Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 18 Яну 2021, 05:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2021, 07:46 
любител
Аватар
1995 Mazda 323

Гледам тук таме че при BA поколението някои хора с 1.5 двигател си слагат шенкели, апарати и дискове от 1.8 двигател, като дисковете от 235мм стават на 257мм. Какво мога да очаквам като резултат от такова подобрение? По къс спирачен път при нормално шофиране? По-малък риск от прегряване при агресивно шофиране? Или пък няма смисъл, при положение, че съм със стоков двигател 88 к.с.?

Относно подбора на частите - коя марка дискове бихте препоръчали? Гледам, че се предлагат и на Брембо, но се чудя дали са прехвалени...

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2021, 10:11 
фен
Аватар
2004 Mazda Premacy

Разлика ще има. Дали си струва обаче, според мен не ...

Имай предвид, че много често "марковите" консумативи (Брембо да кажем) за ниския клас коли се изготвят от под-изпълнители. Та най-вероятно ще дадеш едни пари за марката. Отделно, че диска реално си е едно струговано парче легиран чугун и кой-знае каква разлика от там да дойде - не мисля.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2021, 10:28 
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Пиша това от опит с доста километри навъртяни с такива подобрения.
Може да очакваш много по дълъг интервал от смяна до смяна на консумативи(респ. Накладки и дискове)
По голяма спирачна сила, по добре разпределена по диска(по голяма контактна площ на накладка с диск)
По малко загряване на диска, възможност за по продължително агресивно шофиране или просто спускане със спирачки без да прегреят(в разумни граници де)
Като минус, малко по голяма ротационна маса..
Ама тва е без значение така или иначе 88 коня не са кой знае кво..

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2021, 17:40 
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

Invictus написа:
...
Относно подбора на частите - коя марка дискове бихте препоръчали? Гледам, че се предлагат и на Брембо, но се чудя дали са прехвалени...

Brembo, обикновени, гладки дискове за модела, са изключително сполучлив избор. Ф-ката, която от 5 години кара брат ми, от 2007-ма винаги е била оборудвана с Brembo дискове и TRW накладки - за мен страхотна комбинация. Спира невероятно добре, както при леко, така и при екстремно спиране. С една малка подробност, поради която винаги купувам от физически магазин - ако стоката се окаже менте, а не е да не се е случвало, просто я отказвам и чакам доставка на истински. На официалния сайт на Брембо има показан целия реквизит от изображения, знаци и надписи, както по кутията, така и по дисковете. Гледаш и когато се убедищ, че всичко е както трябва да бъде, купуваш. Резултатът, както казах, е отличен.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 08 Яну 2021, 17:50 
любител
Аватар
1993 Mazda MX-3

Драгойчо написа:
Invictus написа:
...

Brembo, обикновени, гладки дискове за модела, са изключително сполучлив избор. Ф-ката, която от 5 години кара брат ми, от 2007-ма винаги е била оборудвана с Brembo дискове и TRW накладки - за мен страхотна комбинация. Спира невероятно добре, както при леко, така и при екстремно спиране. С една малка подробност, поради която винаги купувам от физически магазин - ако стоката се окаже менте, а не е да не се е случвало, просто я отказвам и чакам доставка на истински. На официалния сайт на Брембо има показан целия реквизит от изображения, знаци и надписи, както по кутията, така и по дисковете. Гледаш и когато се убедищ, че всичко е както трябва да бъде, купуваш. Резултатът, както казах, е отличен.

На мен ми похвалиха ATE накладки, взех за отзад и наистина не са лоши. Феродото е доста по-меко, не са чукани като повечето накладки. Не съм имал проблем, спират си добре и не свирят. Няколко месеца по-късно взех също ATE за отпред + нови дискове и маркучи (четирите апарата са обслужени и боядисани), но тези предните накладки ми свирят когато натисна по-леко спирачката. И предните и задните накладки си излизат оригинални, проверих в сайта според номерата които са дадени на кутийките.

Явно е въпрос на късмет. Стигнах до извода, че по принцип авточастите които са предназначени за нашия пазар са с ниско качество, без значение колко са "маркови" и че има различни партиди, някои по-читави, други не... така си го обяснявам аз :)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 10 Яну 2021, 13:33 
любител
Аватар
1995 Mazda 323
Автор на темата

Много благодаря за мненията относно марките. Ще си взема или Брембо или АТЕ, което от двете първо намеря да не е менте :D

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 10 Яну 2021, 14:36 
любител
Аватар
1993 Mazda MX-3

Invictus написа:
Много благодаря за мненията относно марките. Ще си взема или Брембо или АТЕ, което от двете първо намеря да не е менте :D

Марката не е толкова от значение. Виждал съм евтини накладки Ashika на които феродото беше меко като на ATE. За да спират добре, е важно да не са твърди като керемиди. Вярно е, че свършват по-бързо, но ако са твърди накладките, дисковете ще свършат бързо и като цяло колата няма да спира толкова добре :D
Моя съвет е ако имаш възможност да ги отвориш и да ги видиш преди да ги платиш. Обърни внимание дали не е твърдо феродото и ако не са като дървени трупчета, ги вземай. Общо взето работата е на късмет
Успех! :lovemazda:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 10 Яну 2021, 15:32 
фен
Аватар
2004 Mazda Premacy

Invictus написа:

Как ще ги различиш ?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 10 Яну 2021, 15:59 
любител
Аватар
1993 Mazda MX-3

Ilia801 написа:
Invictus написа:

Как ще ги различиш ?

За Brembo не знам (предполагам, че е както при ATE), но за ATE може да се провери в официалния сайт. Има обяснение кой точно код от кутията се въвежда и уж изписва дали е оригинален продукта. В моя случай и предните и задните накладки излязоха като оригинални, но предните свирят понякога. Аз затова по принцип не робувам на марки, но в случая избрах ATE само защото са с по-меко феродо. Всичко е с еднакво качество, разликата е само в цената :)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 10 Яну 2021, 21:25 
фен
Аватар
2004 Mazda Premacy

Тия дето правят ментетата дали не гледат в сайта ;)
99% съм сигурен, че ще дадеш пари за едно Брембо дето даже и да е оригинал, няма да е Брембо.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 10 Яну 2021, 21:41 
любител
Аватар
1993 Mazda MX-3

Ilia801 написа:
Тия дето правят ментетата дали не гледат в сайта ;)
99% съм сигурен, че ще дадеш пари за едно Брембо дето даже и да е оригинал, няма да е Брембо.

Именно. Аз затова заложих на АТЕ, само заради самото феродо, не заради марката. Всички части които се внасят в българия са с кофти качество. Както казваш колега, дори да си вземеш Brembo, няма да е като немското или като американското Brembo примерно.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 11 Яну 2021, 10:16 
маниак
Аватар
2003 Mazda 6

Поръчвате си от Autodoc и частите идват от Германия. Обаче напоследък майсторите в моя град почнаха да мрънкат, като си нося частите и ми надуват сметките за труд... :)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 11 Яну 2021, 21:19 
любител
Аватар
1993 Mazda MX-3

grischa написа:
Поръчвате си от Autodoc и частите идват от Германия. Обаче напоследък майсторите в моя град почнаха да мрънкат, като си нося частите и ми надуват сметките за труд... :)

Не съм поръчвал от там, понеже гледам, че доставката е двайсеттина лева и то се почучава същата работа, като да поръчам от тук. Струва ли си колега? Как е качеството на частите? :roll:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2021, 10:09 
фанатик
Аватар
1996 Mazda 323F

От няколко години, за АТЕ чувам доста оплаквания и то от сериозни хора, не лаладжии тип "една жена каза".
От Brembo оплаквания има от серията Brembo Max - рязани и дупчени, още от преди 10 години.
На обикновените, гладки дискове, ментетата явно са доста по-малко.

Колкото до това, че пиратите гледали реквизитите на оригиналите, гледат, но техите опаковки винаги изглеждат евтини и различни, каквито са.

Още нещо. Всички производители пестят от себестойност. Преди 10 - 15 години, гладкото Brembo имаше марки за износване и гравирани надписи. Вече няма.

И все пак. Не купувайте отворени опаковки! Само фабрично запечатани! Защото и нашите търговци тарикатеят.
Наскоро отидох да си взема иридиеви свещи NGK, които се предлагат в четири индивидуални кутийки, поставени в една обща. Дадоха ми ги насипно - четири индивидуални кутийки. Ориинални, мейд ин Джапан. В две от кутийките имаше обикновени свещи, с друго топлинно число и мейд ин Франс.

Отваряйте си очите на четири и внимавайте какво купувате! Винаги!

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2021, 18:41 
маниак
Аватар
2003 Mazda 6

tarkulk0 написа:
Не съм поръчвал от там, понеже гледам, че доставката е двайсеттина лева и то се почучава същата работа, като да поръчам от тук. Струва ли си колега? Как е качеството на частите? :roll:

Веднъж съм поръчвал преди година водачи за спирачни апарати и накладки TRW за Мазда 6, доволен съм.
Относно доставката, и българските онлайн магазини пращат с куриер за 8-10лв, а цените понякога са им по-високи. За поръчки над 370лв доставката е безплатна. Също така всеки ден има различен процент на отстъпки, ако поръчваш от приложение за телефон, процентът е по-висок.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2021, 20:31 
любител
Аватар
1993 Mazda MX-3

grischa написа:
tarkulk0 написа:

Веднъж съм поръчвал преди година водачи за спирачни апарати и накладки TRW за Мазда 6, доволен съм.
Относно доставката, и българските онлайн магазини пращат с куриер за 8-10лв, а цените понякога са им по-високи. За поръчки над 370лв доставката е безплатна. Също така всеки ден има различен процент на отстъпки, ако поръчваш от приложение за телефон, процентът е по-висок.

Благодаря колега!

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2021, 20:39 
любител
Аватар
1993 Mazda MX-3

Драгойчо написа:
От няколко години, за АТЕ чувам доста оплаквания и то от сериозни хора, не лаладжии тип "една жена каза".
От Brembo оплаквания има от серията Brembo Max - рязани и дупчени, още от преди 10 години.
На обикновените, гладки дискове, ментетата явно са доста по-малко.

Колкото до това, че пиратите гледали реквизитите на оригиналите, гледат, но техите опаковки винаги изглеждат евтини и различни, каквито са.

Още нещо. Всички производители пестят от себестойност. Преди 10 - 15 години, гладкото Brembo имаше марки за износване и гравирани надписи. Вече няма.

И все пак. Не купувайте отворени опаковки! Само фабрично запечатани! Защото и нашите търговци тарикатеят.
Наскоро отидох да си взема иридиеви свещи NGK, които се предлагат в четири индивидуални кутийки, поставени в една обща. Дадоха ми ги насипно - четири индивидуални кутийки. Ориинални, мейд ин Джапан. В две от кутийките имаше обикновени свещи, с друго топлинно число и мейд ин Франс.

Отваряйте си очите на четири и внимавайте какво купувате! Винаги!

Като стана въпрос за свещи, един колега ми поръча иридиеви NGK от Aliexpress. Другата седмица трябва да пристигнат, да ги видим що за боклуци ще са.
4 броя за 20 лева :D
Ще пиша какво е станало в темата ми за свещите...

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2021, 22:09 
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

tarkulk0 написа:

Като стана въпрос за свещи, един колега ми поръча иридиеви NGK от Aliexpress. Другата седмица трябва да пристигнат, да ги видим що за боклуци ще са.

карам с такива вече 4-та година.. :lol: :lol: :lol:
2 комплекта си поръчах преди 4 години и да ти кажа уцелих ли, какво, не знам. Що годе читави се оказаха.
Ама не е ясно дали и ти ще оцелиш.
Сега съм поръчал други два комплекта, ще ги видим що за стока са..

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 13 Яну 2021, 11:48 
любител
Аватар
1993 Mazda MX-3

maZZda написа:
tarkulk0 написа:

карам с такива вече 4-та година.. :lol: :lol: :lol:
2 комплекта си поръчах преди 4 години и да ти кажа уцелих ли, какво, не знам. Що годе читави се оказаха.
Ама не е ясно дали и ти ще оцелиш.
Сега съм поръчал други два комплекта, ще ги видим що за стока са..

Стига бе :D А дано, аз не очаквам чудеса честно казано

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа