Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 18:37

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: ревизия на Z5
МнениеПубликувано на: 12 Фев 2021, 21:05 
Offline
любител

Регистриран на: 08 Авг 2020, 18:11
Мнения: 85
Местоположение: София
Здравейте колеги!

Мисля да ревизирам двигателя на кошницата :D обаче проблемите са следните:

1. Не знам при кой адекватен майстор мога да отида да го направи това в София.

2. Сумата която ми се върти в главата е 2000-2500лв (в тази сума вкарвам и парите за труд) и за тези пари не знам до каква степен може да се ревизира двигателя, тъй като аз под ревизия разбирам - да се сменят биелните лагери и тези на коляновия вал, да се изчисти главата, да се сменят/почистят клапаните, да се попрегледа ако има някакъв проблем по двигателя още и да се оправи, да се почисти маслената помпа, да се видят как са датчиците и ако трябва да се сменят ии евентуално по буталата да се сменят семерингите.

3. Не знам дали има смисъл да се прави това (ама ми е мерак да си я правя)

Та ако някой може да изкаже някакво мнение по въпроса или да ме ориентира към човек който може да ми свърши работа ще съм много благодарен.

Поздрави! :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: ревизия на Z5
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2021, 02:26 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Аз си го правих сам и да ти кажа отидоха не повече от 7-800лв за чарколяк:
основни и биелни лагери, сегменти,помпа,всички видове уплътнения,семеринги и гарнитури,ангренажен комплект барабар с паразитната и обтяжната ролка/лагер,съединител,маншони карета,шлайфане на глава и блокко и други малки несъществени чаркове.
Не мога да прогнозирам с точност, но 2-2.5к ми се струва прекалено много било то и с 2 пъти труда..
Виж, ако имах условията, бих ти го направил, ама "йок сачма".. + това съм в Пловдив.
Все ще се намери някой който да ти е свърши тая работа, но не се хващай на приказки от 1.4-1.5к нагоре..
Това малко двигателче е много лесно за работа, така да се каже на масата вкъщи можеш да си го ревизираш.
Успех!

Едит:
виж линка
https://www.aliexpress.com/item/3289673 ... 4c4dp2hdpK


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: ревизия на Z5
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2021, 02:51 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 08 Авг 2020, 18:11
Мнения: 85
Местоположение: София
maZZda написа:
Аз си го правих сам и да ти кажа отидоха не повече от 7-800лв за чарколяк:
основни и биелни лагери, сегменти,помпа,всички видове уплътнения,семеринги и гарнитури,ангренажен комплект барабар с паразитната и обтяжната ролка/лагер,съединител,маншони карета,шлайфане на глава и блокко и други малки несъществени чаркове.
Не мога да прогнозирам с точност, но 2-2.5к ми се струва прекалено много било то и с 2 пъти труда..
Виж, ако имах условията, бих ти го направил, ама "йок сачма".. + това съм в Пловдив.
Все ще се намери някой който да ти е свърши тая работа, но не се хващай на приказки от 1.4-1.5к нагоре..
Това малко двигателче е много лесно за работа, така да се каже на масата вкъщи можеш да си го ревизираш.
Успех!

Едит:
виж линка
https://www.aliexpress.com/item/3289673 ... 4c4dp2hdpK


Благодаря за информацията и линка колега :) ще го имам предвид


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: ревизия на Z5
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2021, 21:10 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Имаш ли проблем ,че ще пипаш мотора. Щото еи така за спорта не си струва особено тази цифра.По добре обърни внимание отдолу и ламарините как са ,че на тези години сигурно е зле.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: ревизия на Z5
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2021, 00:42 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 08 Авг 2020, 18:11
Мнения: 85
Местоположение: София
мотора е повече от перфектен откъм държание, а ламарините са добре ама идеята ми беше тази пролет да се направи някакъв по-сериозен ремонт по тази кола и се чудя дали да я вкарам за цялостно пребоядисване (разбира се преди това ще мине през тенекеджия за да оправи някои ламарини) или да и ревизирам мотора

знам че боядисването (ако искам да е качествено) не съм сигурен дали ще ми стигнат 2-2500лв и заради това питам за мотора как стоят нещата


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: ревизия на Z5
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2021, 14:17 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Не пипаи тогава ако няма разход на масло.Едва ли тези части ще са по добри от оригиналните в нея. По добре я ревизирай един вид отдолу защото си е на години и едва ли е толкова добре както смяташ. Примерно не знаеш бомбетата отзад дали няма да подадат и да влезе аморт. в купето... :mrgreen: Пиша от позицията на човек имащ малко над 7 години този модел и не пипал почти нищо по нея. :lovemazda: За съжаление приключи пътя си в една автоморга краи Папенбург Германия... :(

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: ревизия на Z5
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2021, 18:33 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 08 Авг 2020, 18:11
Мнения: 85
Местоположение: София
Имаш право

еми тогава ще се пребоядисва и ще се оправят ламарините

а отдолу е минавана с това гуменото покритие и няма дупки от ръжди, но си има повърхностна ръжда на която ще обърна внимание (особено на бомбетата отзад щом казваш ти)

благодаря за информацията :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: ревизия на Z5
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2021, 21:58 
Offline
фен
Аватар
1993 Mazda MX-3

Регистриран на: 15 Юли 2017, 19:46
Мнения: 232
Tony's 323F BA написа:
Имаш право

еми тогава ще се пребоядисва и ще се оправят ламарините

а отдолу е минавана с това гуменото покритие и няма дупки от ръжди, но си има повърхностна ръжда на която ще обърна внимание (особено на бомбетата отзад щом казваш ти)

благодаря за информацията :)


Това гуменото покритие е нож с две остриета. След време се напуква и просмуква влага, която се задържа и се досещаш какво се случва.
Грес и масло му е майката, аз лично бях много негативно настроен, но от както я направих тази процедура не съм имал повече проблеми с ръжди и гнилочи. Цялата съм я обработил отдолу с грес + кухините във вратите и калниците, а праговете ги напълних с масло (около седмица покапваше, но след това спря). Миналата зима избиха точки ръжда по задните вежди (преди да правя какото и да било по купето). Изчистих и изшкурих всичко до гол метал, след това където имаше язвички и четката не стига до тях, обработих с ръждопреобразувател на Вюрт (малко е скъп, но върши страхотна работа). След това минах с грунд (тоя сивия дето е в металните кутии, не се сещам за марката, но май беше на Оргахим ако не се лъжа), след това минах с боя Автоемайл лак без да я разреждам много (бързосъхнеща) и след като изсъхна накрая минах с черно боди (не се сещам за номера му, но е като смола такова, ползва се точно против хвърчащи камъчета и т.н.) и като за финал намазах обилно грес, която след време от прахта и мизериите от пътя, стана като допълнително покритие :D
Преди няколко месеца когато имах проблеми със широките джанти, гумите протриха част от тези покрития, а метала отдолу си беше чист като сълза, без наличие на ръжда, все едно процедурата беше правена току що...
Успех!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: ревизия на Z5
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2021, 22:30 
Offline
фанатик
Аватар
1997 Mazda 323F

Регистриран на: 28 Апр 2013, 22:00
Мнения: 1995
Местоположение: Пловдив
Това е защото гумата го е полирала до блясък..


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: ревизия на Z5
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2021, 14:19 
Offline
фен
Аватар
1993 Mazda MX-3

Регистриран на: 15 Юли 2017, 19:46
Мнения: 232
maZZda написа:
Това е защото гумата го е полирала до блясък..


Да, но си беше чисто около полираното място, без ръжди.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: ревизия на Z5
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2021, 21:50 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 08 Авг 2020, 18:11
Мнения: 85
Местоположение: София
Благодаря за информацията ще ги имам предвид тези неща (за маслото и греста знаех)

А за ръждите по колата има най-много по всички врати точно под корите ии там и да мажа и да не мажа са заминали вече и са започнали да се люпят тънки парченца иии това е една от главните причини да се замисля за цялостно пребоядисване на колата (другата е че ми е мерак да си я правя защото ми е прекалено жал да я хвърля на боклука)

Много хора ми казват да сменя колата направо вместо да я боядисвам ама ще ми излезне по-евтино да направя всичките "магарии" по тази отколкото да купя друга и да я вкарам в пътя защото със сигурност няма да е в тази кондиция в която е моята сега


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: ревизия на Z5
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2021, 15:31 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9186
Направи някоя снимка. Доста хора са минали по този път. Понякога обаче се сменя например цялата врата отколкото да се кърпи. Там отдолу където излиза водата ако е тръгнала ръжда да знаеш, че и от вътре е кофти и ще избие от външната страна.

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб