Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 11:55

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Май 2012, 16:20 
Offline
любител

Регистриран на: 17 Май 2012, 16:00
Мнения: 18
Местоположение: София
Купих си мазда 3, 2007ма година, за канадския пазар е правена... от месец летя по улиците с нея и съм много доволен. Открих обаче, че когато дам търсене на радиостанции ми хваща всички радиостанции, честотите на които са нечетни (например 99,7 101,1 106,9 и т.н. ). Дори да си пред сградата в София, от която се излъчва дадено радио на четна честота (например 106,0, 92,4 , 97,6 и т.н.) при сканиране въобще не се отразява, че на тази честота има радио. Ако ползваш бутона за файн тютинг честотите се сменят през 1 десета, винаги на нечетни - например 101,1, след това 101,3, 101,5 и така... няма начин да го накарам да застане на 101,4, например. Ако си закача МР трансмитер за слушане на мп3 от СД-карта, щом траснимтера е настроен на нечета честота (която и да било, но нечетна) при сканиране го разпознава безпогрешно... сложа ли го на която и да било четна честота при сканиране не отразява, че има включен на тая честота сигнал и го пропуска... например - слагам трансмитера на 104,3 и го лови безпогрешно всеки път... след това сменям честотата на 106,2 и не го лови, все едно го няма.. с файн тютинга мога да накарам да застане или на 106,1 или на 106,3 и пак не го лови....

Някава идея коя настройка следва да се пипне, че :
1, при сканиране да спира и на четни честоти
2 файн тютнинг бутона да не е със стъпка 2 единици (101,1 и после 101,3 чак )

Колежката ми има мазда 3, ма при нея всичко си е наред - хваща и "четни" радиостанции, а файн тютинг бутона й работи на половин единица - тоест - 101,10 , после 101,15, после 101,20 и т.н., а при мен 101,1 и скача директно на 101,3....


Плиииййссс, хеееелллппппп.... :evil:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 17 Май 2012, 18:35 
Offline
Администратор
Аватар
1988 Mazda 626

Регистриран на: 07 Окт 2004, 16:32
Мнения: 7878
Местоположение: Плевен/София
Ключа е в това, че автомобила ти е за Американския пазар...а там са именно такива, станциите са им са четни.

_________________
B.R.Team
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 17 Май 2012, 19:03 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2012, 16:00
Мнения: 18
Местоположение: София
И няма никакъв начин да слушам радиата, които са на четни честоти ли? Дори и с някакъв допълнителен трансмитер (щото то и оригиналния комплект не позвилява да се слуша мп3-формат, ма във всяка бензиностанция продават МП3-трансмитерчета за без пари и проблема е разрешим лесно).. А тук някои идеи има ли?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2012, 17:29 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2012, 16:00
Мнения: 18
Местоположение: София
Аз му намеирх цаката - вързах мобилния си телефон с AUX-входа на колата и слушам вече любимите си радиостанции на четни честоти по този начин... и все пак е тъпо да го направят така - какво като колата е правена за канадския пазар - да не би това да значи, че никога няма да се кара извън Канада, където има и радиостанции на четни честоти ? Недомислили са го нещо братята японци.

Ако все пак някой знае дали има начин настройките да се променят и сподели, ще съм му благодарен!!!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2012, 17:34 
Offline
Администратор
Аватар
1988 Mazda 626

Регистриран на: 07 Окт 2004, 16:32
Мнения: 7878
Местоположение: Плевен/София
Не колега, проблема не е в братята Япончета ;)

_________________
B.R.Team
Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2012, 17:58 
Offline
фен
Аватар
1998 Mazda 323F

Регистриран на: 19 Мар 2009, 03:38
Мнения: 478
Местоположение: Пловдив, Лондон
skype: avokado6
Да се кара, да се кара, къде да се кара освен в Канада? В Щатите- ами и там е същият стандарт. Това, че ние българите гледаме да ни дойде нещо по-евтинко в случая си е наш проблем и японецът няма нищо общо. Това е малко все едно да се ядосвам на производителя, че на моята Мазда волана и е от другата страна. Ми да, логично, като не е за нашия пазар. Въпрос на компромис, в твоя случай цена/радио, в моя цена /дирекция.

_________________
Me and my love together again. :lovemazda:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2012, 18:17 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2012, 16:00
Мнения: 18
Местоположение: София
Това, че някои хора все гледат да им е по-евтинко, не значи, че всички българи сме такива - хайде да не обобщаваме, а? Платил съм доста над средната цена за тази кола, защото човека, от който я купих го познавам лично и знам що за кола вземем...

А колко да се кара - ами човека си я е купил чисто нова в Канада и няколко месеца след това го изпращат тук да отваря локален офис на компанията, в която работи... И така, вече почти 5 години... та колко да се кара извън Канада.... има няма - 5 години... И да, точно толкова тъпо е и положението с волана, но тъй като говорим за волан е малко трудно да е подвижен и да го сменяш от ляво и от дясно, в зависимост къде караш колата си.... що се отнася за радиото - ми тъпо е, защото това е някаква малка и дребна настройка, която можеше да бъде позволена - тоест - нека като си е за тоя пазар да си отчита честотите така, ма можеше това нещо да може да се изключва ако си извън тези територии.. все едно като си купите друга техника - телевизор, ДВД и прочие и да се поддържат само определени честоти и видове излъчване, щото в дадена държава е така... Дребно нещо е, очевидно е и лесно отстранимо с допълнителни устройства и все пак не са го домислили... Но това да е косура на колата - ще го преживея... :lol:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 18 Май 2012, 20:07 
Offline
фен
Аватар
2008 Honda Accord

Регистриран на: 07 Сеп 2008, 17:31
Мнения: 293
Местоположение: Свиленград
При Blaupunkt има настройка за смяна на стандарта. Дано това те насочи в търсенето. Аз при първа възможност ще проверя как беше.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2012, 03:20 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2012, 16:00
Мнения: 18
Местоположение: София
И аз си мисля, че има възможност за изключване на стандарта, ма изчетох всички книжки, цъках като изоглавен по всички копчета и засега - безуспешно :wink: . А проблема е, че нямам идея при кой да я закарам, че да ми реши проблема - намирам десетки хора, дето се занимават с това, ма те са само търговци - или продават такива аксесоари, или ги монтират, ма нямат идея как се настройва това чудо... и може ли въобще да се настрои нормално за нашите ширини.... :evil:


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2012, 10:33 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Май 2007, 22:47
Мнения: 46
Здравей, преди няколко години си купих от щатите едно цд/мп3 и имаше същия проблем. Един приятел на брат ми смени вътре някаква част дето струваше стотинки и почна да търси както е стандарта за Европа.

_________________
Mazda 3 1.6i


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Май 2012, 19:01 
Offline
любител
Автор на темата

Регистриран на: 17 Май 2012, 16:00
Мнения: 18
Местоположение: София
А, именно, ето такъв човек диря... дето знае какво да му направи, за да мине на нашия си стадарт... щото знам, че може, ма не е в настройките на самото радио, ми нещо трябва да се бърника вътре, ма като не разбирам :(:(:(


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 20 Май 2012, 19:00 
Offline
любител

Регистриран на: 03 Май 2007, 22:47
Мнения: 46
Виж по форумите за електроника, да намериш някой който може да свърши работа.

_________________
Mazda 3 1.6i


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2012, 14:16 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 23 Май 2010, 18:02
Мнения: 133
Първи вариант: - линк.

Втори вариант: виж дали информацията тук помага.

_________________
Карай жаден - остави полицай гладен.
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб