Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 18:54

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 139 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2009, 14:24 
Offline
любител
Аватар
1997 Mazda 626

Регистриран на: 08 Фев 2009, 14:27
Мнения: 13
Местоположение: Добрич
Предстои ми закопуване на шарнир, биалет и 2 карета. Въпросът ми е кои биалети са по-добри? Предложиха ми белгийски 24.85лв, японски 17лв и някакви турски за 17.50лв, и тук идва голямата учудванка от моя страна. Японските би трябвало да са най-добрите, а защо са по евтини от белгийските. Някой по запознат би ли ми обяснил кои си заслужават повече? Благодаря предварително.
П.С. цените са от фирма "Косер" - гр. Добрич, ако някой от Добрич знаемагфазин за авточасти с по-евтини цени да се чувства свободен да сподели :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Мар 2009, 16:04 
Offline
фен
Аватар
1993 Mazda 626

Регистриран на: 23 Апр 2008, 18:52
Мнения: 468
Местоположение: София
Ми аз вчера взех от Бойко 2бр. японски предни биелетки 555 за 36лв., инак едната само ми я даваше на 28лв. Та може да е нормална цената. :lol:

_________________
dzvero написа:
Ти каква крепост ще направиш от тая кола!Евала Абисчо,евала!

So if you stare for too long into the Abyss, the Abyss might eventually stare back into you. And You might find yourself with Me... as God...


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2009, 13:11 
Offline
любител
1992 Mazda 626

Регистриран на: 06 Ное 2008, 13:42
Мнения: 28
Местоположение: София/Монтана
Я да се включа и аз в темата.

На 26.03.2009г. закарах маздата за ремонт на ауспуха в сервиз KRAFT в квартал Дружба. Равносметката от това е:

Тръба /изходна на среден ауспух/, нова - 45лв.
Заден ауспух, нов - 109лв.
Гарнитури /на мека връзка/, нови - 2х5лв.
Монтаж - 60лв.

---------------------------------------------------------
Общо - 224лв. + 18 месеца гаранция.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Мар 2009, 17:50 
Offline
фен
Аватар
2010 Mazda 6

Регистриран на: 27 Окт 2007, 22:37
Мнения: 314
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Здраве да е
Кабели за свещите Yazaki + NGK Laser Iridium ITR6F13=200лв
От Бойко.
Благодарности на човека, много коректно обслужване и качествнни консумативи.
Good luck


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2009, 11:43 
Offline
фен
1999 Mazda 626

Регистриран на: 10 Яну 2007, 22:09
Мнения: 432
Тези части имат много голямо разминаване в цените.Ето и пример за моята мазда:
Водна помпа Metelli (италианска,много хора ги хвалят) - 87 лв.
Водна помпа Nipparts (японска) - 137 лв - магазин Nipparts Русе
Водна помпа JMB (японска) - 245 лв магазина Nipparts София
Водна помпа Mazda (оригинална) - 110 лв - Бойко
Водна помпа JMB (японска) - 75 лв - Бойко
Водна помпа MPW (японска) - 70 лв - Росица
Водна помпа JMB (японска) - 330 лв - Ники Велков
И сега започва голямото чудене..........не че съм за смяна на водна помпа,но ще сменям ремъка,рокли и обтегач и уж трябвало да се смени и водна помпа.Като говорих с Бойко,той каза,че въобще не трябвало да се сменя помпата ако няма признаци за смяна (течове,виене).Даже ме бъзика да съм сменил и лагерите на коляновия и разпределителния вал щом ще сменям всичко,което се задвижва от ремъка...........колкото майстори,толкова мнения...

_________________
Mazda 626 2.0 DITD 1999 г.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2009, 13:34 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 20 Май 2005, 20:37
Мнения: 46
Местоположение: sofia
Не че не искам да си продам помпите-имам по 20 от всяка,но който твърди,че с ангренажен ремък се сменя и водната помпа или иска да си продаде неговата водна помпа или е пълен неразбирач :lol: :lol: :lol:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 10:21 
Offline
фен
1999 Mazda 626

Регистриран на: 10 Яну 2007, 22:09
Мнения: 432
cronos написа:
Не че не искам да си продам помпите-имам по 20 от всяка,но който твърди,че с ангренажен ремък се сменя и водната помпа или иска да си продаде неговата водна помпа или е пълен неразбирач :lol: :lol: :lol:

Ето и едно обосновано мнение на един пълен неразбирач "Водната помпа се върти със същите обороти и има лагер,който е подложен на същите (ако не и по тежки) условия на работа както ролките,които се сменят.Следователно и тя е подложена на натоварвания и е хубаво да сме смени превантивно вместо да се чака да стане проблем и чак тогава да се отваря и сменя наново".Сега искам да чуя и обосновано мнение за ненужната смяна на водна помпа на един пълен "разбирач" със 20 водни помпи от всеки вид :)

_________________
Mazda 626 2.0 DITD 1999 г.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 10:48 
Offline
Администратор
Аватар

Регистриран на: 23 Мар 2008, 17:19
Мнения: 813
Местоположение: Анкх Морпорк
skype: up1level
Така е, водната помпа се сменя с ангренажа... Когато го сменях, в сервиза не го знаеха това и след месец водната помпа ми протече и трябваше да се отваря на ново, естествено не в същия сервиз :lol:

_________________
Изображение

Please drive safe..... http://www.youtube.com/watch?v=3749h_uxS0o


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 11:33 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 20 Май 2005, 20:37
Мнения: 46
Местоположение: sofia
Да определено не сте разбирачи и двамата, ангренажния к-т на нито един автомобил не включва водна помпа, има си обслужване по каталог и по предписание на определени километри за смяна никъде в сървиз менюал не пише смяна на помпа :D :D

П.С а, че сте неразбирачи е видно по глупостите които пишете :D :D :D
Явно никога не сте имали нови коли, не сте виждали как им изглеждат сервизните книжки :D :D

ВОДНАТА ПОМПА е резервна част и се сменя когато се повреди

АНГРЕНАЖНИЯТ РЕМЪК и ОБСЛУЖВАЩИТЕ РОЛКИ са консумативи и се сменят на ОПРЕДЕЛЕН ПРОБЕГ КМ (НЕ СЕ ЧАКА ДА СЕ ПОВРЕДЯТ) :D

НЕРАЗБИРАЧИ СТЕ не съветвайте хората глупости!!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 11:52 
Offline
фен
1999 Mazda 626

Регистриран на: 10 Яну 2007, 22:09
Мнения: 432
cronos написа:
Да определено не сте разбирачи и двамата, ангренажния к-т на нито един автомобил не включва водна помпа, има си обслужване по каталог и по предписание на определени километри за смяна никъде в сървиз менуал не пише смяна на помпа :D :D :D

П.С а, че сте неразбирачи е видно по глупостите които пишете :D :D :D
Явно никога не сте имали нови коли, не сте виждали как им изглеждат сервизните книжки :D :D :D

Ти понеже си един "умен" "разбирач" и говориш от типа "една баба каза на пазара,че.......никъде в ангренажния комплект не се включвала водна помпа",други аргументи едва ли ще намериш.Аз се обосновах защо,колегата ти говори от опит какво е станало и не е само той,ти пак си държиш на книгите.Явно голямо значение отдаваш на книгите и малко на опита.Сега ако започнеш и филмите да цитираш и как Дарт Вейдър владее силата.......наистина ще си един капацитет тип Юлиян Вучков :D :D :D Няма да е лошо да си отвориш книжката и да кажеш по предписание и менуал кога се сменя водна помпа и на колко км? Защото ние не караме чисто нови автомобили,а такива на по 200-250 000 км.....

_________________
Mazda 626 2.0 DITD 1999 г.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 12:04 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 20 Май 2005, 20:37
Мнения: 46
Местоположение: sofia
Я за да затвърдим мнението, че си неразбирач кажи сега на всяка смяна на накладки ли сменяш спирачни дискове ?! :D :D :D

Какво от написаното по горе не разбра, аз имам МАЗДА 626, 323 и БУС и никога не съм сменял водна помпа досега на никоя от тях, работил съм дълги години в МАЗДА и повярвай подобно нещо, че вод. помпа се сменя със ангренажиния ремък го чувам за пръв път от теб и на тази база правя простото заключение, че си неразбирач, но щом ти си убеден, че се сменя и вод. помпа с ангр к-т - МОЛЯ СМЕНЯЙ - нямам нищо, ама нищо против, но не давай грешни съвети на хората или поне сподели "безценния извор" от които черпиш тази "полезна" информация!

Идва ми и друго на ум - защо се сменят маншони - давайте направо карета! :D :D :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 12:46 
Offline
фен
1999 Mazda 626

Регистриран на: 10 Яну 2007, 22:09
Мнения: 432
Сравненията,които даваш са твърде нелепи и нямат нищо общо с водната помпа.Защото ако се замислиш самата водна помпа се явява нещо като ролка в цялaтa система на ремъка,т.е щом е ролка с лагер и се върти със същите обороти,значи може да се счита за консуматив не по различен от ролките.Ето ти и други мнения от други форуми, хората сами по себе си говорят и споделят,това не е мое мнение само.....Това,че ти си рискувал да не сменяш водна помпа и не си имал проблеми,не означава,че всички са така.Някой ден може и до теб да опре,защото аз от опит знам какво е да ти протече помпата далеко от някакво населено място.....Заключенията ти,както сам казваш,наистина са прости,и то много прости.....
http://forums.hondabg.com/index.php?sho ... 18448&st=0
http://www.citroen-bg.net/forum/viewtop ... 10&t=24889
http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewt ... 69&start=0
http://peugeotclub.info/forum/viewtopic ... 208b4c32af
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=36839
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.ph ... 2af1ae011b
http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewt ... =3&t=10479
http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.ph ... 8&start=15


Има още много такива теми из форумите,но мисля,че тези са напълно достатъчни.Чети братле,защото ти се водиш само по книжките.И както се казва в едно мнение от темите "Бог да ни пази от такива майстори".Бих добавил и такива псевдоразбирачи.....

_________________
Mazda 626 2.0 DITD 1999 г.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 12:57 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 20 Май 2005, 20:37
Мнения: 46
Местоположение: sofia
Хехехехе четох братле, никой не те съветва да сменяш вод помпа с ремъка :D :D :D

Отново ти казвам сменяй каквото искаш, но не давай на хората грешни съвети!

Както преди споменах - работя със резервни части за японски автомобили от 20 години и такова чудо за 1ви път чувам!

Името ми е Бойко Стоянов и мисля, че точно от мен "Бог няма за какво да те пази" напротив :P

П.С Ако автомобила е каран с качествен антифриз сменян на 3-4 години - на водната помпа може и да не и се наложи смяна в рамките на 25 год експлоатация 8)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 13:02 
Offline
фен
1999 Mazda 626

Регистриран на: 10 Яну 2007, 22:09
Мнения: 432
cronos написа:
Хехехехе четох братле, никой не те съветва да сменяш вод помпа с ремъка :D :D :D

Отново ти казвам сменяй каквото искаш, но не давай на хората грешни съвети!

Както преди споменах - работя със резервни части за японски автомобили от 20 години и такова чудо за 1ви път чувам!

Името ми е Бойко Стоянов и мисля, че точно от мен "Бог няма за какво да те пази" напротив :P


Хахахаха,бат Бойко, мислех да ти се обадя да ми пратиш водната помпа.Ама оригиналната дето е за мазда,а не тази на JMB.За 100 лв не ми се правят експерименти. :) Сега се надявам да не ми спретнеш някой номер заради спора,който възникна :)Моята откакто съм я взел не съм сменял антифриз.Оригинален австрийски,дори е налят концентрат в цялата система,а не разреден.И аз мисля да налея пак концентрат когато го сменям :)

_________________
Mazda 626 2.0 DITD 1999 г.


Последна промяна Slavi на 08 Апр 2009, 13:07, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 13:04 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 20 Май 2005, 20:37
Мнения: 46
Местоположение: sofia
:D :D :D хахаха - няма :D :D :D


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 14:29 
Offline
фен
Аватар
1984 Mazda 626

Регистриран на: 16 Дек 2007, 22:57
Мнения: 473
Местоположение: Горна Оряховица
skype: dreamekeeler1413
Разби ми се преден ляв тампон на амортисьора. Питах и ми казаха , че имало само на Монро комплект с лагера и струвал 85 лв. Възможно ли е и някои купувал ли си е скоро такова нещо. Гледах , че май vili е сменял и цената беше 35 лв. Колата е GC.

_________________
Honda Civic - сега
Mazda 323 f 1.5 BA - 1995
Mazda 626 GC 2.0 - 1984


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 14:55 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 10 Юни 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: sofia
25 лв,искате ли?


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 15:40 
Offline
фен
Аватар
1984 Mazda 626

Регистриран на: 16 Дек 2007, 22:57
Мнения: 473
Местоположение: Горна Оряховица
skype: dreamekeeler1413
За това ли си говорим.

Изображение

И ако да от къде тая разлика в цената.

_________________
Honda Civic - сега
Mazda 323 f 1.5 BA - 1995
Mazda 626 GC 2.0 - 1984


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 16:58 
Offline
Администратор
Аватар
1988 Mazda 626
Автор на темата

Регистриран на: 07 Окт 2004, 16:32
Мнения: 7878
Местоположение: Плевен/София
А цеичка и наличност на 34-38X от схемата на колегата?

_________________
B.R.Team
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 20:13 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 10 Юни 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: sofia
SubjectTwo написа:
За това ли си говорим.

Изображение

И ако да от къде тая разлика в цената.


Няма никакъв проблем-ще ти го дадем на каквато цена желаеш НАД 25 лв :lol: :lol:
За тази част става дума-да
ЯВНО НЕ сте прочели,че отстъпката за форума на Мазда е ВЕЧЕ 30 % :!:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 20:16 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 10 Юни 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: sofia
vili написа:
А цеичка и наличност на 34-38X от схемата на колегата?

Силиконовото лагерче-за него утре ще отговоря дали го има :)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 20:30 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 323F

Регистриран на: 13 Юни 2005, 21:07
Мнения: 191
Местоположение: София
Е не мога да не се обадя, то че съм чел глупости и простотии ама такива на квадрат като тези няма - при смяна на ангренаж сменяш и водна помпа?! :idea: Ново двайсет! Май колегите Slavi и Аlexman бъркат ремъка, който върти водната помпа и хидравликата със самата водна помпа :D Аз като съм навъртял свет километри, до момента съм сменял водна помпа само веднъж и то защото си замина - почна да вие и леко прокапа, което показва, че и е дошло време за смяна. При мен ангренаж се сменя на около година. :!: Но вече ще го имам в предвид, че ангренаж въврви в комплект с водна помпа mhihi mhihi mhihi mhihi
На вниманието на всички съфорумци - когато сменяте ангренаж, задължително сменяйте и водната помпа mhihi mhihi mhihi mhihi

_________________
MAZDA 323 F
[url=http://metric.rodim.ru][img]http://metric.rodim.ru/a1_h9_10_9_1996_2_1a.gif[/img][/url]
[url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/12309.gif[/img][/url]
[url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/73404.gif[/img][/url]


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 20:41 
Offline
фен
1999 Mazda 626

Регистриран на: 10 Яну 2007, 22:09
Мнения: 432
Diritas написа:
Е не мога да не се обадя, то че съм чел глупости и простотии ама такива на квадрат като тези няма - при смяна на ангренаж сменяш и водна помпа?! :idea: Ново двайсет! Май колегите Slavi и Аlexman бъркат ремъка, който върти водната помпа и хидравликата със самата водна помпа :D Аз като съм навъртял свет километри, до момента съм сменял водна помпа само веднъж и то защото си замина - почна да вие и леко прокапа, което показва, че и е дошло време за смяна. При мен ангренаж се сменя на около година. :!: Но вече ще го имам в предвид, че ангренаж въврви в комплект с водна помпа mhihi mhihi mhihi mhihi
На вниманието на всички съфорумци - когато сменяте ангренаж, задължително сменяйте и водната помпа mhihi mhihi mhihi mhihi


Колега,радвам се,че се обади.И в никакъв случай не бъркам кой ремък ми върти водната помпа.Ако на твоята кола имаш отделен ремък е друг въпрос,но при мен водната помпа се задвижва от ангренажния.И ако са глупост твърденията ми в горните постове и линковете с мнения на доста народ из другите форуми,значи много тъпи хора са се навъдили напоследък,които пишат глупости.Никой не е казал,че е задължително,а че е препоръчително.Надявам се правиш разлика.Не искам да се карам с никого,но се заформи спор и в него всеки може да си прецени къде е истината.Ако ще се стискаме за някакви си 100 лв за водна помпа и да треперим дали няма да издаде багажа в неподходящия момент......аз не съм толкова дребнав и бих се подсигурил с подмяна,за да избегна нежелани последствия.За някакви си 100 лв,при положение,че съм дал други 700 за консумативи, не си струва да подлагаш на риск следващите 60 000 км.А всеки да прави каквото иска.

_________________
Mazda 626 2.0 DITD 1999 г.


Последна промяна Slavi на 08 Апр 2009, 20:54, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 20:50 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 10 Юни 2008, 13:16
Мнения: 25
Местоположение: sofia
"....не си струва да подлагаш на риск следващите 100 000 км.А всеки да прави каквото иска."


Първата смяна на ремъка се извършва на 100 000 км.
Всяка следваща смяна е на 60 000 км :!:


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 20:56 
Offline
фен
1999 Mazda 626

Регистриран на: 10 Яну 2007, 22:09
Мнения: 432
samba написа:
"....не си струва да подлагаш на риск следващите 100 000 км.А всеки да прави каквото иска."


Първата смяна на ремъка се извършва на 100 000 км.
Всяка следваща смяна е на 60 000 км :!:


Така де,бях се поувлякал,Поправих се,но и 60 000 км не са никак малко,за да се рискува.По предписание съм чел и учил,че водна помпа се сменя на около 120000 км.А моята не знам дали въобще е сменяма.На километража пише 213 000 км....

_________________
Mazda 626 2.0 DITD 1999 г.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 20:57 
Offline
фанатик

Регистриран на: 25 Авг 2008, 19:33
Мнения: 3336
Slavi написа:
Diritas написа:
[/b]


Колега,радвам се,че се обади.И в никакъв случай не бъркам кой ремък ми върти водната помпа.Ако на твоята кола имаш отделен ремък е друг въпрос,но при мен водната помпа се задвижва от ангренажния.И ако са глупост твърденията ми в горните постове и линковете с мнения на доста народ из другите форуми,значи много тъпи хора са се навъдили напоследък,които пишат глупости.Никой не е казал,че е задължително,а че е препоръчително.Надявам се правиш разлика.Не искам да се карам с никого,но се заформи спор и в него всеки може да си прецени къде е истината.Ако ще се стискаме за някакви си 100 лв за водна помпа и да треперим дали няма да издаде багажа в неподходящия момент......аз не съм толкова дребнав и бих се подсигурил с подмяна,за да избегна нежелани последствия.За някакви си 100 лв,при положение,че съм дал други 700 за консумативи, не си струва да подлагаш на риск следващите 100 000 км.А всеки да прави каквото иска.


Колега, за твое инфо на 626 GC водната помпа също се вътри от ангренажния ремък.............по твойта логика би трябвало вече 2 пъти да съм я сменял.........да ама не........нищо вярно няма в това.......пък и ако си слушаш какво ти "говори колата" едва ли ще стане изведнъж.

_________________
Каквото можах изтрих (снимки),останалото моля админ екипа да стори. МОЛЯ целия ми профил и цялото му съдържание да бъдат премахнати.Ако някой от колегите прецени че с нещо мога да съм му от полза ще му отговоря единствено и само на Л.С.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 21:00 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 323F

Регистриран на: 13 Юни 2005, 21:07
Мнения: 191
Местоположение: София
Слави, Що не смениш направо цялата кола на всеки 100хил. то така ще е най добре! Препоръчително!! Или превантивно и прави основен ремонт на всеки 50 хил.
:D Не колега сменя се превантивно на 30хил :D :wink: Че може нещо да се счупи
Радвам се на Слави.

_________________
MAZDA 323 F
[url=http://metric.rodim.ru][img]http://metric.rodim.ru/a1_h9_10_9_1996_2_1a.gif[/img][/url]
[url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/12309.gif[/img][/url]
[url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/73404.gif[/img][/url]


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 21:03 
Offline
фен
Аватар
1990 Mazda 323F

Регистриран на: 13 Юни 2005, 21:07
Мнения: 191
Местоположение: София
Slavi написа:
Така де,бях се поувлякал,Поправих се,но и 60 000 км не са никак малко,за да се рискува.По предписание съм чел и учил,че водна помпа се сменя на около 120000 км.А моята не знам дали въобще е сменяма.На километража пише 213 000 км....

Щом не ти създава проблеми не пипай - когато е за смяна тя първо ти подсказва и след това си казва. Научи се да се вслушваш в колата си и няма да имаш проблеми

_________________
MAZDA 323 F
[url=http://metric.rodim.ru][img]http://metric.rodim.ru/a1_h9_10_9_1996_2_1a.gif[/img][/url]
[url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/12309.gif[/img][/url]
[url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/73404.gif[/img][/url]


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 21:05 
Offline
фен

Регистриран на: 07 Авг 2007, 11:04
Мнения: 189
Местоположение: Велико Търново
Слави за себе си си прав но аз също не мисля ,че е необходимо да сменяш водна помпа . та нали тя е добре аз смених ремъци ,ролки - дори хидравличният обтегач не съм сменял зашото в сервиза казаха - той е ок. Предишната ми мазда бе 2000.тд с рама гд която я карах по вече от 8 години и над 230 000 км. -3 пъти смяна на ангренаж и нито един път на водна помпа . но като си решил сменяй- няма нищо лошо но да не се окаже в един момент че нещо което не е бутнало то да го сменяме - и като го сменим то тогава да се издърви.Караи и се наслаждаваи на това комби защото аз много му се кефя и като разход и като возия . Вчера 420км- 23 литра нафта на пистолет на бензиностаснция до горе . Аз си мисля ,че това е идеален разход за нашите коли. Успех ако има нещо -пиши


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 21:13 
Offline
фен
1999 Mazda 626

Регистриран на: 10 Яну 2007, 22:09
Мнения: 432
Пичове,с ирония всеки може.Ако ще се иронизираме,и моя речник е достатъчно богат,за да нарадвам някои капацитети,които се стискат за кинтите и им свидят 100 лв,но иначе на приказки го докарват.Защо не вземете и от закуска да се стискате,така ще си смените не само фигурите,но и начина на мислене,а не този сиромашкия - когато се счупи,тогава да му мислим??? Някои манталитета им е такъв,сиромашки.Трябва ли да повтарям едно и също нещо по няколко пъти,за да бъде смляно от нечии мозъци?? На нормален човек веднъж се казва,така че иронията си я запазете за себе си.Предпочитам да се застраховам,защото съм бил потърпевш от внезапно издалала багажа водна помпа доста далеко от града без абсолютни никакви признаци - течове,виене,чукане или тракане.Аз се конкретизирах с примери и факти,а някои само иронизират без да се обосновават.Ако не ме разбирате какво говоря и пиша,наемете си преводач или някой по-умен,който да го преведе.....

_________________
Mazda 626 2.0 DITD 1999 г.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 139 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб