздовата - 4х4!
Everything before the word 'but' is horseshit! (quote from GoT)
All'alba vincerò!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2015, 21:05 
Offline
фен

Регистриран на: 24 Яну 2010, 08:58
Мнения: 170
Местоположение: Бургас
За мен пък най-добрият вариант е всесезонки и завъртане на 5-6К км. Там, където няма сняг, разбира се. Като при нас. Изплащат се на втория сезон. :-)


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2016, 13:45 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Ное 2016, 16:33
Мнения: 1
Местоположение: Sofia
Здравейте колеги,
Темата е супер, благодаря особено за черния списък за Варна и София, тъй като отскоро имам кола и циркулирам между двата града.

Поздравления!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2017, 11:40 
Offline
любител

Регистриран на: 12 Яну 2017, 11:12
Мнения: 1
Местоположение: София
Колеги, не ходете в сервиза на Сотир Сотиров и Димитър до Божурище (Толева махала 1А). По-некоректни майстори в София и наглост в такива мащаби до вчера не бях срещал. За сваляне на EGR, DPF, катализатор и програмиране ми обявиха цена с диапазон 370-470 лв., а накрая имаха наглостта да ми поискат 785 лв. Обясниха разликата, че аз не съм разбрал, че свалянето на DPF струвал допълнително 200 лв., а се оказало и че компютърът ми бил EDC 17, което нямало как да знаят предварително и програмистът им взел 500 лв. вместо 350. За всичко това научавам не предварително, не докато се прави колата, а когато отидох да я взимам и плащам! Освен това в началото ми обещаха фактура за уговорената сума, а преди издаването се оказа, че трябва да ми начислят 20% ДДС допълнително. Този номер е толкова изтъркан, че през последните 1-2 години не ми се беше случвало да ми предложат подобна тъпотия. В допълнение за катализатора от предложение за 100-200 лв. паднаха на 40 лв. Опцията да си го взема и пласирам беше изключена, защото беше раздробен на парчета и без кутия. В заключение: взеха ми двойно обявената цена без да ми дадат документ. Остава ми да се надявам, че са си свършили работата. Битият - бит...


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2017, 15:28 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1757
Местоположение: Стара Загора
Стар номер, да... Ако искат да се отсрамят да пишат, но както сам каза ;)

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2017, 10:12 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:20
Мнения: 296
Местоположение: Plovdiv
ggeorgi написа:
Колеги, не ходете в сервиза на Сотир Сотиров и Димитър до Божурище (Толева махала 1А). По-некоректни майстори в София и наглост в такива мащаби до вчера не бях срещал. За сваляне на EGR, DPF, катализатор и програмиране ми обявиха цена с диапазон 370-470 лв., а накрая имаха наглостта да ми поискат 785 лв. Обясниха разликата, че аз не съм разбрал, че свалянето на DPF струвал допълнително 200 лв., а се оказало и че компютърът ми бил EDC 17, което нямало как да знаят предварително и програмистът им взел 500 лв. вместо 350. За всичко това научавам не предварително, не докато се прави колата, а когато отидох да я взимам и плащам! Освен това в началото ми обещаха фактура за уговорената сума, а преди издаването се оказа, че трябва да ми начислят 20% ДДС допълнително. Този номер е толкова изтъркан, че през последните 1-2 години не ми се беше случвало да ми предложат подобна тъпотия. В допълнение за катализатора от предложение за 100-200 лв. паднаха на 40 лв. Опцията да си го взема и пласирам беше изключена, защото беше раздробен на парчета и без кутия. В заключение: взеха ми двойно обявената цена без да ми дадат документ. Остава ми да се надявам, че са си свършили работата. Битият - бит...


Колега,не зная на каква кола си свалял DPF,но 40 лв е нагла подигравка!Само ще вметна,че DPF-a на 2.0D 143кс мотора е един от най-скъпите за изкупуване изобщо у нас, варира 300-360лв. :wink:

_________________
170HP/400NM


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2017, 13:52 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Toyota Prius

Регистриран на: 19 Мар 2013, 17:56
Мнения: 1757
Местоположение: Стара Загора
На моя му взеха 200 и нещо...

_________________
ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2017, 12:51 
Offline
любител

Регистриран на: 09 Фев 2017, 12:42
Мнения: 1
Местоположение: София
Здравейте колеги, извинявам се за дългият пост но искам да споделя и моето негативно мнение за фирма Фобос Авто ООД главен път Е79 на изхода на Долни Богров 0897921625. На 03.02.2017г. Имах записан час в 14.00ч при тях да оправят газта на колата тъй като работеше зле на газ. 30мин преди до отида при тях съм бил на диагностика на колата в Опел – Булвария Холдинг за което имам протокол. След моето пристигане във въпросната фирма Фобос в 14.00ч. колата ми беше приета за диагностика и отстраняване на проблема на газ. Няколко минути по- късно идва служител от фирмата и ми казва че трябва да се сменят газовите инжектори, маркучите и филтъра. Аз му казах да ги сменят само и само колата да заработи правилно на газ тъй като е малко тегаво да се кара в днешно време на бензин. След 3 часа в 17.00 идва въпросният служител и ми казва че колата ми е готова и да си платя, плащам взимам си документите и си тръгвам щастлив с мисълта че колата ми е оправена. Но щастието ми беше много кратко, 15мин след като излязох от сервиза колата започна да притриса, глъхне, да пука нещо, да не върви и накрая изгасна. Паля пак колата и не мога да ви опиша за какво става дума, колата е в трагично работно състояние както на бензин така и на газ. Обаждам им се в 17:18мин да им кажа че колата е много зле както на газ така вече и на бензин и служителя ми предлага да се върна да видели какво става. Аз отказах да се върна защото трябваше да взема детето ми от градина и нямаше как да стане, и се разбрахме на другият ден 04.02.2017г да отида отново при тях за диагностика. Отивам аз в определеният ми час от тях, закачват ме на диагностиката и ми казват че ламбда сондата на колата не работи вече, тук искам да припомня че НА 03.02.2017г ПРЕДИ ДА ОТИДА ВЪВ ФОБОС СЪМ БИЛ В БУЛВАРИЯ И НЕ СА ОТКРИТИ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ ПО КОЛАТА КАКТО ПО РАБОТАТА НА ДВИГАТЕЛЯ, СЕНЗОРИ И ДАТЧИЦИ! СЪЩО ТАКА ПРИ ВЛИЗАНЕТО МИ В ФОБОС ОТ ТЕХНИЯТ ПРОТОКОЛ СЪЩО Е УСТАНОВЕНО ЧЕ КОЛАТА РАБОТИ ДОБРЕ НА БЕНЗИН И НЕ Е ЗАПИСАНО ЧЕ КОЛАТА Е С НЕ РАБОТЕЩА ЛАМБДА СОНДА ИЛИ ЧЕ СВЕТИ ЧЕК ЛАМПА НА ТАБЛОТО. Започнахме да се разправяме и аз им предложих да ми оправят колата или да си ми върнат парите защото от това което са направили за ми нанесли технически проблеми по колата. Те определено са пипали по ламбда сондата защото имаше превързвани, снаждани кабели по жиците. Питам ги аз каква работа са имали по ламбда сондата и защо са пипали без да бъда уведомен за това а те ми отговарят че така трябвало, газовата трябвало да се върже към ламбда сондата на колата. Е да ама тази кола 4години си е работила супер на газ без газта да е била връзвана никога към сондата. Наложи се да звъня на 0898999333 на управителя на фирмата, който по това време не беше там, за да го уведомя за некадърния "ремонт" извършен от неговите некомпетентни служители и да искам да разреши проблема причинен от тях. Той категорично отказа да съдейства по какъвто и да било начин и каза да се оправям както знам, въпреки че призна че те са пипали ламбда сондата. Държанието на всички от този сервиз е изключително нагло, безхаберно и се чувстват абсолютно безнаказани за всички проблеми, които причиняват поради некадърността си. Обърнал съм се към КЗП и прокуратурата и смятам да се обърна и към Господари на Ефира, търся и други ужилени и недоволни пострадали от този тъй наречен "сервиз" за да видят че не са недосегаеми и да си понесат последствията за некадърността и наглото отношение към клиентите. Моля всеки, който иска да се включи да пише тук и да се свърже с мен. Разполагам с всички необходими документи, протоколи, както и аудио и видеозаписи, доказващи това което казвам, за да не си помисли някой че правя антиреклама.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб