Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 23:39

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2018, 14:11 
Offline
любител

Регистриран на: 19 Юни 2013, 15:23
Мнения: 27
Местоположение: Плевен
Автомобилът е Мазда 2 DY фейслифт след 2005 г. 1,25 75 коня с монтирана газова още в Италия.
От миналата седмица колата е в застой - няма палене. Искра има, бензин има а не пали.
Това което съм направил е да оскубя инсталацията за газта и да възстановя инсталацията оригинално му към мензиновите инжектори.
Акумулатора вече беше ослабнал от въртене и подадох ток от друга кола - започна да препалва и задържа 4-5 секунди обороти и гасне. Ако понатиснеш педала веднага глъхне и гасне.
Откачих горивопровода откъм бензиновата рейка - хвъля гориво при въртене на стартер. Това което ми направи впечатление, е че при запалване няма никакво обратно гориво.
Може ли проблемът с паленето да е от регулатора на налягане на горивото в рейката? Купих работещ втора употреба и довечера ще го подменя ама ако не се получи какво друго да гледам.

На диагностика няма записани грешки, всички датчици показват коректни стойности. Някакъв страшен филм се забърка :).
Благодаря предваритлено на всички отзовали се.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2018, 13:00 
Offline
любител

Регистриран на: 11 Сеп 2012, 20:20
Мнения: 4
Местоположение: plovdiv
При мен случая е почти същия.На бензин едва задържа обороти и гасне.Премине ли на газ ,мотора работи нормално и колата се движи без проблеми.Оставих я в сервиз.По симптомите ми казаха,че бензиновата помпа не поддържа необходимото налягане.Сега ще мерят налягането и ще ми кажат резултата.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2018, 07:51 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
V.Buzev написа:
Автомобилът е Мазда 2 DY фейслифт след 2005 г. 1,25 75 коня с монтирана газова още в Италия.
От миналата седмица колата е в застой - няма палене. Искра има, бензин има а не пали.
Това което съм направил е да оскубя инсталацията за газта и да възстановя инсталацията оригинално му към мензиновите инжектори.
Акумулатора вече беше ослабнал от въртене и подадох ток от друга кола - започна да препалва и задържа 4-5 секунди обороти и гасне. Ако понатиснеш педала веднага глъхне и гасне.
Откачих горивопровода откъм бензиновата рейка - хвъля гориво при въртене на стартер. Това което ми направи впечатление, е че при запалване няма никакво обратно гориво.
Може ли проблемът с паленето да е от регулатора на налягане на горивото в рейката? Купих работещ втора употреба и довечера ще го подменя ама ако не се получи какво друго да гледам.

На диагностика няма записани грешки, всички датчици показват коректни стойности. Някакъв страшен филм се забърка :).
Благодаря предваритлено на всички отзовали се.

Ако не си се оправил, обади се на тел: в подписа ми , че нямам време да пиша дълги обяснения!

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2018, 11:18 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 19 Юни 2013, 15:23
Мнения: 27
Местоположение: Плевен
Големи благодарности на колегата @rockton. Даде ми добри насоки и правилната диагноза. Оказа се че бензиновата помпа не прави нужното наляга.
Подмених я с 300 мъки, че колата аварира на вилата в с. Гумощник. На поляната на баир вдигната на крик и аз по гръб си беше мъка да се свали резервоара. Не мина и без произшествие - счупих единия щуцер на канистъра та вече е изолиран, което не пречи по никакъв начин на работата на двигателя :).
Естествено с манометър и едно бързо замерване щеше да ми е по-лесно диагностицирането на проблемът. Та следващата ми покъпка ще е точно това!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2018, 07:11 
Offline
маниак
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2004, 10:54
Мнения: 654
Местоположение: Сф. Захарна фабрика
-Благодаря , радвам се че си се справил . :)

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896 633459


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб