Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 18:55

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2015, 23:34 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Яну 2015, 22:39
Мнения: 80
Местоположение: София
Здравейте колеги, имам проблем с бензиновата помпа. Купих си нова, до самата помпа достига ток, но като дам на контакт тя не се чува да жужи. Дадох на късо с 2 кабела към самата помпа и помпата си работи. Може ли да ми кажете дали проблемът е в реле или в бушон, и ако е така къде се намира?

ПС: Маздичката ми е 323F BG, 1600 кб, 88 кн, 16V със спящите фарове. Колата има АГУ и на газ си пали, макар и по трудно.

Който е имал подобен проблем, моля да помага :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2015, 00:38 
Offline
фен
Аватар
1993 Mazda 323

Регистриран на: 10 Авг 2009, 00:43
Мнения: 338
Местоположение: Русе
Помпата почва да качва когато въртиш.

_________________
Mazda 323 BG 1.8 16v SOHC http://vbox7.com/play:2dbf1101
http://vbox7.com/play:7e2bbe35


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2015, 11:32 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Яну 2015, 22:39
Мнения: 80
Местоположение: София
колега и така пробвах но колата пак неиска да запали,и помпата пак несе чува да работи ако имаш идея каде се намира бушона за помпата моля сподели


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2015, 17:10 
Offline
маниак
1994 Mazda 121

Регистриран на: 16 Юли 2008, 11:17
Мнения: 814
Местоположение: HANNOWER
skype: niki_ovt
Колега,това да не ти е Ескорт РС Турбо-само на него съм чувал помпата да е по-шумна от мотора,но не и от стартера.Какво чуваш няма значение-извади маркуча към реиката и го вкарай в някака бутилка,ако няма кой да гледа наличието на нещо в нея ще е индикатор.На повечето коли с газова заминава клапана за налягане и пак няма да запали колата.А ако не ти е изключена помпата когато работи на газ и налягането може да измериш....но ако се изключва при преминаване на газ,то 99 процента е клапана за налягането :wink:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2015, 19:11 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Яну 2015, 22:39
Мнения: 80
Местоположение: София
колега грешката е моя днеска се ровихме по колата сас мултицета и до помпата достига ток само на датчика за горивото а до самата помпа не проверихме и бушоните по копето но и там всичко е ок,при вечер забелязах че над капачето кадето са бушоните имам доста кабели и няколко релета и стигам до извода че повредата може да е от някое реле защото несе чува цькане като дам на бензин,искам да провериа дали релето за помпата е там и дали е здраво ако имаш идеиа как изглежда сподели,или ако имасх линк ми прати


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2015, 07:53 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009, 10:58
Мнения: 102
Местоположение: София
skype: darkness_drake
Здравей,

релето за помпата се намира до ЕКУ-то, под касетофона между шофьорската и пасажерската седалки.

_________________
 
From strength learn gentleness, through gentleness strength will prevail !
_________________

Mazda 323 BG '94, B6T 1.6 16v DOHC turbo
Mazda 626 GF '00 2.0 16v DOHC
Mazda 3 sport BK '07 2.0


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2015, 10:36 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Яну 2015, 22:39
Мнения: 80
Местоположение: София
мерси колега ще проверя дано е там


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2015, 13:24 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Яну 2015, 22:39
Мнения: 80
Местоположение: София
колега не е там под касетофона няма нищо само кабели мойе ли да е под волана че там видях някакви релета ще се пробвам да стигна до тях,ако някои има снимка на релето моля да ми прати благодаря предварително


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2015, 16:04 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Яну 2015, 22:39
Мнения: 80
Местоположение: София
здравеите колеги отрих един проблем по колата имам нагорял канал на една платка сега ще я кача вав форома някои да ми каже дали има идея какво е това и да сподели


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2015, 22:07 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Яну 2015, 22:39
Мнения: 80
Местоположение: София
колеги може ли да е проблема вав алармата на колата че има имобилайзер даже има и нагорели канали които днеска ги видях


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2015, 19:58 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Яну 2015, 22:39
Мнения: 80
Местоположение: София
хора никои ли не е имал сьщиат проблем


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2015, 17:54 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Яну 2015, 22:39
Мнения: 80
Местоположение: София
:( доста неща исчетох вьв форома всеки се прави че много разбира а се оказа че много малко са компетентни,от толкова коментари никои ли незнае каде се намира релето за бензиновата помпа или бобината на маздухата


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2015, 19:10 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009, 10:58
Мнения: 102
Местоположение: София
skype: darkness_drake
Никой не ти отговаря, защото виждат, че нищо не правиш - нито аз нито някой друг ще дойде да ти оправи маздата. Помогнах ти като ти казах къде се намира релето за бензиновата помпа.

Отново ще и кажа, то се намира на планката на ЕКУ-то, което се намира под касетофона леко назад посока двигателя. Бобината ти е отпред в коша до кутията с бушоните.

Ако наистина си чел, както казваш - трябва да можеш да ги намериш.

_________________
 
From strength learn gentleness, through gentleness strength will prevail !
_________________

Mazda 323 BG '94, B6T 1.6 16v DOHC turbo
Mazda 626 GF '00 2.0 16v DOHC
Mazda 3 sport BK '07 2.0


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2015, 20:58 
Offline
фен
1996 Mazda 323

Регистриран на: 13 Сеп 2013, 17:27
Мнения: 118
Местоположение: Русе
А бе, неграмотник, защо не отидеш в сервиз да ти оправят колата, а само си чешеше клавиатурата?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2015, 13:54 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Яну 2015, 22:39
Мнения: 80
Местоположение: София
нали затова е този форум да си споделяме проблемите а не за всезнайковци дрто те пращат на сервиз,та относно проблема колега това че несам писал неознацчава че несьм се ровил по колата преди 2 дена свалих цялото табло защото ми се наложи да си сваля радиаторчето на парното,но уви пак не видиаь кьде се намира това реле освен аз да него распознавам затова и попитах дали някои знае как изглежда самото реле или да прати някьв линк.Имах и друг проблем изгнила тапа на блока това е друга тема но на ниакои ако му се случи да знаят какво да правят сваля се стартера за да мойе да се стигне до самата тапа и сас поксипол се майе стабилно друг вариант няма


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2015, 11:18 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
-Не знам със тоя "поксисопол" каква ще я свършите ама карай , щом така сте го замазали ,така ще е , все пак колата си е твоя!
Двигателният контролер ECU се намира отпред пред скоростният лост по посока към двигателя, върху централният ТУНЕЛ , близо до транеца за двигателният отсек, щом си свалял таблото няма начин да не си го видял, голяма метална кутия, на нея с планка е хванато РЕЛЕТО!!!
-Няма как да тичам сега да ти правя снимки и да разглабям моята та да те напътствам!
Помпата задейства само при полужение че е развъртян стартер и дебитомера е свързан. В дебитомера има изключвател за помпата, и не се ли мръдне клапата, тоест не засмуче ли мотора въздух, ..-този превключвател ключ не се заядейства и не задейства бензиновата помпа!!!!!!
Друга причина е алармрната система(ако имаш такава) със имобилайзер, да изключват помпата, и там нещо да се е повредило!
Не се знае при теб , при наличието на газова ,Газаджиите да не са решили че трябва да изключват бенз.помпа при работа на Газ , и ако е така, дали нещо по системата и окабеляването не се е прецакало!
С това мога да помогна от Разстояние!
Поздрави и Успех..............

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2015, 15:21 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Яну 2015, 22:39
Мнения: 80
Местоположение: София
колега много благодаря ще проверя пак и ще пиша,а за поксипола и аз сам на това мнение но по сервизите вземат доста скьпо а на някои даже неискат да се занимават,и наистина е доста сложно да се смени тапата много неща трябжа да се свалят че да стигниш до нея даже и самиат инжикцион,а ако нямаш канал е оште по кофти,аз достигнах до тапата като свалих стартера това е единственото решение.


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб