Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 00:28

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2011, 19:39 
Offline
любител
Аватар
1996 Mazda 323

Регистриран на: 09 Дек 2010, 11:45
Мнения: 5
Местоположение: Vraca
skype: P_E_P_Y84
Здравеите колеги та , питането ми е каква добавка за бензина да си купя.Някои да даде някакви препоръки ако си е зимал да каже каква марка , цена пари и т.н. Добавката ми трябва за почистване на горивна система , инжектори не , че имам проблеми с тях :D Просто неискам да сипа нещо некачествено и да бера ядове после. :mazda-logo:

PS: Един приател ми препоръча Radex и STP

_________________
Mazda 323 F BA 1.5 16V DOHC 1996г


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2011, 20:05 
Offline
маниак
Аватар
1993 Mazda MX-3

Регистриран на: 12 Мар 2009, 10:20
Мнения: 830
Местоположение: Враца|София
skype: Bojidar.Mladenov
малко черно шишенце със шашава форма, има ги на лукоил бензиностанциите, една разфасовка за 50литра, 7-8лв. не знам дали ще помогне но поне няма да попречи

ето такава мисля че беше
http://www.helios.bg/helios_intensive.php

_________________
Карай бавно СПАСИ живот!!!
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Разходи по колата


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2011, 23:35 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 06 Фев 2010, 09:43
Мнения: 556
Местоположение: Варна
Yacco Имат много добри добавки, и за бензинови и за дизелови двигатели, и за инжекции, и почистващи и всякакви.
Ако си вземеш масло от тях, дори ти дават една по избор подарък. Ако искаш пиши тук имат един представител във форума от Пловдив. Ника му е YACCO-BG.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2011, 09:40 
Offline
фанатик
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 08 Авг 2007, 19:47
Мнения: 2480
Местоположение: Сф-Плд
skype: mazdislav
Бе да ви кажа сипвал съм 2 добавки - YACCO и BARDAHL. Няква разлика не съм усетил...

_________________
1998 323F BA 1.8 (продадена след 7 год и 200,000 км вярна служба)
2001 Xedos 9 TA


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2011, 09:53 
Offline
маниак
Аватар
1995 Mazda 323

Регистриран на: 23 Юли 2007, 23:24
Мнения: 523
Местоположение: Пловдив
Добавките 99% са лъжа и измама. 1% от тях вършат 30% от това което казват.
:lovemazda:

_________________
I don't suffer from insanity, I enjoy every moment of it..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2011, 11:05 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Абсолютно е така, а и нали вече почти всички бензиностанции предлагат бензини с добавки. И какво става? Сипваме бензини мешани с добавки за октан, горене, чистене... , а после слагаме допълнително от същите или почти същите добавки.
Само ни лъготят за да ни вземат парите и никой не може да ме убеди в обратното.

Просто сипвайте от най-хубавия бензин. Може да е скъп - вече почти 2,60 лв, но аз поне, за едни и същи пари и около литър по-малко, минавам същите или повече километри, от колкото с бозите 95, били те Супер, ВиПовер, Рацинг и разни други измишльотини.

П.П. Пък ако искате добавка за вървеж, поинтересувайте се от метанол, толуол...
Не обаждам подробности, защото е опасничко за мотора и всеки който иска, сам да си рискува.

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2011, 12:53 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 06 Фев 2010, 09:43
Мнения: 556
Местоположение: Варна
Драгойчо, че слагат добавки в бензина слагат, ама си забравил да питаш бензинджиите какви са.
За това ще те открехна - добавките са мазутец, кюмур, мазгочи, нафта, водица и други коксови отпадъци.
За това и толкова бързо се затлачват двигателите и не вървят.

Иначе си прав, с по-скъпото гориво винаги се усеща разлика в работата на двигателя, както и разхода.
Поздрави или по-здрави :lovemazda:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2011, 16:31 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 19 Апр 2010, 21:10
Мнения: 297
Местоположение: София
Аз лично винаги, когато съм имал възможност слагам от добавката за дизел на Кастрол (магазин Метро, автогуми Радиал). Противно на мнението на част от колегите, писали преди мен, аз съм усещал разликата в работата на мотора преди и след слагане на добавка. При мощни мотори...няма как да установиш, но когато караш атмосферен дизел с 68 магарета,събуждането на всяко едно от тях радва душата - аз съм го изпитвал.
Конкретно към момента - присадката на Кастрол се беше поизгубила напоследък (може би затова "се върна" на нова цена :-)), та наливах междинно такава на Хелиос. Доволен съм, намали малко разхода ми, но...свърши бързо - непрозрачно шише (в Метро е прозрачно, но пък е по-скъпо от колкото на бензиностанциите) и липса на дозатор = сипване в повече от необходимото. Разходът ми падна на под 8/100 в градски условия в София. Сега съм вече с кастролската - вчера засичах 144 км. с 8,5 л....сметката сочи разход 5,9/100. Добавям още 1/2 литър от мен за изравняване на евентуална грешка, но дори и 6,5/100 градско в София...аз лично не съм мечтал за такъв разход и дори на мен ми се струва малко нереален.
Наливам нафтата все на една и съща Еко бензиностанция, че ми е на път от работа и все на една и съща колонка (предимството да си с обратна на повечето коли капачка - не се редят от твоята страна на колонката :-)).
Отдавана на съм карал бензин и не знам дали могат да бъдат препоръчани бензиновите присадки на Кастрол, но си заслужава да се опита.

_________________
Нека бъдем толерантни и интелигентни на пътя!
Потребителят управлява с наслада Мазда 6 2.0 CRDi 100 kW, 2004.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2011, 16:45 
Offline
маниак
Аватар
1993 Mazda MX-3

Регистриран на: 12 Мар 2009, 10:20
Мнения: 830
Местоположение: Враца|София
skype: Bojidar.Mladenov
Значи за това което съм показал по горе съм го сипвал 2 поредни резервоара. Мисля че пишеше нещо такова на шишенцето, че не се препоръчва за "ежедневна" употреба И колата значително промени начина по който се държеше на ниски обороти. В по високите както каза колегата няма как да я хвана. А и тя не е толко за "подобряване" на бензина колкото за почистване на инжектори и горивопровод. Иначе както каза колегата драгойчо метанол в бензина го подобрява но е доста опасно и води до... :)
Прикачени файлове:
barbeque_explosion.gif
barbeque_explosion.gif [ 9.92 KiB | Прегледано 9863 пъти ]

_________________
Карай бавно СПАСИ живот!!!
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Разходи по колата


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 21 Яну 2011, 17:38 
Offline
маниак
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 10 Апр 2008, 16:51
Мнения: 597
Местоположение: ВАРНА
Момчета,ако искате да си повишите октана на горивото, разтворете една бирена капачка нафталин на 20 л. бензин, и гледайте какво става! Малко е опасно ако превишите дозата, но колата върви като луда.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2011, 00:52 
Offline
фен
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 19 Фев 2010, 18:11
Мнения: 153
Местоположение: Стара Загора
Драгойчо,колега ти конкретно кой бензин използваш,ако не е тайна разбира се? :))) Аз съм чувал,че една кола ако е карана дъъълго време само с 95 ( примерно) ,и като свърши да и налееш едно 15-20 литра хубав 100-октанов да речем,и понеже е по силен и качествен (уж) ,има вероятност да разгради разни полепи.шлаки,буклуци и др. От резервоара ( ако има) ,които задръстват всичко наред? Има ли нещо вярно според вас?

_________________
Мазда 1.5 BA 1996


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2011, 09:01 
Offline
маниак
Аватар
1995 Mazda 323

Регистриран на: 23 Юли 2007, 23:24
Мнения: 523
Местоположение: Пловдив
Който иска да вярва в добавки. Не са виновни търговците или производителите - виновни са купувачите.
Докато има балъци да купуват, ще има предлагане на боклуци., ще има добавки за бензин, за масло, за прах за пране, за перални, ще има гривни за баланс, космодиск, ВС телешоп, предавания където ако познaеш 4-буквена дума печелиш пари, предавания с пускане на СМС където даже имат наглостта да въртят на екрана само 3 номера и много други. Факта че ги има тия неща означава, че има глупаци да ги купуват. Не бъдете такива - мислете с главата си.
(колегата дето измерил по-нисък разход - след като си налял добавката подсъзнателно си карал по-културно
- докато не видя с очите си (не по телевизията) ИЗМЕРЕНА разликата на стенд - не вярвам.
Или поне да се мери при ЕДНАКВИ условия - колата да се кара по зададен маршрут със зададена скорост, при ЕДНАКВИ атмосферни условия (температура и атмосферно налягане), горивото да е в 2 литрова бутилка ако е възможно и двете проби по 2 л да са наляти едновременно, после се разделят и се слага добавка на едната.
От личен опит мога да ви кажа, че като се вземе една кола на старо и й се смени това онова по двигателя (свещи, кабели, масло, датчици, филтри - разхода пада - там е истината.
:lovemazda:

_________________
I don't suffer from insanity, I enjoy every moment of it..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2011, 19:08 
Offline
фен

Регистриран на: 24 Яну 2010, 08:58
Мнения: 170
Местоположение: Бургас
Качествени горива му е майката!
Проблемът е, че при нас и 3лв. да стане бензинът пак ще е калпав и с примеси.
Ползвал съм няколко пъти Redex и почти никакъв ефект. Усетих промяна, когато започнах да слагам Eko 95 по-скъпия, но го развалиха. После минах на Rompetrol 95 Efix, а сега съм на OMV 95 Carrera или там както му казват. Най-съм доволен от последния поне от тази бензиностанция, на която зареждам.
Относно "почистването" с по-високооктанов бензин - пробвах няколко пъти. Имаше ефект, но върху портфейла ми. :lol:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2011, 11:27 
Offline
фен
Аватар
2007 Mazda 3

Регистриран на: 01 Сеп 2009, 15:27
Мнения: 185
Местоположение: Пловдив
Ето колеги...няма нужда спорите толкова....искате тест, хората са го направили вече :)

За бензин с различно октаново число
http://www.youtube.com/watch?v=gQghB4asSnI

За добавките към бензина
http://www.youtube.com/watch?v=O2KNbbdQ ... re=related

Равни количества, равни условия, HI-Tech оборудване, колегата по-горе трябва да е доволен :)

Сами си направете извода


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2011, 11:44 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Да, ама не. Не и в България. Тук е различно. Доказано!

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 25 Яну 2011, 15:44 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Апр 2010, 16:11
Мнения: 38
Местоположение: пловдив
И аз съм против добавките.Пострадах конкретно от Хелиос, с идеята,че ако не помага няма да ми навреди...да ама ...ми образува проблем
На голфа TSI 140 h.p. сипвах известно време,но не забелязах нещо особено,до момента в който започна да се дави и хълца на около 3 хил оборота...от там в сервиза,че беше гаранционен и...започна голямо чудене и чесане...компютъра казва - ок, а колата се чуди дали да върви...докато изгорих бензина, с който беше, после смениха горивен филтър и свещи...от тогава НиКакви добавки, само карера 100 и газззззззззззз


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Апр 2011, 23:23 
Offline
любител
Аватар
1996 Mazda 323
Автор на темата

Регистриран на: 09 Дек 2010, 11:45
Мнения: 5
Местоположение: Vraca
skype: P_E_P_Y84
Благодаря ви колеги пробвах STP- черното шишенце :D

_________________
Mazda 323 F BA 1.5 16V DOHC 1996г


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Апр 2011, 23:55 
Offline
любител
Аватар
1996 Mazda 323F

Регистриран на: 08 Окт 2010, 18:31
Мнения: 22
И кви са отзивите за черното шишенце?

_________________
[URL=http://dobavi.info/cars/Ferrari/][IMG]http://dobavi.info/cars/Ferrari/m39535.gif[/IMG][/URL]


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб