Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:42

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2017, 16:09 
Offline
любител

Регистриран на: 14 Юни 2017, 15:54
Мнения: 3
Местоположение: София
Здравейте на всички. Първо да се извиня ако има нещо нередно в самата тема било то заглавие или оформление, нов съм. Млад шофьор съм(всъщност днес взех книжка,но това е др. тема) и по време на кормуването бях с въпросната кола с 1.2 двигател. Общо взето се влюбих в колата от пръв поглед. Карали сме градско предимно, случвало се е и на магистралата да се качим за малко, та ми хареса самата возия и въпреки че карахме на газ колата вдигна 140 без проблем та можеше и още ако бях настъпил. Реших се да си я взема(1ва кола ще ми е),но повечето мнения за нея са старички - 2008,2009 или поне това ми изкарва търсенето. За момента съм твърдо решен да си взема такава,но се чудя с какъв двигател - 1.2 или 1.4. Като цяло ми трябват мнения скъпа ли е поддръжката, колко често се налага смяна на ремъци и т.н(няма ме много в тея неща, извинявам се предварително). Годината ще е или 2004 или 2006 и по това което виждам в известни сайтове за коли са нов внос 90% от тях. Извинявам се ако съм пропуснал да добавя нещо.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2017, 22:20 
Offline
любител

Регистриран на: 05 Дек 2016, 10:00
Мнения: 27
Местоположение: Хасково
Не знам дали ще съм ти много полезен обаче все пак и аз притежавам 2-ка 2006та 1.25 бензин/газ. Първото ми обслужване след като я взех ноември месец беше към 150лв (ремъци, ролки, масла и филтри) щях да сменям и водна помпа обаче не уцелихме модела а не ми се чакаше 3 дни за доставка на подходящата (към 50лв беше помпата). Тази седмица пък смених 4те амортисьора предни и задни накладки + масла и филтри и тампон на скоростна кутия - 570 лв (обаче ползвах фирмена отстъпка около 40%) + воден радиотор 80лв. Общо взето за изминатите за сега 10к км се представя супер (вярно не е няква супер ракета със 120-140км/ч) но за парите си няма и как да е :D Не съм много сигурен но може би и при нас както при другите мазди съществува проблема с ръждата (преди фейслифта 2006) така че гледай внимателно


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2017, 07:53 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Окт 2016, 08:24
Мнения: 6
Местоположение: Пловдив, България
Честито за книжката!
Имам Мазда 2 1.4 бензин/газ от около половин година. Взех я от много грижовен стопанин /гаражна, с пълна история и пр./ и до момента не съм пипал нищо! Много здрава, непретенциозна кола. Имах леки притеснения как ще е предницата след тежката зима, защото не съм я спирал нито ден и съм преодолявал зверски заледени коловози, с с доста сериозни удари отдолу, но някаше начин... Заведох я на "доктор"- бетон! Никакви забележки по ходовата част, за двигателя си знам, че е безпроблемен.
Гледам да си следя масло, вода, гуми- обичайните и задължителни неща при една кола.
Колата, както казах вече, си има история кога и на колко километра е сменяно всичко необходимо, както и на какви километри предстои да се смени отново. Следя си тази статистика, като се ослушвам и оглеждам за други проблемчета.
Също така си водя и стриктно дневник на зарядките- газ и бензин, за да хвана проблема в зародиш при превишен разход или нещо подобно.
Преди седмица имах проблем с климатика- една букса беше се леко разкачила, но за около половин час нещата бяха на шест и подсигурени за бъдещи изненади.
Лесна за каране кола, удобна за града, но натоварваща за дълъг път. Все пак е къса и доста лека и скорости от 110+ и идват в повече. Аз поне гледам да съм внимателен с такъв тип и габарит автомобили. Трудно се разгонва на газ от място, няма го ряза при тръгване и изтегляне от ситуация, но все пак на тези коне- толкова.
Здрава, стегната машинка, като за първа кола ще ти е повече от добра! Имай предвид, че са й доста меки ламарините и трябва да си я пазиш от леки натискания, че ще те вкарат в разход!
Успех и най-вече късмет при избора на Мазда 2!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2017, 09:56 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Юни 2017, 15:54
Мнения: 3
Местоположение: София
Мерси за отговорите. Мене ми е ясно как и е возията на колата все пак я карах известно време и ми хареса. Не съм състезател,нито очаквам от колата ми да вдига 140 сякаш са 40.Предимно градско ще се и по околовръстното на София. Лятно време единствено може да се направи по-дълъг преход с нея до морето,но и за това има време(цяяяяла година). Друг въпрос - като взема колата, какво е редно да и се смени? Масло, филтри, евентуално гуми? И колко г/д ще ми излезне да я регистрирам в КАТ София?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2017, 16:39 
Offline
любител

Регистриран на: 01 Окт 2016, 08:24
Мнения: 6
Местоположение: Пловдив, България
Като я вземеш забрави всичко, което ти е наговорил продавача, особено ако е от автосалон! Това баби къде са я карали, щото била малка кола...нали се сещаш!?
Намираш си доверен сервиз/майстор, доверен- в смисъл точен пич, и сменяш всичко- ремъци, масла, филтри, водната помпа да се погледне хубаво, че беля!, фреон, крушки...всичко, от което зависи твоята сигурност на пътя. Гумите са по лична преценка, но "чисто нови" гуми със стар ДОТ е все едно нямаш гуми, особено зимата. Ти си преценяваш сам.
За градско е много добър избор в съотношение цена/ комфорт и икономичност. Аз съм с газов инжекцион, монтиран тук, в България. Верно, резервната изяжда част от багажника, но...няма абсолютно щастие!
Скоро на дълго ми даде над 400 км. с 30 литра газ, като половината бяха по много тежък терен- баири, камънаци и подобни.
В града зимата ми прави 260 км/ 30 литра газ, а в топлото- 290-320 в зависимост от трафика и климатика.
Успех и да се похвалиш!
П.П.
Един съвет от мен, ако позволиш. Не я кипри с 15" лети джанти, че вие като койот при по-висока скорост и друса, заради нископрофилните гуми! Аз така я взех с 15" с летни валяци, но веднага си купих 14" стомана/стават от Форд Фиеста, Фокус и Фюжън от аналогични години като Маздата/. Зимата беше приказка возията, но сега е ...мъка. Есента ще я разкичвам и на пазара заминават летите, пък ще му мисля.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2017, 19:01 
Offline
фанатик
Аватар
2014 Peugeot 505

Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:44
Мнения: 9184
Изключително добре обмислена и направена кола.За малките си габарити вози доста добре и стои като залепена на пътя дори със по висока скорост.Не са толкова ръждави като цяло за разлика от съседните модели.Има голям избор на този модел и то на добри километри така че очакваме скоро снимки и хвалби.... :)

_________________
Мазда 323 f BG 1.6 1991 ex
Мазда 323 f BA 1.5 1995 ex
Мазда Premacy 1.8 2001 ex
Мазда 5 2.0 2006 ex
Мазда 6 GH 1.8 2009 ех
Мазда..?????


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2017, 19:13 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2016, 22:02
Мнения: 470
Местоположение: zhe internetz
Не съм търсил, та се извинявам...
Бензиновите двигатели как са с маслото? :p Обмислям такава за тъщата.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2017, 19:54 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 14 Юни 2017, 15:54
Мнения: 3
Местоположение: София
radula написа:
Като я вземеш забрави всичко, което ти е наговорил продавача, особено ако е от автосалон! Това баби къде са я карали, щото била малка кола...нали се сещаш!?
Намираш си доверен сервиз/майстор, доверен- в смисъл точен пич, и сменяш всичко- ремъци, масла, филтри, водната помпа да се погледне хубаво, че беля!, фреон, крушки...всичко, от което зависи твоята сигурност на пътя. Гумите са по лична преценка, но "чисто нови" гуми със стар ДОТ е все едно нямаш гуми, особено зимата. Ти си преценяваш сам.
За градско е много добър избор в съотношение цена/ комфорт и икономичност. Аз съм с газов инжекцион, монтиран тук, в България. Верно, резервната изяжда част от багажника, но...няма абсолютно щастие!
Скоро на дълго ми даде над 400 км. с 30 литра газ, като половината бяха по много тежък терен- баири, камънаци и подобни.
В града зимата ми прави 260 км/ 30 литра газ, а в топлото- 290-320 в зависимост от трафика и климатика.
Успех и да се похвалиш!
П.П.
Един съвет от мен, ако позволиш. Не я кипри с 15" лети джанти, че вие като койот при по-висока скорост и друса, заради нископрофилните гуми! Аз така я взех с 15" с летни валяци, но веднага си купих 14" стомана/стават от Форд Фиеста, Фокус и Фюжън от аналогични години като Маздата/. Зимата беше приказка возията, но сега е ...мъка. Есента ще я разкичвам и на пазара заминават летите, пък ще му мисля.


Ама разбира се че са позволени съветите, то и затова писах тук :D Тези които гледам са с оригинални джанти. За газ не мисля да слагам за момента, бензина ме урежда като цена а и ми трябва да се карам с нея до работа,че с градския се измъчих вече по 2 часа път. Колко г/д излиза като цена консумативите които си изброил за смяна? Интересува ме и регистрацията на въпросната кола в КАТ какви парички излиза? Иначе за хвалби - скоро,скоро ама няма да е много скоро. Началото на юли ще е сигурно,че приятелите от КАТ работят бавно. Книжката още не съм подал документите за нея(онзи ден взех изпита, грешно съм се изказал в 1вия пост) та чакам сега 3 работни дни да мине протокола от изпита и после една "бърза" 10 дневна поръчка правя и щом я взема се почва обикаляне и гледане за колата. Ако можете и да ми препоръчате място или определена кола ще е още по-добре.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2017, 10:41 
Offline
любител

Регистриран на: 28 Май 2012, 11:29
Мнения: 29
Местоположение: Plovdiv
След година каране, и около 35-36 000 км. с Мазда 2 1.4 бензин 2003-та година ( с Газов Инжекцион ) мога да кажа следното :

Ходова част Бетон !
Пъргава и стегната количка с леко твърда возия ( поне според мен ).
Приятна за управление и достатъчно маневрена в града, а на магистралата до към 140 км си ги подържа с лекота. Нагоре става малко страшно в купето, но то е било 1-2 пъти само за проба.
Разхода ми е грубо 10 на 100 газ като карането ми е около 40/60 Градско / извънградско.

За целият период в който е при мен, освен масла и ремъци и филтри съм имал сравнително малко проблеми с колата.

Потъна педал на съединител : Ремонт - комплект съединител + Лагер помпа + други дреболии 560 лв.
Другото са дреболии... странно тракане от пасажерският аербег което само оправих, и светене на лампата за отворена врата на колата... това беше странно защото след много търсене от къде е проблема, се оказа, че уплътнението на Антената се е напукало и при дъжд пуска вода в плафона ( който е в купето точно под антената) и от там се бъзикаха лампите и контактите... но след уплътняване, калайдисване презапояване на кабелчета, клеми и т.н. и този проблем го няма.

Като цяло в сравнение с тоова с което съм се сблъсквал с други автомобили, Маздичката си е Страхотна колица :)
От морета до балкани.. праска яко напред и не спира.

Страхотен избор за 1-ви автомобил! Един съвет. Търси мотора 1.4, 80 к.с.
Успех и да се похвалиш !


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб