Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 29 Мар 2024, 00:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2021, 21:37 
Offline
любител

Регистриран на: 21 Май 2008, 08:58
Мнения: 39
Местоположение: София
Колата е Мазда 626 2.0 FS 1999Г.
Имам проблем с въздух който се смуква в средата на колекторните траби зад двигателя. Много е недостъпно. Запуших всички маркучи и с цигарен дим надух в едно маркуче. Дима излиза някъде в средата на двигателя между двете средни колекторни траби на смукателния колектор. Под колектора има една черна пластмасова кутия. За какво служи тази кутия? Някои ако е имал подобен проблем да помага.

_________________
SOFIA


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 12 Мар 2021, 22:27 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:23
Мнения: 261
Местоположение: Пловдив
Здравей, проблемът най -вероятно е в прегоряла гарнитура на всмукателния колектор.

_________________
Mazda 626 2001


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Мар 2021, 19:09 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 21 Май 2008, 08:58
Мнения: 39
Местоположение: София
Някой ако е разглобявал всмукателния колектор ме интересува дали Масло или антифриз има достап да гарнитурата му.
Забилязах че като я запаля в началото пуши много дим излиза отзад. Може ли масло да попада във смукателните колектори от гарнитурата. Имах друга марка японска кола на която имаше отвор на маслото към смукателния колектор. Там гарнитурата го спираше , задънено но имаше отвор. Антифриз също минаваше през колектора.

_________________
SOFIA


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 13 Мар 2021, 22:31 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 01 Фев 2021, 17:41
Мнения: 38
Местоположение: Бургас
Аз съм с Мазда 323ф БА , която от скоро закупих от един тарикат. На мен ми вкарва масло в антифриза , но и аз , като теб се питам дали няма отвори за масло в смукателния колектор и от там да смесва поради прецакана гармитура , но отговор няма от никой. Та ще трябва да се борим с вятърните мелници. Разглобяване и проверка на всичко едно по едно. Колеги айде де тук в този форум голяма бомба е паднало и то не каква а може би такава , като от оня звяр на снимката ми 8к14.Прерових целия форум и не намерих някой да описва колектор на ф БА 1,5 1995 имали отвори за масло. Или не сте отваряли такъв или се надувате и ни имате за невежи новобранци тъй , като регистрацията ми тук е от има няма месец............Колегата и той пита , но ни вопъл ни стон.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2021, 23:28 
Offline
фанатик
Аватар

Регистриран на: 26 Окт 2007, 10:08
Мнения: 3460
Масло в смукателя може да има само по една причина - здраво надуване в картера. Причината, мисля, е ясна.
Отвори за масло, поне аз не знам да има.

Освен от издухана гарнитура, смукателят може да диша и от долните уплътнения на инжекторите, които се изпичат и стават като пластмасови втулки, и от двата маркуча на изхода на картерната вентилация, след PCV клапана.

Антифриз минава през термостата на клапана за регулиране на тихите обороти - стъпковото моторче. Ако уплътненията към дросела са заминали, вакуумът спокойно може да засмуква и антифриз.

Черната кутия под смукателя (моя FS няма такава - 92-ра година е), някои я наричат резонатор, но е разширител - резервен въздух при ниско атмосферно налягане. На практика може и без нея, макар някои да твърдят обратното.

ПП Това се се отнася 100% и за 323Ф БА 1,5 , като черната кутия там е зад и вдясно от смукателя.

Колкото до бомбата тук, явно всичко живо е в оня копторник - фейсбук, а останалите идваме по-рядко, по обясними причини. Поздрави!

_________________
You can’t make a pig into a racehorse,
but you can make it into a very fast pig.
626 GE IV FS 115


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2021, 18:24 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 01 Фев 2021, 17:41
Мнения: 38
Местоположение: Бургас
Отопление /антифриз/е ясно , че ходи само това дали не ходи и масло не беше , но благодаря адаш за отговара и отделеното внимание. Ясно е , че ще е дно от тези. Гарнитура , крива или спукана глава или крив или спукан блок не дай боже. През следващото затопляне на бремето вече ще се отваря и разглобява тук в двора. Поздрави!


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Yandex [Bot] и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб