Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: теч на тавана
МнениеПубликувано на: 27 Окт 2020, 22:07 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Авг 2020, 18:11
Мнения: 85
Местоположение: София
Здравейте! Имам следния проблем...

Откакто си купих колата тя има теч от тавана..и по точно по ръбовете там където седят дръжките и ми къса нервите защото платта по тавана седи с гнусни петна които чистих поне 3 пъти мислейки си че теча на тавана е бил временен и е оправен (уви късмета винаги е с мен)

Та реших да се поразровя из релсите на тавана отгоре и забелязах че от шофьорската страна при свивката на улея от външната страна (към вратите) там където става дълбокото се е пропукало купето (не съм сигурен дали е купето или боята защото тази кола е пребоядисвана преди да я купя) и ми направи сериозно впечатление това но мястото където ми се мокри тавана е по краищата които са сравнително далеч от това място.

След това забелязах че лайсната която седи точно над стъклата на вратите е леко провиснала (с около 1-2 мм) заради жегата и си помислих че може и да е от тях обаче тъй като няма как да вкарам нещо тънко като спринцовка и да го напълня със силикон/лепило не знам как да процедирам.

Някой има/имал ли го е този проблем и ако да как се е справил с него?

И ако можете да ми кажете каква е тази пукнатина по дължината на цялата релса на тавана отгоре също ще съм много благодарен (от другата страна не съм разглабял релсата да видя дали е така).

Поздрави :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: теч на тавана
МнениеПубликувано на: 27 Окт 2020, 23:05 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Колега, първо спри да пускаш нова тема за всеки проблем с който се сблъскаш. Абсурдно е!
Второ, прави някакви снимки за онагледяване примерно на този ти проблем, за да разберем какви са тия дръжки по тавана, къде е дълбокото и т.н.
Трето, този модел остаря доста, ръждата го гони яко и ако не се влагат пари за кардинални ремонти, караш докато се счупи тотално и на боклука.

Лайсната над съклата е "плаваща", за да не се налага автоматично сваляне и вдигане при затваряне. Затова зимата като замръзне в лед, понякога при затваряне на врата, стъклото остава върху на лайсната. Та, колата ти може да е била блъскана, правена колкото да се закърпи или при боядисването, ако е разглобявана, някой да се е правил на майстор и да е осрал какво ли не.

Какво друго да ти кажа... Имам такава от 2007 година, с капандура, и течове няма и не имала никога. Само дето вече е докато издържат гредите отдолу. Таквоз е със стара кола - или наливаш пари за реставрации (разбирай яко хиляди), или караш колкото даде и... нали.

Поздрави и успех!

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: теч на тавана
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2020, 18:15 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Шибидах имаш ли??


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: теч на тавана
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2020, 20:31 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 08 Авг 2020, 18:11
Мнения: 85
Местоположение: София
все е тая вече..


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб