Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 20 Сеп 2020, 14:04

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Мар 2010, 12:42 
любител

Здравейте колеги,

Форума Ви е прекрасен, но въпреки прочета на посдекцията за 3-те, не намирам информация за следното:
Предстои ми покупка на Мазда 3, втора ръка, при събрана до момента сума около 15 000 лв. Все още се двуомя дали да изчакам още малко ........ но както и да е. Интерсува ме следното, никъде не прочетох отзвиви за типовете двигатели на Мазда. В официалният им сайт има няколко дизелови и бензинови изпълнения. Като определено съм се насочил към дизел, но виждам че има 1.6, и 2.0 кубика. Като разликата по книжка като разход е минимална. Също така не пренебрегвам и бензиновия агрегат въпреки че прочетох че гори в повече заради малката мощност и тежкото купе. Бих бил благодарен да ме осведомите за видовете двигатели и тяхната подръжка, както и изпитаните във времето от вас възможности.

Благодаря.

Върнете се в началото
  Профил    

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2010, 13:33 
фанатик
2006 Mazda 3

Здравей, аз карам Мазда 3 1.6 дизел, 2006 година. Колата е втора ръка, на 83 000 км в момента. Карам я с удоволствие и мога да кажа само хубави неща. Двигателя е добър, тих и икономичен. Ускорението е прилично като за 110 коня. От първа при тръгване има малък момент на замисляне, докато дигне оборотите и включи турбото, след което буквално се изтрелва и дърпа осезаемо до към 3500 - 4 000 оборота. Понякога когато я изфорсирам върти гуми и се вкючва тракшъна. Поддръжката на двигателя е като на всеки дизел, хубаво масло, ангренажни ремъци особено внимание и смяната им когато е нужно! Не очаквай обаче кой знае какви спортни амбиции, ако търсиш наистина нещо мощтно, имаш спортни амбициии си вземи 2 литра двигателя. Незнам как е той, но сигурно си е добър, конете са си доста повече, но ми се струва че ще трябва да събереш още не малко пари за него.. :roll:

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2010, 11:20 
любител
Автор на темата

Благодаря колега,
Не всъщност нямам спортни амбиции, просто видях, че по книга като разход двата двигателя са почти идентични - с по литър нафта отгоре за по големия обем. Иначе като цяло отдавна съм запленен от Мазда 3. Единственото което ме кара да изчакам още малко е да мога да събера още 1000/2000 лв. и съответно евентуално още малко да паднат цените втора ръка, но до лятото най-късно мисля да да направя покупката.

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа