Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 17:22

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 286 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2013, 20:01 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
autoblog , carscoops, jalopnik са едни от най-големите и винаги вадят добри ревюта от личен опит

И аз съм склонен да се съглася с тяхната идея за пропорционалността, че е по-добра при седана


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2013, 11:32 
Offline
фанатик
2006 Mazda 3

Регистриран на: 24 Юли 2009, 20:50
Мнения: 1452
Местоположение: Sofia
skype: infinity_bg
Ако говорите за Ford Focus RS те се хвалят с тяхната система за предно задвижване на колелата, че е революционна.. Още когато изкараха онова чудовище RS500 се чудех как могат да са толкова малоумни да направят подобна кола с такава мощ която се предава само на предните колела. Виках си, че е направо кощунство подобна гавра и се чудех, защо поне не я направиха 4х4..
Но уви след време и първите тестове се разбра, че въпреки всичко колата има чудесно поведение на пътя и недозавиването е избегнато.
Форда RS е чудесен автомобил.. изглежда супер и според мен е по-добрия избор от MPS..

_________________
Mazda 3 1.6D chip DigitalTuning Bulgaria, 138 HP, 288 NM, 2006 year, special edition.

https://www.pcloud.com/welcome-to-pcloud/?discountcode=Lc7ABKKflnhqo


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2013, 22:28 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
road_runner написа:
autoblog , carscoops, jalopnik са едни от най-големите и винаги вадят добри ревюта от личен опит

И аз съм склонен да се съглася с тяхната идея за пропорционалността, че е по-добра при седана


Седан,седан...:)

Ще видим какво ще покаже тест драйва и кой двигател ще имат ..


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 29 Окт 2013, 15:34 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 16:15
Мнения: 103
Местоположение: Някъде около вкъщи
В другите държави вече ги представиха, у нас нъцки. Нищо няма. Не съм ходил до салона, но ако сайта им е показател още нямат бройки.

_________________
Не съжалявай за нещо, за да не съжаляваш после, че си съжалявал първоначално!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2013, 07:16 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
ShaMana999 написа:
В другите държави вече ги представиха, у нас нъцки. Нищо няма. Не съм ходил до салона, но ако сайта им е показател още нямат бройки.


Скоро видях хеч по улиците.

На една снимка от оказиона се вижда още една спряла пред този до летището.

Видях и реклама за безлихвен кеш лизинг 3*10к за три години - така че вероятно вече я имат,ако ти се ходи да я видиш.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2013, 10:27 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 16:15
Мнения: 103
Местоположение: Някъде около вкъщи
Хмммммм. Ако това което казваш е така колега, Стар Моторс определено трябва да поработят над видимостта на продуктите си, а не да изсипват само пари за билборди.

_________________
Не съжалявай за нещо, за да не съжаляваш после, че си съжалявал първоначално!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2013, 19:24 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
ShaMana999 написа:
Хмммммм. Ако това което казваш е така колега, Стар Моторс определено трябва да поработят над видимостта на продуктите си, а не да изсипват само пари за билборди.


Билбордът го видях а Вапцаров посока Семинарията,точно къде се сливат платната.

За 3ката на летището - отиваш на сайта ,аутлет,Мазда 6 155 коня автоматик - 3 или 4 снимка - в дясно червена с номер 43ХХ. Лесно се различава от 6цата по това къде й е номера (е и други признаци,но това се вижда най-бързо)

Твоята май е много нова,вероятно от интерес как е новата се интересуваш :)

Питах ..не знаеха за N1 за ДДС преди месец.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2013, 19:47 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 16:15
Мнения: 103
Местоположение: Някъде около вкъщи
Изключителна детективска работа fallenfbsd :) наистина е тройка на снимката несъмнено (Емблемата също пресича капака, на 6-цата е изцяло в грила)

Билборди има в цяла България могат да се срещнат на много места, миналата година бяха 6-ца, тази са за 3-ка.

Това само потвърждава, трябва да поработят над видимостта на продуктите си наистина. Колкото до интереса ми, включва и евентуален ъпгрейд, евентуално ако има buy back и дават добра оферта за това (което много много жестоко ме съмнява).

_________________
Не съжалявай за нещо, за да не съжаляваш после, че си съжалявал първоначално!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2013, 19:59 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
ShaMana999 написа:
Изключителна детективска работа fallenfbsd :) наистина е тройка на снимката несъмнено (Емблемата също пресича капака, на 6-цата е изцяло в грила)

Билборди има в цяла България могат да се срещнат на много места, миналата година бяха 6-ца, тази са за 3-ка.

Това само потвърждава, трябва да поработят над видимостта на продуктите си наистина. Колкото до интереса ми, включва и евентуален ъпгрейд, евентуално ако има buy back и дават добра оферта за това (което много много жестоко ме съмнява).


Благодаря :)
Аз съм си 'запетайко' и веднага ми се набиват на очи детайли. За жалост поради тази ми специфика съм нещастен с колите.

Чувал съм недобри отзиви за байбек от С.М. - обаждал съм се на поне трима с 6ци,които си пускат в карс и мобиле защото бяха ядосани от отношението към текущи клиенти. Те също са били с идея за новия модел (само че 6)

Все пак желая успех!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2013, 20:38 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 16:15
Мнения: 103
Местоположение: Някъде около вкъщи
Благодаря, определено отношението или поне с краткото такова с което се сблъсках там беше малко .... все едно ме нямаше...

все още съм на мнение, че не си заслужава, но проклетата кола ми харесва адски много

_________________
Не съжалявай за нещо, за да не съжаляваш после, че си съжалявал първоначално!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2013, 22:03 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Сеп 2013, 18:31
Мнения: 284
Местоположение: sofia
познавам и друг човек който беше отписал маздите заради шоурума на летището. В този на SCC е по различно отношението, особено ако Кирил е там.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2013, 11:10 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
Turbodieselcomby написа:
познавам и друг човек който беше отписал маздите заради шоурума на летището. В този на SCC е по различно отношението, особено ако Кирил е там.


Ами ще мина да се срещна с него. Май за втори път чувам добри отзиви.

Лошото е,че сервиза е на летището така или иначе.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2013, 20:23 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Мога да потвърдя, че докато си купя колата и после пратих жената да купят две двойки служебни там се държаха по един начин, после почнаха малко да ме отебават едва ли не. Мислите ли, че ако тръгна да купувам нова, може да искам оферта от едните на летището и после да ида да кажа на другите на мола - бийте ми я с 1000 лв и ще я взема от вас:) Защото дилърите не може да не са на процент


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 03 Ное 2013, 20:57 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Сеп 2013, 18:31
Мнения: 284
Местоположение: sofia
Кирил е търговския директор, така че вероятно той само може да дава по интересни цени.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013, 22:48 
Offline
фен
Аватар
2014 Mazda 6

Регистриран на: 02 Авг 2011, 21:21
Мнения: 314
Новата 3-ка са я изложили в Тhe Mall (на цариградско) и може там да я огледате :)

EDIT: Приятел онзи ден (понеделник) я е гледал там, но къде незнам. В неделя бях там и имаше някакви мънички рена, явно от понеделник са я пуснали :)

_________________
2014 Mazda 6 /2.0 petrol/ Sport Combi / MT/ Ultimate/ 165hp
sold-2003 Mazda 6 /2.3 petrol/ Sport Combi / 167hp + Fobos1 LPG


Последна промяна Pacimir на 05 Ное 2013, 21:56, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2013, 18:04 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Е къде е изложена, аз видях всякакви други коли , но нея я нямаше? нма кой етаж е била?
Ходих в неделя и я нямаше? ти кога си я гледал?


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2013, 18:15 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 16:15
Мнения: 103
Местоположение: Някъде около вкъщи
Има я в салона на летището и на мола при ндк. На летището има две тестови. Бензин 2.0 - 120 коня и дизел. Всичките са им революшън ниво на оборудване с автоматици.

_________________
Не съжалявай за нещо, за да не съжаляваш после, че си съжалявал първоначално!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2013, 22:37 
Offline
маниак

Регистриран на: 14 Сеп 2012, 21:51
Мнения: 630
ShaMana999 написа:
Има я в салона на летището и на мола при ндк. На летището има две тестови. Бензин 2.0 - 120 коня и дизел. Всичките са им революшън ниво на оборудване с автоматици.


Седан/хеч?


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2013, 23:00 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 16:15
Мнения: 103
Местоположение: Някъде около вкъщи
Всичките са хеч. Според мен това е по хубавата от двете.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

_________________
Не съжалявай за нещо, за да не съжаляваш после, че си съжалявал първоначално!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2013, 21:55 
Offline
любител
2014 Mazda 3

Регистриран на: 06 Ное 2013, 21:31
Мнения: 32
Местоположение: БГ
road_runner написа:
Мислите ли, че ако тръгна да купувам нова, може да искам оферта от едните на летището и после да ида да кажа на другите на мола - бийте ми я с 1000 лв и ще я взема от вас:)

И мен ме интересува дали би могло да има разлика в цената. Аз вече съм я "пазарила", но се чудя дали има смисъл да искам оферта и от представителството в Сф /от друг град съм/, преди да направя плащането.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2013, 22:38 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 16:15
Мнения: 103
Местоположение: Някъде около вкъщи
Зависи колко си я "пазарила"

_________________
Не съжалявай за нещо, за да не съжаляваш после, че си съжалявал първоначално!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2013, 22:49 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Сеп 2013, 18:31
Мнения: 284
Местоположение: sofia
tina_c написа:
road_runner написа:
Мислите ли, че ако тръгна да купувам нова, може да искам оферта от едните на летището и после да ида да кажа на другите на мола - бийте ми я с 1000 лв и ще я взема от вас:)

И мен ме интересува дали би могло да има разлика в цената. Аз вече съм я "пазарила", но се чудя дали има смисъл да искам оферта и от представителството в Сф /от друг град съм/, преди да направя плащането.

Не пречи да си провериш, за да не се чудиш после дали не е могло да направиш по-добра сделка.
Но за току що лансиран и горещ модел ако не си стар клиент на дилъра не очаквай чудеса.


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2013, 00:25 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Колеги, видях я днеска в мола на цариградско - за мое съжаление хич не съм впечатлен, да не кажа разочаровах се.
Цветът може би да е неподходящ за моя вкус, тъмно сиво, почти графит. От цялата кола се запомня само задницата , заради светлините.
Не знам защо, но имах по-големи очаквания. Ако дойде на 17ки поне, ще се промени, сега излежда като подарени тея 16ки с високопрофилни гуми.


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2013, 22:46 
Offline
любител

Регистриран на: 30 Апр 2012, 18:59
Мнения: 15
Местоположение: Europa
Сменил съм към 20 коли ,последните си купувам нови. Едната ми е 3-ка 2011 г. 150 к.с. дизел , седан.Колебах се доста преди да я купя между нея , Авенсис , Мондео ... Предпочетох я , че е почти колкото старата шестица като размери , а се води среден клас и е по-евтина. Наистина съотношението цена/качество е добро , и след две години возия и 50 000 км. съм повече от доволен. Поддръжката не е скъпа /още е в гаранция/. Сервизи в Европа има навсякъде. 6-степенната кутия и круиза дават удобство при далечни пътувания , разхода е перфектен , а динамиката впечатляваща.Фейсът е леко агресивен , особено отпред, което би трябвало да се харесва на по-младите фенове. :) Имате доста екстри /да не ги изброявам/ в цената ,мисля че си заслужава инвестицията.


Последна промяна JaponV на 19 Ное 2013, 08:27, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2013, 00:14 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 16:15
Мнения: 103
Местоположение: Някъде около вкъщи
Междо другото колеги сега ще кажа нещо лошо ама някой виждал ли е KIA Cee'd GT. Лично останах изненадан, и цена, и визия и екстри и изпълнение за цената даже.

_________________
Не съжалявай за нещо, за да не съжаляваш после, че си съжалявал първоначално!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2013, 10:41 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Много сериозен кандидат е КИА-та, писах вече, че сядах в нея, малко не ми хареса затварянето на вратата - дрънчащия звук е характерен за евтините марки. Но може да се дължи на сваленото стъкло. Имаха тестова, даже трябва да е минала 5000 км, за да взема да я пробвам. от 100-200 ускорение на магистралата. Вътре е комфортно, не лъха въобще на евтиния. 1.6 Турбо на тестове е видимо по-зле от Сеат Леон ФР 1.8Т след 150км/ч, макар че киа има 24 коня повече. Сеатът е 1200 кг , а Киа е 1400. Освен това 1.8 дърпа много повече в средни обороти. Парите са едни и същи, визията на Киата е много по-добра. Ако тук се предлагаше 2.5 192 коня на мазда 3, щеше да е към 50к и щеше да ги смазва и двете коли.

П.С чувал съм, че Киа имат ужасно скъпо сервизно обслужване около 400-500 лв. Така гаранцията от 7 години ти излиза през носа. А и все пак е Киа, няма никакъв престиж в тая марка
Ако беше 250 коня, да кажеш добре, ама 200 при положение, че има за 4-5 к отгоре далеч по-държащи цена алтернативи с около 170коня


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2013, 13:17 
Offline
фен
Аватар

Регистриран на: 01 Апр 2008, 16:15
Мнения: 103
Местоположение: Някъде около вкъщи
road_runner написа:
Много сериозен кандидат е КИА-та, писах вече, че сядах в нея, малко не ми хареса затварянето на вратата - дрънчащия звук е характерен за евтините марки. Но може да се дължи на сваленото стъкло. Имаха тестова, даже трябва да е минала 5000 км, за да взема да я пробвам. от 100-200 ускорение на магистралата. Вътре е комфортно, не лъха въобще на евтиния. 1.6 Турбо на тестове е видимо по-зле от Сеат Леон ФР 1.8Т след 150км/ч, макар че киа има 24 коня повече. Сеатът е 1200 кг , а Киа е 1400. Освен това 1.8 дърпа много повече в средни обороти. Парите са едни и същи, визията на Киата е много по-добра. Ако тук се предлагаше 2.5 192 коня на мазда 3, щеше да е към 50к и щеше да ги смазва и двете коли.

П.С чувал съм, че Киа имат ужасно скъпо сервизно обслужване около 400-500 лв. Така гаранцията от 7 години ти излиза през носа. А и все пак е Киа, няма никакъв престиж в тая марка
Ако беше 250 коня, да кажеш добре, ама 200 при положение, че има за 4-5 к отгоре далеч по-държащи цена алтернативи с около 170коня


Наистина във врата има нещо проблемно защото и на мен не ми направи добро впечатление. Материалите използвани там бяха усезаемо по зле от останалата част в купето. А колкото до 2.5 двигателя колега, все пак гледаме цена - продукт. Киа-та има значително по атрактивна цена за това което получаваш в сравнение с 3-ката без значение дали ще е с големия или по малък двигател. А ако Мазда си надуват цените само за едното реноме и име... не е готино, защото като гледам моята тройка например вече съм я карал поне три пъти до сервиза (малки кусури, но все пак)

_________________
Не съжалявай за нещо, за да не съжаляваш после, че си съжалявал първоначално!


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2013, 13:55 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
ако разчираш че пък точно с Киа няма да имаш проблеми.... веднага ти давам пример, мои много добри приятели има точно Сиид с прословутата 7-м годишна гаранция, установяват проблем със съединителя, правят кампания, но не прозвъняват клиентите си, малко на принципа кои разбрал, разбрал. Та те отиват след края на кампанията иииии земи тия 2-а бона за смяна на съединител. Тук веднага възниква въпроса е добре де, ама тя е в гаранция, и седнага следва стандарния отговор:"... ами съединителя е консуматив, също както накладките например....".
Пак въпрос е добре де ама вие сте обявили сервизна кампания. Да но вие не сте се явили....
Та по някого евтиното не излиза чак толкова евтино.
Не че на мен не ми се разтропа предницата на 3000 км. де, но поне евала в сервиза уцелиха диагнозата от първия път :-) вече съм на 6000 и кусур, не се е разтопала и от другата страна, както и е ОК от към ремонтирата. Дано наистина е ставало въпрос за дефектна част.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2013, 14:38 
Offline
маниак
2010 Mazda 3

Регистриран на: 30 Дек 2011, 18:39
Мнения: 914
Реномето не го свързвай с гъзария, а по-скоро с държане на цена.
И по-добра политика за обратно изкупуване


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2013, 15:13 
Offline
фанатик

Регистриран на: 01 Май 2013, 17:16
Мнения: 1161
Местоположение: София
малко се отклонихме от темата, но да споделя моя опти с обратното изкупуване, не баш с Мазда, но с Опел които е пак горе-долу в същия ценови клас. Когато семейния съвет реши Февруари тази година да пусне Опела на пазара, първо обиколих два дилъра за да проверя за обратно изкупуване и опция за купуване на нов Опел. Офертата им беше между 20 и 22 К. за кола на 4-и години и 46 К. км. и то веднага, демек ден за ден, без значение че за новата която бях харесал трябваше да чакам 3-и месеца. Реших да се пробвам сам обявих колата в мобилето като ня всяка седмица/седмица и половина свалях цената средно с между 300 и 500 лв. В крайна сметка в края на м.Април продадох колата за 26 К. излиза че ако не си на зор е много по-добре да се пробваш сам да я продадеш особено ако можеш да докажеш сервизна история и не криеш нищо. Незнам как е при Мазда но едва ли е кои знае колко по различно, защото във всеки случай те ще искат да реализират печалба от последващата продажба на придобития автомобил.

_________________
Mazda 6 Revolution-Sport Combi 2013 / 165 hp. petrol / - ex.
Mazda 6 Homura - 2021 / 194 hp petrol /


Върнете се в началото
  Профил    
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 286 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб