Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 18:42

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 29 Фев 2020, 22:25 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Фев 2013, 21:28
Мнения: 6
Местоположение: Ямбол
Здравейте, колеги,

От близо 3 години карам Мазда 2 1.4 CD (DY), модел 2006. Като цяло не съм имал проблем с нея и това ми даде увереност, че мога да разчитам на колата, тръгвайки за Германия. Да, ама не, както казваше един популярен журналист от миналото ... пълня резервоара в Ямбол и още на Нова Загора при опит да изпреваря тир с около 120-130 км/ч, предницата заби и светнаха по таблото всички лампи. Същото се повтори и потрети, затова спрях и долях 2 добавки на Бардал за почистване на дюзите. Никакъв ефект. Сигурно съм достоен за световен рекорд по инат, защото в това положение, пълзейки с 80-90 км (не повече от 2000 об.) стигнах чак до Франкфурт.
Първото, което предположих е горивото от съмнителната ямболска бензиностанция, която първоначално заредих и затова смених филтъра - никакъв ефект.
Възможно ли е това да се дължи на проблеми с дюза? Четох някъде, че причината би могла да е и в зацапана геометрия на турбо или клапан за високо налягане на гориво?
Има ли нещо, което бих могъл да направя преди да отида на сервиз и да ми одерат кожата или да си я търкалям така няколко месеца, преди да я хвърля обратно в БГ и да си купя друга?

Благодаря предварително на отзовалите се!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2020, 10:38 
Online
фанатик
Аватар

Регистриран на: 22 Окт 2014, 20:35
Мнения: 1828
Местоположение: Густо Майна Филибето
Това забиване е авариен режим. Колата влиза в него когато има някакъв сериозен проблем и по този начин ограничава оборотите за да щади мотора. Груба грешка, че си тръгнал на дълъг път в авариен режим, явно си имал късмет, че е изкарала толкова.
Проблемът може да е от всякакво естество. Без диагностика няма как да се гадае, може да е всичко.
Успех и после може да споделиш какво е било.

_________________
Mazda 6 GH 1.8 LPG BRC sequent 32
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб