Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 04 Авг 2020, 21:12

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2018, 20:21 
любител

Здравейте! Имам мазда 323F 1.5 16v 1997 година бензин, преди няколко месеца ходих при един майстор да ми сменя ремъците, но пистовия ремък (този до хидравличния) започна да свири и накрая се скъса, не искам да ходя втори път на сервиз, реших сам да я правя. Така,поръчах си пистов ремък от магазина, смъкнах ремъците (без ангренажния) но не мога да сложа пистовия ремък, оказа се че е прекалено голям. Има една стойка със четири болта която държи ролката на хидравличния ремък, но като развих тези четири болта отпусна само ремъка за хидравлика. Ходих до магазина да попитам да не би да са объркали ремъка, но ми отговориха че ремъка е точно за моя модел, гледам ролките са неподвижни, и се сетих да отпусна алтернатора за да го изместя назад. Да, но обаче развих всички болтове на алтернатора, но той не помръдва и сега не знам какво да правя. Пистовия ремък се държи на три ролки, като едната е на алтернатора. Бихте ли ме светнали как да наместя пистовия ремък? Кое трябва да отпусна за да се намести, имам желание да си я направя, не искам да ходя по сервизи. Забравих да кажа че маздата е двувалка!

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2018, 14:29 
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Генератора има един болт отдолу който се развива от под колектора(всмукателния).
Трябва да се разхлаби за да може да позволи завъртането на генератора(един вид като на панта)
Ако не се лъжа е с 14-ка ключ.
След това с обтяжния механизъм на генератора си го натягаш, но не прекалявай, защото може да му отидат лагерите..

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа