Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 00:51

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Май 2017, 18:32 
Offline
любител

Регистриран на: 23 Май 2017, 18:06
Мнения: 2
Местоположение: Ураново
Здравейте,
От почти 3 год. карам mazda 323p 1.3 73hp 1997г. Супер доволен съм от колата, никога не ме е предавала, кара се редовно лято и зима. От около 2 - 3 месеца се появи някакъв странен шум от двигателния отсек. Чува се обикновенно като падат рязко оборотите и не винаги. Пример: Карам 70км/ч на 4-та предавка, освобождавам на свободна и притраква. В началото го правеше само в подобна ситуация. Сега вече притраква и на место пак при рязка промяна в оборотите от високи към ниски. Разбирачите с които се съветвах ми ги наговориха едни плашещи. Не ми се хвърля колата, макар и да е на 20г, ми върши страхотна работа. Обслужена е след закупуване от - до: ролки, ремъци, масла, всички филтри. Преди 20дни смених маслото с 10W40 Total (С това си я карам по принцип). Долу е линк към видео където се чува въпросния шум, определям го нещо средно като тракане/стържене. Благодаря предварително, ако някой успее да ми каже поне от какво може да е знам дали си струва ремонта.

Линк: https://youtu.be/N49-KhWYzbo

Поздрави.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2017, 22:07 
Offline
маниак
1994 Mazda 121

Регистриран на: 16 Юли 2008, 11:17
Мнения: 814
Местоположение: HANNOWER
skype: niki_ovt
Колега,уплаши ме със звука на падащи обороти-това е признак за съборени лагери) и това са ти казали МАЙСТОРИТЕ явно.Не,според мене не е това,а нерегулирани хлабини на клапаните.Писано е във форума как се прави и аз препоръчвам да не се пропуска частта за топъл мотор.Сега ще се изкажа неподготвен може би,но мотора е В3 нали?Ако да съм прав то хлабините са 0,3мм на всичките клапани,а мотора трябва да е в работна температура.
Успех :wink:
П.П. прочетох ти поста пак и прослушах клипа-това което съм казал е.....прави се на 15000 или малко повече километра на тоя мотор ,а ти не си :D споко :lovemazda:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2017, 07:54 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 27 Май 2008, 18:12
Мнения: 4819
Местоположение: АБСУРДИСТАН
skype: тел № 0889410450
kornsick написа:
Здравейте,
От почти 3 год. карам mazda 323p 1.3 73hp 1997г. Супер доволен съм от колата, никога не ме е предавала, кара се редовно лято и зима. От около 2 - 3 месеца се появи някакъв странен шум от двигателния отсек. Чува се обикновенно като падат рязко оборотите и не винаги. Пример: Карам 70км/ч на 4-та предавка, освобождавам на свободна и притраква. В началото го правеше само в подобна ситуация. Сега вече притраква и на место пак при рязка промяна в оборотите от високи към ниски. Разбирачите с които се съветвах ми ги наговориха едни плашещи. Не ми се хвърля колата, макар и да е на 20г, ми върши страхотна работа. Обслужена е след закупуване от - до: ролки, ремъци, масла, всички филтри. Преди 20дни смених маслото с 10W40 Total (С това си я карам по принцип). Долу е линк към видео където се чува въпросния шум, определям го нещо средно като тракане/стържене. Благодаря предварително, ако някой успее да ми каже поне от какво може да е знам дали си струва ремонта.

Линк: https://youtu.be/N49-KhWYzbo

Поздрави.
УжасТ, #-o тя по шумна от моя дизел .
На мен този стържещ звук който се появява при форсиране, изобщо не ми прилича да е от клапани . :) Сваляхте ли пистовите ремъци, да видите има ли го шумът и без тях ? Също така пробвай и при натиснат и пуснат съединител, дали има някаква промяна .

_________________
Гънките на мозъка по принцип са невидими, но когато липсват си личи .


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2017, 20:42 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 23 Май 2017, 18:06
Мнения: 2
Местоположение: Ураново
За момента нищо не съм правил. Тия дни ще сваля пистовия ремък да видим ще шуми ли пак така. Забелязвам,че след като съм пуснал съединителя на моменти пак го прави, но супер рядко.
@niki_o: Да мотора е B3 :)
PS: От 2 - 3 седмици я карам с гориво 100 октана от Еко и намаля рязко появата на въпросния шум, не знам дали е свързано с проблема, чак се изненадах,че се получи така.
Благодаря за съветите.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2017, 10:18 
Offline
маниак
1994 Mazda 121

Регистриран на: 16 Юли 2008, 11:17
Мнения: 814
Местоположение: HANNOWER
skype: niki_ovt
С Еко 100 октана може да компенсираш голямо предварение-което пък прави мотора шумен иначе.Провери си центровката.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб