Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 04 Апр 2020, 00:51

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Мар 2020, 16:55 
любител

Здравейте колеги, колата е Mazda 626 GF 1998 г., дизел.
Когато вали дъжд и обилна струя, примерно падаща струя от някой улук пада отпред дали върху предното стъкло, или решетката и се пълни купето, първо беше само пасажерското място, сега взе и шофьорското, ако няма концентрирана струя, проблеми няма. Първо си мислих, че проблема идва от вратите, но и двете уж ги отпуших, и си се стича водата както трябва. Мисля си, че проблема идва от запушени отводнителните канали отпред на колата, разглобих отпред пластмасовата решетка, която е под чистачките, но не съм сигурен, че ги видях. Бих желал да попитам къде са въпросните канали, предполагам са някъде там, обаче не ги видях, ако може да ме ориентирате, ще е супер :D. Също така ако имате информация събраната от там вода къде отдолу се оттича, също бих желал да разбера, тъй като си мисля, че ако с някаква тел бръкна отдолу, ще е по-лесно да ги отпуша. Отворен съм и за други съвети от къде може да идва теча, тъй като може и да греша.
Благодаря предварително!

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 01 Апр 2020, 17:36 
любител
Автор на темата

Оправих се! Значи ако някой му се наложи - най-добре е да се свали подкалника и решетката, която е под предното стъкло. По принцип няма нужда от всичко това, отстрани от двете страни на решетката има едни отвори с които може да бръкнете и да отпушите, явно са с тази цел, ама го разбрах в последствие, след като с шилото, с което отпушвах изведнъж излезе отгоре през този отвор :D . Мисля че под подкалника има 3 отвора за оттичане (може да са и повече, не съм сигурен, не можах да намеря онлайн, карах по каквото успях да видя) - като сипете вода в решетката ще ги видите, пък ако са много задръстени както в моя случай, водата ще се оттича само през някои и ще трябва да отпушите другите, иначе се събира вода и мисля че прилива и влиза откъдето е отвора за въздух в купето и почва да капе. Поне при мен беше така, сега след като отпуших всички отвори и от двете страни (пасажерската и шофьорската страна), нещата са както трябва и няма препълване (тествах с доста силна струя от маркуч), всичко се отича както трябва. Вече като го направите веднъж всичко с разглобяването, следващия път по усещане ще знаете къде са тези отвори и без никакво разглобяване ще може да действате :D

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа